Skocz do zawartości

Shingeki no Kyojin


Kapustka

Recommended Posts

Witam,

Ten wątek będzie poświęcony anime oraz mandze "Shingeki no Kyojin" (alter. tytuł "Attack Of The Giants").

Manga wydawana jest w Japonii już od 2009 roku, zaś anime na jej podstawie dopiero niedawno ujrzało światło dzienne.

Krótki opis fabuły - "Ludzkość została zdziesiątkowana przez rasę podobnych do ludzi kilkunastometrowych gigantów - Tytanów. Niewiele o nich wiadomo oprócz tego że ciągle pragną ludzkiego mięsa. Aby przetrwać schroniliśmy się za siecią samowystarczalnych miast otoczonych ochronnym murem. Głównym bohaterem jest Eren, którego poznajemy tuż przed atakiem Tytanów w którym ginie jego matka. Chłopak postanawia wstąpić do oddziałów walczących z olbrzymami..."

Możecie tutaj oceniać i dyskutować na ten temat. Zapraszam. ^^

http://centrum-mangi.pl/Shingeki-no-Kyojin/ - manga

http://www.snk.wbijam.pl/ - anime

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odcinka jeszcze nie ma, Xyziu :rainderp:

Anime jest naprawdę fantastyczne. Powtórzę to, co już wielokrotnie pisałam: już od pierwszego odcinka można poczuć przytłaczający klimat tego świata. Ja od razu zżyłam się z bohaterami... i pewno przez to tak bardzo odczuwałam każde ważniejsze wydarzenie. Gdzieniegdzie emocje naprawdę były niesamowite. Po pierwszym odcinku serce waliło mi jak szalone...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przed oglądnięciem ta seria wydawała mi się dziwaczna - no bo w końcu olbrzymy w tym anime wyglądają dość abstrakcyjnie, a nawet śmiesznie. Potem oglądnęłam trailer i spodobała mi się ta aparatura, za pomocą której oddziały walczące z tytanami poruszają się i walczą. No, może nie tyle aparatura co sposób, w jaki postacie się za jej pomocą poruszają. Jest to bardzo dynamiczne i efektowne, dlatego też ta animacja przypadła mi do gustu. Drugą nietypową rzeczą jest kreska - grube kontury są rzadko spotykane w anime, a jeśli już, to kojarzą się że starymi seriami. Tutaj jest inaczej i grube kontury nie przeszkadzają w odbiorze anime, wręcz nadają oryginalności.

Jako że jestem osobą wrażliwą, jeśli chodzi o postacie w anime, już podczas oglądania pierwszego odcinka miałam łzy w oczach. Nie mogę się doczekać następnych odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że Death Note ma w sumie jedną z najlepszych kresek, więc to o czymś świadczy.

Zależy jak dla kogo :D Dla mnie kreska Attack on Titan jest po prostu... inna niż tych anime, których oglądałem. Na razie za mało odcinków obejrzałem by cokolwiek więcej napisać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska jest akurat świetna wg mnie, grube kontury wyglądają genialnie, do tego jest bardzo szczegółowa. Muzycznie też źle nie jest. Główny bohater oczywiście krzykacz po przejściach (eeh, z czym mi się to kojarzy? Na pewno nie z pewnym blondasem, yo), no nie powiem, ciekawe to nawet jest :D

Jak ja nie lubię czekać na kolejne odcinki.. :f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Anime znalazłem przez przypadek i muszę powiedzieć, że jest świetne. Dawno nie miałem takiego głodu kolejnego odcinka. Ale gdy zabrałem się za mangę, by sprawdzić co będzie dalej, zawiodłem się. To co w anime wyglądało świetnie, tutaj jest, po prostu zwyczajne. Przy mandze nie czuje jakoś tego całego podekscytowania i mogę powiedzieć, że to jeden z niewielu przypadków gdzie z czystym sumieniem mogę polecić animację, zamiast oryginału. Przynajmniej na tę chwilę, bo nie mam pojęcia jak mają zamiar to zakończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoilers, spoilers, kto nie widział 8 odcinka niech nie czyta...

 

 

Co do zapowiedzi odcinka 9...

qKCBHWN.jpg

 

Taa...

 

Ale scena pod koniec odcinka 8 była taka słodka, że powtarzam jaka to była słodka już 38952857637 raz xd

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Okej, co mamy? Ludzkość w głębokim zadzie, jeżeli ktoś śledzi na bieżąco mangę to wie, że jest w nim tak głęboko, że aż wystaje z ust. Dodajmy imba antagonistów, rewelacyjnie oddane stany emocjonalne randomów i postaci drugoplanowych, jak i części głównej trójki. Dlaczego części? Po raz kolejny stykam się z czymś charakterystycznym dla gatunku shonen - niesamowicie przerysowany główny bohater. Naprawdę, czy w każdym anime muszę oglądać gościa obrażonego na cały Wszechświat, chcącego pokazać jaki to on jest potężny, po czym dostaje po tyłku żeby nabrać pokory? Przerabialiśmy to tysiąc razy.

Widzę także, po dzisiejszym odcinku, że w przeciwieństwie do mangi, chyba będziemy mieć tutaj wprowadzony na siłę wątek miłosny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale nie ufam temu pomysłowi. Panna Ackerman ma według mnie spłacać dług, a nie spoglądać na ,,Głównego Łowcę'' (gra słów imienia i nazwiska bohatera), niczym na potencjalnego samca chętnego do rozrodu

. Od siebie dodam tylko tyle, że mam nadzieję na świetnie poprowadzone postaci zwiadowców, jak w komiksowym oryginale. No, chyba starczy. Tak czy siak anime przednie, miło ogląda się ludzkość, która mimo beznadziejnego położenia, nie zwycięża w epickim stylu. Wreszcie coś realistycznego - jeżeli mają dostawać, to po całości, a wunderwaffe niech nie ogarnia na początku. Imba ścieżka dźwiękowa. No i całość zalatuje nutką steampunku, naprawdę nutką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To anime ma tak denerwującą kreskę, że się rzygać chce xD Nie wytrzymałem jednego odcinka.

To po kresce w mandze byś obrzygał cały pokój...

Anime jest niezłe, aczkolwiek rzeczy tego typu:

original.jpg

...sprawiają, że po prostu NIE MOGĘ patrzeć na ten tytuł do końca poważnie.  :crazytwi:

Edytowano przez Kyoko
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*kop kop kop łopatą*

Anime mnie osobiście dupy nie urwało, nie czekam z wielkim entazjazmem na nowe odcinki, za to manga... :3 megusta. Żeby za wiele nie spoilować... :rainderp: nyanyan się myli, że wielki tytan jest ojcem Erena.

Anyway...

Nie sądzicie, że trochę na chama dali takiej liczbie osób zdolności tytana? Po kontrataku, jeden z żołnierzy był uwięziony w dziwnej substancji... Taaa... jak wiemy z mangi w takiej samej substancji schowała sie Annie (?) po tym jak wydało się, że jest kobietą tytanem...

W sumke nie zdziwiłbym się gdyby cała 10 najlepszych z treningowego oddziału Erena, była zdolna do zmiany w tytana... :rainderp: Mikasa tytanem? :rainderp: miazga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że dopiero w ten weekend Ukeź dorwał się do tej serii (właściwie to dzięki nocowaniu po ludziach, którzy to oglądają XD) to trzeba coś napisać. Wrażenia? W końcu rozumiem fazę na tą serię. To uzasadniona faza. Generalnie dobre anime. Biorąc pod uwagę to co potrafi wychodzić w ostatnich latach, to Shingeki jest naprawdę dobre. Muszę zacząć czytać mangę. Aktualnie czekam na 16 odcinek~

No i w sumie przyznam szczerze, że bardzo podpasowała mi postać Erena ^^

Levi też jest fajny. Jego GŁOS jest cudowny. Seiyuu to mu dobrali świetne (tak, ten głos Izayi.. <3).

Edytowano przez Ukeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...