Skocz do zawartości

Shingeki no Kyojin


Kapustka

Recommended Posts

No to może zarzucę garścią spoilerów z najnowszego odcinka~! ^^
 

Przyrównując wygląd tytanki do ludzkich postaci w serialu, wpadłem na trop kimże kobieta-tytan może się okazać, niemniej jakoś nie mogłem się do tego przekonać, gdyż nie bardzo w stanie byłem pojąć z jakiej racji właśnie ona miałaby tytanem być? No bo... jak?! .__. No cóż, tak czy inaczej okazało się, iż faktycznie nim jest i ufam, że historia ma jakieś przekonujące wytłumaczenie skąd to się jej wzięło! ^^


Co do wagi śmierciów zgodzę się z Yay, mimo że dla mnie wszystkie są porównywalne, to faktycznie śmierć Petry obiektywnie winna mieć większy wpływ na fabułę, choćby przez jej relacje z Levim - ta jego mina, gdy po powrocie ten koleś zaczął o niej nawijać... po prostu najbardziej kamienny pokerface jaki widziałem! :I


 
tumblr_mrip39UmAk1rx73lpo1_500.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że nie rozumiem po co im tak beznadziejnie zaprojektowane... mundury? To absolutnie niczego nie zakrywa i wygląda tak jakby to był pewnego rodzaju cichy fanserwis "Hej zobaczcie, mam paski tak ustawione, że widać mi tak idealnie". Poza tym to cholerstwo co oni mają na nogach powinno im jak najbardziej krępować ruchy i tamować krew by nie dochodziła do nóg. 

Ale tak wiem, wiem... anime logic.

Mimo to z racji swej miłości do biologii uważam to za kretynizm. Tak jak wiązanie nadgarstków gumą od gogli... ludzie. Co prawda to drugie to już nie SnK tylko inny przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że nie rozumiem po co im tak beznadziejnie zaprojektowane... mundury? To absolutnie niczego nie zakrywa i wygląda tak jakby to był pewnego rodzaju cichy fanserwis "Hej zobaczcie, mam paski tak ustawione, że widać mi tak idealnie". Poza tym to cholerstwo co oni mają na nogach powinno im jak najbardziej krępować ruchy i tamować krew by nie dochodziła do nóg. 

Ale tak wiem, wiem... anime logic.

Mimo to z racji swej miłości do biologii uważam to za kretynizm. Tak jak wiązanie nadgarstków gumą od gogli... ludzie. Co prawda to drugie to już nie SnK tylko inny przykład.

 

A po co żołnierze noszą takie ubrania przecież nic one nie dają tylko najwyżej kamuflaż, przecież to w dodatku nie modne, lepiej jakby chodzili nadzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co żołnierze noszą takie ubrania przecież nic one nie dają tylko najwyżej kamuflaż, przecież to w dodatku nie modne, lepiej jakby chodzili nadzy...

Mundury żołnierzy to inna sprawa. Są szyte ze sztywnego, dość grubego flauszu zapewniając komfort temperaturze ciała (pomijając lato). Tak, posiadam mundur (brytyjski z WW1) więc wiem co z tym jest. No i motoryka ciała nie jest ograniczona w jakikolwiek sposób jeśli chodzi o normalny mundur.

 

Co innego strój przypominający bardziej S/M z SnK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHAAAN!, dnia 16 Wrze 2013 - 11:40 AM, napisał:

A ja przyznam, że nie rozumiem po co im tak beznadziejnie zaprojektowane... mundury? To absolutnie niczego nie zakrywa i wygląda tak jakby to był pewnego rodzaju cichy fanserwis "Hej zobaczcie, mam paski tak ustawione, że widać mi tak idealnie". Poza tym to cholerstwo co oni mają na nogach powinno im jak najbardziej krępować ruchy i tamować krew by nie dochodziła do nóg. 

Ale tak wiem, wiem... anime logic.

 

Ano, strój jest według mnie czystym fanserwisem, to trzeba przyznać. Logicznie nie da się tego wytłumaczyć; gdzieś słyszałem wytłumaczenie "to musi być lekkie i aerodynamiczne, żeby mogli zapierdzielać po dachach na tych linkach i rąbać tytanów" (no dobra, może nie dosłownie tak to szło, ale sens zachowany) - gdyby tak było nie dostawaliby tych kurtek, które nawet jeśli są krótkie i tak z pewnością łopoczą na wietrze. 

Co do pasków na nogach: mam spodnie z takimi paskami (ufam, że dobrze interpretuję twojego posta) i one wcale nie krępują ruchów ani w niczym nie przeszkadzają. 

...

Dobra, kogo ja oszukuję, są wkurzające, ale w zasadzie nic więcej nie robią. 

W każdym razie mundur 0/10 nie polecam, widzę dużą inspirację Final Fantasy (PASKI KLAMRY PASKI PASKI KLAMRY) |D

 

Tak jak wiązanie nadgarstków gumą od gogli...

 

tumblr_mig1e8Okmz1s51zjyo1_250.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To anime o nagich, ogromnych, niegrzecznych ludziach bez układu rozrodczego, którzy pożerają mniejszych ludzi and stuff.

Nienawidzę dyskusji tego typu. To tak jak pytać dlaczego te magiczne gadające kuce żyjące w krainie pokoju i magii mogą trzymać różne przedmioty w kopytkach.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej animu i mango wydają się być całkiem poważną serią (nie wiem, przetrwałem tylko trzy odcinki przy których omal nie udusiłem się ze śmiechu), a ty porównujesz to do serii skierowanej do dzieci, gdzie realizm i podstawowe zasady biologii i fizyki nie są aż tak ważne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, jeżeli zawracasz sobie głowę nad fizyką i biologią nad każdą chińską bajką to ja po prostu nie mam nic do powiedzenia w takiej dyskusji.

Czy autor zastanawiał się nad praktycznym użyciem mudnuru? Nie, zapewne dał taki bo wygląda zajebi**e. Dziękuję, dobranoc.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram kasę na ten mundur i idę cosplayować Christe. 

Tak w ogóle wrzucę coś co mnie z kuzynem rozbawiło, zaczęliśmy to śpiewać na ulicach Francji.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jNXCFMOIvQs

i wersja z napisami

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gpOGcjtFYf0

Edytowano przez emili878
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nyapanzer.tumblr.com/post/62488166774/earthcookies-a-psa <---

 

Chociaż w anime wszystko się bardziej przeżywa. Ciężko znieść kreskę w mandze, ale można się przyzwyczaić. Czasami wgl. nie widać niektórych rzeczy, np. dopiero w anime zaczaiłam w jaki sposób Levi się zranił.

Ale i tak ja bym nie wytrzymała na waszym miejscu zwłaszcza po tej ostatniej scenie z mureeem. Tajemnice, tajemnice everywhere.

 

...minęło prawie 50 rozdziałów a my nadal nie wiemy co jest w piwnicy Erena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczęłam mangę bo bez Leviego do kwietnia nie przeżyje, teraz trzeba poinformować mojego kuzynka ;-; Będziemy lamentować razem ;-;

Szczerze spodziewałam się ciekawszego scenariusza przyznania się Rainera do bycia tytanem pancernym, szkoda

A tak zapytam co sądzicie o Ymir? Ja ją uwielbiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nadal nie wiemy co jest w piwnicy Erena.

Ja sądzę, że tam trzymał, Ekhem, swoją kolekcję, "if you know what i mean".

Taaa, wiem, że suche.

Ale też z chęcią dowiedziałbym się co się tam kryje. Na pewno coś związane z przemianą Erena, ale co?

Widząc tempo rozwoju akcji może za rok się dowiemy.

Edytowano przez PiekielneCiastko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na TVN-nie lecą Transformersy, przez co nasunęło mi się pytanie: kto by wygrał? Któryś z ludzi tytanów czy Optimus Prime?

Wziąłem poszukałem wysokości Optiego i wyszło, że robocik mierzy "tylko" prawie 9 metrów ( 28 stóp ).

Jak sądzicie? Kto by wygrał?

Ja stawiam na Erena uwzględniając warunek " żadnej broni dystansowej ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ocena może zawierać spoilery, więc jeśli nie chcesz popsuć sobie "zabawy", to nie czytaj tego.

 

Anime mi się strasznie nie podobało. Chyba jedno z najgorszych jakie widziałem. Obejrzałem tą chińską bajeczkę w 1 dzień (było wtedy jeszcze 18 odcinków wydanych), a potem czekałem na kolejne odcinki. Po 8 odcinku stwierdziłem, że jest to dno (potem oglądałem tylko, aby oglądać). Strasznie zniszczyli anime, które zapowiadało się tak fajnie. Generalnie kreska nie był zła, ale już bardziej podobała mi "Sailor Moon (1992). Kolejną wadą jest to, że postacie są takie OP. Levi, to taki typowy kozak, który uważa, że jest najlepszy, że zrobi to, zrobi tamto. Irytujący bohater. Tak samo Eren. Kolejny denerwujący bohater, który został wskrzeszony, niczym z Warcrafta. Jego zachowanie i sposób bycia jest strasznie denerwujący. Ma zaburzenia psychiczne, i ubzdurał sobie, że zabije wszystko i wszystkich. To "anime" podobało mi się tylko ze względu na 2 rzeczy. Pierwsza to jest taka, że potrafią ukatrupić bohaterów oraz ważne postacie. Drugie to jest fabuła, która jest ciekawa, ale popsuta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anime przyznam,że było jednym z lepszych,które widziałam.Kreska...jeśli mam być szczera to do gustu za bardzo mi nie przypadła,ale w trackie oglądania trochę się zmieniła moja opinia.Co do fabuły...przyznam,że wciągnęła mnie troszkę.Kilka rzeczy było za bardzo przewidywalnych,ale w sumie to nic.Postacie: z płci męskiej mam trzech faworytów,a z płci żeńskiej tylko jedną.Nie wiem czego się dalej czepiać,więc dam już moją ocenę: 9,5/10

Teraz tylko wziąć się za mangę.(Ja już tak mam.Nienawidzę czekać na kontynuację serii)

Edytowano przez Chibi MaLinka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jest temat o SnK *-* w ogóle nie zauważyłam *-* maje ulubione anime <3

~

http://www.youtube.com/watch?v=L6YwnOHQaLE

Te parodie są GENIALNE.  :evilshy: Chociaż "Die Young" jak dla mnie lepsze.

Co do anime - ogląda się dobrze, kreska lepsza niż w mandze, jednak wrażenie psują fillery i wstawki niepotrzebnie przedłużające akcję.

Manga kuleje, z czegoś o dużym potencjale zamienia się w gunwo. Fabularnie leży, Eren wkur...za jak mało kto, autorowi chyba powoli brakuje pomysłów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...