Skocz do zawartości

Zmiana silnika + inne zmiany na forum


Siper

Recommended Posts

Dobra. Przybyłem, zobaczyłem, załamałem się.

 

Ale to tylko chwilowe. Kwestia kilku dni/tygodni i przyzwyczaję się do nowego stylu, choć muszę to powiedzieć otwarcie - stary podobał mi się dużo bardziej. Jak tak czytam co tu ludzie piszą, to sporo jeszcze jest rzeczy do poprawki, więc nie będę szczególnie narzekał czy wytykał. W końcu (jak widać) nadal trwają prace i całość nie jest skończona.

 

Jednak...

 

Czy jest jakaś opcja na zmianę mordy Twili na szczycie stronki? Albo choć jej wyłączenie?

 

EDIT:

a jednak... Pozwolę sobie zaśpiewać

 

Czemu w wyborze płci nie ma zwykłych opcji :P?

Brakuje mi w wielu miejscach zwykłej, prostej opcji "podgląd posta". Istnieje ona kiedy piszę nowy, za pomocą przycisku "dodaj odpowiedź", ale chyba tylko tutaj. Nie widziałem go chociażby przy edycji już napisanego, albo przy zmianie sygnatury.

  • +1 1
Link do komentarza

Przez ten nowy wygląd forum czuję się jak na Forum Biur Adaptacyjnych...

 

Bo Biura Adaptacyjne jak i my korzystamy teraz tego samego silnika forum

 

 

Tak przy okazji... Nie sądzicie, że temat z sugestiami, który został jeszcze ze starego silnika, jest hmmm... Po części nieaktualny?

 

Też mi się tak wydaje. Dzisiaj się tym zajmę jak tylko będę w domu xP

 

 

Co jak co, ale moim zdaniem przydałby się inny wygląd. Rozdzielczość obecnego przeraża. Na operze mini przycina user bar i nie widać ile jest powiadomień. Nie wspomnę już, że całe forum wygląda teraz jak jedna wielka ściana tekstu

Spokojnie, wszystko jest do dopracowania. Naturalnie, że forum jest większe, bo na poprzednim silniku i stylu wszystko było utworzone tak, aby było jak najbardziej skompresowane.

Moi drodzy, jesteśmy świeżo po konwersji i doceniamy Wasze sugestie. Wszelkie błędy jakie wyniknęły postaramy się naprawić i poprawić niektóre opcje, które zasugerowaliście.

Styl forum jest prawie domyślnym stylem IPB - prawie, bo zmienił kolorystykę. Tak by odpowiadała tematyce.

Liczę, że mimo wszystko przyzwyczaicie się do nowego designu i funkcjonalności forum.

Link do komentarza

Muszę stwierdzić jedno. Wyłaczam automatyczną subskrybcję tematów. Człowiek wchodzi i ma 50 powiadomień.

To co ludzie mówią o punktach repy to prada. Na BA mamy dlatego wpis w regulaminie odnośnie przyznawania punktów reputacji.

Widzę jeden mały problem. Byłem parę razy na BA i z tego co się orientuję to jest to znacznie mniejsze (pod wzgledem liczebności userów) forum. Tak jak na mniejszym forum sprawdzanie wszystkich repek nie jest problemem, to tu może okazać się zbędne. Osobiście podchodzę do tego sceptycznie, ale ostateczny głos należy do ekipy.

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Ogólnie jak na razie to nowy wygląd w miarę mi się podoba, dobrze że można sobie kolor zmienić. Te biały razi w oczy, niestety.. Zrobiliście dość dobrą robotę, jednakże widać jeszcze że nie jest to do końca skończone. I takie pytanie. Czemu usunęło mi starych znajomych, a dodało jakiś losowych? o_O

Link do komentarza

TAKIE GRUBE PYTANKO!

 

Jak wygląda sprawa z ludźmi zbanowanymi? Nie mogę znaleźć ich kont w liście użytkowników, tak, jakby nie istniały. Zagadaliśmy więc do Bartisa i jego konto rzeczywiście nie reaguje... Zupełnie. Wyskakuje tylko info o złej nazwie użytkownika bądź haśle. Ale ofc. wszystko się zgadza.

 

Kiedy chciał natomiast stworzyć nowe, to dostaje info, że konto o tym mailu jednak istnieje. 

 

WTF?!

Link do komentarza

Zauważyłem jedną wadę.

Jak są te statusy, które można komentować, to potem jak skomentuję ja, a po mnie z 6 osób, to zamiast mieć 1 powiadomienie o nowych komentarzach na czyimś statusie, to mam ich 6. To jest nieco uciążliwe.

 

A no i szkoda, że jak zdobyłem te punkty reputacji na starym silniku, to nie ma teraz realnego odbicia tego tutaj. Punkty reputacji zamiast przejść do gwiazdek, przeszły do plusów za posty, co nie do końca oddaje to, co miało oddawać - u mnie większość pozytywów to zdobyta była jednak za spotkania, eventy, mało które były za posty na forum.

 

No i gratuluję przy okazji ściągnięcia na forum nowej plagi - z innych forów mam doświadczenie, że jak jest system oceniania każdego posta osobno, to zaczyna się walka o plusiki i w efekcie tego ludzie mogą zacząć się popisywać przed innymi lub nie być szczerym, byleby zgarnąć plusa. Poza tym czekam na moment, gdy Stachul ogłosi, że chce mieć jak najwięcej plusów pod swoim postem, skoro kiedyś zebrał ponad 100 pozytywów.

Ciekawe bo stare forum też miało możliwość dawania repek za post, więc nie wiem o co chodzi, żadnej takiej sytuacji nie zauważyłem, wręcz nie bardzo widziałem żeby ktoś repki za post dawał.

Link do komentarza

Widzę, że dużo jest opinii negatywnych, ale forum dopiero co zostało przeniesione na nowy silnik. Nie sądzicie, że trzeba być cierpliwym i poczekać aż administracja wszystko naprawi i doda nowe funkcje? Zazwyczaj tak szybko się tego nie da zrobić ;] Mi tam się podoba forum, trochę system userów nie, ale liczę na to, że wszystko zostanie naprawione ;]

Link do komentarza

A do czego Ci więcej? Tapety chcesz tam dawać? Długie gify? :P

 

W sumie nie, ale jako że mój poprzedni avatar miał dokładnie 211Kb, to trochę się trzeba było namęczyć. Ale to tylko taka drobna wada. Bardziej martwi mnie ten system reputacji.   Mam też nadzieję, że nagrody będą jakoś dodane. No bo 2 miejsce w konkursie literackim to nie byle co... :P 

Mam też małe pytanko: Da się jakoś po ludzku wstawić link w sygnaturze? Tj. Żeby wyświetlało wybrany napis, a przekierowywało gdzie się chce.

Link do komentarza

A 1 miejsce to tym bardziej :P

Na pewno dodadzą, spokojnie.

 

A co do takich avów, lepiej je dawać na osobny serwer i wkleić link :P

Btw:

(No cóż, nic nie wstawię bo nowe forum nie ma tak fajnego zamieniania linków na tekst. A tak przynajmniej mi się wydaje. - daje radę :P

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś jeszcze powiedział mi jak to zrobić. Bo z odnośnika nic mi nie wychodzi, a uzdolnień programistycznych nie mam, to nie za bardzo wiem jak...

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...