Skocz do zawartości

Dawniej czy teraz?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które forum lepsze?

    • Stare (MyBB)
      78
    • Nowe (IPB)
      69


Recommended Posts

Już z totalnego burdelu staracie się zrobić coś lepszego, a i tak wychodzi jeszcze większy burdel. Nie chcę nikogo urazić, zdaję sobie sprawę, że to musiało kosztować naprawdę ogromnie dużo wysiłku i pracy, jednak... po co to wszystko było? To oczywiste, że znajdą się osoby, którym się to nie spodoba i wątpię, by to była kwestia przyzwyczajenia. Ikonki "Podpięty" i "Ankieta" strasznie denerwują, dodatkowo zgłosiłam już, że justowanie w postach nie działa, z tego co widzę jest jeszcze dosyć sporo błędów, przed chwilą nie mogłam napisać posta...

Podsumowując, o wiele bardziej podobał mi się dawny styl i chciałabym do niego powrócić, szkoda tylko, że to niemożliwe. Cóż, pożyjemy zobaczymy...

Link do komentarza

Już z totalnego burdelu staracie się zrobić coś lepszego, a i tak wychodzi jeszcze większy burdel. Nie chcę nikogo urazić, zdaję sobie sprawę, że to musiało kosztować naprawdę ogromnie dużo wysiłku i pracy, jednak... po co to wszystko było? To oczywiste, że znajdą się osoby, którym się to nie spodoba i wątpię, by to była kwestia przyzwyczajenia. Ikonki "Podpięty" i "Ankieta" strasznie denerwują, dodatkowo zgłosiłam już, że justowanie w postach nie działa, z tego co widzę jest jeszcze dosyć sporo błędów, przed chwilą nie mogłam napisać posta...

Podsumowując, o wiele bardziej podobał mi się dawny styl i chciałabym do niego powrócić, szkoda tylko, że to niemożliwe. Cóż, pożyjemy zobaczymy...

Między innymi po to, by forum przyśpieszyć, dodać wersję mobliną, dać większą swobodę konfiguracji użytkownikom i wiele, wiele innych rzeczy i funkcji. Styl jest dopiero od wczoraj, czyli można się domyślić, że jest niedopracowany.

Link do komentarza

Powiem tak - jako osoba która rozumie ile trzeba wkładu w pewne rzeczy doceniam, iż administracja opracowała nowy styl i silnik który wdrąża wiele opcji. Sam silnik prezentuje się ciekawie, ale są też pewne ale.

Wyświetle tu najważniejsze zauważanle problemy(przynajmniej te które mi przeszkadzają i które zauwazyłem) :

- Nieczytelność - forum ma ładną czcionkę ale czytelnoś zostawia wiele do rzyczenia. Zanim dokopałem się do najważniejszych dla mnie opcji(między innymi "Oznacz Przeczytane" to zeszla mi dłuższa chwila a i tak musiałem poprosić o pomoc. Są opcjhe które mogą być sobie gdzieś ale sąi takie które powinny być dla wygody umieszczone w wyrażnym i widocznym miejscu. Na przykład na górze, jakieś 2 cm ponad wyświetlającą się listą nieprzeczytanych postów.

- Wygląd - fajnie że jest ciemny bo ten jasny jest tak oczowalny że to o pomste woła do nieba...

- Reputacja - niby niewiele bo nie dbam o liczby ale mialem tam kilka wpisów które były mi miłe dla oka i boli mnie ich strata. Plus(a raczej minus) - można ją dawać tylko za posty a nie za "Co ja uważam o uzytkowniku" co też jest uciążliwe.

- Pismo - być może to akurat ja mam pecha ale żadna wtyczka nie podkreśla mi błedów w tym edytorze tekstowym... przy moich wadach i licznych literówkach których nie zawsze zauwazam to naprawde boli T_T

- Sygnatura - na poprzednim było tak że sygnatura jest na samym dole, jesli avatar był wąski ale długi, to sygna lądowała na daole, a pomiędzy nią a tekstem byla spora przerwa. Teraz Sygnatura zaczyna się dwie linijki pod tekstem co w niektórych przypadkach wygląda nieestetycznie.

- Taśma klejąca - tak okreslam zbiór innych, drobnych i malo irytujących ale istniejących błedow. Choć styl ma potencjał to wygląda tak jakby administracja zaraz po jego stworzeniu/otrzymaniu chciała się nim pochwalić zamiast najpierw go przetestowac. Panowie, to nie Ubisoft że wydajemy niedoróbki ;) Macie Czas, nikt was chyba nie pogania?

 

To takie podsumowanie. Żeby tylko ktoś nie pomyslał że jestem niewdzięczny. Nie krzycze żeby od razu wszystko palić czy zmieniać na gwalt, ale pokazuję co wymagało by drobnych zmian.

Mam nadzieję że ta mała lista pomoże szybciej dobrać się do tego co przeszkadza zamiast tego szukać :D

No i jako tradycjonalista głosuję na Stary wygląd.

Link do komentarza

Hmm, skoro tak to ciekawie brzmi to:

Zalecana jest grafika o wymiarach co najmniej 200px

derp xd

Also: admini mogli albo wrzucić kilka postawowych rzeczy i uruchomić forum po 2 godzinach, albo zamknąć je na wiele dni :P Co byście woleli?

zostawia wiele do rzyczenia.

Ała...

Spro, ale wiesz, że twój avek tutaj ma 200x200px? :rainderp:

Link do komentarza

Ja już pisałem w temacie o wprowadzeniu nowego silnika, ale napisze i tutaj.

 

Generalnie wolę poprzednią wersję, czarniejszą od poprzedniej:

- czarny jest imo ładniejszy od białego. Dawało wrażenie, że forum jest poważne, teraz ma się wrażenie, że to forum głównie gimbazy. Oczywiście wiem, że ponoć styl można zmienić, ale z racji braku czasu jeszcze tego nie zrobiłem i nie wiem, czy kiedykolwiek to w ogóle zrobię (leń jestem i tyle)

- dla mnie przynajmniej łatwiej szło ogarnąć spis nowych postów na forum. Obecnie zdarza się, że pominę kilka ciekawiących mnie tematów

- poprzedni system reputacji uważam po prostu za lepszy od obecnego - dostawało się repkę, często za to kim się jest, za meety, rzadziej za posty, no i zawsze reputację można było argumentować (nie wmawiajcie mi, że uzasadnianie było wręcz konieczne, bo sam otrzymałem przynajmniej jedną repkę za post, bez uzasadnienia). System był bardziej szczery, zaś obecnie może wywołać nabijanie plusików za post (a to krąg wzajemnej adoracji, a to post pisany nie szczerze ino dla popisu itp). A co jak co, jednak kolekcjonowania lajków nie lubię, ani żebrania o nie tym bardziej (pomijam Stachula i jego zbieranie repek, bo jemu dałem ze szczerości, a nie od tak)

- statusy, sic! Forum to forum, ma być forum, a nie Facebook. Zwłaszcza, że o ile na FB widzę statusy tylko moich znajomych, albo te, które chcę widzieć, tak tutaj jestem skazany na widzenie wszystkich, co po pierwsze - nie wszystkie statusy mnie interesują, po drugie - przy takiej ilości użytkowników jaka jest, to po prostu dział statusów zostanie zawalony nowymi wpisami.

- Reputacja była reputacją. Zamiast ją przemianować na gwiazdki na profilu, które jak zgaduję mają pokazywać jak bardzo szanowany jest użytkownik, to zostały potraktowane jako zwykłe plusy za posty, które no zgoda, też pokazują pewnego rodzaju szacunek i pozycję, ale uważam osobiście, że gwiazdki jednak lepiej by się do tego nadawały

- szczerze mówiąc jakoś nie dostrzegam zmiany w tej rzekomej szybkości działania silnika, ale można tu wziąć pod uwagę to, że nie jestem informatykiem, nie znam się na silnikach itp, więc w sumie w tym miejscu ten argument jest ino dodatkiem o słabej mocy

 

Jednakże, co mi się spodobało w obecnej wersji jak dotąd:

- w trakcie pisania posta jak pojawi się nowy post w temacie, mam wyświetlone powiadomienie i forum załaduje mi ten post na moje życzenie bez odświeżania tematu i tracenia tego, co się dotąd napisało.

- większe opcje profilu (np. strona "O mnie"). Szkoda jednak, że wszystko trzeba wypełniać od nowa.

 

Dobrze ino, że nie wprowadzono opcji dawania minusa za posty, bo znając pewne osobniki na tym forum, dostałyby załamania psychicznego i skoczyłyby ze szczytu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zwłaszcza, że obecny system reputacji może być spokojnie wykorzystany do podkreślania kto obecnie jest fajny, a kto nie. Z resztą, obecny system reputacji zagraża swobodnemu wyrażaniu myśli - niektórzy ludzie widząc, że w dyskusji przeciwnik ma 10 plusów z różnych powodów, niekoniecznie z powodu zawartości posta, a oni nie mają nic, demotywują się i wyłączają się z dyskusji (oddzielam tutaj dyskusję od kłótni, albowiem przy kłótniach to ma w sumie zbawienne działanie).

 

Mimo wszystko jestem pod podziwem, że adminom - a są to młodzi ludzie - udało się stworzyć coś tak wydawałoby się bardziej złożonego.

  • +1 1
Link do komentarza

Meh, moze zaczac trzeba, ale jak sie bedzie pisac na kom"u"rce, bez podkreslenia, to naprawde bedzie przeszkadzac :ming:

Pozatym ja pisze bardzo czesto bez ogonkow, bo jestem przyzwyczajony do pisania w grach, a jak jest podkreslenie to nie musze sledzić calego tekstu w poszukiwaniu zle napisanych ogonkow :ming:

Poza tym literówki i inne takie :c

Link do komentarza

W pełni popieram Applejuice

 

Forum jest teraz strasznie szerokie. Nie grzeszy czytelnością, na stronie głównej irytuje ta prawa część z tematami, statusami itp. 

W tematach nicki użytkowników są słabo wyróżnione, a pod avatarem niezależnie od płci wyświetla się "Brony".

Wygląd jak na mój gust jest po prostu brzydki (i jasny i ciemny) Tamto forum było zwyczajnie ładniejsze i bardziej czytelne. Do tego stary system reputacji był lepszy. 

Jak to jakoś dopracujecie to może coś z tego będzie. Póki co wątpię żebym się przyzwyczaił. Mój głos idzie na dawny wygląd.

Link do komentarza

Forum wygląda ładnie pod względem wizualnym, chociaż niekoniecznie pod kątem obsługi tego wszystkiego ;_; Ale to już kwestia przyzwyczajenia. Może? Okaże się za jakiś czas. "Popularne tagi" mogą z miejsca zostać kącikiem humorystycznym.

Jak to cudownie, że jest ciemny styl forum! Wybacz Siper, ale światłowstręt nie pozwala moim oczom znieść tej wszechogarniającej bieli.

 

Panel moderatora prezentuje się ubogo...brakuje tam wielu funkcji, ale mam nadzieję, że z czasem wrócą ;] A cała strona jest za szeroka na mój 15-calowy monitor, ale to szczegół.

 

Sugestii chcecie? Może niech wróci stary system dodawania punktów reputacji, bo z tym przy postach spotykałam się już wcześniej na innych forach i jakoś mnie nie zachwyca. Funkcja dodawania punktów przy postach pozbawia się użytkowników wymyślania kreatywnych powodów przyznania takowego, a niektóre pomysły naprawdę warte są zapamiętania. Poza tym wtedy nie dało się dawać punktów reputacji samemu sobie, a tak trzeba będzie dodać kolejny punkt do regulaminu. Oczywiście jeżeli komuś przyjdzie do głowy łamać tą barierę moralną.

 

Znajomych można kolekcjonować  :twilight4:

Link do komentarza

W sumie tak, szerokość przeszkadza.

 

Do tego o ile kiedyś przeglądając spis nowych postów mogłem oznaczyć wszystkie jako przeczytane i tym samym wyczyścić sobie tą listę, obecnie nie mam takiej możliwości. A takie coś przy forum, które w 1 dzień potrafi wygenerować z 1000 nowych postów to wręcz obowiązkowe.

Link do komentarza

Hem... wyglądem stoi lepiej, zaś co do użyteczności...

 

Podejrzewam, że będę musiał się jeszcze do tego przyzwyczaić. Niektóre opcje zostały tak poukrywane, że woła to o pomstę do nieba. I tak najzabawniejszy było kiedy włączyłem sobie profil po raz pierwszy na nowym systemie, a tu patrzę, mam znajomego, którego nigdy nie dodawałem, ba, nie widziałem nawet nigdy jego postu. 

 

Wydaje mi się, że z taką pełniejszą opinią poczekam jeszcze kilka dni, by normalnie sobie ten nowy system przetestować.

Link do komentarza
Ludzie boją się zmian, na­wet na lep­sze...

 

Bo jak wiemy doskonale, to jest kwestią czasu aż ponownie użytkownicy przyzwyczają się do nowej szaty graficznej, funkcji etc. Zmiany mają to do siebie, że nigdy nie są ciepło przyjmowane jeśli dotychczas wszystko było dobrze. Także ja bym radził po prostu zacząć dostrzegać głównie pozytywy, wtedy wszystko stanie się z miejsca lepsze. ;) Ja osobiście jestem zaznajomiony z IPB (pracowałem na nim dosyć dużo) dlatego te i tamte udogodnienia mnie nie drażnią.

 

Jednak, żeby nie być gołosłownym to pochwalę za wprowadzenie (w końcu) jasnego stylu. Jak widzę, jestem w mniejszości, ale generalnie w takich się lubuje. Ciemne mnie usypiają, także jestem zadowolony z tej nowości.

 

Ogólnie jestem za nowym licząc na wyeliminowanie niektórych błędów. :3

Link do komentarza

Hoh. Ciężko wybrać, mi się forume każdojakie kojarzy jednoznacznie z mybb i z tym sobie to utożsamiam. A tu... Nie jest źle, a będzie jeszcze lepiej, jak wszystko sobie poukładamy a lud dziki się przyzwyczai. Teraz to jakoś szybciej chodzi, ipb ma zgrabną wersję mobilną (gdzie nie znalazłem panelu moda, ale to szczegół) i pewnie adminom się lepiej grasuje. A z oceną się jeszcze wstrzymam.

https://www.youtube.com/watch?v=zgG4Qv72rEk <- na podsumowanie :3

  • +1 1
Link do komentarza

Z takim układem miałem i mam do czynienia z BA.

 

Ogólnie mówiąc stary był dla mnie przejrzysty, normalny i ogólnie go ogarniałem, i to w sensie nie że tego się trzeba nauczyć. Poza tym wygląd nawet po wprowadzeniu ciemnego tła jest o kant tyłka rozbić.

 

Don't mind me, I'm just the Cygnus :3

  • +1 1
Link do komentarza
Gość Iluzja Pie

Fajnie by było jakby każdy użytkownik mógł ustawić sobie styl nie jedynie czarny i biały a z kucykiem z mane 6 w tle.
Nie znam się na tym, prace ulepszające forum to dla mnie czarna magia i nie wiem czy to by było możliwe i nie pożarło zbyt dużo czasu ale pozytywnie by było gdyby zamiast czarnego kolorku i walącego po oczach białego można było ustawić różowawy a w tle Pinkie Pie. Lub niebieski z Rainbow Dash, ogólnie do wyboru z naszej serialowej szóstki :)
 

Link do komentarza

Plusy:

 

- Lepszy edytor tekstowy, no i jego pełna wersja w szybkiej edycji.

- Szybsze działanie

- Możliwość zmiany tła wedle upodobań.

 

Minusy:

 

- Brak wyraźnego oddzielenia tematów podpiętych od zwykłych.

- Jakieś powiadomienia, jacyś znajomi... To jest forum czy facebook?

- Mało przejrzysty i przeładowany interfejs. Na starym forum wszystko było proste i jasne

- Niedziałające linki ze starego forum. CAŁA moja robota z listą fanfików została zniszczona. Nie działa żaden link. Skysplit mówił, że postara się coś z tym fantem zrobić, ale jakoś mam złe przeczucie. A to oznacza, że gigantyczna ilość pracy została wyrzucona w błoto.

 

 

Do tego dochodzi fakt, że poplątały się takie rzeczy jak uprawnienia, ale to zapewne nieuniknione przy tak poważnej zmianie, więc nie ma sensu dodawać tego do minusów.

 

Tak więc wybaczcie mi mój sceptyzm, ale zdecydowanie to "nowe, lepsze" forum nie przypadło mi do gustu. A wręcz przeciwnie...

Link do komentarza

- Niedziałające linki ze starego forum. CAŁA moja robota z listą fanfików została zniszczona. Nie działa żaden link. Skysplit mówił, że postara się coś z tym fantem zrobić, ale jakoś mam złe przeczucie. A to oznacza, że gigantyczna ilość pracy została wyrzucona w błoto.

 

Sprawdź w Google frazę "rewrite rule", dziękuję dobranoc.

Link do komentarza

Cieszcie się, że nie dali phpBB by Przemo. IPBoard jest jednym z najlepszych silników i w dodatku niezbyt drogim w porównaniu do np. vBulletin. Forum chodzi lepiej i szybciej, wcale nie jest trudniejsze w obsłudze, po prostu trzeba się przyzwyczaić. Styl ładny i nieprzeładowany pierdółkami, banner również dobrze komponuje się z resztą, ale to nie forum o Twilight. Oczywiście brakuje paru rzeczy, takich jak przejście do ostatniego nieczytanego posta, co jest bardzo ważne, ale teraz jest lepiej. Wprowadźcie też limit rozdawania punktów reputacji (jeśli jeszcze nie ma), bo na innym forum, na którym jestem od dawna, po przejściu z Przemka na IPB mieli problem ze spamowaniem plusami. 

Wolicie stary, bo byliście do niego przyzwyczajeni, ale teraz przyzwyczajcie się do tego i doceńcie wydatek administracji na nowy silnik (150$ na oficjalnej, ze znajomościami 350zł).

  • +1 3
Link do komentarza

Cieszcie się, że nie dali phpBB by Przemo. IPBoard jest jednym z najlepszych silników i w dodatku niezbyt drogim w porównaniu do np. vBulletin. Forum chodzi lepiej i szybciej, wcale nie jest trudniejsze w obsłudze, po prostu trzeba się przyzwyczaić. Styl ładny i nieprzeładowany pierdółkami, banner również dobrze komponuje się z resztą, ale to nie forum o Twilight. Oczywiście brakuje parę rzeczy, takich jak przejście do ostatniego nieczytanego posta, co jest bardzo ważne, ale teraz jest lepiej. Wprowadźcie też limit rozdawania punktów reputacji (jeśli jeszcze nie ma), bo na innym forum, an którym jestem od dawna, po przejściu z Przemka na IPB mieli problem ze spamowaniem plusami. 

Wolicie stary, bo byliście do niego przyzwyczajeni, ale teraz przyzwyczajcie się do tego i doceńcie wydatek administracji na nowy silnik (150$ na oficjalnej, ze znajomościami 350zł).

 

Cieszę się, że chociaż jedna osoba tutaj myśli... Silnik forum kosztował około 380zł.

PS. Header teraz zmienia tło.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...