Skocz do zawartości

Dawniej czy teraz?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które forum lepsze?

    • Stare (MyBB)
      78
    • Nowe (IPB)
      69


Recommended Posts

Sprawdziłem "rewrite rule". Niewiele z tego zrozumiałem - nie moje tryby.

 

W każdym razie linki znowu działają, za co dziękuję Technicznym. Naturalnie rzeczony minus, dotyczący tego aspektu nowego forum, jest anulowany. Moja wina, że nie poczekałem - przepraszam. I dziękuję, za przywrócenie tego.

 

A co do poniesionych kosztów na nowy silnik. Pewnie - skoro kasa została wydana, to głupotą byłoby silnika nie wykorzystać. Może jednak dzięki temu tematowi uda się wywęszyć jakieś potencjalne błędy czy niedoskonałości, które zostaną poprawione ku lepszemu działaniu.

Link do komentarza

Ja także pohejtuje nowy wygląd forum. Poprzedni wygląd był bardziej przejrzysty, tu troszkę trzeba grzebać. Również tak fajny system punktów reputacji został tu całkowicie zniszczony, Jednym ciekawym dla mnie plusem jest avatar użytkownika, który jako ostatni wypowiedział się w temacie. Cieszy to oko. Fajne jest też pokazywanie odpowiedzi, bez konieczności odświeżania strony. Nie zmienia to jednak faktu, że poprzednie forum było jak dla mnie ładniejsze, prostsze i bardziej funkcjonale. A teraz mamy takie udziwnianie na siłę. Doceniam wysoką kwotę którą wyłożyła na niego administracja, ale jak dal mnie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Link do komentarza

Krótko:

 

Mi się bardziej podobało stare... Albo po prostu się jeszcze nie przyzwyczaiłam.

 

Dłużej:

 

Minusy:

- To forum jest za szerokie

- Nieczytelny profil

- Zajumali komentarze na profilu :c

- W tematach nie ma kolorowych nicków, taki szczególik, ale wkurzający

- Strona główna jest zbyt bardzo przesunięta na lewo, ciężko się przyzwyczaić

- Dziwny system reputacji

- Brak możliwości podglądania sygn w profilach

- Ciężko odróżnić podpięte posty

 

Plusy:

- Całkiem ładny wygląd

- Statusy :x

- Tło profilowe :x

- Bardziej rozbudowane szybkie pisanie postów i szybka edycja

 

 

A opcja z przyjaciółmi była już wcześniej, tylko nikogo ona nie obchodziła :P

Link do komentarza

Jaja sobie robicie? Flaki sobie wypruwamy, by forum było ładne, byście byli zadowoleni, a wy takie coś...? Poza tym... To jest od wczoraj dopiero... Zlitujcie się.

Tak to jest gdy przychodzi coś nowego (wariat... automobilem jakimś będzie jeździł - konia nic nie zastąpi). Sam się trochę gubię, ale póki co moim zdaniem zmiany są na plus (niektóre gify w sygnaturach nie mulą już przeglądarki). Ot kwestia przyzwyczajenia. Poza tym przejrzystość! Aż przeglądać się chce :)

Link do komentarza

Ja wierze,że się przyzwyczaję ^^ Bardzo cieszy mnie ułatwienie pisania odpowiedzi. Ja akurat jestem trochę konserwatystą i nie lubię zbytnich urozmaicań i bajerów, przyzwyczajać się od nowa, ale też bez przesady. Jeszcze za wcześnie na szczerą opinię, bo też puki co nie mogę duzo ogarnąć. to jest takie zbyt...face bookowe. Ale pewnie jak się to wszystko obczai to się polubi i będzie prościej^^

Link do komentarza

Log z mojego mózgu z ostatniego kwadransa:

 

 

404?? Wat da hay?!

Dobry Boże... co tu się stało... o, IPBoard :3

matko... gdzie moje subskrypcje?... o ludzie, ustawienia przepadły...

no cóż, resecik i zaczynamy prawie od zera. Uff, przynajmniej nie muszę się już martwić zaległościami.

 

 

Ogromne dzięki dla ekipy :) Czuję że będzie fajnie, gdy już to wszystko zostanie ostatecznie poukładane.

W tej chwili jestem zbyt zdezorientowany, żeby powiedzieć cokolwiek mądrzejszego 9_6

Link do komentarza

Wolicie stary, bo byliście do niego przyzwyczajeni, ale teraz przyzwyczajcie się do tego i doceńcie wydatek administracji na nowy silnik (150$ na oficjalnej, ze znajomościami 350zł).

 

Albo ktoś nie czyta wszystkich postów, albo nie czyta ze zrozumieniem, albo co gorsza - próbuje wmawiać innym, że myślą inaczej.

Tak jak pisałem - znam ten fakt, że człowiek generalnie nie lubi zmian. Rozumiem wkład adminów i to, ile wydali kasy na to, ale koniec końców dla mnie zmiana wyszła na gorsze i tyle. Przy poprzednim stylu wygodniej się czytało, posty nie były tak strasznie szerokie. No i u mnie ocena obecnego stanu forum to nie kwestia "oceny po kilku godzinach"- bywałem już na niejednym forum będącym na tym samym silniku, czy tam podobnym, chociażby forum PSX Extreme dla przykładu. Więc styczność z tym silnikiem mam od conajmniej roku i wiedząc, co działo się na innych forach po wprowadzeniu tego stylu śmiem twierdzić, że i tutaj wystąpią negatywne skutki zmiany stylu, o których pisałem już nie jeden raz tutaj.

 

Musisz zrozumieć, że nie ma szans na to, by każdemu się podobało, by każdy miał taką opinię np. jak ty - to by była zwykła utopia. Albo oznaka, że społeczeństwo forum nie myśli.

 

Zapewne wszyscy przywykniemy do obecnego, bo czy mamy jakiś inny wybór? Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób nie wiedziało o nadchodzącej zmianie silnika i, że nie zapytano ludzi w ogóle o zdanie na ten temat (co udowadnia sonda tutaj pokazująca na ten moment, że większość ludzi wolało stare forum, a nie obecne), zgaduję, że nie mamy.

 

Ja bym jedynie chciał poznać powody zmiany silnika, bo powiem tak - nie zauważam zmiany w szybkości działania forum. W ogóle. Czy rzeczywiście była taka potrzeba, by zmienić całkowicie forum, czy to była bardziej zachcianka ambitnych administratorów?

  • +1 1
Link do komentarza

UP, dokładnie tak samo myślę

 

Zapewne wszyscy przywykniemy do obecnego, bo czy mamy jakiś inny wybór? Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób nie wiedziało o nadchodzącej zmianie silnika i, że nie zapytano ludzi w ogóle o zdanie na ten temat (co udowadnia sonda tutaj pokazująca na ten moment, że większość ludzi wolało stare forum, a nie obecne), zgaduję, że nie mamy.

Kurcze, właśnie miałem spytać czy gdziekolwiek była wzmianka o nadchodzących zmianach, bo ja żadnej nie pamiętam. Można było chociaż wcześniej poinformować użytkowników i zapytać co o tym sądzą.

Link do komentarza

Mi się nowy  wygląd podoba.Na pierwszy rzut oka niezbyt mi się podobał,ale teraz już wyżej oceniam.Podobają mi się te nowe "szybkie odpowiedzi",fajne są też wyglądy profiłów,czyli np. tło.Wciąż nie łapię gdzie jest reputacja,ale oj tam ^^.Ogólnie lubię nowy wygląd forum ^^

Link do komentarza

stare łatwiej się obsługiwało ale pewnie kiedyś się przyzwyczaję do nowego  :lunaderp: skomplikowaniowato  :rarityderp: skomplikowanego (może trzeba założyć wątek na nasze neologizmy :megusta: )

 

EDIT- I czemu przed wprowadzeniem zmian nie było ankiety kto chce tej zmiany a kto nie to może admini by 350zł oszczędzili na napoje energetyczne do podtrzymania dobrej formy przy długich godzinach grzebania po forum.

 

I sorry za brak przecinków ale mi się nie chce wstawić.  :ming:

Link do komentarza

Albo ktoś nie czyta wszystkich postów, albo nie czyta ze zrozumieniem, albo co gorsza - próbuje wmawiać innym, że myślą inaczej.

Tak jak pisałem - znam ten fakt, że człowiek generalnie nie lubi zmian. Rozumiem wkład adminów i to, ile wydali kasy na to, ale koniec końców dla mnie zmiana wyszła na gorsze i tyle. Przy poprzednim stylu wygodniej się czytało, posty nie były tak strasznie szerokie. No i u mnie ocena obecnego stanu forum to nie kwestia "oceny po kilku godzinach"- bywałem już na niejednym forum będącym na tym samym silniku, czy tam podobnym, chociażby forum PSX Extreme dla przykładu. Więc styczność z tym silnikiem mam od conajmniej roku i wiedząc, co działo się na innych forach po wprowadzeniu tego stylu śmiem twierdzić, że i tutaj wystąpią negatywne skutki zmiany stylu, o których pisałem już nie jeden raz tutaj.

Musisz zrozumieć, że nie ma szans na to, by każdemu się podobało, by każdy miał taką opinię np. jak ty - to by była zwykła utopia. Albo oznaka, że społeczeństwo forum nie myśli.

Zapewne wszyscy przywykniemy do obecnego, bo czy mamy jakiś inny wybór? Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób nie wiedziało o nadchodzącej zmianie silnika i, że nie zapytano ludzi w ogóle o zdanie na ten temat (co udowadnia sonda tutaj pokazująca na ten moment, że większość ludzi wolało stare forum, a nie obecne), zgaduję, że nie mamy.

Ja bym jedynie chciał poznać powody zmiany silnika, bo powiem tak - nie zauważam zmiany w szybkości działania forum. W ogóle. Czy rzeczywiście była taka potrzeba, by zmienić całkowicie forum, czy to była bardziej zachcianka ambitnych administratorów?

Nie zmuszam nikogo, żeby mu się to podobało, bo jest to niemożliwe. Wyrażam po prostu pozytywną opinię z nakłonieniem do spojrzenia na pozytywy i docenienia wydatków.

Poprawienie tych wszystkich małych błędów jak brak kolorowych nicków jest tylko kwestia czasu. Po co tak spinać o szerokość forum, skoro da się ja zmienić? Nie wierzę, żeby IPB było aż tak ograniczone. Tak samo było na innym forum po zmianie z Przemo na IPB. Ludziom nie podobało się wiele rzeczy, ale później, po paru zmianach i ulepszeniach większość przyznała, że jest lepiej.

stare łatwiej się obsługiwało ale pewnie kiedyś się przyzwyczaję do nowego :lunaderp: skomplikowaniowato :rarityderp: skomplikowanego (może trzeba założyć wątek na nasze neologizmy :megusta: )

Podaj jedną skomplikowaną dla zwykłego użytkownika rzecz w IPB.

@edit

Sorry za dwa posty, myślałem że się połączą.

Połączyłem, a co. Fajny bajer, miłe i szybkie do zrobienia tutaj. Moderacja postów znaczit. ~Warmen

  • +1 1
Link do komentarza

Zdecydowanie stare. To jest inne, tamto było bardziej przejrzyste, choć może wolniejsze. Nawet nie wiem jak posługiwać się niektórymi opcjami ._.

Nie będę wszystkiego wymieniać, bo Kath zrobiła to za mnie. Lepiej by było, gdyby upodobnili to forum jak najbardziej do tamtego. Dobra, wiem ile pracyy żeście w to włożyli, nie czepiam się bo będziecie krzyczeć, albo będzie Wam przykro ._.

Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i tyle.

Chociaż przywiązałam się do tamtego starego forum... eh.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...