Skocz do zawartości

Odniesienia do MLP w innych filmach, książkach, grach itp.


Recommended Posts

W pociągu czytałem Wiedźmina i tekst "Nie rób z igły wideł" - od razu skojarzenie z lekcją zerową :D
A i w "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa" biała wiedźma Jadis, trochę mi przypomina Nightmare, tylko z tą różnicą że Jadis to chciała w Narnii wiecznej zimy a Nightmare Moon w Equestrii wiecznej nocy a ponadto Łucja Pevensie trochę przypomina Fluttershy (np, na filmie płakała jak jej Edmund dogryzł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jedno nawiązanie.

 

1. Idźcie do kiosku/kolportera/łotewer

2. Weźcie do ręki Angorę

3. Otwórzcie na stornie 91.

4. Komiks...

Rycerz znajduje wieżę. Z okna zwisa warkocz jakiejś Roszpunki. Rycerz wspina się po nim na szczyt, zagląda przez okno - a tam nie Roszpunka, tylko kucyk...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Chase

 

Ostrzem rozwiniętego na ostatni poziom bohatera Siegharta jest dwuczęściowe ostrze, zwane Soluna. Mniejszą częścią, którą można odłączyć w celu uzyskania dwojga ostrzy, jest Luna. Soluna reprezentuje siły światła i ciemności bogów, prowadzących ich wojownika do zwycięstwa... czy jakoś tak.

 

Skojarzyłem ten fakt dopiero po usłyszeniu nazwy zespołu kucykowego o identycznej nazwie...

 

 

Edit:

 

Sieghart przez bardzo długi czas (chyba 600 lat) był uznawany za zaginioną legendę.

 

Sieghart posiada możliwość wejścia w ,,tryb gniewu" z potężniejszymi specjalami itp. W tym czasie jego oczy świecą się na biało w ten sam sposób co rozgniewanej Lunie.

 

<tak bardzo ogarniać grę, w którą się nigdy nie zagrało...>

Edytowano przez Plothorse
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jedno nawiązanie.

 

1. Idźcie do kiosku/kolportera/łotewer

2. Weźcie do ręki Angorę

3. Otwórzcie na stornie 91.

4. Komiks...

Rycerz znajduje wieżę. Z okna zwisa warkocz jakiejś Roszpunki. Rycerz wspina się po nim na szczyt, zagląda przez okno - a tam nie Roszpunka, tylko kucyk...

I to jaki, z uroczym znaczkiem!

 

Widziałem dzisiaj, heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Największym chyba nawiązaniem jest postać Enchantress (http://www.cyborgmat...antress_New.jpg). Jest on połączeniem Pinkie i Fluttershy. Pinkie dlatego, iż nie dość, że zamiast normalnie chodzić, skacze w charakterystyczny dla Pinkie sposób, to w dodatku, czasem mówi "It's a hop, skip and jump" :O
Jeśli chodzi o Flutteshy, to ta postać odizolowuje się od ludzi i nie dość, że woli spędzać czas ze zwierzętami, to jeszcze potrafi je zrozumieć.

Dota 2 to gra z uniwersum Warcrafta, wystarczy zagrać w trójkę, by się dowiedzieć że w/w Enchantress (w polskim tłumaczeniu, bodajże była to Driada) istniała na dużo przed MLP i skakała w równie skaczący sposób. Tekst już prędzej może być nawiązaniem, natomiast co do reszty, nie widzę związku.

 


Nawet nie wiem, czy jest to nawiązanie, ale ten zakrwawiony grubas, imieniem Pudge (http://www.cyborgmat...geOld_Front.jpg) czasami wymawia "eeeyup" w bardzo podobny sposób, co Big Mac.

To nie jest zakrwawiony grubas, tylko zszyte resztki ludzi / zwierząt / wszystkiego co się natknęło na drodze Plagi, połączone kawałem dobrej sztuki nekromancji. :D Nieumarli raczej nie grzeszą rozumem, zatem swoje wypowiedzi ograniczają do prostych zdań. :P Nie mniej jednak coś w tym może być.

 

 

Od siebie dodam to: (w zasadzie w tytule filmu jest wszystko :P)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na Cartoon Network jest kreskówka z postaciami takimi jak Królik Bugs lub Kaczor Daffy. Jeden z odcinków był o Kaczorze Daffym, który latał w przebraniu maga i walczył z jakimiś potworami. W jednej ze scen mówi o Celestii - "Strażniczce Nieograniczonej Mocy", czy innych głupot. Po pokonaniu sporych rozmiarów demona uwalnia Celestię, a naszym oczom ukazuje się postać, która wygląda jak Janna z gry League of Legends, której doczepiono skrzydła. Na koniec spotkania Daffy całuje ją.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3Oe7Q8OCm5I Gadka o Celestii zaczyna się gdzieś w 2 minucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ostatnim odcinku, ostatniego sezonu serialu "Xena: Wojownicza Księżniczka" to jak Xena mówi o swoim marzeniu i jeden koleś ją ripostuje to Xena w odpowiedzi mówi tak jakby "Eeyup".

 

A na jednej wiki o tym serialu dowiedziałem się jeszcze że Eris jest nazywana również "Discord" :D

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszej i bardziej kreskówkowej wersji "Teen Titans" (i szalenie znienawidzonej przez wiekszość fanów starej wersji)..Raven w jednym odcinku ogląda serial i bawi się swoimi kucykami

                                                                                 1-450-x-307.jpg

W "The amazing world of Gumball" postacie oglądają serial z kucykami i zostaje wymawiany chyba taki dialog:

-Jestem Gotką ,a podobają mi się kolorowe kucyki szerzące radość i przyjaźń..czy to jest normalne?

-Chyba tak" 

                                                                                                                         157px-Ponythe9.png

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W Magicka jest trofeum "Friendship is Magicka".

Też chciałem to napisać :)

Btw Magicka jest dosłownie przepełniona nawiązaniami do innych gier, filmów itd. np. jest achievement "This is Magicka!" ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W grze Bioshock Infinite, niejaki Jeremiah Fink w jednym z Vaksofonów (nagrania głosowe) wypowiada zdanie: "You see, one does not raise a barn on song alone." Było przetłumaczone na coś w style "Nie da się wznieść stodoły śpiewem". Czy to aby czasem nie podejrzane?

 

Link do nagrania: http://bioshock.wikia.com/wiki/A_Product_Like_Any_Other

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polecam grę MCPixel - kosztuje przysłowiowego piątaka (steam), a do tego są w nim nawiązania do MLP. Co zrobicie z Angelem i Fluttershy? Wasza sprawa. Macie na to 20 sekund. Druga gra - da się wrzucić kuce - Mahjong Towers Eternity (niestety cena ponad 40zł), ale jeśli ktoś lubi takie gierki... Klocki z MLP to dodatkowy atut. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo było odniesienia do MLP w  filmach, książkach, czy też grach grach. Ale należy też się zastanowić  na czym MLP było wzorowane z jakich filmów, książek itp. czerpało.

Wracając do tem,atu sporo tego typu odniesień znajdziemy w "pingwinach z madagaskaru".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herb rodu Arryn ma CM :luna:, a Herb rodu Mitchell CM :celestia:

 Po pierwsze ni ma mowy o nawiązaniu, bo pierwszy tom PLiO jest z 1996, a po drugie nie Mitchell, a Martell :)

Poważnie, czemu tak wiele osób próbuje na siłę znaleźć jakieś nawiązania? Owszem, czasami coś baaardzo przypomina symbol znany z MLP, ale to nie oznacza, że autor chciał do czegoś nawiązać. Wracając do herbu Arrynów - główną rolę odgrywa w nim orzeł/sokół (nie pamiętam dokładnie), to, co wziąłeś za księżyc jest tylko zapchajdziurą/ozdobą. W serialowej wersji herbu tego nie ma nawet. A u Martellów ważniejsza od słońca jest włócznia je przebijająca. :P (Nie bez powodu ich siedziba nazywa się Sunspear)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany to tylko zabawa więcej luzu chodzi to ogólnie o nawiązania lub coś co nam się kojarzy z MLP gdy oglądamy, czytamy, gramy w coś co z MLP nie jest związane poza tym MLP jest starsze od PLIO wiec to nie grzech szukać nawiązań , poza tym księżyc w Herbie Arrynnów nie jest zapychaczem ma związek z dewizą Rodu Która brzmi "Wysoko jak Honor"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukując crossoverów natrafiłem na ciekawą teorię odnośnie "Squee"(kucowego pisku). Ten jakże ważny odgłos wydaje się być wzięty z psycho-kaczuszki BW Magatrona. Obie produkcje należą do Hasbro, dźwięk wydaje się być identyczny, więc chyba ta teoria ma sens. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakąś chwilę temu, w informacjach na tvn24 było o "szatanistyczności" hello kitty, monsterhigh i właśnie "kucykach pony" jak to redaktor określił. Ogólnie na jajcarsko, bo jakiś ksiądz znów rżnął głupa, ale parę figurek, artów i kadrów pokazali. Nawet jednego bronego, który mówił, że odkąd ogląda mlp nawet częściej chodzi do kościoła. Fotka na szybko:

 

z3f4.jpg

 

Całość od VanDreadPL:

Edytowano przez EmSki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...