Skocz do zawartości

Odniesienia do MLP w innych filmach, książkach, grach itp.


Recommended Posts

2 hours ago, Lucas said:

To nie jest nawet odniesienie.

Kij tam się znasz na odniesieniach ... i tak nie było komu odkopać tematu :D

2 hours ago, Lucas said:

A jak już chcesz wiedzieć, to prawdopodobnie jest xRAINB0W_DASHx.

Pewnie nie, bo ten streamer po polsku gadał, a jak wchodzę na tego co podałeś na twitch to widzę tylko EN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hm kucykowe nawiązania... a czy w utworach, które sami piszemy się liczą? Bo w drugiej księdze "Powrotu Xany"(moja kontynuacja Kod Lyoko) kilka umieściłem... i po prawdzie kilka planuje jeszcze umieścić. No jedno z nich powiem(bo pewnie nawet nie będzie kiedy tego umieścić i zostanie to takie "ukryte założenie świata") w swoich siłach powietrznych Doragoni mają model myśliwca do działań nocnych, który nazywa się "Iskra Zmierzchu". A resztę cóż... poczekam aż ktoś sam je zgadnie

Chociaż... raz też się doszukano w Powrocie Xany dwóch nawiązań do MLP, których wcale nie było[choć są nieco spoilerujące - pierwszy z 22 rozdziału, drugi taki ogólniejszy, dotyczy postaci pojawiającej się w rozdziale 14]:

Spoiler

"Rozdział Sen, a dokładnie wątek, w którym Wojownicy odkrywają, że są w śnie i zaczynają materializować to co chcą przypomina mi odcinek 13 sezonu 5 My Little Pony (tej aktualnej wersji). Ogólnie większość tego rozdziału przypomina mi ten odcinek."

Spoiler

 

"Anioł Ciemności (postać) strasznie kojarzy mi się z Luną z kucyków (tych najnowszych) przez PMV do piosenki o tytule Angel of darknes, w którym ta postać właśnie była (nie jestem pewna tytułu piosenki, ale tak chyba się nazywała). Poza tym Angel of darknes znaczy chyba Anioł ciemności."

 

Przy czym to oczywiście nie były wcale nawiązania(ewentualnie pewne drobne niezamierzone podobieństwa), bo kluczowym aspektem nawiązania jest jego celowość. A kucyki to ja poznałem na dobrą sprawę już po napisaniu pierwszego tomu Powrotu Xany, więc nie mogłem do nich nawiązać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

W Goat Simulator: Waste of Space można znaleźć ciekawe zadanie. Nazywa się "My Little Brony" i polega na romansie z gościem, który nazywa się... Shining Armor. Jakby tego było mało, pod marynarką widać kawałek koszulki z logo serialu. Aha, żeby zdobyć jego serce trzeba przynieść mu figurkę rosjanina oraz znaleźć pięć kóz, które "trochę" przypominają kuce. Wrzucę później filmik. 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już tu było, ale...

W Gravity Falls pojawia się jednorożec ze znaczkiem Rarity i choć grzywa pasuje do RD, to jednak znaczek i kolor sierści, to wykapana Rarity...

Spoiler

vVOm9.png

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...