Tenebris

Odniesienia do MLP w innych filmach, książkach, grach itp.

Recommended Posts

Hm kucykowe nawiązania... a czy w utworach, które sami piszemy się liczą? Bo w drugiej księdze "Powrotu Xany"(moja kontynuacja Kod Lyoko) kilka umieściłem... i po prawdzie kilka planuje jeszcze umieścić. No jedno z nich powiem(bo pewnie nawet nie będzie kiedy tego umieścić i zostanie to takie "ukryte założenie świata") w swoich siłach powietrznych Doragoni mają model myśliwca do działań nocnych, który nazywa się "Iskra Zmierzchu". A resztę cóż... poczekam aż ktoś sam je zgadnie

Chociaż... raz też się doszukano w Powrocie Xany dwóch nawiązań do MLP, których wcale nie było[choć są nieco spoilerujące - pierwszy z 22 rozdziału, drugi taki ogólniejszy, dotyczy postaci pojawiającej się w rozdziale 14]:

Spoiler

"Rozdział Sen, a dokładnie wątek, w którym Wojownicy odkrywają, że są w śnie i zaczynają materializować to co chcą przypomina mi odcinek 13 sezonu 5 My Little Pony (tej aktualnej wersji). Ogólnie większość tego rozdziału przypomina mi ten odcinek."

Spoiler

"Anioł Ciemności (postać) strasznie kojarzy mi się z Luną z kucyków (tych najnowszych) przez PMV do piosenki o tytule Angel of darknes, w którym ta postać właśnie była (nie jestem pewna tytułu piosenki, ale tak chyba się nazywała). Poza tym Angel of darknes znaczy chyba Anioł ciemności."

Przy czym to oczywiście nie były wcale nawiązania(ewentualnie pewne drobne niezamierzone podobieństwa), bo kluczowym aspektem nawiązania jest jego celowość. A kucyki to ja poznałem na dobrą sprawę już po napisaniu pierwszego tomu Powrotu Xany, więc nie mogłem do nich nawiązać.

30.11.2016 at 19:00 Chief napisał:

Reklama sklepu z udziałem Pinkie

Ukryj zawartość

32 sekunda

Świetna reklama i jeszcze lepsza :pinkie: z super głosem. A wiadomo z jakiego kraju ta reklama?

Spoiler

0:54, 1:03 - (Angielskie wulgaryzmy (Poza tym śmieszne nawet))

Spoiler

2:01 (Również wulgaryzmy po angielsku)

• +1 3

1 kwietnia Reddit udostępnił pustą kartę na której każdy co kilka minut mógł postawić piksel. Powstało wiele artów m.in. flagi, postacie z gier i seriali itp. Na prawo od środka możemy zobaczyć RD.

Spoiler

424d8fd5c43c33f614d44fb537326acf.gif

• +1 4

8 godzin temu Bartulo napisał:

7:16-Stoisko z kucykami na Pyrkonie.

Ukryj zawartość

Szkoda, że w tym roku nie miałem ochoty i kasy na wyjście tam...

Dem, chiński kucyk z wadami genetycznymi i słynne już stoisko z Pyrkonu :nipples:

Spoiler

Edytowano przez Malachi
  • +1 2

W Goat Simulator: Waste of Space można znaleźć ciekawe zadanie. Nazywa się "My Little Brony" i polega na romansie z gościem, który nazywa się... Shining Armor. Jakby tego było mało, pod marynarką widać kawałek koszulki z logo serialu. Aha, żeby zdobyć jego serce trzeba przynieść mu figurkę rosjanina oraz znaleźć pięć kóz, które "trochę" przypominają kuce. Wrzucę później filmik. 

• +1 3

Nie wiem czy to już tu było, ale...

W Gravity Falls pojawia się jednorożec ze znaczkiem Rarity i choć grzywa pasuje do RD, to jednak znaczek i kolor sierści, to wykapana Rarity...

Spoiler

vVOm9.png

• +1 2

Generał Italia, od Git Produkcji, tych od Bomby i Blok Ekipy. Hitler miał 3 życzenia, 2 wykorzystał wybrał karuzele i Kuca, miał jeszcze jedno, albo Arka Noego, albo kolejny Kuc, wybór był prosty :twilight2: (mają znaczki)

jak się cieszy xD

IMG_20170523_212455_822.thumb.jpg.bee9d590ae4ecb41fa537fed021c7f41.jpg

• +1 3

Tutaj sytuacja jest odwrotna, niż nazwa tematu, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu...

Spoiler

Mam odniesienie tylko że do innego serialu w MLP:

Spoiler

59647b96df313_Desktop2017-07-1104-15-52-24.thumb.jpg.a6082319766a411ec922189c27dd5b93.jpg

Poniacze ładują do worka czapki Cartmana z South parku i jeszcze coś kolorystycznie podobnego, do ubioru jeszcze jednego z nich :D

Skończyłem ostatnio czytać ostatni, 9 tom komiksu i znalazłem taki smaczek: Discord czytający w wannie gazetkę (albo komiks) MLP :pinkie4:

Spoiler

RsrucPB.jpg

W kolejnym kadrze jest zbliżenie i widać litery ID (jak IDW - oryginalny wydawca komiksu), co sugerowałoby komikscepcję, ale jest też spis dodanych "fantastycznych gadżetów" co jak dla mnie ewidentnie wskazuje na gazetkę z całym tym plastikowym szajsem... :derptongue:
Poza figurkami. Figurki zawsze na propsie.

Spoiler

G9hdNfx.jpg

Trochę mi to wygląda na odniesienie do komiksów o Kaczorze Donaldzie, bo do nich dodawano właśnie tego typu badziew jak poduszki pierdzące (niedziałające).

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się