Skocz do zawartości

Odniesienia do MLP w innych filmach, książkach, grach itp.


Recommended Posts

Właśnie oglądam i próbuję nie ryczeć ze śmiechu. Dla miłośników Futuramy oraz Władcy Pierścieni pozycja obowiązkowa. A gdzie w tym MLP?

A sami zobaczcie. Przyda się znajomość języka angielskiego:

EDIT. Podpowiem - na początku, ale prawdziwa jazda zaczyna się od 16:10 (fani Futuramy będą płakać ze śmiechu)

EDIT 2

Bender jako narrator, Bilbo jako Pichachu (?), Gandalf jako przygłuchy Profesor lub Bender...

CUDO! :lol:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźminie w "Ostatnim Życzeniu" Velerad mówi: "najbardziej strzygowata strzyga" - definitywnie przypomina to styl mówienia Pinkie Pie :D

To jest temat o skojarzeiach, czy o nawiązaniach? Nie da się nawiązac do czegoś, co jeszcze nie istnieje...

 

Film Disneya "Zaplątani".

 

tumblr_lj9abhK8cx1qeznbu.gif

Jednorożce to akurat niekoniecznie kucyki ;]

 

ja raz miałem w menu głównym gry minecraft napis "Celestian!"

dla niewiedzących - w górnej części menu jest za każdym razem jakiś inny napis z reguły tyczący się gry (na przykład "bugfree!", "more than 500 sold", "now in multiplayer" etc.)

"Celestian" to częto uzuywane słowo odnośnie słońca.

 

Sorki za ten kubeł zimnej wody, ale skojarzenie to nie to samo co nawiązania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj obejrzałam ten odcinek i padłam jak zobaczyłam sponyfikowanych Tytanów. XD Fajnie, że był taki motyw, ale takie bawienie się kucykami zupełnie nie jest w stylu Raven, już prędzej pasuje do Starfire- trochę przegięcie ajk dla mnie. Tak btw. gorąco polecam oryginalną kreskówkę, bo ta jest nową, kiepską podróbką dla najmłodszych.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cóż, powiem też, że w Terrarii istnieje NPC o nazwie Party Girl, którego kwestie, wygląd oraz sprzedawane przedmioty sprawiają, że mamy oczywiste nawiązanie do MLP http://www.terrariaonline.com/attachments/58188/ mamy też wspomniany wcześniej Rod of Discord, który teraz po użyciu dodaje naszej postaci debuff o nazwie Chaos State. Jeszcze ostatnią rzęczą jest tekst jednego z Terrariowych NPC, mianowicie czarodzieja; "Someone once told me friendship is magic. That's ridiculous. You can't turn people into frogs with friendship."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Google translator tłumaczy ten przymiotnik jako: niebiański lub nieziemski. W pewnej starej gierce(powstałej przed g4) był anioł który nazywał się w ten sposób.

BTW: ostatnio wielu youtuberów zahacza o mlp.

-NRGeek: rozstrzygnięcie konkursu na "bat-galerę"(obrazek od widza+ komentarz NRGeeka)

-TheNitroZyniak: konkurs na zdjęcie z bananem(zdjęcie od widza, nie oglądać)

-Z d***: Raszyn

-AdBuster: AdBuster na żywo(jakoś po 50 minucie pada pytanie o fandom)

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-NRGeek: rozstrzygnięcie konkursu na "bat-galerę"(obrazek od widza+ komentarz NRGeeka)

Pamiętam, że już wcześniej NRGeek dawał takie jakby "dziwne" znaki np. w odcinku o Supermanie mówił, że "lata jak na kredensie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No to znalazłem kolejne podróby. Ta seria jest naprawdę wybitna, może tego nie widać po obrazku, ale w sklepie widziałem egzemplarz w kształtce całkowicie odwzorowanym na G4. Najpierw myślałem, że to po prostu Fluttershy z MLP, te same kolory, ta sama grzywa, skrzydeł i znaczka nie pamiętam, ale miała róg po którym rozpoznałem, że to nie FS, właściwie dwa rogi, jeden był po prostu taki sam jak w MLP, drugi był mniejszy i przesunięty bardziej w kierunku czubka głowy.

a6615e0040a5.jpg

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że widziałem też butelkową wersję napoju Sonik, z kucami na etykiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie napisał o Red Faction Armageddon i... a zobaczcie sami:

Gra ukazała się w 2011r. Moim zdaniem autorzy nawiązali do "słynnego" i "wyjątkowego" pluszaka Lyry, o którym swego czasu było głośno. Nie bez powodu. Kto chce wiedzieć, niech szuka w google (po angielsku) ;)

Aby odblokować to narzędzie zagłady należy ukończyć grę i zagrać w trybie "New Game +" lub odnaleźć pewne ukryte miejsce.

PS. Grę polecam absolutnie każdemu. To coś niszczy prawie wszystko.

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno każdy zna film ,,Thor'', w którym to Thor (Celestia) i Loki (Luna) ze sobą walczyli, a chyba potem się pogodzili. Lub Pinkie Pie w angielskiej wersji w jednym z fragmentów jedego odcinka mówi ,,Oki Doki Loki'' D: Hmm, podejrzane :D Od tego moment nic nie jest dla mnie normalne... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...