Skocz do zawartości

Czego nie lubimy w fandomie?


Recommended Posts

A w fandomie irytują mnie jeszcze osoby które twierdzą, że gore jest złe i szatańskie, a clopy już nie, bo są niegroźne. Przyznajcie, są takie osoby...

 

Ale poszedł akcent na szatańskie :yay: .

W zasadzie clop i gore to dwie różne rzeczy... ja po prostu nie rozumiem dlaczego ktoś twierdzi że to jest złe :dunno: .

Czuję się wtedy jakbym był jakimś potencjalnym psychopatą ponieważ oglądam wypatroszone kucyki .

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poszedł akcent na szatańskie :yay: .

W zasadzie clop i gore to dwie różne rzeczy... ja po prostu nie rozumiem dlaczego ktoś twierdzi że to jest złe :dunno: .

Czuję się wtedy jakbym był jakimś potencjalnym psychopatą ponieważ oglądam wypatroszone kucyki .

 

Nie mam problemu co prawda z czuciem się jak psychopatka, ale uważam to po prostu za hipokryzję, no.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odczuwam dyskomfort, by nie powiedzieć dysonans poznawczy, gdy widzę kucyki radośnie baraszkujące we wnętrznościach i posoce, a clopy mnie nie ruszają. Może to kwestia tego, że rule34 wydaje mi się już tak wszechobecna, że nie zwracam już na to uwagi. Ogólnie za jednym i drugim nie przepadam, ale jakbym miał wybierać co bardziej, to będzie to gore.

Wątpię bym był hipokrytą. To tak jakby mi ktoś powiedział, że jestem hipokrytą, bo lubię makowca, ale nie lubię sernika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz, której nie lubię w fandomie.

 

Posty typu: "AJ ma za mało odcinków!", "Więcej odcinków dla Fluttershy!", "Twilight ma wszystko, a Rarity dalej nie ma swojego odcinka".

 

Rany... Rozumiem tego typu skargi na brak Trixie, Luny, czy innych postaci rzadziej się pojawiających. Ale tamto? Zwykłe fanboystwo chyba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz, której nie lubię w fandomie.

 

Posty typu: "AJ ma za mało odcinków!", "Więcej odcinków dla Fluttershy!", "Twilight ma wszystko, a Rarity dalej nie ma swojego odcinka".

 

Rany... Rozumiem tego typu skargi na brak Trixie, Luny, czy innych postaci rzadziej się pojawiających. Ale tamto? Zwykłe fanboystwo chyba. 

 

 

POPIERAM ! Popieram oraz dodam od siebie że dla mnie kreskówka to tylko kropla w morzu jakim jest ten fandom, zdecydowaną większością jest fanfikcja. Za mało jakiejś postaci w serialu ? Nie podoba się rola jaką tam zagrała ? Jest proste wyjście - fanfikcja !

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak już jesteśmy przy Lunie ... Denerwuje mnie to ogromne fanboystwo naszej nocnej władczyni ... Rozumiem - ludzie bardziej lubią Lunę, bo np. ich zdaniem ma ciekawszą historię ... Ale z tego powodu nie muszą się chyba czepiać Celestii, tak ? Ludzie, możecie sobie lubić Lunę, ale zostawcie Celestię - obie są (moim zdaniem oczywiście) tak samo ważne w tym serialu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy ktoś lubi postać X czy Y. To zjawisk owczego pędu. Jest "hejt" na coś/kogoś? Wszyscy tego nie lubią? Znajomi tego nie lubią? To i ja nie będę lubić, co się będę wyłamywał. Tak było z iPhone'ami, tak jest z Beiberem.

Tak jest z Luną, ale w drugą stronę. Skoro wszyscy ją lubią, to ja będę "fajny" i też ją będę lubić. A co! Owczy pęd. Ot co... I nie ma co się denerwować. A raczej śmiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste no teraz to żeś mnie zadziwił. Ja akurat spotykałem w Polsce równie tyle Solarnych, co Lunarnych. Wątpię więc, by to było zjawisko owczego pędu. 

Tyle, że Lunarni to zazwyczaj ci bardziej zaciekli fani, i chyba właśnie dlatego więcej się o nich mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale ja tak to odbieram. I nie mówię tylko o Lunie, ale reszcie postaci. Owszem są osoby, które mogą wymienić wiele powodów, ale są też tacy, którzy uznają X za "da best pony" bo jej/jego przyjaciółka/przyjaciel tak uważa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to są kolce, uwierz mi widziałem gore w pełni tego słowa znaczeniu które naprawdę reprezentowały bardzo wysoki poziom, co  prawda  jest ich mniej niż tych "zwykłych" ale istnieją takie i są naprawdę piękne.

Piękne i gore hmm.. dziwne połączenie ale co w tym fandomie nie jest dziwne, jak masz gdzieś pod ręką link do takiego arty albo obrazka jak kto woli to wyślij mi, z chęcią zobaczę, bo to co ja widziałem to prezentuje raczej ten niski a czasem bardzo niski poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne i gore hmm.. dziwne połączenie ale co w tym fandomie nie jest dziwne, jak masz gdzieś pod ręką link do takiego arty albo obrazka jak kto woli to wyślij mi, z chęcią zobaczę, bo to co ja widziałem to prezentuje raczej ten niski a czasem bardzo niski poziom.

 

Proszę Cie bardzo, kilka losowych obrazków (UWAGA - linki prowadzą do obrazków o tematyce gore , ostrzegam aby nie było że ktoś wejdzie i powie że zobaczył coś czego nie chciał ) :

 

Linki usunięte ze względu na łamanie regulaminu MLPPolska ~Lordek

 

Niestety mojego faworyta autor umieścił w schowku na deviancie więc nie jest dostępny ( gdzieś na dysku miałem kopię może uda mi się znaleźć ). Oczywiście dużo zależy od gustu, jednak ja myślę że tego typu gore jest akceptowalne oraz da się tym "nacieszyć oko". Oczywiście to jest moje zdanie.

Edytowano przez Lordek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie bardzo, kilka losowych obrazków (UWAGA - linki prowadzą do obrazków o tematyce gore , ostrzegam aby nie było że ktoś wejdzie i powie że zobaczył coś czego nie chciał ) :

 

Linki usunięte ze względu na łamanie regulaminu MLPPolska ~Lordek

 

Niestety mojego faworyta autor umieścił w schowku na deviancie więc nie jest dostępny ( gdzieś na dysku miałem kopię może uda mi się znaleźć ). Oczywiście dużo zależy od gustu, jednak ja myślę że tego typu gore jest akceptowalne oraz da się tym "nacieszyć oko". Oczywiście to jest moje zdanie.

Pierwszy i ostatni obrazek z Gore ma chyba niewiele wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obrazy to w pierwszym, lepszym filmie o średniowieczu można zobaczyć, a do Gore bym ich nie zakwalifikował.

 

Tutaj z kolei rodzi się inne pytanie; od którego momentu można coś zakwalifikować jako gore ? Nie chodzi tutaj o oczywiste skrajności typu wyrywanie i zabawa czyimiś wnętrznościami czy coś. Chodzi o granicę, granicę od której coś przestaje być "normalne" a zaczyna być gore. Ciekawi mnie jakie jest Wasze spojrzenie na tę sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z kolei rodzi się inne pytanie; od którego momentu można coś zakwalifikować jako gore ? Nie chodzi tutaj o oczywiste skrajności typu wyrywanie i zabawa czyimiś wnętrznościami czy coś. Chodzi o granicę, granicę od której coś przestaje być "normalne" a zaczyna być gore. Ciekawi mnie jakie jest Wasze spojrzenie na tę sprawę.

Słowo "Gore" zostało po raz pierwszy użyte do określenia filmów, które skupiały się na bardzo brutalnej przemocy. Cytując Wikipedię:

 

 

Gore (ang. rozlana krew, zakrzepła krew) – rodzaj dreszczowca, horroru filmowego, charakteryzujący się dużą ilością brutalności, scen z krwią i wnętrznościami.

Czyli do Gore można chyba zakwalifikować arty/ficki które:

-Przedstawiają (niekoniecznie w realistyczny sposób) brutalną przemoc.

-Są utrzymane w mrocznym klimacie.

-Zostały stworzone w celu poruszenia i/lub przestraszenia czytelnika/widza/itp. itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "Gore" zostało po raz pierwszy użyte do określenia filmów, które skupiały się na bardzo brutalnej przemocy. Cytując Wikipedię:

 

Czyli do Gore można chyba zakwalifikować arty/ficki które:

-Przedstawiają (niekoniecznie w realistyczny sposób) brutalną przemoc.

-Są utrzymane w mrocznym klimacie.

-Zostały stworzone w celu poruszenia i/lub przestraszenia czytelnika/widza/itp. itd.

 

Wiesz że też szukałem dokładnego opisu czym jest gore ? :)

Po prawdzie znalazłem tylko to co Ty od cioci wikipedii oraz kilka jeszcze bardziej szczątkowych opisów.

Jest to raczej dość ogólny opis czym jest gore i tak po prawdzie to dość dużo rzeczy można pod to podpiąć oraz odrzucić.

O ile tak jak pisałeś o pierwszym oraz ostatnim obrazku można by tutaj dyskutować czy to jest gore czy też nie o tyle pozostałe nimi są.

Jednak gdyby ocenić je według tego opisu to można by je odrzucić ponieważ nie spełniają warunku postawionego w pierwszym myślniku :

 

 

-Przedstawiają (niekoniecznie w realistyczny sposób) brutalną przemoc.

 

Przynajmniej mi się tak wydaje że nie spełniają, ja tutaj przemocy nie widzę.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swój sposób przedstawiają. Zombie to w końcu żywe, zmasakrowane zwłoki...

 

Poniekąd racja, z tym że zmasakrowane być nie muszą :fluttershy5: .

Tak mi się wydaje że granica pomiędzy gore a violence jest dość ruchoma oraz często się zaciera. Dla niektórych te obrazki mogą podchodzić pod violence a dla innych to może być już gore. Tą granice każdy musi sam ustalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie bardzo, kilka losowych obrazków (UWAGA - linki prowadzą do obrazków o tematyce gore , ostrzegam aby nie było że ktoś wejdzie i powie że zobaczył coś czego nie chciał ) :

http://c-puff.deviantart.com/art/Chaos-Betrayed-354282801?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=13

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Zombie-Rarity-279988014?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=5

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Zombie-Pinkie-Pie-279289037?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=4

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Zombie-Twilight-Sparkle-279066216?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=3

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Zombie-Rainbow-Dash-279441164?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=0

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Cutie-Mark-Crusaders-Zombie-Apocalypse-272029792?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=1

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Cutie-Mark-Crusaders-Zombie-Apocalypse-272029792?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=1

http://aisu-isme.deviantart.com/art/Liquid-Moonlight-284976133?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=2

http://ladybd.deviantart.com/art/Down-down-down-381693519?q=favby%3Amrdrzevs%2F54924247&qo=30

 

Niestety mojego faworyta autor umieścił w schowku na deviancie więc nie jest dostępny ( gdzieś na dysku miałem kopię może uda mi się znaleźć ). Oczywiście dużo zależy od gustu, jednak ja myślę że tego typu gore jest akceptowalne oraz da się tym "nacieszyć oko". Oczywiście to jest moje zdanie.

Przyznaje że masz rację i naprawdę wyglądają bardzo dobrze na swój sposób, nie wiem dla czego ale w ostatnim obrazku poczółem dreszcz, niby krwi nie ma ale coś strasznego w nim jest. Na deviancie raczej nie spotka się tego co można dorwac na "Два.ч" tam na gore to myślałem że oczy mi się do mózgu schowają. Koniec tego bo robie niepotrzebny offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że masz rację i naprawdę wyglądają bardzo dobrze na swój sposób, nie wiem dla czego ale w ostatnim obrazku poczółem dreszcz, niby krwi nie ma ale coś strasznego w nim jest.

 

Właśnie o to w tym chodzi ! Te obrazki mają wzbudzać naprawdę różne emocje w odbiorcy. Obrazek jest tym lepszy im większe emocje uda się uzyskać u odbiorcy szokując / poruszając motywem tego obrazka a nie ilością krwi / przemocy.

 

Na deviancie raczej nie spotka się tego co można dorwac na "Два.ч" tam na gore to myślałem że oczy mi się do mózgu schowają.

 

Spróbuj tutaj : http://sad-my-little-pony.deviantart.com/ :)

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to w tym chodzi ! Te obrazki mają wzbudzać naprawdę różne emocje w odbiorcy. Obrazek jest tym lepszy im większe emocje uda się uzyskać u odbiorcy szokując / poruszając motywem tego obrazka a nie ilością krwi / przemocy.

 

 

 

 

Spróbuj tutaj : http://sad-my-little-pony.deviantart.com/ :)

Dokładnie, emocje a nie odruchy wymiotne. Podobnie jest z dzisiejszymi horrorami, teraz główną rolę grają przelewane hektolitry krwi (nie zawsze), duża iloś krwii to dodatek ale nie danie główne jak to kiedyś ktoś powiedział, dla tego tak spodobał mi się ten ostatni obrazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...