Skocz do zawartości

Czego nie lubimy w fandomie?


Recommended Posts

Odnoszę wrażenie Ottonand, że albo ty nie rozumiesz o co mi biega, albo ja nie rozumiem, że przypadek o którym ja piszę i ten o którym piszesz ty jest podobny. 

Twoje zachowanie pochwalam i mam nadzieję, że nie odbierasz moich postów jako hejt na twoją osobę, bo mi nie chodzi ewidentnie o art trade'y, czy prezenty dla przyjaciół. Trudno, żeby każdego obdarowywać prezentami i fajnie, że wspierasz tych, których bardziej lubisz. Fajnie jest dostać od kogoś arta, no, ale z drugiej strony jak np. ja nie dostanę od kogoś, bo się okazuje, że za słabo ja z tą osobą się znam to zgoda, zimny prysznic i po chwili ogarniam: "W sumie racja, na jej/jego miejscu zrobiłbym tak samo". 

Staram się nie wchodzić ludziom na głowę. Artów nadostawałem się sporo swojego czasu, a jeśli kogoś proszę o zrobienie czegoś, to wpierw się upewniam, że nie będzie z tym problemu - a to ktoś może nie chcieć, albo mieć już dużo artów do zrobienia, albo prośba może być za trudna. Zmuszanie kogoś też nie jest fajne. 

 

Nie ..nie..nie i nie jeszcze raz nie

 

W MOICH POSTACH NIE TYLKO BYŁA MOWA O AT I PREZENTACH ...WYKONYWAŁAM DLA TYCH LUDZI  REQUESTY 

..I jak raz dostali darmowy "ochłap" ...chcieli więcej 

 

Taki inny przykład.

-Ludzie z tego forum dobrze wiedzą ,ze ja jestem fanką Neverhood. Jedna użytkowniczka z tego forum stworzyła fan chara z Neverhooda ...Podobał mi się projekt tej postaci...zaproponowałam ,że dla zabawy ją narysuje. 

-Obrazek z jej postacią zostaje narysowany ..wszystko ładnie pięknie , gustowny tradional wykonany promarkerami z dość ładnym lineartem...Publikuje na DA 

-Wchodzę po paru dniach....a tutaj nasyp innych nowych....OC z Neverhood 0_o...wchodzę na profile tych ludzi...patrzę... Galeria cała w kucykach .....O.K...kraj pochodzenia POLSKA ...co się okazało? ..Po incydencie z tym obrazkiem co wykonałam z nowym OC z Neverhood. Ludzie z tego forum zaczęli masowo tworzyć postacie z Neverhood (jedna nawet była totalną kopią mojej Caline) by się załapać na darmowego requesta w moim wykonaniu.

 

Tak jak raz widziałam ..te nowe OC ...już drugi raz ich nie zobaczyłam

Ludzie po prostu chcieli tylko darmowe obrazki ,bo jak jednej zrobiłam...to pewnie liczyli na to ,że innym też zrobię

 

Ja robiłam tak jak Ty sobie wyobrażasz idealnego dobrodusznego artystę...I wiesz co? To co ludzie dla zdobycia kolejnego darmowego obrazka robią to się czasami w pale nie mieści.

Wyobraź sobie ,że narysowałeś komuś darmowy obrazek...i potem dostajesz ze 100 wniosków na darmowego requesta od innych...wtedy człowieka szlag trafia..

To tak jakbyś karmił jednego kota ,a potem on przyprowadzi hołotę innych kotów ...i już zamiast jednego musisz wykarmić teraz 50 zwierzaków. 

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle Ottonand, że z twoich opisów wynika, że ciebie od ludzi o których piszę różni jedna rzecz. Ty piszesz, że nie lubisz żebrać o arty i tego sama nie robisz (chyba). Oni zaś nie znoszą być zasypywani prośbami o requesty, a sami o te requesty żebrzą, a czasem nawet wymuszają. Prościej tego nie potrafię wyjaśnić. 

 

Rozumiem to, co mówisz, że dałaś palec, a chcieli całą rękę. Tylko chodzi mi o konsekwentność tego, co się mówi. Nie lubię jak ktoś mnie nazywa [określenie]? To i ja tak nikogo nie nazwę. Nie lubię żebrać o arty? To i ja nie żebram o arty. O to mi jedynie chodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:

-Clopy

-Seksowne ujęcia kucyków i kucyki w skarpetkach (oczy bolą gdy szukam vectorów)

-Maniakalne kolekcjonerstwo(czytaj - zrobię wszystko, żeby dorwać kucyka X z fali Y, nawet jeśli będę musiał/a wyrwać go z rąk dziecka)

-Pisanie gdzie się da 20% (tu określenie) - ludzie... są jakieś granice)

-"Nie lubię Alicornów!" (co Wy do nich macie? Dobry Alicorn nie jest zły  :fluttershy3: )

Też tego nie lubie właśnie.. a zdj. Jest coraz więcej :( tych brzydkich zdj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym poście napisałem, że nie lubię cosplayów i jęczenia. Teraz moja lista się powiększyła.
1. Shippy homo - niepodoba mi się wizja romansów w Mane 6.
2. Cosplaye - Nie trawię.
3. Jęczenie - Wszystkie te afery o "Twilicorny"
4. Fascynacja Derpy
4. Rainbow Dash jako znak rozpoznawczy fandomu - Nie mam nic do Dashie, bardzo ją lubię, ale... Nie za dużo jej w fandomie?
5. Mieszanki Gore i Clop - Gore spoko, Clop spoko, ale Gore + Clop? Sweet Apple Massacre - nie mogłem jeść śniadania, bo mój mózg wmawiał mi, że jajko sadzone to oko Scootie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dash to czysta prawda ale Ditzy ? Aż tak tego nie zauważyłem. Bądź co bądź ja na to wszystko patrze poprzez pryzmat fanfikcji więc mogę mieć nieco inny obraz rzeczywistości, myślę jednak że te dwa "światy" aż tak bardzo się nie różnią. Prędzej zamiast Derpy dałbym Lunę. Swoją drogą Ditzy Doo aka Derpy Hooves jest najbardziej realną postacią w większości ff ( czytaj postać z krwi i kości, brak sztuczności itp ).

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytają się czego nie lubimy w fandomie,a ja na to,chyba odpowiem!

1.Bóle dupy z powodu braku jakiegoś kuca w każdym odcinku

2.Nazywanie osoby "Gimbusem"  jedynie ze względu na wiek

3.Jaranie się Derpy i Dashie

4.Psycho fani

5.Za duża wrażliwość na temat MLP*

6.Elity "lepszych" i "gorszych"

7.Wymuszanie na HASBRO różnych dupereli które tak naprawdę niszczą serial 

 

*Daje przykład

X:...Moim ulubionym kucem jest Applejack jednak nie przepadam za bardzo za Rainbow Dash...

Y:Jak tak możesz?!Przecież RD jest najlepszym kucem w całej Equestrii!Jest o co najmniej 120% fajnieszja niż jakaś AppleJack!Jest taka szybka i wspaniała,mój ideał...itp,itd.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym poście napisałem, że nie lubię cosplayów i jęczenia. Teraz moja lista się powiększyła.

1. Shippy homo - niepodoba mi się wizja romansów w Mane 6.

2. Cosplaye - Nie trawię.

3. Jęczenie - Wszystkie te afery o "Twilicorny"

4. Fascynacja Derpy

4. Rainbow Dash jako znak rozpoznawczy fandomu - Nie mam nic do Dashie, bardzo ją lubię, ale... Nie za dużo jej w fandomie?

5. Mieszanki Gore i Clop - Gore spoko, Clop spoko, ale Gore + Clop? Sweet Apple Massacre - nie mogłem jeść śniadania, bo mój mózg wmawiał mi, że jajko sadzone to oko Scootie.

Ja tam nie lubię jak ktoś ma coś do homoseksualizmu. Ale z drugiej strony romanse pomiędzy mane6 trochę nie pasują - Wszystkie elementy powinny być sobie tak samo bliskie. Ale między elementami a kim innym czemu nie, a że w Equestrii deficyt mężczyzn to potencjalnych homoseksualnych shippingów jest więcej niż heteroseksualnych.

A co do punktu czwartego: do Derpy i Dash dałbym jeszcze Lune - sam ją bardzo lubię, bo to dość tajemnicza postać jak na mlp i jest strasznie dużo do dopowiedzenia. A co do Derpy to z tym zezem wygląda bardzo sympatycznie i zwykle w fandomie jest tak pokazywana. To przypadkowe oszpecenie jej przez rysownoków sprawia że jest w niej coś wyjątkowego - to pewnie stąd ta fascynacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trawie w fandomie i nie tylko

-Wywyszania danego kuca

-Fanatyków którzy pojadą za tobą na kraniec świata żeby cie przekonać do MLP

-afery o Twilicorn`a (ludzie to się stało jakieś ponad 6 mięsięcy temu)

-Gore w których flaki lecą na lewo i prawo

-Uważanie kogoś za gimbusa ze względu na jego wiek

-Zwrot kucyki pony, używany przez naszych "kochanych" telereporterów

 

te ostatnie niezbyt mnie wnerwia no ale KUCYKI A PONY TO TO SAMO! (to zawsze mówie rodzicom gdy tego użyją).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dużo ludzi nienawidzi tutaj clopów, shippów itd., jednak praktycznie każdy, od czasu do czasu, na takiego natrafi i być może obejrzy lub przeczyta.

A cóż mnie tak dręczy w tym fandomie? Przede wszystkim to, że każdy na siłę próbuje przekonać innego do swego zdania. Wybuchają jakieś niepotrzebne dyskusję, kontrowersje. Fandom jest taki, jaki jest nasz ogół. A to znaczy, że nawzajem sobie przeszkadzamy, poniżamy, obrażamy, wykazujemy brak zrozumienia, tolerancji. Wiadomo, każdy miewa gorsze dni, ale wtedy trzeba przystopować.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o tym już wspominałem, ale irytują mnie KOŃCE FANDOMU. 

 

Co wielu ludziom w fandomie coś nie przeszkadza to zawsze pojawia się stos komentarzy "To koniec fandomu!", "zbliża się koniec Bronies!". 

 

Czy były te komentarze podczas...

1. Twilicorna? Tak.

2. Equestria Girls? Tak.

3. Flash Sentry? Tak. 

4. Kradzież blindbagów i w fandomie? Tak.

 

I tak dalej... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o tym już wspominałem, ale irytują mnie KOŃCE FANDOMU.

Co wielu ludziom w fandomie coś nie przeszkadza to zawsze pojawia się stos komentarzy "To koniec fandomu!", "zbliża się koniec Bronies!".

Czy były te komentarze podczas...

1. Twilicorna? Tak.

2. Equestria Girls? Tak.

3. Flash Sentry? Tak.

4. Kradzież blindbagów i w fandomie? Tak.

I tak dalej...

Jak dla mnie to raczej jest mowa bardziej o zepsuciu fandomie a nie jego końcu, nie ukrywam że to też mnie wkurza, przy obecnej popularności mlp pewne rzeczy są nieuniknione
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nie lubie gdy ludzie mają butthurt gdy wchodzą na moje profile na DeviantArt ,bo nie publikuje tam kucyków. Kiedyś ktoś mi napisał "Rany Ty lubisz kucyki ,a ich nie rysujesz! Co z Ciebie za fan?"  ...no comments plz

-Nienawidzę fan artów o tematyce fetyszów ..Nie wiem przykłady? Pieluchy, pompowanie postaci jak balon, pierdzenie, bekanie, przeistaczanie randomowych postaci na węże i połykanie ofiar w całości, mpreg, kneblowanie i związywanie, stopy i łaskotanie, rysowanie zbyt muskularnych postaci, świadome kaleczenie.

 

Rany kiedyś zrobiłam niewinny obrazek z łaskotaniem i miałam taki nawal natrętnych fetyszystów ,że to szok...

 

Jestem takiego zdania...rajcuje kogoś fetysz? To niech nie daje tego na publikę...niech podkreśli ,że tematyka jest seksualna zablokuje to ,albo niech to umieści na stronę poświęconą temu (rule34) ,bo zhumanizowana dorosła Fluttershy mająca na sobie "pełną" pieluchę wcale nie jest dla wszystkich normalnym widokiem 

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dużo ludzi nienawidzi tutaj clopów, shippów itd., jednak praktycznie każdy, od czasu do czasu, na takiego natrafi i być może obejrzy lub przeczyta.

A cóż mnie tak dręczy w tym fandomie? Przede wszystkim to, że każdy na siłę próbuje przekonać innego do swego zdania. Wybuchają jakieś niepotrzebne dyskusję, kontrowersje. Fandom jest taki, jaki jest nasz ogół. A to znaczy, że nawzajem sobie przeszkadzamy, poniżamy, obrażamy, wykazujemy brak zrozumienia, tolerancji. Wiadomo, każdy miewa gorsze dni, ale wtedy trzeba przystopować.  

 

Taka ludzka natura. Ktoś ma swoje zdanie, próbuje przekonać do niego kogoś innego. Tego nie zmienisz, tak jak nie zniwelujesz fandomowych kłótni, bo to niemożliwe. Znajdź mi fandom, gdzie nie ma konfliktów. Im więcej fanów, tym więcej sprzecznych zdań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No cóż, też tego nie lubię, chociaż mi to jest bardziej obojętne, no chyba, że coś przekracza pewne granicę. Np: tortury, samookaleczenia, autokanibalizm. Wtedy to jest trochę nie w porządku wobec innych ludzi, przynajmniej jak dla mnie. Nie wiem jak wy.

Jak dla mnie można rysować co się chce, bylebym przypadkowo nie musiał trafiać na takie rzeczy, szukając zwyczajnych rysunków kucyków. A jeśli już na takie coś nawet trafię to po prostu ignoruję, zamiast się długo przyglądać.

 

Boli mnie że niektórzy w fandomie postępują tak jak pewien samozwańczy obrońca przed sektami wobec pewnego artysty: usłyszeli o czymś, oglądają to celowo, a potem narzekają, że ich obraża.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Twilicorn - nie trawię tego, iż tak mogli zepsuć Twilight Sparkle. Teraz większość będzie się kręcić naokoło niej. Każdy ma swoje kucyki, a ja nie mam zamiaru oglądać 5 odcinków z "Princessą Tłajlajt" i dopiero potem dać resztę Mane 6 jako już postacie drugoplanowe. I dlaczego robię o to aferę? Bo mogę. Mnie się to nie podoba, i mam prawo wyrażać swoje zdanie na ten temat. To że niektórym to przeszkadza, to już ich problem.

 

2. Spike - W ostatnim sezonie, który się ukazał Spike miał odcinki dla siebie, co mnie doszczętnie zniszczyło. Odcinki z nim, jako głównym bohaterem są... nudne, nieśmieszne i wręcz żałosne.

 

3. Flash Sentry - Wszyscy najchętniej by go zabili, bo może coś jest pomiędzy nim, a Twilight. Stało się i już. Kiedyś muszą wprowadzić wątki miłosne, a to i tak nie będzie częścią serialu. A jak czytałem co niektórzy wypisują, to mnie aż głowa zabolała. Każdy tylko go obraża, pyta się kiedy zginie itp. To jest chore. A wy się czepiacie, że ktoś nie lubi Twilicorna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię odcinki z Spikiem, CMC i Big Mac'iem. Nie wszystko musi się kręcić w okół mane6. Gdyby odcinki byłyby bardziej spójne ze sobą, to byłbym zły, bo takie coś stopowałoby fabułę, ale nie są.

Przydałby się jeszcze jakiś odcinek dla księżniczek, jest dużo fajnych fików tego rodzaju. Jedynie backgroundy i zwierzaki bym zostawił bez odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ludzka natura. Ktoś ma swoje zdanie, próbuje przekonać do niego kogoś innego. Tego nie zmienisz, tak jak nie zniwelujesz fandomowych kłótni, bo to niemożliwe. Znajdź mi fandom, gdzie nie ma konfliktów. Im więcej fanów, tym więcej sprzecznych zdań.

Oczywiście, że ja tego nie zmienię. Wszyscy musieliby być tacy sami. Aby wygnać zło ze świata, każdy musiałby tej chwili wyzbyć się swoich wad. Tak jakby każdy na świecie sam siebie korygował. Lecz jest to niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz fandom cierpi na wiele rzeczy, z którymi inne fandomy też się borykają, chociażby bezsensowne dyskusje (moja racja jest mojsza niż twoja twojsza). Denerwuje mnie też, jak Bronies nie potrafią podejść do rzeczy z dystansem, mają "ból dupy" o każdy możliwy żarcik o kucach, o każdy shipping, a o clopach to już nie wspominam. Najgorzej, jak natrafią na trolla i zaczną się z nim kłócić... Wkurza też to, że wielu naszych kucobraci i pegasióstr (Nadaję się na tłumacza tytułów filmów:)) spamuje wszędzie kucami i próbuje je wszystkim wcisnąć na siłę. A potem jeszcze płaczą, że hejty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie jeszcze irytuje? Totalny hejt na poprzednie generacje. Nie każdy na tym forum ma 13 lat i niektórzy za czasów dzieciństwa miło wspominają  generacje wstecz..ja osobiście ....gdy byłam małą dziewczynką panowała moda na gen II i bardzo sympatycznie to wspominam...serial jak i zabawki 

 

PS gdyby nie generacje wstecz to nie było by FiM.

 

Jeszcze na sam koniec podrzucam małą tabelkę ,bo ktoś oznajmił ,że jego prawdopodobnie "waifu" (Rainbow Dash) w pierwszej generacji nie miała skrzydeł. Krytykujecie a sami nie znacie szczegółów pochodzenia waszych ulubionych kucyków?  

History-concept.jpg

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...