Skocz do zawartości

Rarity w czwartym sezonie


Magenta Marvelous

Recommended Posts

Przerwy między sezonami naszej ukochanej kreskówki zachęcają, jak sądzę ,wszystkich ciekawskich i niecierpliwych fanów czterech kopyt do puszczania wodzów własnej wyobraźni. Z pewnością już nie jedna/jeden z Was zastanawiał się, co szykują dla nas twórcy. Być może część już z niecierpliwością odlicza dni do emisji kolejnego odcinka. Wspólnie z Cartoonem zastanawialiśmy się nad tym, jak będą wyglądać dalsze dzieje Rarity, i doszliśmy do bardzo wielu wniosków. Każde z nas ma swoją wizję, lecz zgadzamy się co do jednego: Rarity MUSI mieć chociaż jeden odcinek tylko dla siebie :3

 

Chciałabym Was zapytać o rolę białego jednorożca w sezonie czwartym "My Little Pony: Friendship is Magic". Jestem ciekawa opinii innych fanów Rarity. Sądzicie, że Rarity na jeden odcinek stanie się przeciwnikiem całej piątki przyjaciółek? A może sądzicie, że sezon zakończy się jej zaślubinami? Albo chcielibyście, aby rodzina Rarity się powiększyła? Liczycie po cichu na spełnienie się pewnych wymyślonych przez siebie scenariuszy? Podzielcie się nimi ze mną i innymi! Każdy pomysł jest na wagę złota!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałambym żeby w 4 sezonie Rarity popracowała przez jeden dzień na farmie Applejack c:

Już nawet to sobie wyobrażam: Rarcia w białym kapeluszu podobny do tego Applejack zbijająca jabłka xD  Ale oczywiście nie od razu- najpierw trzeba byłoby trochę ponarzekać na wszechobecny bród ale z chęcią także obejrzałambym nowego członka rodziny Rarity. Tylko żeby tym razem był to ogierek :) Byłyby lekcje fabulosnessu i stylu ^^

Czyli w skrócie- nie mogę się doczekać ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Littlebart

To są tylko moje takie wymyślone pomysły, które napewno się nie sprawdzą ale co mi tam. Chciałbym, aby Twilight znalazła jakiegoś kandydata dla Rarity, można by z tego zrobić nawet jakiś odcinek, że w końcu nasza piękna klacz znajdzie wymażonego ogiera. Lecz tak jak pisałem, szkoda że tak nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poślubi Spike'a ? :rarityderp:

Chociaż nie jestem fanką tego pomysłu i mówię mu zdecydowane "NIE MA MOWY!", to jednak nie wykluczam, że coś takiego może się pojawić. Pamiętamy scenę wręczenia drogocennego kamienia w kształcie serca, pamiętamy też liczne buziaki w policzek, no i choćby TEN moment:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NjeJb0avRVg

 

 

Liczę jednak, że twórcy się zlitują i nie pójdą tym tokiem rozumowania- wolałabym uniknąć małżeństwa w serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z dwiema sprawami. Nie dla małżeństw i odcinek tylko dla Rarci. A co mogło by się tam zdarzyć? Ciężko powiedzieć. Może Rarity dostanie posadę super projektantki i będzie musiała wyjechać i zostawić mane6. Potem wróci.... Lub podobny pomysł tylko że np. zostanie ośmieszona i uda się na wygnanie i mane6 będzie musiał ją odnaleźć.... Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę... :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ślubu raczej nie będzie, po za tym ponoć Spike ma dostać nową dziewoję. Tylko nie pamiętam, czy on ją nie bajerował by Rarity była zazdrosna, czy faktycznie nieco była. Nie wiem też czy nowa wybranka zostanie na dłużej.

 

:fabulous:

 

 

Tak więc według pewnych źródeł pojawi się nowy obiekt uczuć? Skąd przynosisz te świetne wieści, darling? Ach, te ploteczki! Liczę na to, że zostanie na stałe, kimkolwiek wymieniona postać nie jest, a platoniczna miłość Spike wreszcie się zakończy!

 

 

 

Tak... ekh ehm... jak można zauważyć nie jestem fanką Spikity, RariSpike, czy innego szatańskiego wytworu.

Edytowano przez Magenta Fabulous
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:fabulous:

 

 

Tak więc według pewnych źródeł pojawi się nowy obiekt uczuć? Skąd przynosisz te świetne wieści, darling? Ach, te ploteczki! Liczę na to, że zostanie na stałe, kimkolwiek wymieniona postać nie jest, a platoniczna miłość Spike wreszcie się zakończy!

 

Z twittera. Autorom często coś się powie więcej niż powinno. Ale do 4 sezonu wciąż jest czas wiec mogą zmienić coś w międzyczasie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chyba wszyscy wielbiciele naszej niebłękitnokrwistej arystokratki, a więc i ja też, marzą o jakiejś ważnej roli dla Rarity. Osobisty odcinek, nareszcie piosenka, kluczowa rola w historii, bądź też znaczące rozwinięcie osobowości... a może kolejny etap relacji ze Sweetie Belle? To oczywiste!

 

Marzę o tym, aby Rarity została pokazana jako czuła opiekunka. Do czego zmierzam: opieka na siostrą, charakter a także umiejętność gospodarowania domem pasowałaby do historii, w której Rarity musi zaopiekować się kimś lub czymś (lepiej kimś-kucykiem). Dla mnie ta strona jej osobowości jest jasna i czytelna, tylko póki co w serialu nieco zacieniowana.

Pokazałoby to też jakaś jednoznacznie pozytywną cechę projektantki. Może broniacze by ją wtedy bardziej polubili?

 

 

Drugi wątek, an który czekam, to wyjaśnienie, jaki to tak naprawdę wyjątkowy, niepowtarzalny i co ważne POTĘŻNY talent posiada Rarity. Bo reszta Mane 6... sami widzimy:

-Twilight - magia;

-Rainbow - latanie;

-Applejack - siła i zręczność;

-Fluttershy - kontakt ze zwierzętami+siła spojrzenia;

-Pinkie Pie - bycie Pinkie Pie.

 

 

Natomiast Rarity posiada tylko tę umiejętność wykrywania klejnotów, którą zresztą łatwo skopiowała Twilight. Z tego wnioskuję, zż wcale taki unikalny talent to nie był. 

Szycie, projektowanie? Dobrze, ale to jest do wyuczenia. To nie jest jakaś spektakularna, zapierająca dech w piersiach moc, ratująca Equestrię. Czekam, aż Habsro objawi nam i ten talent Rarity.

 

 

PS: z prawdziwą przyjemnością widziałbym też jakiś motyw Rarity & Spike. Niekoniecznie miłość. Uznanie to już byłoby coś!

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Drugi wątek, an który czekam, to wyjaśnienie, jaki to tak naprawdę wyjątkowy, ni9epowtarzalny i co ważne POTĘŻNY talent posiada Rarity. Bo reszta Mane 6... sami widzimy:
-Twilight - magia;
-Rainbow - latanie;
-Applejack - siła i zręczność;
-Fluttershy - kontakt ze zwierzętami+siła spojrzenia;
-Pinkie Pie - bycie Pinkie Pie.
 
 
Natomiast Rarity posiada tylko tę umiejętność wykrywania klejnotów, który zresztą łatwo skopiowała Twilight. Z tego wnioskuję, ze wcale taki unikalny talent to nie był. 
Szycie, projektowanie? Dobrze, ale to jest do wyuczenia. To nie jest jakaś spektakularna, zapierająca dech w piersiach moc, ratująca Equestrię. Czekam, aż Habsro objawi nam i ten talent Rarity.

 

Wymieszałeś specjalne talenty M6 z ich pobocznymi umiejętnościami. Talentem Rarci jest znajdowanie klejnotów. Ale talentem Pinkie nie jest 'bycie Pinkie Pie'. Jest nim rozweselanie innych kuców. Talentem AJ nie jest siła i zręczność. Jest nim uczciwość. Talentem RD nie jest latanie, tylko lojalność.

 

Faktycznie, talent Rarci przy talentach reszty M6 wypada co najmniej blado, ale tylko przy założeniu, że należy brać go dosłownie, co robi zresztą większość widzów.

Oczywiście, winą za to należy obarczyć scenarzystów, którym nie chciało się napisać odcinka, w którym Rarcia używa swojego właściwego talentu - czyli odnajdywania piękna w najmniej obiecujących miejscach. Zamiast tego napisali jej pełno odcinków, w których dostaje lekcje na temat talentów innych kucyków, zamiast jej własnego, a w 3 sezonie olali ją całkowicie. 

 

Jedynym prawdziwym talentem, oprócz projektowania, który Rarcia do tej pory pokazała, w dodatku niejednokrotnie, jest umiejętność manipulacji. Ale to nie jest jej prawdziwy talent. To tylko umiejętność, taka sama, jak latanie u Dashie czy Spojrzenie Fluttershy.

 

Mam tylko nadzieję, że w 4 sezonie scenarzyści w końcu pójdą po rozum do głowy i zdecydują się, co chcą zrobić z postacią Rarci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talentem Rarci jest znajdowanie klejnotów, co zostało w całym serialu pokazane dwa razy, z czego zaledwie raz odegrało jakaś istotną rolę fabularną. talent Twilight ma coś do powiedzenia w prawie każdy odcinku, podobnie Rainbow. Tu leży problem. Co do odnajdywania piękna, to też się zgodzę. Moc wspaniała, a w serialu nie miała szczególnie wykorzystanego czasu antenowego. 

 

Nie zgodzę się, że talentem AJ jest uczciwość. To jej Klejnot, ale ona otrzymała znaczek w związku z powrotem na farmę. Praca na farmie to właśnie siła i zręczność, którą postać ukazuje bardzo często.

W takim układzie talentem Rarity byłaby szczodrość, :rarirage: co okazałoby się ciekawym paradoksem. Talentem Rainbow - wykonanie Ponaddźwiękowego Bum, co zdarza się w serialu trzykrotnie zaledwie.

 

 

Pinkie Pie - użyłem skrótu myślowego, mając nadzieję, że będzie czytelny  :pinkie4thwall:

 

 

Z manipulacją to słuszna uwaga, ale nie chciałbym, aby Rarity uczyniła z tego swoje credo życiowe. To nie pasowałoby do serialu dla dzieci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale też się tu nie zgodzę z niektórymi "talentami". Fluttershy specjalnym talentem nie jest żadne spojrzenie; Dash nie jest latanie (bo to nonsens) tylko bycie szybką; AJ siłą i zręczność pochodzi od tego, ze jest ziemnym kucykiem, jej talentem już bliżej jest... uprawianie jabłek; i tak jak specjalnym talentem Rarity jest kreatywność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę schodzić z tematu, który dotyczy wyłącznie Rarity, dlatego odpowiem na PW.

 

 

Wracając do tematu: czymś nowym byłoby też, jakby reszta przyjaciółek doceniła lub przeprosiła za coś Rarity. Jak sobie teraz przypominam, to pomijając Sukces Spod Igły, to albo Rarity popełniała jakiś błąd i musiała potem przepraszać, albo wina rozchodziła się po równo (W Zielonym Ci nie do Twarzy, Dziewczyński Wieczór). Ciekawy byłby znowu odcinek  w którym to ona okazała się "tą mądrą".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie postu Malysza, to muszę przyznać że jest coś w fandomie co każe się zastanowić czy Rarcia nie przejdzie na ciemną stronę mocy na jakiś czas. Swoją hipotezę opieram np. na sporej już liczbie artów z Nightmare Rarity. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie postu Malysza, to muszę przyznać że jest coś w fandomie co każe się zastanowić czy Rarcia nie przejdzie na ciemną stronę mocy na jakiś czas. Swoją hipotezę opieram np. na sporej już liczbie artów z Nightmare Rarity. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy...

Nie wiem, czy jesteś świadomy, ale Nightmare Rarity pochodzi z serii komiksów MLP 5-8.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy proszę o zbyt wiele, prosząc o powrót Blueblooda? :raritylaugh: Jeśli Trixie wróciła, to dlaczego Jego Wysokość miałby pozostać w otchłaniach pierwszego sezonu...? :rariderp:

Poza tym, chciałbym zobaczyć więcej na temat rodziców Rarci - i żeby w końcu potwierdziły się moje przypuszczenia, że są oni wzorowani na Alu i Peg Bundych. :rariderp:

Co do samej Rarci - sam nie wiem. Ona JUŻ JEST znaną projektantką, więc odcinka o tym nie potrzebuje. Hm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...