Skocz do zawartości

[Zabawa] Bądź mądry/a jak Twilight... [Zamknięte]


Gość Littlebart

Recommended Posts

adwokat- osoba po studiach na kierunku prawa, będąca obroną oskarżonego. Jego obowiązkiem jest obrona oskarżonego przed zarzutami stawianymi mu.

robotnik- pracownik fizyczny.

definicja- rozwinięty opis danego słowa, umożliwiający zrozumienie go bez poznania przedmiotu lub czynności, którą opisuje. Definicję posiadają także różne prawa np. Ohma(choć sądzę, że podchodzi to pod to, co napisałem wcześniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

kometa - inaczej meteor(yt), skała lecąca przez kosmos spalająca się gdy zbliży się do słońca

pozer - ktoś kto udaje super-pr0-kozaka a jakby co to ma portki pełne g**na, osoba udająca posiadanie różnych umiejętności

homonim - słowo które jest odpowiednią formą dwóch wyrazów np. zamek jako budowla i zamek jako zamknięcie u drzwi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kometa - przemieszczający się we wszechświecie po ustalonym i przewidywalnym, stałym torze obiekt, z charakterystycznym "warkoczem", zazwyczaj złożony z lodu i skał;

pozer - osoba, która udaje coś lub kogoś, stylizuje się na jakaś postawę, styl, zachowanie, co jest odczuwane przez otoczenie negatywnie;

homonim - Wyraz wieloznaczny (dosłowna definicja z lekcji polskiego w gimnazjum, o ile pamiętam ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kometa-odłam skalny, przelatujący przez kosmos. Najsłynniejsza to kometa Halleya. Przez spalanie w atmosferze pojawia się charakterystyczny warkocz.

pozer-osoba robiąca przeróżne czyny tylko pod publikę, to znaczy po to, by inni wiedzieli, że to zrobił. Cele czynów takiej osoby są przeróżne, najczęściej mające utwierdzić innych w przekonaniu do fałszywej strony takiej osoby.

homonim- tylko dlatego, że przez przypadek zobaczyłem tutaj przykład "zamek" wiem, że to słowo posiadające różne znaczenia. Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden przykład, ale jedno jego znaczenie.

A jednak mam inny pomysł- warkocz: jako fryzura i warkocz komety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kometa - niewielkie ciało niebieskie, które raz na jakiś czas (kilka miesięcy, lat, wieków) "spotyka się" z gwiazdą główną. Wokół kometyt znajduje się coś jak gazowa otoczka, która powstaje poprzez ciepłotę gwiazdy. Tuż za nią tworezy się również warkocz - to zbiór pyłów z materii komety oraz uprzednio wspomniany gaz. Chyba najsłynniejszą kometą, jest kometa Halleya, nazwana tak, poprzez nazwisko jej znalazcy.

pozer - osoba, która "pozoruje" lub "stwarza pozory", czyli taka, która np. poprzez ubieranie się na "topie" i posiadanie dużej ilości pieniędzy wydaję się większości "cool", czyli fajna, warta przyjaźni.

homonim - wyraz, który brzmi tak samo, ale ma dwa całkowicie inne znaczenia, np. odra, jako popularna choroba i Odra, jako rzeka, zamek, np. od drzwi i zamek jakiegoś możnowładcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezycja- o kurczę... nie mam pojęcia! 

aspirant- osoba obiegająca się o jakieś stanowisko, aspirująca do niego. Termin stosowany w służbach mundurowych. Można też tak nazwać ogólnie osobę, która dąży do jakiegoś celu.

niesforny- ktoś nieokrzesany, niegrzeczny  niechcący przestrzegać zasad, nie zachowujący się zgodnie z wymogami. Słowo nie ma specjalnie silnego zabarwienia negatywnego, określa się nim osoby niegrzeczne nieszkodliwie, zazwyczaj dzieci lub zwierzęta.

DODANO:

W ślad za kotekipiesek też sądzę, że to jakaś literówka, dlatego podaję definicje słów podobnych :) Po wpisaniu w google słowa "dezycja" wyskakują bzdury.

 

decyzja: wybrana spośród wielu opcja jakiegoś zachowania lub działania.

dezercja: opuszczenie służby wojskowej, ucieczka z pola walki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...