Skocz do zawartości

Edytor pisania tematów/postów


Gość Littlebart

Recommended Posts

Gość Littlebart

Cześć, piszę tutaj aby się wyżalic [?] dodać może propozycję, w tym edytorze tekstowym. Wydaje się, że jest on bardzo rozbudowany, ale on nie obsługuje praktycznie nic. Przycisk dodawania tabel z worda kompletnie nie działa, niby widać przekopiowaną ramkę, kiedy ją tu wkleimy tym przyciskiem "Wklej z programu Word" lecz później, gdy dajemy podgląd wszystko się zlewa,miesza. Proponowałbym aby dodać przycisk na tworzenie tabel, wiem iż może wydawać się to denne ale niekiedy to się napewno komuś przyda, naprzykład przy składaniu zamówień na rysunki, lub u mnie w temacie w zabawie gdzie muszę robić screen shoty z worda  :spitfire2: .

 

No wyżaliłem się ^^

Link do komentarza

Ja mam inny problem, mianowicie "nie kolorują" mi się posty w całości...
Na tym poście, pokażę co mam na myśli, czyli pisząc owy kod na kolor, koloruje mi tylko pierwszą linijkę, pozostałe pozostają białe.

Dlatego muszę, przy każdej linijce pisać na nowo ten kod, aby wszystkie były w kolorze, co jest upierdliwe, przy większym poście.

Ktoś może to sprawdzić?

 

 

 

 

I kolejna sprawa, czy można zrobić, by przy każdym poście była nazwa tematu?

Link do komentarza

No właśnie widziałem, że ten edytor śmiesznie to robi xD Zamiast walnąć jeden kolor na początku i na końcu, zamyka tagi na końcu każdej linijki dokładając niepotrzebnego kodu :P

Dodam, że robiąc w trybie bb code, można dodać color na początku i zamknąć go na końcu i kolor działa.

 

Wspomnę jeszcze, że edytor wkurza mnie z linkami - po wklejeniu tutaj linka, automatycznie przenosi kursor tekstowy o linijkę w dół, kiedy np. chcę coś dopisać przy linku :P IMO nie powinien tak robić.

Link do komentarza

A, dobra. Już wiem o co wam chodzi - mówicie o bbcode! :D Otóż nie jest to możliwe, żeby nie zamykał tagów na końcu linijki w związku z zasadami semantyki w HTML.

Edytor tak naprawdę tworzy kod html, który potem ewentualnie zamienia na bbcode. W takim kodzie każda linijka nie jest oddzielana znacznikiem <br /> jak to bywało w mybb, lecz "okraszana" znacznikami <p></p>.

Co do kolorów i pogrubień - tekst pogrubiony, tudzież z kolorem, wstawiany jest pomiędzy znaczniki <span></span>.

<span> - jest elementem liniowym (nie przełamuje linii)
<p> - jest elementem blokowym (przełamuje linie)

Z semantyki HTML element liniowy nie może zawierać w sobie elementu blokowego... bo jest to nawet nielogiczne ^.^

Link do komentarza

Testtest
Trololol, testuję sobie.
Ciekawe, jak to wygląda w html...


Dobra, patrząc na powyższy tekst napisany bbcodem i w podglądzie ogarnięty kod - daje zwykłe br, stąd span może obejmować je, nie ma w ogóle akapitu (p). Po przejściu teraz na ten superduperudziwniony edytor wychodzi na to, że całość wrzuca w p.
Po rozpoczęciu nowej linijki. *daje podgląd* Daje nowe p. Po prostu.
 
Wniosek: na początku pisania wiadomości wleźć w tryb bbcode i wpisać kod. Potem można sobie przejść do tego dziwnego trybu pełnego niepotrzebnych bajerów - kolor będzie przez cały czas (powrót do koloru domyślnego: kolor "Automatyczny" lub w bbcodzie po prostu pisać po zamknięciu color - testowane).

I to by było chyba na tyle, bo zasad htmla nie zmienimy. :3

 

 

 

 

Edit: A, a propos pierwszej propozycji z tego tematu - mam pliki silnika SMF, gdzie istnieją tabele w bbcode (takie najprostsze, bez obramowania - choć to akurat zależy od CSSa). Nie wiem na ile takie cuś dałabym radę wygrzebać z samego kodu (który to plik w ogóle XD"), ale może mogłoby się przydać? nn

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

BBCode do tabel są 2 gotowe do wyboru:

 

Co do przechodzenia do nowej linijki po wklejeniu czegoś, błąd został już naprawiony w kolejnej wersji, która jeszcze nie została wydana: http://community.invisionpower.com/resources/bugs.html/_/ip-board/paste-code-in-codebox-split-codebox-r41900

 

Zaś co do kolorowania, to nie możecie po prostu zaznaczyć danego tekstu i wtedy wybrać kolor przyciskiem w edytorze?

Link do komentarza
  • 8 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...