Skocz do zawartości

Sabaton


Mati9319

Recommended Posts

Ostatnimi czasy odkrywam, że coraz więcej ludu naszego forum słucha tego power metalowego zespołu. Dziwię się zatem, dlaczego jeszcze nie ma takiego tematu? W każdym bądź razie, prezentuję Wam listę moich ulubionych kawałków Sabatonu: - na pierwszym miejscu "The Final Solution", a potem: - "Cliffs Of Gallipoli" - "In The Name Of God" - "Aces In Exile" - "Back In Control" - "40-1"

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

nic, od dawna leje z kumpla który jest wielkim fanem.... nie robi mi się mokro na myśl o tym, że śpiewają o polsce i walecznych powstańcach, a sama muzyka do mnie po prostu nie trafia (te chórki czy jak to nazwać i specyfaika granai gitar, po prostu nie dla mnie)

Link do komentarza

"Zenon, mamy problem, ten numer ssie, a trzeba czymś płytę wypchać" "Spoko, wszystko pod kontrolą, napiszę tekst o Polsce i będzie super" Potem koncerty w Polsce i zespołu nie słychać zza ściany fanów ryczących tekst. Zenon, zabieg wyszedł :P Na meetach fajnie się śmieje z ludzi co tego słuchają. Oczywiście jest to pół żartem, bo jest to kawał kompetentnego grania, tylko po prostu ten styl mi nie leży i tyle ;)

Link do komentarza

Hehe. Jeśli chodzi o utwór "Uprising" to mi akurat chyba najmniej podpasował xD Tak tak tak. Wiem, że śpiewają o Powstaniu Warszawskim i w ogóle. W gruncie rzeczy to tylko ich kolejny tekst, o kolejnej bitwie i kolejnych walecznych ludziach. Miły akcent dla Polaków, doceniam to - ale to wszystko. Teraz do sedna: otóż muzycznie, czy melodyjnie, "Uprising" jakoś mnie nie porwał. Trzyma poziom, ale jednak czuję, że czegoś tu brakuje :/

Link do komentarza
Gość Zniszczyciel

Moja lista ulubionych utworów prezentuje się tak: -Hellrider -Speeder -Midway -Attero Dominatus -40-1 -Back in control -Reign of terror -Counterstrike -The Final Solution -Coat of Arms A Sabaton uwielbiam, bo, jak dla mnie, mają to "walnięcie" (by nie wyrazić się dosadniej :P) którego u wielu artystów mi brakowało. No i tematyka wojenna!

Link do komentarza

Hehe. Jeśli chodzi o utwór "Uprising" to mi akurat chyba najmniej podpasował xD

Tak tak tak. Wiem, że śpiewają o Powstaniu Warszawskim i w ogóle. W gruncie rzeczy to tylko ich kolejny tekst, o kolejnej bitwie i kolejnych walecznych ludziach. Miły akcent dla Polaków, doceniam to - ale to wszystko.

Teraz do sedna: otóż muzycznie, czy melodyjnie, "Uprising" jakoś mnie nie porwał. Trzyma poziom, ale jednak czuję, że czegoś tu brakuje :/

Dokładnie o to mi chodziło.

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

- Panzerkampf - Art of War - Nuclear attack - Primo Victoria - wehrmaht - 40:1 (najbardziej wstawka "always remember.....") Generalnie zawsze jak jadę gdzieś na rowerze to Sabaton mi przy tym towarzyszy, czuję się jakby to była ostatnia, najważniejsza jazda w życiu ^^

Link do komentarza

Tak, dobrze słyszałeś, będą grali na woodzie. Z tekstami o Polsce to już długie dyskusje były. Ale tych tekstów jest 2. Słownie: dwa. 40:1 i Uprising. Obie to niezłe piosenki, ale Sabaton w równym stopniu pisze o Polsce, co o UK, Niemczech czy Grecji. Mają kilka utworów o Polakach, miło... jak dla mnie te utwory mistrzostwem nie są, ale też trzeba im przyznać, że są dobre. Co do moich ulubionych utworów Sabatonu... - Wehrmacht - Lifetime Of War (En Livstid I Krig) - Primo Victoria - Coat of Arms - Cliffs of Gallipoli - Counterstrike - The Price of a Mile - The Final Solution - Metal Crüe w komplecie z Metal Machine i Metal Ripper Oprócz dwóch pierwszych wpisywane bez ładu i składu.

Link do komentarza

Sabatonu dużo słuchałam gdy zaczynałam swoją przygodę z metalem. Wtedy był to jeden z moich ulubionych zespołów, potem przerzuciłam się na coś mocniejszego i Sabaton poszedł w odstawkę. Ale nadal wracam czasami do niego i słucham pojedynczych kawałków. Takich jak np. Primo Victoria, Wehrmacht, 40:1, Aces in exiles i Panzerkampf

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Sabaton to muzyka na mój ton Ze względu na moje zainteresowanie historią Wokal Brodena genialny A dźwięk gitar fenomenalny A to wszytko sprawia że czuję jakbym był naprawdę na wojnie W jakieś bez wyjścia dziurze Teraz bez rymu powiem że moje ulubione piosenki są takie 1.Stalingrad 2. Counterstrike 3. Rise oF Evil 4. Primo Vitoria 5. Ghost Divison 7. Art of War 8. 40 : 1 9. Panzerkampf 10. Coat of Arms 11. Werhmacht 12. Final Soluton 13. Screaming Eagles 14 .Uprising 15 Aces in Exile Ps. czy ktoś tu oprócz mnie lubi jeszcze Blind Guardianowe i Iced Earthowe Granie ?

Link do komentarza

Nareszcie temat o muzyce w którym mogę coś napisać :garbl: Nie mam swoich ulubionych kawałków bo według mnie wszystkie ich piosenki zasługują na podziw.Nareszcie zespół który opowiada naszą i nie tylko naszą historię o której nie mówi się w szkole.O bitwie nad Wizną dowiedziałem się z 40:1.Sprawdzałem też inne zespoły ale nie przypadły mi do gustu tak jak Sabaton ponieważ część z nich była jakby to rzec...o niczym. Swoją drogą: Ja się pytam czemu o bitwie nad Wizną nie wspomina się w podręcznikach od historii a o Dywizjonie 303 było ledwie 4 zdania w książce od historii dla klas 6.4 ZDANIA O JEDNYCH Z NAJLEPSZYCH POLSKICH PILOTÓW!

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...