Skocz do zawartości

Widmo Przeszłości [adventure] [violence]


Bester

Recommended Posts

Canterlot+castle+_ef939b66cd9c03297a5df5

 

 

Witam wszystkich.

Dziś pragnę przedstawić wam mój kolejny większy fan fic, pt. "Widmo Przeszłości".

 

FF jest kontynuacją "Synestezji". Opowiada o przygodach Twilight i przydzielonych jej przez Celestię dwóch ochroniarzach. Studentka ma za zadanie zbadać tajemniczy obiekt, który rozbił się w Everfree. Co stanie się z Equestrią, kiedy w kopyta i szpony jej wrogów wpadnie niezwykła broń? Nadeszły ciężkie czasy dla krainy kucyków, państwo jest chwilowo osłabione militarnie przez zaogniający się konflikt na granicy. Czy wróg to wykorzysta? Co dzieje się z Twilight i jej ochroniarzami, którzy nie dają znaku życia? Odpowie wam na to "Widmo Przeszłości".

 

Widmo Przeszłości

Część I

 

 

Rozdział I - Ochroniarze

 

Rozdział II - Wyboista droga

 

Rozdział III - Nadchodzi zmrok

 

Rozdział IV - Cichnący głos

 

Rozdział V - Tysiące fragmentów kryształu

 

Oczywiście pragnę podziękować mojemu korektorowi, Szymonowi39, za wytrwałą korektę i cenne uwagi, jak również Pre-readerowi, Foley`owi, za poświęcony czas i równie cenne uwagi.

 

Rozdziały: V

Strony: 128

Edytowano przez bester
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się może po raz kolejny rozpisywał co mi się podobało etc. tylko po prostu polecę ten FF każdemu, bez względu czy lubi przygody czy też nie.

Skrót tego co twierdzę o opowiadaniu:

Fabuła 10/10

Ukazanie bohaterów 10/10

Opisy 10/10

Reszta 10/10

 

OGÓLNE 10/10

 

Nie przesadzam z oceną... Fanfic jest świetny i idealnie trafia w mój gust.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, dlaczego tak mało osób czyta to opowiadanie:

tagi. Dałeś ich tak malutko, że wydaje się, że nie ma co wchodzić do tematu.

Za namową Foleya, przeczytałem opowiadanie. Twierdzę, że warto było czytać, 

i gdyby nie on, teraz bym o tym fiku nie wiedział.

 

Opisy - Świetne, dobrze ci wychodzą. Dobre, nie za długie, nie za krótkie.

Fabuła - Ciekawy pomysł.

Postaci - Nieźle.

Długość - Tutaj naprawdę się popisałeś, rozdziały są w [EKHEM] długie, świetnie.

 

Ogólnie, powiem tak: jest fajnie napisane, ale nie przeczytałem wszystkiego. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Mam wrażenie, że chcę czytać, a nie mogę, bo po prostu... Nie wiem, jestem obłąkany. Albo nie wyspany. W każdym razie, jutro przeczytam całość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie przeczytałem wszystkiego. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

 

Może za nudne? :twilight3:

 

Tagi, tagi, co ja tam miałem dać? Jest przygoda, jest trochę przemocy i tyle. Nic mi więcej nie podchodzi co mógłbym dać w tagach.

A do której części/momentu doczytałeś? Że tak zapytam z ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Standard - 10/10!

Co najmniej tak samo dobre jak poprzednia część. Poprowadziłeś sequel, mimo że główny bohater i kilka kuców, które mu towarzyszyły nie żyje. Długi jest ten fanfik. Zabrał mi ok.150 km jazdy (na 500). Nie uważam tego czasu za zmarnowany. Wręcz przeciwnie. Ponownie polecam każdemu. Szkoda, że nie chcesz tego kontynuować, bo jest świetne.

Co do poszczególnych scen:

W czwartym rozdziale jest scena reanimacji Bucklera. Nic do niej nie mam. Jest świetna, ale jeden szczegół nie daje mi spokoju: mogli prochem wypalić mu tą ranę (jak w bodajże trzeciej części Rambo), ale to szczegół.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się skończyło... Błędy są, jest ich naprawdę dużo - nie ma co się tutaj oszukiwać. Pod względem technicznym też nie jest najlepiej(głównie zapis dialogów), ale wiecie co? Nie obchodzi mnie to! Tak Niklas, do Ciebie mówię!! :derp2: Nie obchodzi mnie to, bo właśnie przeczytałem kawał świetnego tekstu! Jeśli naprawisz "Synestezję", pierwszą część "Widma Przeszłości" i drugą, która zapewne jest w trakcie tworzenia, otrzymamy godną polecenia trylogię! :yay:

 

No to lecimy:

Styl przyjemny w odbiorze, nie zanudza, opisy dawkowane w rozsądnych ilościach. Właśnie - opisy, to Twoja mocna strona, bardzo mi się podobały - opisy otoczenia, wnętrza bohaterów, opisy scen batalistycznych (!!!). Świetnie wykreowani bohaterowie, relacje między nimi, humor, klimat. Wszystko zasługuje na plus, bo naprawdę do mnie przemówiło. ;)

 

Nie wiem, do czego mógłbym się przyczepić, więc nie przyczepię się do niczego. :giggle: Pozostało czekać na kolejną część...

Edytowano przez miskof
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak Niklas, do Ciebie mówię!!

 

Pozdro, dziękuję za wzmiankę, wzruszyłem się.

 

Nic na to nie poradzę, po prostu jakoś od zawsze pisałem na pewnym poziomie i różne odstępstwa mnie lekko wkurzały, ale dopiero jak się poprawiłem, zaczęło mnie to wku :yay: - i z chęcią przeczytam te rozdziały, jak tylko bester znajdzie kogoś, kto mu je poprawi. Bo że pisać umie to wiem, lubię jego Za Horyzont, tylko, cóż... no musi mieć korektora i basta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to jedziemy  z tym koksem. Opowiadanie pochłonąłem na raz. W wielu momentach się śmiałem, w wielu przygryzałem wargę czekając na to co będzie dalej. Kreacja postaci - bezbłędna. Prowadzenie akcji - miejscami powiedziałbym, że nieco zbyt szybkie, ale to nie raziło. Stworzony klimat wręcz wylewał się z opisów i sytuacji przedstawionych i porywał ze sobą.

 

Opis bitwy - mocny, brutalny, na granicy gore. Fenomenalny i hollywodzki, ale w tym dobrym stylu. Nie mieliśmy bohaterskiego gwardzisty kładącego trupem 50 000 przeciwników a to się ceni.

 

Zakończenie - doskonałe. Po prostu doskonałe. To co się zdarzyła z pewnymi bohaterami/bohaterkami było... zaskakujące, gdyż rzadko spotykane w opowiadaniach. Tak, tak wiesz dokładnie o kim mówię, a spoilera nie wsadzę :crazytwi:

 

I ten cliffhanger...

 

Podsumowanie - wspaniała rzecz i czekam na kontynuację.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że opowiadanie przypadło Ci do gustu Dolarze :fluttershy5:

 

Przed kontynuacją, a zarazem zwieńczeniem tej trylogii, właśnie sobie ćwiczę. Jeśli "Łowca Dusz" jest uznany za dobry FF, to chce by zakończenie tej serii było jeszcze lepsze :twilight4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Małe ogłoszenie:

 

Historia zapoczątkowana w "Synestezji", która została rozwinięta w tym FF miała znaleźć swoje zakończenie w zapowiedzianym jakiś czas temu opowiadaniu. Jednak, od tego czasu coś się zmieniło. Od momentu napisania mojego debiutu minęło kilka miesięcy. Cóż, ciężko mówić o wypaleniu się, bo coś takiego zdarza się po latach pracy, więc zaznaczam, że to nie to.

 

Niektórzy mogli zauważyć małą zapaść jeszcze przy samym "Widmie Przeszłości", następnie coś się posypało w trakcie pisania "Łowcy Dusz", którego to, dokończyłem ze względu na dwie osoby. (Zainteresowani wiedzą o kogo chodzi :aj5:)

 

Dobra, do czego zmierzam? To proste: Oficjalnie informuję, że kontynuacja nie ukaże się, nie mam siły, ani ochoty na jej pisanie. To pierwsza rzecz druga: kończę ze wszelaką fan fikcją związaną z MLP, pisanie, pre-reading, itp. Nie mam już ani ochoty, ani siły na tworzenie kolejnych opowiadań. Cały zapał towarzyszący mi od początku przepadł.

 

 

Teraz, pragnę jeszcze podziękować kilku osobom które pomagały mi od czasu powstania "Synestezji".

 

Foley

Jako jeden z pierwszych zainteresował się moimi tekstami, potem został moim pre-readerem. Jako jedyny zna wszystkie moje teksty (mam tutaj na myśli te które powstały, ale zostały zapomniane i usunięte. Nigdy nie publikowane). Zawsze chętny do pomocy i pomysłowy. Dzięki za wsparcie :brohoof:

 

Szymon39

Jako pierwszy zainteresował się moimi tekstami i zgodził się je poprawiać. Nie interesuje mnie to, że inni sądzą, że nie nadawał się na korektora. Z Szymonem, pracowało mi się bardzo dobrze. Dziękuję Ci za poświęcony czas i zainteresowanie.

 

Miskof

Ten który opiórdalał za przecinki kiedy nie miałem już korektora... Pragnę podziękować za wsparcie i pomoc :brohoof:

 

Decaded i Alberich

Dec zajął się korektą techniczną kilku moich tekstów, dziękuję za pomoc, jak i za zainteresowanie :fluttershy5: Alberich sprawdził jeden z moich FF, czasem podrzucił jakąś dobrą radę, dziękuję więc za to i życzę weny przy tworzeniu "Chwały". Liczę na kolejnego epica :fluttershy5:

 

To by było na tyle. Życzę wszystkim powodzenia w tym co robią :squee: Może jeszcze kiedyś się spotkamy, kto wie... :LZ1bP:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przeczesując dysk znalazłem parę plików. Okazało się, że są to jakieś teksty które kiedyś zaczynałem pisać, ale z różnych powodów je porzucałem. Uznałem, że może te niewykorzystane pomysły komuś się przydadzą:
 

Tekst pierwszy

 

Tekst drugi

 

Tekst trzeci

 

Ponadto, wygrzebałem oryginalny V i... VI rozdział "Widma Przeszłości". A zna je tylko... Foley :crazytwi3:

 

EDIT: Już udostępnione... zapomniało mi się... :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...