Skocz do zawartości

Sosna męczy ołówki


Sosna

Recommended Posts

Gość Littlebart

jednym zdaniem. Upośledzony kucyk. Musisz na youtubie pooglądać jak rysować od podstaw kucyki i się nauczysz, a później rysuj mane 6 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego więcej wiary w siebie bo to (chyba) w temacie dało mi do zrozumienia, że nie czujesz się pewny co do swoich umiejętności.

Pozwól, że coś Ci pokażę.

 

Oto Ruhisu - moja flagowa postać. Rysunek z roku 2008

http://fc05.deviantart.net/fs35/f/2008/290/c/2/Ruhisu_Masaki_by_Ruhisu.jpg

 

Widać tu masę błędów i powiem Ci, że nie raz się zastanawiałem czy aby nie robię tego za bardzo źle.

Jednak zamiłowanie do rysowania mnie non toper motywuje i cały czas ćwiczę.

 

A to Ruhisu z roku 2011.

http://fc02.deviantart.net/fs70/i/2011/183/b/1/ruhisu___final_2___swordsmen_by_ruhisu-d3ks21t.png

 

Musisz sam uwierzyć w to, że Twoja motywacja do rysowania jest na tyle silna, że pozwoli Ci się szkolić w tym co lubisz :)

Kreska MLP jest stosunkowo prosta i na DeviantARt masz pełno przydatnych tutoriali, z których ja sam korzystam ;)

 

Polecam ten tutorial:

http://fc04.deviantart.net/fs70/i/2011/244/d/0/mlp_fim_tutorial_2_0_by_badkittyxx-d48kvfc.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, uśmiałam się jak to zobaczyłam. :lol:

Po pierwsze. Co to jest? Dobra, kucyk, ale mało podobny. :ming:

 

Nogi są za chude.

Oczy dziwne jakieś.

Ucho... :lol:

Ryj :spike:

Ogon i grzywa też powinny być robione staranniej i nie typu 'kreska po kresce', tylko narysować jakiś kształt, a dopiero później wypełnić.

Upośledzony kucyk. :rainderp:

Trochę tłuścioszek. Ma za gruby bebech.

Brak szyi.

 

Ale muszę stwierdzić, że biorę od ciebie lekcje, bo rysuje jeszcze gorzej. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na początku to tak z głowy coś narysować to bardzo ciężko jest (wiem bo sam niedawno zaczynałem...). Nie jestem jakimś ekspertem, ale teraz radził bym wziąć jakiś prosty obrazek i go przerysować. (np byle co z pony creatora, albo to)

Postaraj się zrobić to jak najdokładniej, szczególnie zwracając uwagę na proporcje. Jak coś nie wyjdzie to zetrzyj i popraw. Pamiętaj że gumka nie jest twoim wrogiem :D Postaraj się robić wyraźniejsze linie.  Popatrz też na parę tutoriali, np ten i ten. Co do grzywy i ogona to fakt, powinieneś najpierw narysować taką obwódkę, a później postarać się jakoś fajnie wycieniować.

Jak planujesz zająć się rysowaniem bardziej "na poważnie", to warto kupić parę ołówków różnych twardości, na początek powiedzmy HB, 2B i 4B powinny wystarczyć. Nie jest to drogie a bardzo przydatne. (ja prawie do wszystkiego używam 2B)

Nie zrażaj się negatywnymi opiniami (ale bierz je pod uwagę ^^), i rysuj jak najwięcej. Powodzenia.

Jak chcesz  to zobacz sobie temat z moimi rysunkami, ten pierwszy wcale nie jest lepszy od twojego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wielu próbach i dzięki początkowej kalce z wektora udało mi się stworzyć Twilight, która jest niemal podobna do oryginału

Widać poprawę ^^

Zrobiłeś głowę pod złym kątęm przez co wszystko ci się rozjechało. Wygląda jakby nie miała szyi.Nogi wydają sięzbyt krótkie i zbyt proste (szczególnie przednie, przyjrzyj się nak wyglądają na tamtym obrazku). Ogon powinien być oddzielony od ciała. Ja bym na razie nie zawracał sobie głowy kolorowaniem, na to przyjdzie jescze czas.

Nie staraj się rysować wszystkiego od razu, tylko zacznij 2 lub 3 kółek które staną się głową i ciałem. Dodaj szkielet nóg, jak coś jest nie tak to popraw. (najlepszy czas na poprawianie, później może być za późno). Coś jak tutaj.

Ciekawy jestem jak byś narysował to:

post-3109-0-48368300-1367092584_thumb.pn

(nie mojego autorstwa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wrzucę przydatną uwagę dotyczącą każdego rysunku. Powinno się rysować od ogółu do szczegółu. Czyli pierw zrób bardzo delikatnie szkic całości bez szczegółów  najlepiej sam szkielet, jak pisał Tenebris. i ogarnimj całość wzrokiem, wtedy powinieneś zobaczyć co jest nie tak. Prosty szkic zarysowany leciutko (najlepiej któym z ołówków H bo je się łatwiej ściera) bez problemów poprawisz. Potem używaj coraz ciemniejszych, warstw ołówkiem, (np ołówek B coś, który jest miekki,łatwo się rozmazuje i trudniej się ściera,ale jest bardzo ciemny), ewentualnie cienkopisem, flamastrem, ale to dopiero kiedy szkic będzie skończony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszy od poprzedniego. Jak widać szkielet ci pomógł (wtf jak to zabrzmiało :ming:). Tylko rzęsy przy lewym oku "odlatują" ( :rainderp:) od oka. I ogólnie jest nieco długa. Aha, złożone skrzydło powinno być trochę grubsze u nasady i musi zwężać się do końca. Ćwicz dalej, będzie coraz lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać poprawę. Jest jescze parę błędów, jak zła perspektywa przy tylnych nogach (powinny być bardziej odsunięte od siebie), i dalej jest trochę zbyt gruby i ma za krótkie nogi. Pracuj jak najwięcej, może tym razem spróbuj narysować coś od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...