Skocz do zawartości

Daedry są wśród nas [NZ][Crossover][Comedy][Slice of Life][Adventure][Dark][Human]


Ocena  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena fanfica

    • Więcej takich
    • Całkiem dobry
    • Przeciętny
    • Kiepski
      0
    • Denny
      0


Recommended Posts

Jako, że Internety mam kulawe, a krytycki bełkot w tym wypadku uważam za zbędny i robiony na siłę, powiem tak - to był chyba najlepszy rozdział. Napisany z ogromną dawką humoru i historii Tamriel. Napisany zgrabnie. Czyta się lekko, przyjemnie, a banan nie schodzi z mordy. Krócej - ten rozdział jest ZAJEDWABISTY! Czekam na więcej z niecierpliwością. Discord i relacje międzydaedryczne to mistrzostwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny, wybitny rozdział. Czy najlepszy? Nie wiem, wszystkie trzymają równy poziom. Duży plus za upchnięcie nieco informacji o Elderscrollsowym lore :) No i wreszcie dowiedzieliśmy się kilka ciekawych rzeczy o "głównym złym"!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Przeczytane.

 

Beware the spoilers!

 

Na początku chciałbym się odnieść do słów autora z jego notki w rozdziale pierwszym, "Skoro nie znasz tych gier, to po co czytasz crossover?" Bo nominowali... :crazytwi:

 

A teraz na poważniej - w związku z powyższą wypowiedzią miałem pewne obawy, że opowiadanie będzie dla mnie, zupełnego laika w świecie Elder Scrolls po prostu nudne. Na szczęście moje obawy okazały się nieuzasadnione, ponieważ bawiłem się całkiem dobrze, choć z pewnością nie odkryłem wszystkich smaczków i nawiązań, od jakich w tego typu produkcji z pewnością się roi.

 

Fabuła jest całkiem interesująca, choć powtarzający się schemat jednej daedry co rozdział w późniejszych częściach odrobinę nuży - nie mamy dosyć czasu by porządnie zapoznać się z jednym bohaterem, gdy zostajemy przysypani kolejnymi. Jednak jest to tylko pomniejsza niedogodność, a przygody kolejnych książąt i psa wciągają i to bardzo. Akcja raz spowalnia raz przyspiesza, ale wszędzie wychodzi to naturalnie i nie przeszkadza  w lekturze.

 

Bohaterowie przedstawieni są przyjaźnie dla użytkownika. Nie wiem na ile ich charaktery odpowiadają tym z gry, jednak tutaj wypadli dobrze, a ich poszczególne cechy zostały ładnie uwypuklone - szaleństwo u jednego, chęć zniszczenia i innego i tak dalej... Ogólnie trudno ich było nie lubić. Jeżeli chodzi o postacie kanoniczne, to podobało mi się przedstawienie Twilight, no i Discord był na bardzo wysokim poziomie - czytało się z przyjemnością.

 

By samych zalet nie było, przejdę do spostrzeżonych wad - przede wszystkim baty należą się za pierwszy rozdział - nawalone powtórzeń a stylistyka leży i kwiczy. Później było już zdecydowanie lepiej, jednak nadal tu i ówdzie widać było dziwacznie skonstruowane zdania, które stanowiły nieprzyjemne zgrzyty podczas lektury.

 

Podsumowując, czekam na kolejne rozdziały - chętnie poznam dalszą część przygód demonicznych książąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...