Skocz do zawartości

[Zabawa] [Opis] Dobierz Spike'owi kumpli


Hoffman

Recommended Posts

Ta zabawa została zainspirowana pomysłem Arjena, zapodanym w temacie z sugestiami. KochamChemie, jeśli czytasz ten wątek nie martw się, Twoje pomysły również zostały wzięte pod uwagę, ale okazały się nieco trudniejsze w planowaniu, jednakże z całą pewnością zostaną rozpatrzone i wprowadzone w życie. Będzie dobrze.

 

 

A więc czas przejść do rzeczy! Bez wątpienia Spike jest jedynym smokiem w całym miasteczku Ponyville. Ogólnie nic takiego, ale nie poszukujmy się - fajnie by było spotkać inne smoki, czy to młode, czy też starsze, może ze skrzydłami, a może też z jakąś szczególną mocą, byle były przyjazne. W tej sytuacji wkraczacie Wy!

 

 

vector_02__spikey_wikey_sitting_by_eipre

 

 

Waszym zadaniem jest znalezienie Spike'owi smoczych przyjaciół. Mogą oni pochodzić z Waszych ulubionych książek, z filmów, komiksów, gier a także z innych kreskówek, mogą to też być wymyślone przez Was postacie, uwiecznione na papierze (albo na dysku twardym) i "wyposażone" we własną historię, która zaprowadziła je co Ponyville, gdzie mieszka Spike. Jestem pewien, że z Waszą pomocą Spike pozna wiele interesujących smoków, dzięki czemu poczuje się jeszcze lepiej, mając sporo przyjaciół nie tylko wśród kucyków ale także wśród przedstawicieli własnego gatunku. Zatem czekamy na smocze osobistości! Nie zapomnijcie ich należycie przedstawić Spike'owi!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DragonPony

 

Night-fury-Toothless-dragons-17321056-57

Szkic przypadkowego kucyka. W pełni wyrośnięty DragonPony.

 

Dawno temu, przed nastaniem rządów Księżniczki Celestii smoki uznawano za największych wrogów Equestrii. Grupy kucyków: pegazów i jednorożców tępiły je dla rozrywki. Uznawano je za bezmyślne stworzenia, które zabijały dla własnej satysfakcji. Nic dziwnego, że do dziś budzą popłoch wśród kucyków. Pewnego dnia "miłościwie" rządzący książę przewodzący polowaniu, zabijając majestatyczne zwierzę zszokowany usłyszał jego ostatnie słowa ("to smoki mówią?" Pytał): "dopóki prawdy o smokach nie poznacie... przeklęty będzie ród twój". Książe nie przejął się tym zbytnio i zdobył trofeum dla ciężarnej żony. Wkrótce jego małżonka urodziła zdrowego syna, który po latach miał zasiąść na tronie. Nikt nie spodziewał się, że słowa umierającej bestii były prorocze. 

 

Młody kucyk, jednorożec był przeklęty. Za dnia źrebię, po zachodzie słońca czarny niczym noc smok. Żył z rodzicami przez dziesięć lat. Początkowo nazywany przez służbę DragonPony zyskał takie imię na stałę. Gdy tajemnica rodu wyszła na jaw został wygnany. Z czasem pogodził się ze swoim losem, głodem mięsa zaspokajanym rybami, poznał inne smoki, które przekazały mu kodeks. Poznał tajemnicę długowieczności.

 

Po wielu latach na tronie zasiadła Księżniczka Celestia. Nie tylko królewskie rody zmieniły zdanie na temat smoków. Za sprawą zmian w programie nauczania z czasem zmieniła się mentalność kucyków. Smoki zyskały szacunek, uznano je za majestatyczne choć tajemnicze stworzenia. Wielu słyszało legendę pół smoka-pół kucyka, ale uznawano to za mit. Niestety mimo ogromnej zmiany jaka zaszła w Equestrii, a nawet "poznania prawdy o smokach" DragonPony, zgodnie z przepowiednią zamiast wrócić do postaci kucyka już na zawsze pozostał smokiem.

 

Jego wygląd może odstraszać, ale odziedziczył po kucykach przyjacielskość, chęć pomagania innym oraz empatię. Za dnia, będąc kucykiem korzystał z bibliotek, dużo czytał a nocą pobierał nauki od starszych smoków. Typ gawędziarza. Chętnie dzieli się złowionym posiłkiem... choć nie rozumie, dlaczego smoki nie przyjmują daru surowej ryby. Ani co jest takiego wyjątkowego w diamentach. Pewnego dnia podrzucił worek pod jakiś butik w miasteczku zwanym Ponyville. 

 

Jego umiejętności? Doskonale lata. Miał mnóstwo czasu, aby to trenować. Rozumie kucyki. Żył wśród nich kilkaset lat zmieniając miejsca zamieszkania dopóki na stałe nie stał się smokiem. Zna ich język, psychologię, jest empatyczny. Potrafi zionąć ogniem, ale nad tym panuje. Nigdy nie poradził sobie ze stratą i wygnaniem. W jego piersi bije serce kucyka. Chętnie poznałby innego smoka, któremu zależy nie tylko na diamentach i smoczycach. Tęskni też za kucykami. Chciałby do nich wrócić, ale zdaje sobie sprawę, że to raczej niemożliwe. Smok mieszkający z kucykami? Musiałby zdarzyć się cud. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Paarthurnax by się nadał może nie idealnie ale zawsze to inny smok (który nie chcę wszystkich zabić)

 

elder_dragon_of_skyrim_by_saltso-d4i94zr

 

Taa...

Spike, to jest Paarthurnax - smok z Tamriel, przybył do Ponyville bo Siwobrodym wpadł w łapy pradawny zwój i wysłali go tutaj. Ach ci Siwobrodzi, zawsze coś poknocą ... Myślę że powinniście się poznać, bo wiesz, ty i on jesteście przyjaznymi smokami... no to was zostawię samych.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smoków bardziej znanych i lubianych za ich przyjazną naturę, a w związku z tym dobrze nadających się na przyjaciół dla łagodnie usposobionego Spike'a, myślę, że wymienić mógłbym smoczycę ze Shreka oraz http://www.youtube.com/watch?v=Hu3ILcyZwQ0. Ta pierwsza raczej nie powinna mieć dużych problemów z dostaniem się do Equestrii, w końcu obydwa światy mają gadające osły, a zatem jakieś połączenie musi już istnieć. Jeśli zaś chodzi o Puffa, to jego wyspa jest chyba dość magiczna, aby przy pomocy magii, wspartej odrobiną wyobraźni, przemierzyć granicę pomiędzy światami.

 

Jest jednak pewna smoczyca pochodząca ze stworzonego przeze mnie świata, o której nie mógłbym nie wspomnieć. W końcu jest moją dziewczyną ^_^ ... sorki Spike, nie możesz jej podrywać, chociaż masz już swoją Rarity, więc chyba nie będzie to duży problem. W każdym razie Xilit jest kryształową smoczycą i księżniczką wśród smoków. Jej życie obfitowało w różnorakie historie, ale wymienić można trzy główne etapy - przed Smoczym Eksodusem, po jego dokonaniu oraz po jej powrocie.

 

Przed Smoczym Eksodusem smoki żyły wśród ludzi i innych ras zamieszkujących ów świat i były znane ze swej mądrości i dobroci. Niestety ludzie bardzo nie lubili faktu, że ktoś jest inteligentniejszy od nich i z tego powodu wypowiedzieli smokom wojnę. Smoki, jako pokojowo nastawione istoty, nie chciały wojny, a zatem użyły najpotężniejszej magii, aby utworzyć świat równoległy i do owego świata się wszystkie przeniosły. To właśnie był Smoczy Eksodus i punkt zwrotny w życiu Xilit, gdyż w swojej wielkiej dobroci postanowiła Ona, że zamiast przenieść się ze wszystkimi smokami do nowego świata, pozostanie wśród ludzi aby pomagać im gdyby spotkało ich jakieś nieszczęście. Z pomocą magii zmieniła się w dwie kryształowe bronie - laskę oraz miecz, które zostały ukryte w odległych końcach świata. Przepowiedziała, że gdy na ludzkość spadnie wielkie nieszczęście, bronie te zostaną na powrót połączone i wówczas powróci ona, aby ludzkość ochronić przed owym nieszczęściem. Tysiące lat później siły ciemności wypowiedziały wojnę mieszkańcom owego świata i po wielu mniej lub bardziej epickich bitwach zdawało się, że siły ciemności wygrywają. Wówczas to Xinef, będący moim awatarem w owym świecie, znalazł się w posiadaniu laski Xilit, którą otrzymał w darze od bogini której służył. Zgromadził on drużynę bohaterów, którzy pod jego mentorską opieką znaleźli również miecz Xilit i w ostatecznej bitwie z armiami ciemności bronie zostały połączone, a Xilit powróciła, aby pomóc w walce. Co prawda ani ona, ani Xinef nie byli tymi, którzy ostatecznie doprowadzili do pokonania zła, ale odegrali istotną rolę w całej tej historii i te, jak również inne zdarzenia ich do siebie zbliżyły. I tak została dziewczyną mojego głównego awatara, a zatem jedną z najważniejszych istot w moim życiu.

 

Tyle historii, a jeśli chodzi o jej osobowość to przede wszystkim jest bardzo młoda duchem i zawsze kieruje się głosem serca. Jest do tego stopnia gotowa do poświęceń, że trzeba uważać, żeby sobie nie zrobiła krzywdy i nie podjęła się zadań, którym nie podoła. W końcu nie jest dużym smokiem i pomimo swoich niezwykłych umiejętności, nie jest ani tak silna ani wytrzymała jak większe smoki. Nadrabia za to pięknem zarówno fizycznym (kryształowe smoki są przecudne ^_^ ), jak i duchowym. Lubi sztukę (zainteresowałem ją moim tworzeniem światów, co jest dość specyficzną formą wyrazu artystycznego), taniec i sztuki walki. Jeśli miałbym wskazać na jakiekolwiek jej wady, to... ech, jest trochę wymagająca i nie pozwala mi się lenić, ale w sumie sam ją prosiłem o pomoc w zwalczaniu tego lenistwa, więc może i dobrze...

 

W każdym razie myślę, że ze Spikiem też by się chętnie zaprzyjaźniła. Tutaj może być trochę większy problem z przedostaniem się do Ponyville, gdyż żadne połączenia pomiędzy tymi światami nie występują. Magia smoków dysponuje jednak pewnym zaklęciem, z którego czasem niektóre smoki korzystają, a które pozwala im utworzyć sobie awatara w innym świecie. Istotę nazywaną drakonidem, która jest humanoidem o smoczych cechach, ale jednak bardziej przypominającym człowieka. Myślę, że nie byłoby dużym problemem opracować wersję zaklęcia, która by utworzyła kucykopodobnego drakonida w Equestrii, natomiast nie jestem pewien czy udałoby się po prostu utworzyć smoczego awatara - jakoś magia dąży do upodobnienia owych awatarów do dominujących istot w danym świecie. Niemniej drakonidzi cechują się tym, że z początku są słabi, jednak w miarę wzmacniania swojej obecności w drugim świecie nabierają coraz więcej smoczych mocy i po pewnym czasie są w stanie przez krótkie okresy czasu korzystać nawet z pełni smoczych mocy swojego twórcy, a zatem można by próbować pójść tą ścieżką.

 

Mam nadzieję, że nie zanudzam xD W każdym razie zamieściłbym jakieś ilustracje, jak Xilit wygląda w smoczej formie albo jako drakonid, ale... jakoś nigdy nie zdobyłem się na to, aby ją narysować, gdyż na pewno nie byłbym w stanie ująć jej piękna. No cóż, kryształowe smoki bardzo ciężko jest poprawnie narysować przez te wszystkie załamania światła i wewnętrzne odbicia, odblaski i tęczowe barwy światła które przez nie przechodzi jak przez pryzmat albo jak przez oszlifowany diament.

 

Dlatego zamieszczę ilustrację innego smoka, o imieniu Poohlong, którego miałem okazję narysować jak byłem jeszcze w podstawówce i moimi głównymi źródłami inspiracji był Dragon Ball i Kubuś Puchatek ^_^ Myślę, że on również by się z chęcią ze Spikiem zaprzyjaźnił, a żeby się dostał do Ponyville wystarczy wypowiedzieć życzenie...

smokxd.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saphira Jasnołuska

Eragon_Fanart__first_Saphira_by_who_stol

smoczyca, jedna z głównych postaci w powieści Dziedzictwo autorstwa Christophera Paoliniego.

 

Ostatnia żyjąca smoczyca, a zarazem serdeczne i miłe stworzenie. Córka "oswojonego" Lormúgra i dziko żyjącej Vervady. Sama Saphira posiada ludzkiego jeźdźca, więc nie jest to jakieś dzikie i agresywne stworzenie. Bardzo inteligenta i pojętna, często musi pouczać swojego jeźdźca, który bądź co bądź, był już niemal dorosły kiedy się urodziła. Komunikuje się poprzez "rozmowę w myślach" i gustuje w krasnoludzkim miodzie. Czuje się dość samotna jako jedna z ostatnich, więc miło poznałaby inne smoki. Wolny czas uwielbia spędziać w przestworzach, więc pewnie to ona nauczyłaby Spikea latać, gdyby trochę podrósł. Jada jedynie dziczyznę, ale znakomicie poluje, więc mogłaby zamieszkać gdzieś w głębi lasu Everfree. Oczywiście jeśli Zecora i Fluttershy nie miałyby nic przeciwko.

 

UWAGA! Spoiler dotyczący książki

W powieści Saphira wraz ze swoim jeźdźcem opuszczają Alagaesie, więc kto wie, może dotarli do Equestrii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...