Skocz do zawartości

Fandub bloga "Discorded Whooves" - poszukiwani chętni do oglądania podkładania głosu


Koschei O'Clock

Recommended Posts

Serdecznie witam!

Od dłuższego czasu czytuję tumblra "Discorded Whooves", jednego z popularniejszych blogów typu "ask-a-pony" autorstwa JitterbugJive'a (znanego także jako BaldDumboRat).

Niedawno postanowiłam, że stworzę fandub "Discorded Whoovesa". Zabrałam się już za tłumaczenie, ale bez Waszej pomocy nie dam sobie rady! Poniżej podaję listę postaci, które można dubbingować (UWAGA: wraz z postępem akcji liczba postaci będzie się zwiększać lub zmniejszać):

- Doktor - WOLNY

- Derpy - ZAJĘTY (postanowiłam dubbingować ją sama :derptongue:)

- Mistrz - WOLNY (UWAGA: Mistrz mówi bardzo starannie i... Hm... Jakby w arystokratyczny sposób)

- Głos pytający męski - WOLNY (brak specjalnych wymagań)

- Głos pytający żeński - WOLNY (brak specjalnych wymagań)

- Discord - WOLNY (UWAGA: jak Discord brzmi, każdy wie, ale mimo to przypominam - nasz władca chaosu ma NISKI głos )

- Inkie Pie - WOLNY (UWAGA: Inkie ma piskliwy głos, zbliżony do głosu Pinkie Pie. )

- Octavia - WOLNY (UWAGA: w świecie Discorded Whoovesa Octavia mówi z rosyjskim akcentem)

Uważasz, że się nadajesz? Jeśli tak, nagraj próbkę swojego głosu i prześlij na adres [email protected]. Maila zatytułuj w następujący sposób: Fandub: [imię bohatera, którego chcesz dubbingować] - [twój nick na YouTube]. Przykład:

Fandub: Doktor - AnonimowyUzytkownik

W nagraniu można wyrecytować fragment wiersza/książki etc.

Liczę na Wasze wsparcie. :enjoy:

UWAGA: można wysłać zgłoszenia do co najwyżej DWÓCH postaci.

Dla zielonych: opis "Discorded Whooves" na Tumblr Pony Wiki (po angielsku):

http://tumblrpony.wikia.com/wiki/Ask_Discord_Whooves

Link do bloga "Discorded Whooves": http://askdiscordwhooves.tumblr.com

Edytowano przez Koschei O'Clock
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, skombinowałem mikrofon, bo akurat jak chciałem coś nagrać, to się oczywiście musiał zepsuć. Okay, ograniczenie do dwóch postaci... Powinno być do trzech, ale tylko moje zdanie. I jeszcze jedna sprawa. Jaki głos do Doctora? Dubbingowałem już kiedyś, ale muszę wiedzieć jakiego głosu się oczekuje. Starać się mówić podobnie do niezdiscordowanego Doctora i starać się podrobić jego akcent? (Graniczy z cudem chyba, by Polak to zrobił). Czy dać jakiś w ogóle chrypliwy i chamski? Chyba że masz zamiar po prostu szukać, póki jakiś najlepszy się nie przytrafi, ale do każdej z postaci można dać jakieś "wymagania". Bo do głosu pytającego zgłosi się jakiś niski głos, a do Discorda jakiś mocno "młodzieńczy". Ludzie będą wiedzieć, jak zmodulować głos mniej więcej do danej roli. Dziękuję, przepraszam, pozdrawiam i życzę Miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skombinowałem mikrofon, bo akurat jak chciałem coś nagrać, to się oczywiście musiał zepsuć. Okay, ograniczenie do dwóch postaci... Powinno być do trzech, ale tylko moje zdanie. I jeszcze jedna sprawa. Jaki głos do Doctora? Dubbingowałem już kiedyś, ale muszę wiedzieć jakiego głosu się oczekuje. Starać się mówić podobnie do niezdiscordowanego Doctora i starać się podrobić jego akcent? (Graniczy z cudem chyba, by Polak to zrobił). Czy dać jakiś w ogóle chrypliwy i chamski? Chyba że masz zamiar po prostu szukać, póki jakiś najlepszy się nie przytrafi, ale do każdej z postaci można dać jakieś "wymagania". Bo do głosu pytającego zgłosi się jakiś niski głos, a do Discorda jakiś mocno "młodzieńczy". Ludzie będą wiedzieć, jak zmodulować głos mniej więcej do danej roli. Dziękuję, przepraszam, pozdrawiam i życzę Miłego dnia.

Dziękuję za uwagi. :) Rzeczywiście, trzeba postawić jakieś wymagania... Nie wymagam, żeby starać się "podrobić" akcent, bo to rzeczywiście graniczy z cudem... Chciałabym też zauważyć, że zdiscordowany Doktor jest zazwyczaj chamski wobec niektórych pytających i Derpy, natomiast co do przyjaciół i... ekhem... przyjaciółek, potrafi być grzeczny i uprzejmy. Powinien mówić... jakby to określić... starannie. Trzeba zauważyć, że Discorded Whooves mówi niestarannie, bezładnie etc. tylko wtedy, gdy jest w "stanie wyższej świadomości" ( :rainderp: ) lub gdy płacze... W innych wypadkach jego wymowa jest ładna i staranna.

Druga sprawa: jeśli ktoś wyśle podanie do jakiegoś głosu, a stwierdzę, że nadawałby się do innego, poinformuję go o tym drogą mailową i zasugeruję zmianę postaci.

Jeszcze raz dziękuję za te kilka uwag. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć, co ma być w treści nagrania? jakiś cytat, wypowiedź? zmieniać głos, mówić jak na codzień, mniej więcej czego sobie życzysz?

Najlepiej, by mówiony przez was tekst zawierał różne emocje, np. złość, złośliwość, radość, ulgę, znudzenie etc. Co do wyboru tekstu - pozostawiam wolną rękę. Może być to zarówno cytat z książki, wymyślony przez was monolog lub cokolwiek innego, byleby zawierał choć krztynę emocji. To tyle z mojej strony. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

@Vieg

1. Najlepiej, by nie był za długi, ale wyrażał pewne emocje, np. gniew, zachwyt, radość, smutek etc. W końcu nie chodzi o to, by fandubujący klepał coś od niechcenia, ale by wyrażał emocje. :)

2. Nie widzę ku temu przeszkód.

3 i 4. Za tłumaczenie będą odpowiedzialne (jak narazie) dwie osoby. Tekst do tłumaczenia, wraz z zapisanymi wskazówkami do jego poszczególnych części, będzie wysłany do fandubujących drogą elektroniczną, tj. przez ustalony komunikator internetowy. Za montaż będę odpowiadać ja (chyba, że znajdzie się ktoś chętny mi pomóc :fluttershy4: ), a materiał będzie nagrywany zgodnie z instrukcjami zawartymi w tekście. Przed ostatecznym nagraniem audio, fandubujący w rozmowie ze mną na Skypie wypowie swój tekst. Jeśli będą jakiekolwiek zastrzeżenia (np. tu jest za głośno, tu za cicho, tu za mało emocji etc.) podkładający głos powie tekst jeszcze raz, z uwzględnieniem wskazówek. Jeśli zastrzeżeń nie będzie, tekst zostanie nagrany i wysłany na podany adres e-mail. Dokładniejsze warunki współpracy zostaną ustalone, gdy zbierze się trochę chętnych, bo póki co, to jest ich tylko troje. :( Jeśli zainteresowanie fandubem utrzyma się na tym poziomie, to skończy on zanim się zacznie. Więc zgłaszajcie się!

UWAGA: poszukuję także człowieka, który pomógłby mi w montażu i nagraniach (patrz: akapit wyżej). Jeśli jesteś zainteresowany/a - napisz na PW.

Edytowano przez Koschei O'Clock
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Można w jednym zgłoszeniu wysłać podanie do dwóch postaci?

I jeszcze, czy w nagraniu np. by dostać rolę Octavii trzeba mówić z rosyjskim akcentem?

I musi być po polsku? *-*

1. Tak. Jeśli okazałoby się, że pasujesz do innej roli/ról niż te, do których się zgłosiłaś, mogę zasugerować zmianę postaci.

2. Nie musisz mówić w ten sposób całego tekstu.

3. Raczej tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...