Skocz do zawartości

Rainbow Factory - Project [+18]


Georg

Recommended Posts

Witam wszystkich fanów MLP i RAINBOW FACTORY! Powstaje Polska produkcja filmowa tego fanfica, a konkretnie ekranizacja w postaci animacji 3D. Szukam animatorów, modelerów, dźwiękowców i osoby do dubbingu. Zapraszam wszystkich na http://www.rainbowfactory-project.pl/

 

http://www.youtube.com/watch?v=6z3JHvXXqhQ

 

 

http://www.rainbowfactory-project.pl/

 

 

Kontakt:

 

GG:2981942

Skype:jacmistrz95

 

Zapraszam serdecznie i pozdrawiam Georg ;)

 

Pamiętajcie, każdy może pomóc nie posiadając umiejętności tworzenia animacji. Wystarczy mieć dobry sprzęt komputerowy i użyczyć go do np, renderu który zabiera trochę czasu. Jeśli nie wiesz co to render i jak się renderuje animacje to nic nie szkodzi.  Ktoś z zespołu połączy się z twoim komputerem i sam włączy render tłumacząc ci tylko kiedy on się zakończy. Ty nie będziesz musiał praktycznie nic robić, a twój nick, imię, bądź też nazwisko pojawi się w filmie pod renderem  ;)

 

Edytowano przez Georg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedziałam się już na tamtym forum, ale powtórzę tu.

Pomysł wydaje się być świetny, wręcz genialny. Tylko... mam zasadnicze pytanie. Czy na pewno podołasz zadaniu? Na pewno starczy ci sił i chęci na wykonanie tak wielkiego projektu? Trzeba zebrać dużo osób, a jest ich ledwie 10 na tamtym forum, nie licząc tylko tych chętnych do pomocy. Nikt nie chciałby, aby okazało się, że nic nie wypali. Będę starała się pomóc, może zgłoszę się do dubbingu na... Aurorę, lub Scootaloo. Pomyślę. Nie wiem, czy mój głos będzie nawet pasował, ale to potem.

Może... może przydałoby się zgłoszenie tego na FGE? To byłaby świetna reklama, znalazłoby się dużo chętnych i pomocników. To wielki projekt, na pewno ktoś się zgłosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Hej, bądźmy dobrej myśli, nawet z animacją 2D jest sporo zabawy, a co do forum to się lekko adres zmienił, tzn teraz www.rainbowfactory-project.pl czyli tylko zmiana końcówki z xaa.pl na .pl ;) Zbieramy ekipę cały czas, oficjalnie pełną parą ruszamy w wakacje, już teraz udało mi się zdobyć poparcie dwóch popularnych osób z youtube

Edytowano przez Georg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zachęty dodam, że do projektu zgodziły się dołączyć dwie popularne osoby znane z serwisu youtube.com a konkretnie misiek200n - ten od fanficów ;) lektor oraz ABManimator, znany bardziej przez fanów minecrafta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

To ja odświeżę i napiszę, że jest już Promo#01.
 

http://www.youtube.com/watch?v=6AdziOwoLQk


Wszystkie informacje i FAQ znajdują się w opisie filmu, ale na wszelki wypadek zamieszczę pod spodem w spoilerze. Więcej chyba dodawać nie trzeba. Chętnych nadal zapraszamy, projekt się rozkręca A forum jest zakręcone, jest Rico, mój sługa, Foley, Raven, łuna, Swift, misiek200m, Studly Horn, pani Kreeole, Zmielony Dżony i te inne wariaty. I Georg standardowo. I jest spam. Huehue. Się raczej nie ma czym chwalić, tym spamem... ._.

 

 

 

Zapraszamy na naszą oficjalną stronę internetową:

www.rainbowfactory-project.pl

Oraz na teamspeak3:

ts.rainbowfactory-project.pl

Kontakt:

[email protected]

---=FAQ=---

1. Co to jest Rainbow Factory Project?

Jest to projekt dążący do ekranizacji opowiadania "Rainbow Factory" autorstwa Aurory Dawn, realizowany w postaci animacji trójwymiarowej (3D).

2. Kto może dołączyć do projektu?

Każdy, kto ma jakiekolwiek doświadczenie w: animacji 3D, modelowaniu, rysowaniu, odgrywaniu ról głosowych (dubbing), komponowaniu muzyki, obróbki dźwięku, wideo-edycji, tworzeniu efektów specjalnych (np: Adobe After Efects) bez względu na wiek, aczkolwiek wymagana jest praca zespołowa.

3. Jakie doświadczenie muszą mieć kandydaci?

To wszystko zależy przy czym dany kandydat ma pracować. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się i zaprezentowanie swoich umiejętności.

4. Co jest wymagane?

Wymagany jest mikrofon i komunikatywność z zespołem, tzn: Aktywnowność oraz komunikacja za pomocą programów, takich jak np. TeamSpeak3, Gadu-Gadu, Skype.

5. Do kogo się można zgłaszać z pytaniami?

Pytania można zadawać na forum w odpowiednim dziale, bądź na TeamSpeak3, aczkolwiek można się zgłaszać bezpośrednio do Georg'a.
Dane kontaktowe:
Skype: jacmistrz95
GG: 2981942
E-mail: [email protected].

6. Ile będzie trwać projekt?

Najprawdopodobniej dwa lub nawet trzy lata, w zależności od ekipy.

7. Czy projekt jest możliwy do zrealizowania?

Oczywiście że tak. Na dzień dzisiejszy mamy projekt miasta i rozplanowany cały proces produkcji, no i oczywiście przygotowane szkice, trochę modeli, częsciowo skomponowaną muzykę i rozrysowanie animacji (Storyboard).

8. Czy to, co zawiera promo#01 to wszystkie materiały?

Nie, nie opublikowaliśmy wszystkiego, ponieważ jest tego zbyt wiele, żeby na jeden raz wszystko pokazać.

9. Czy posiadacie prawa autorskie od Hasbro?

Nie, ponieważ nie są one nam potrzebne, gdyż działamy jako grupa non-profit. Nie czerpiemy z tego korzyści majątkowych, ani też nie używamy animacji
serialowej.

10. W jakiej formie animacji projekt zostanie wykonany?

Projekt zostanie wykonany w postaci animacji trójwymiarowej (3D).

11. Czy to będzie kolejna amatorska animacja typu SFM?

Nie. Produkcja będzie tworzona na innym, bardziej profesionalnym oprogramowaniu do tworzenia grafiki i animacji 3D. Wszystko jest testowane i krytycznie
oceniane w celu wykluczenia wszelkich błędów projektu.

12. Ile czasu będzie trwać animacja?

Zaplanowaliśmy animację jako film pełnometrażowy (do 60 min).

13. Jak dobierane będą osoby do poszczególnych postaci.

Należy się zgłosić do projektu oraz oczekiwać na forum informacji na temat castingu.

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli można to chciałbym zgłosić się na lektora. Lecz bardziej preferuję podkładanie głosu do kilku postaci 2-3 planowych. Wiąże się to z tym iż nie zawsze mam czas. Co do śpiewania to niezbyt ale jeśli chodzi o rap to bez problemu. Jesli potrzeba to posiadam też sporą kolekcję instrumentiali (ok. 200), które mogę posłużyć jako cichy podkład itp. 

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez Brainiac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Nie chcę nic obiecywać ale w te wakacje jak nic się nam nie skomplikuje to wypuścimy fragment animacji 3D :) Informuję również , że nadal przyjmujemy do zespołu. Głównie rysowników (storyboard) grafików i animatorów 3D

Edytowano przez Georg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Hej! Odkopuję temat :)
 
Kolejna aktualizacja więc i kolejny filmik. Nadal jeśli są jakieś chętne osoby do projektu, to zapraszam. Głównie zapotrzebowanie jest na rysowników i animatorów.

 

http://youtu.be/A6Vr7d_sk3o

 

OPIS

 

Bronies Animation Studio ma zaszczyt przedstawić Wam niewielki fragment animacji filmu “Rainbow Factory: Awokening”!
Miejcie na uwadze, iż jest to TYLKO przedsmak tego, co już zdołaliśmy zrobić :)
Mamy nadzieję, że ten mały kawałeczek naszego “ciasta” zachęci Was do dalszej jego “konsumpcji”. A może nawet zechcecie do nas dołączyć i spróbować swoich sił?
Jeżeli tak, to do projektu przyjmujemy wszystkich chętnych którzy mają umiejętności w rysowaniu, animowaniu, modelowaniu, czy też komponowaniu muzyki. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Email: [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>
Teamspeak3: ts.rainbowfactory-project.pl

Oficjalna strona projektu:
http://rainbowfactory-project.pl/

 

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Rainbow-Factory-Project/238862116279684

Edytowano przez Georg
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło z twojej strony, ale to już raczej nieaktualne. Scenę zaprojektowaliśmy tak wysoko zjadającą (Chmury, cząsteczki, sierść, symulacje itd) że raczej zmuszeni będziemy wynająć farmę renderującą. Puki co jeśli chodzi o sierść i włosy kucyków jest to jeszcze rozważane ponieważ musimy mieć pewność że na kucykach 3d będzie to dobrze wyglądać. Jak na razie kwestia wyglądu jest dość dobra, lecz musimy to trochę zoptymalizować :/ W każdym razie dążymy do tego aby kompozycja była przyjemna dla oka (ogólnie). Pozdrawiam i zapraszam wszystkich którzy posiadają umiejętności artystyczne (Głównie animacja i rysunek - storyboard (Komiksy )) do zespołu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

AKTUALIZACJA - Publikujemy animatic jednej ze scen z próbnymi dialogami i podkładem muzycznym.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ANPlfiX0364

 

 

REKRUTACJA TRWA CAŁY CZAS, PRZYJMUJEMY AMBITNE I KREATYWNE OSOBY.

 

Kontakt Email: [email protected]

 

Oficjalna strona: http://rainbowfactory-project.pl/

Forum jest już aktywne.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odpowiedniego doświadczenia z Blenderem, mój głos w kompie brzmi jak ktoś by mnie ciął nożem. Brak talentu w rysowaniu i innego typu grafiki, ba nawet nie za bardzo ogarniam kompa. Ale mimo wszystko, każdy chciałby robić taką robotę jak Wy! I mieć taką satysfakcję z osiąganych rezultatów.

Dlatego mam nie wielką prośbę. Zróbcie to również w imię niespełnionych marzeń, które często pokazują się we snach (nie możliwość mordu), ale możliwość kreacji świata, jaki sobie wyobrażamy (chociaż temat taki, a nie inny).

Życzę powodzenia całemu zespołowi i zróbcie, żeby kopara opadała do samej ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...