Skocz do zawartości

Brohoof nr 12 (kwiecień)


bobule

Recommended Posts

Meh, nowości muzyczne zupełnie nieciekawe - ot, wymienieni jedynie Big Names i co tam wrzucili :P  By nie wspomnieć o genialnych utworach Evening Stara czy DashDuba... toż naprawdę...

 

Brawa dla Dolara za pokazanie, jak się powinno tworzyć artykuły na kontrowersyjne tematy :P Ciekawe też wywiady Mystherią oraz Pszemkiem.

 

Ładny obrazek na zakończenie mojego Promyka daliście xd

 

Bubel tekstowy w tytule artykułu na 65 stronie - nie dość, że literówka to jeszcze zbędny przecinek. Za to pierwsze korektorom należy się bat w zad.

 

Tyle na pierwszy rzut oka xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zbierania powodów i motywacji, by zagrać w World of Tanks. Na razie jedynym powodem jest to, że prawie każdy w Szczecińskim fandomie (a bynajmniej tym co się pojawia na minimeetach) expi swoje czołgi non-stop, co nie jest zadowalającym powodem bym zagłębił się w grę. Jednak artykuł o Pony modach do tej gry przekonały mnie do tego stopnia, że pierwsze co robie jak wstanę to ściągam i to i to =3

 

O airosft już słyszeliście od drurrpa, chciałem też zauważyć, że w spisie treści istnieje ten sam błąd.

 

PS: Ja nie ogarniam co ja mam zrobić w tym labiryncie <XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer przejrzałem na szybko z racji ograniczoności czasu wolnego. Ale Mystheria ma u mnie już karnego jeżyka za bardzo stronniczy artykuł na temat Luny. Artykuł napisany tak, byleby jak najbardziej pogrążyć Księżniczkę Nocy. Nie czytałem jej innych artykułów, stąd (możliwe, że błędnie) mam wrażenie, że to jest Solarna typu Tarreth, zaślepiona w Celestii na tyle, że nie dostrzega jej wad...

Mystheria jeśli to czytasz, to wiedz, że w przypadku zmiany Luny w Nightmare Moon prawdopodobnie jest też wina u Celestii, która jako ta dobra siostra i władczyni powinna była zainteresować się siostrą i jej problemami psychicznymi zanim ta zmieniła się w NM. Co jak co, ale nie zgadzam się na jak największe uprzykrzanie wizerunku Luny i brak wszelkiej próby zrozumienia jej przy jednoczesnej idealizacji Celestii. Zwłaszcza, że zgoda, władza to odpowiedzialność, ale władcy to nie osoby z kamienia, również posiadają coś takiego jak psychikę i również mają pewne potrzeby.

Również nie można uznać w 100% argumentu z Canterlot Royal Voicem. Luna sama tłumaczyła, że zwyczaj posługiwania się takim głosem przez rodzinę królewską istniał w czasach, zanim stała się NM. Z tamtego okresu nie mamy żadnych wieści na temat Celestii. Możliwe więc, że i Celestia używała tego głosu, ale z czasem złagodniała i zmieniła strategię, również po historii ludzkości widać, że społeczeństwo się zmieniało. Stąd wniosek taki, że kiedyś kucyki mogły księżniczki traktować z jeszcze większym szacunkiem i uznawały Royal Canterlot Voice za coś normalnego, a że Celestia odeszła od tego, to przywyknęły do łagodności i stąd mógł być ich strach przed Luną między innymi - pierwszy raz od wielu lat mogły styknąć się z tym tonem głosu.

 

Aż kusi mnie, by napisać kontr-artykuł, ale już tutaj specjalnie dla Bobula piszę - szanse na to, że to napiszę, szczególnie w najbliższym miesiącu, są marne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mystheria ma u mnie już karnego jeżyka

a nasi bronies tylko o jednym :D mógłbyś Linds w stosunku do kobiety inaczej dobrać słowa :P

 

fakt, jest literówka, cóż doszedł kolejny argument by solaris nie poprawiał tekstów na ostatnią chwilę :P ja przewijałem ten numer w górę i w dół tak niezliczoną ilość razy, że przestałem zauważać bardzo widoczne błędy :P

 

djsound, jak Ci się polepszy, to możesz pisać wszystko co Ci się żywnie podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mógłbyś Linds w stosunku do kobiety inaczej dobrać słowa :P

 

 

Linds prosty człek, czego od niego oczekujesz :rainderp:

Aczkolwiek inna sprawa, że nie powinien używać takich słów - wstrzymaj się z tym, Linds, bo ktoś może cię zbić za to.

 

 

djsound, jak Ci się polepszy, to możesz pisać wszystko co Ci się żywnie podoba :)

 

Yay, kontrowersje incomming! ^ ^

 

Anyway: artykułu o Lunie nie czytałem, więc trudno mi się wypowiadać o stronniczości Mystherii. Zatem trzeba będzie przeczytać xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dolar, Ty to jednak umiesz pisać artykuły. Dwa miesiące czekania, na porządny artykuł o (wiadomo czym)... Reszta gazety, też jest ciekawa, dlatego w tym miesiącu nie ma się czego przyczepić xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasi bronies tylko o jednym :D mógłbyś Linds w stosunku do kobiety inaczej dobrać słowa :P

 

Linds prosty człek, czego od niego oczekujesz :rainderp:

Aczkolwiek inna sprawa, że nie powinien używać takich słów - wstrzymaj się z tym, Linds, bo ktoś może cię zbić za to.

 

A co ja będę owijał w bawełnę? Co myślę, to powiem, szczerość FTW :rainderp: Zwłaszcza, że tyle kobiet chce równouprawnienia i traktowania ich na równi z facetami.

Also sugerowanie, że ja tego "karnego jeżyka" nie pisałem w formie żartobliwej. Panowie, wyjmijcie kije z tyłków. Albo co tam macie.

Owszem, wysunąłem krytykę, bowiem artykuł Mystherii skłania, wręcz zmusza Lunarnych do dyskusji. Skłonił mnie, choć nie żywię żadnego hejtu wobec Celestii i jako Lunarny potrafię na nią spojrzeć obiektywnie. I tego samego oczekuję przy ocenie Luny.

Co nie oznacza, że miałem zamiar upokorzyć Mystherię, czy ją obrazić, z resztą jak widać panowie, tylko was to dotknęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol Linds, ale ja też żartowałem. po części :P a Niklas jasno stwierdził, że za ten zwrot kilku modów pewnie z chęcią dałoby ci warna :P więc nie doszukuj się, że wszyscy coś mają tam gdzie zasugerowałeś :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mystherio, napisałaś w artykule na 45 stronie że u kucyków nie ma religii/kapłanów, nie byłbym tego pewien:

funeral_in_my_little_pony_friendship_is_

Ceremonia zaślubin królewskiej pary była pewnie na tyle ważna, że sama Celestia pofatygowała się aby udzielić im ślubu. Ewentualnie chcieli by ślub był świecki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koloratek: są nie tylko u katolików. Stosują je duchowni wielu wyznań, m.in. ewangelicy, anglikanie i niektórzy protestanci - chociaż wśród tych ostatnich jest wielu przeciwników tego objawu "jedności z katolikami". 

Duchowni anglikańscy zazwyczaj noszą koloratki obejmujące całą szyję dookoła, o takie:

ABOUT-US-CHAPLAIN-MESSAGE-FOTO1-224x300.

Ewangelicy kiedyś mieli specyficzne koloratki:

Bielsko-Bia%C5%82a_Arthur_Schmidt_001.JP

Obecnie skłaniają się ku takim, jakie noszą katolicy.

Inne wyznania, jak zielonoświątkowcy, chyba nie mają wyróżniających się wyglądem koloratek. To by było na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Linds

A ja dalej dam sobie kopytko uciąć, że jakby mieli to wyjaśniać, to by się okazało, że to nie ma aspektu religijnego. Zrozumcie, że jakby była wspomniana choć jedna religia w MLP, to ludzie innych wyznań by się stadnie rzucili na Hasbro i by było gorzej jak w tej sprawie z Derpy. Fakt, oddziałują tu na naszą podświadomość (pogrzeb = ksiądz), ale gdyby mieli przedstawić oficjalną wersję odnośnie tego, to w dalszym ciągu dam sobie kopytko uciąć, że ksiądz by się okazał kimś innym, koloratka czymś innym, a pogrzeb by nie miał charakteru religijnego.

 

PS A jak wam się podoba artykuł o strajku pegazów? Chcielibyście więcej takich wieści z Equestrii, czy niekoniecznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mystheria, elementy religii na obrazku są faktem, twoje przypuszczenia są tylko przypuszczeniami. Jak zechcą do tego wrócić i wyjaśnić to się przekonamy. Gdyby nie miał koloratki, tylko np. jakąś szatę jak jakiś klasztornik, to rzeczywiście można by przyjąć że grają nam na wyobraźni, ale koloratka daje jasno do zrozumienia kto to jest.

Linds, ja obstawiał bym protestanta, w Ameryce jest ich więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim faktem? Był tam tylko kucyk ubrany jak ksiądz, odprawiający ceremonię pogrzebową. Nie rozumiesz, że w świecie kucyków nie ma religii, bo nie może jej być, bo by za to się twórcom oberwało? To są logiczne wnioski. Zresztą to, że koloratka u nas oznacza księdza nie znaczy wcale, że u kucyków jest tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...