Skocz do zawartości

Konkurs Literacki - III Edycja


Dolar84

Specjalna edycja konkursu  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy istnieje zainteresowanie edycją konkursu z tagiem [Gore]?



Recommended Posts

Triste, ja jednakowoż stawiam na twoje opowiadanie, o wiele lepsze od mojego. Jest genialne :lunaderp:

Sama nie spodziewałam się tak małej ilości opowiadań. Slice of Life, poważnie? Tak prosty tag, a tylko dwie prace? Można napisać... nawet prosta, codzienna czynność będzie tym tagiem. Można opisać cokolwiek co będzie ciekawie się czytało. W dodatku aż jeden/dwa inne do wyboru! Duże, a raczej ogromne pole do popisu. Mam nadzieję, że ten zastój minie, bo osobiście to chciałabym również następną edycję. :aj5:

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sama nie spodziewałam się tak małej ilości opowiadań. Slice of Life, poważnie? Tak prosty tag, a tylko dwie prace?

 

Jestem idealnie odwrotnego zdania :cGfSS: Slice of Life? Brr... Koszmar, pisze się strasznie trudno! Do tego dodatkowy tag... Miał być u mnie Violence, ale jakoś nie miałem ochoty na rozwalanie wszystkiego dookoła.

Było ciężko, ale się udało:

 

GRA [slice of Life][Comedy]

 

Nie umiem pisać Comedy, więc nie wiem czy to Was rozśmieszy... :(

I jeśli link nie działa, to proszę o zawiadomienie mnie, gdyż postanowiłem opublikować w "normalny" sposób. (zazwyczaj robiłem to po mojemu :lol:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

 

Małe, (pewnie głupie pytanie). Jeśli w moim FF pojawiłyby się same OC to podpada to pod ten punkt i zostaje zdyskwalifikowane? Postacie z serialu muszą odegrać jakąś ważną rolę, czy mogą być tylko tłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Niklas - oczywiście, że mogą być same OC. Mogą być nawet same gryfy czy inne hydry, pod warunkiem, że całość będzie się działa w uniwersum MLP. Gdyby należało pisać wyłączenie o bohaterkach i bohaterach serialu, to zostałoby to wyraźnie zaznaczone. I odpowiadając na niezadane pytanie - nie, nie będzie takiej reguły, bo to ograniczałoby możliwości uczestników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIDI, jesteś genialny :lol: mjr. Panzer Pie

Nie wiem czy słusznie, ale znalazłem nawiązania do frontu wschodniego(śnieg i głód). Z medalami też dobry pomysł(tzn. z ich nazwami). Kryształowe Serce --> medal oryginalny Purpurowe Serce itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla tych, co już przeczytali:

 

Nie wiem czy w tym temacie wolno gadać o ficach. Jeśli nie, to przepraszam moderatora.

 

Tak, skojarzenia nawiązujące do frontu wschodniego są jak najbardziej słuszne. Do tego zwróć uwagę na kaliber działa... już wiesz, co to za czołg? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i moje opowiadanko: Lyro, jesteś ingwilowana [silce of Life][Random]

Powiem tak: Dołączę do tłumu biadolących o braku szans. Rzeknę jeszcze, że w przeciwieństwie do reszty uczestników spróbowałem napisać coś lżejszego, komedyjkę bardziej. Próbowałem. Dobre słowo. Trochę zresztą musiałem tekst ścisnąć (980 słów według Googla). Żebyście widzieli tą akcję i wybuchy z dłuższej wersji. No cóż, może jednak się komuś spodoba, pomimo tego, że pod koniec pisania zorientowałem się, że napisałem coś zupełnie innego niż zamierzałem. Mówi się trudno. Czekam na kolejną edycję.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem się i nie wyszło zbyt dobrze. Widzę, że reszta bije mnie na łeb i na szyję :rainderp:

 

Albo Bender zrobił ci to:

 

 

Albo nie czytałeś innych opowiadań. Twoje jest świetne. Jak dla mnie możesz być o nie spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę napisać i opublikować w ogólnym, rozszerzoną wersję swojego konkursowego FF? Bo w takiej krótkiej formie nie czuję się najlepiej, a może udałoby mi się coś zjadliwego z tego zrobić po rozpisaniu się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę napisać i opublikować w ogólnym, rozszerzoną wersję swojego konkursowego FF? Bo w takiej krótkiej formie nie czuję się najlepiej, a może udałoby mi się coś zjadliwego z tego zrobić po rozpisaniu się...

Pytałem o to samo kilka postów wyżej... czy tam n PW. Nieistotne. Najwańniejsza, że tak. Można. Ja poczekam do ogłoszenia wyników. Wtedy wrzucę dłuższą wersję, bez tragicznych w skutkach cięć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, tym razem się pospieszyliśmy się z oceną przysłanych opowiadań.

 

Po raz kolejny stwierdzam, że nie dostaliśmy słabych fanfików. Poziom był bardzo wysoki, a wybór pierwszych trzech miejsc przypominał spokojem i kulturą wypowiedzi spotkanie zagorzałych zwolenników SE z równie zaciekłymi fanami NLR. Jednak w końcu udało się nam dojść do porozumienia.

 

I miejsce - "Ostatni Lot" autorstwa Triste Cordis.

II miejsce - "Lyro, jesteś inwigilowana" autorstwa Testara.

III miejsce - "Wspomnienie skazańca" autorstwa Bestera.

 

Raz jeszcze serdecznie gratuluje pierwszej trójce, jak i pozostałym uczestnikom tej edycji konkursu.

 

Jednocześnie informuję, że kolejna pojawi się w przeciągu kilku dni.

 

Natomiast co do wcześniejszych pytań - Naturalnie, że można publikować opowiadania konkursowe na forum - wręcz do tego zachęcam - i można to robić zarówno w trakcie konkursu, jak i po jego zakończeniu. To Wasze prace i mam nadzieję, że zechcecie podzielić się nimi z resztą użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja wcześniej tego nie napisałem? Ten pomysł chodził mi po głowie od ostatniego odcinka 3 sezonu. Dzięki za tak wielkie wyróżnienie. Biorę się za wersję rozszerzoną bo ta ucierpiała po niezbędnych cięciach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...