Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Taaak! Wreszcie! Znajomy mi polecał to-to dość gorąco, ale sam nie mogłem się za to zabrać. Za bardzo się męczę czytając po angielsku. xd Swoją drogą, ta okładka jest tak niesamowicie niesamowita, że jest to aż... No, niesamowite! Mam nadzieję, że nie inaczej wyglądać będzie moja opinia na temat samego fanfica... Ale w sumie jak fanfic z Twi w roli głównej albo "prawie głównej" może nie być fajny? ;o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, okładka jest fajna, ale... chyba zbytnio spoileruje :P Ja tam nie wiem, czytam tyle, ile podczas korekty. A momentami było dosyć ciężko, głównie z tego względu, że autor oryginału jakoś skąpił wyrazów - jechał momentami samymi "Twilight, Twilight, Twilight, Twilight..." i "klaczka, klaczka, klaczka, klaczka..." :P No i raz zamotał sprawę z książką w rozdziale pierwszym. Zrobiliśmy co się da, by to sensownie przełożyć, ale... i tak wyszło niezrozumiale :D Dlatego w tym jednym momencie jest dopisek. Więc... miłego czytanka życzę xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, troche dziwnych zwrotow w prologu (bo tyle na razie przeczytalem), np. '- Nexus, będziemy gotowi, gdy ty również będziesz.' - czy nie lepiej brzmialoby po prostu 'Czekamy tylko na ciebie?'. Ogolnie dobre tlumaczenie bardzo dobrego fica, przyda sie tym, ktorzy nie lubia czytac ficow po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niklas ale i tak najważniejszych momentów nie ma na tej okładce jak np. to co się dzieje po tym wydarzeniu ukazanym w dolnym prawym rogu na okładce lub "ten" fragment z 10 chaptera po którym, aż mnie aż za

(na sama myśl, coś mi tam w środku znowu skręca się) ... czekanie aż pojawi się kolejny chapter wtedy to był ogromny ból dla mnie.

Pamiętam jak tarreth panikował przed tym fanfickiem i bał się go ruszać ^^

oryginalny fanfic po angielsku jeśli kogoś interesuje lub nie jest w stanie czekac na kolejne części PL: http://mlppolska.pl/showthread.php?tid=173

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pojawiły mi się takie cyferki u góry, a to była ocena wątku i dałam 1 X.X Słyszałam o Past Sins, że to niby takie świetne, piękne i fajne. Ale niestety nie czytałam go, bo mój angielski jest średni :P Właściwie mniej niż średni. A tu proszę: tłumaczenie! Nie powiem czy dobre, czy złe, bo jak już mówiłam, nie znam się na tym xP Na razie przeczytałam prolog i wkrótce zabiorę się za następne rozdziały. Zapowiada się interesująco ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Fanfika przeczytałem już jakiś czas temu, po angielsku. Pełną recenzję będziecie mogli przeczytać w najnowszym numerze Brohoofa ;p Na razie powiem tyle - zdecydowanie najlepsza historia utrzymana w kucykowym uniwersum, jaką czytałem. Warta każdej spędzonej przy niej minuty, nieprzespanych nocy, "straconych" lekcji religii. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak przeżywałem wydarzenia opisane na papierze. Co do tłumaczenia, to się raczej nie wypowiem, bowiem po polsku czytałem tylko pierwszy rozdział - na resztę nie chciało mi się czekać i wziąłem się za oryginał ; >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...