Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

No, no Nkilas nieźle, teraz przed FgE :D bo ostatnio stamtąd brałem, bo 11 i 12 wrzuciłeś chyba dzień po FgE. :( A na każdy kolejny rozdział, czekam jak na zabój. Po prostu nie mogę się powstrzymać przed czytaniem, aż tak jest zaje****. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tym razem się udało. Bo jednak wszystko zależy od pracy naszego... "upiększacza" - Gravisa xd On na samym końcu bierze i szlifuje tekst i cóż... czasem idzie mu szybciej, czasem wolniej xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KeyPony

To opowiadanie ocieka zaje.....cią. Już nie mogłem się powstrzymać od tego słowa. Jak zacząłem od 1 rozdziału dziennie, tak od 4-13 przeczytałem w 6 godzin. (moment kiedy to piszę jest ok 10min po skończeniu 13 rozdziału). Odwalacie kawał świetnej roboty. Jest to druga w moim życiu treść pisana która tak mnie pochłoneła, a skoro tak to oznacza że to opowiadanie stoi na najwyższym według mnie poziomie. Czekam z niecierpliwością na 14 rozdział :). A do tego czasu chyba przeczytam od początku jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ale jednak nie czytam 13 rozdziału... No nie wiem może stałaby się tam taka akcja że nie mógłbym wytrzymać do następnego i zacząłbym wam specjalnie spamować na PW? Ale muszę przyznać że świetnie się to czytało a sam bym tego nie przetłumaczył za co wam bardzo dziękuje :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany bomba, ja myślałem że cały fic ma 13 rozdziałów, czytam, czytam, a tu nagle się urwało bez zakończenia. :< Spoglądam na angielską wersję a tam jeszcze 8 rozdziałów jest. Teraz mam dylemat czy czytać po angielsku i pewnikiem przegapić parę może nie ważnych, ale miłych szczególików czy czekać. Jeśli oczywiście Niklas z ekipą dalej pracują. Jak tak macie mój szczery doping by to poszło szybko i sprawnie, a jak nie, to macie gratulacje za ten kawał roboty który już odwaliliście. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, prace nad tłumaczeniem kolejnych rozdziałów trwają. Pojawią się one nie wcześniej niż 17 czerwca (i tego konkretnego dnia też raczej nie, ale przed nim to na pewno). Wtedy wyjdą przynajmniej dwa na raz, lub w bardzo krótkim odstępie czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, prace nad tłumaczeniem kolejnych rozdziałów trwają. Pojawią się one nie wcześniej niż 17 czerwca (i tego konkretnego dnia też raczej nie, ale przed nim to na pewno). Wtedy wyjdą przynajmniej dwa na raz, lub w bardzo krótkim odstępie czasu.

Pocieszyłeś mnie :3

Ja jestem przy początku 13 rozdziału bo sobie popsuję to co przeczytałem :D

I będę chciał więcej w szybkim czasie.

Taki już jestem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, prace nad tłumaczeniem kolejnych rozdziałów trwają. Pojawią się one nie wcześniej niż 17 czerwca (i tego konkretnego dnia też raczej nie, ale przed nim to na pewno). Wtedy wyjdą przynajmniej dwa na raz, lub w bardzo krótkim odstępie czasu.

Yay! To super, co prawda już przeczytałem po angielsku, ale jak kiedyś wypuścicie wszystkie rozdziały, to obiecuję przeczytać ponownie. :) Już z góry wam pogratuluje dobrej roboty.

A tak apropo fica, powie mi ktoś jak to jest, że kurde, Celestia, alicorn żyjący tysiąc lat (jak nie więcej) musi się wysługiwać takim Nexusem do zaklęcia Poznania Charakteru? To jest moim zdaniem dziwne bo to dość przydatne zaklęcie i dziw mnie bierze że alicorn go nie zna, a jakiś zwykły jednorożec tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluandar

To mój pierwszy fanfic po poznaniu MLP, i jak dotąd prawdopodobnie mój ulubiony(aczkolwiek wstrzymajmy się z decyzją, nie poznałem tak wiele opowiadań). Z niecierpliwościa czekam na kolejne tłumaczenia :D Jeśli wierzyć temu co przeczytałem powyżej od autora tłumaczenia... już nie moge się doczekać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie postanowiłem się W KOŃCU za to nabrać, po apelach paru forumowiczów. Naprawdę świetne dzieło, czekam na następne tłumaczenia, bo zakończyliście tłumaczyć w świetnym momencie, propsy, że właśnie z tym bo opisuje i kończy pewien etap a na resztę daje pole do popisu dla wyobraźni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co mamy, bo skoro jest tego więcej to wole poznać to dokładniej po polsku niż poznać szybciej a stracić jakieś detale po angielsku, i...

(tu może spoiler, bo ktoś może nie czytał, a ja nie do końca lubię spoilery)

Na początku uznałem, że Twilight musi być po prostu głupia mając wszystkie oznaki kim jest Nyx. Czemu ona tak się boi Celestii - przecież jej główną rozrywką nie jest wystrzeliwanie kuców na Księżyc, jest w końcu jej najlepszą uczennicą chyba jest w stanie z nią normalnie porozmawiać. Ale dobra, po prostu bardzo się przywiązała do swojej małej Nyx, zaczęła traktować ją jak córkę, więc wtedy musiała dostać głos Celestia - idzie do kolesia któremu ukradziono w jakiś niesamowity sposób coś co może zniszczyć całą Equestrię, i zaczyna mu wszystko mówić. No do cholery jasnej, żyje ona grubo ponad tysiąc lat a ma jakieś problemy z podejmowaniem własnych decyzji? Ja się nie dziwię, że jej walka z każdym przeciwnikiem w serialu wygląda tak:

BOOOOOOOOM

"Oh nie, to zły przeciwnik, na szczęście jestem słoneczną boginią i użyje swojej magii przeci...."

BOOOM

"Oh, Twilight znajdź Elementy Harmonii ze swoimi przyjaciółkami, nie mamy czasu!"

I jeszcze potrzebuje swojego ucznia do odprawiania tego całego zaklęcia Poznania? Czy w obliczu spisku o którym ma pojęcie, nie powinna się przestrzegać każdego? Czy Luna i Twilight nie są osobami którymi można zaufać a jednej i drugiej powinno zależeć na bezpieczeństwie Nyx?

Tak jak napisał mi Arjen swego czasu na SB - Celestia się skompromitowała. Może to były chwile słabości, ale przyczyniło się do tego całego... zamieszania.

Nie chce byś zrozumiany, że uważam, że Celestia jest beznadziejna bo nie jest, ale jako słoneczna ponadtysiącletnia boginia mogła jednak inaczej postąpić, rozumiem przesłanki którymi się prowadziła i są one słuszne. A Luna pokazała, że nie musi żyć w cieniu (o ironio) swojej słonecznej siostry.

Podobały mi się też wspomnienia Nightmare Moon jako małej Nyx w czasie zwiedzania zamku i jej "rozterki". Zawsze jakiś element psychologiczny.

Jednak mam wrażenie, że skończy się to happy endem i Luna troszkę utrze nosa swojej siostrze. Ewentualnie wszyscy zginą, ale jakoś mniej w to wierze.

I... Trixie :trixie:

Jak można się domyślić, niesamowicie mi się spodobał ten fanfic i z niecierpliwieniem czekam na kolejne rozdziały, w końcu przerwano w tak ciekawym momencie, że aż wstyd. Twórcy na jego podstawie, kto wie, kto wie, może nawet pełnometrażówką mogliby się zająć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...