Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Ja juz po lekturze pierwszego rozdziału. SUN! Chwała niech ci będzie :) Nareszcie mogę to w pełni zrozumieć. Co do odmieniania imienia Spike'a zostawiłem ci jednak notkę. Poprawiłem parę literówek i drobnych błędów. Bawiesie w korektora więc to nic wielkiego nie jest.

 

Ale rozdział się bardzo miodnie czytało. Wielkie dzięki za tę pracę :) Czekam z napięciem na kolejne PL rozdziały :)

 

I... SUN, mała porada. Stwórz stronę tytułową[Index Page], dla tego opowiadania. Dzięki temu, będzie można dać do niej link w wykazie Opowiadań. W dwu poprzednich opowiadaniach. Mam na myśli...

mK1ag.png

 

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Dolar84 napisał:

Proszę o dodanie tagów do Winter Bells oraz o kontakt z Niklasem w celu wrzucenia kolejnych linków z tłumaczeniem do pierwszego posta.

Ok, napiszę do niego. 

 

2 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Ja juz po lekturze pierwszego rozdziału. SUN! Chwała niech ci będzie :) Nareszcie mogę to w pełni zrozumieć. Co do odmieniania imienia Spike'a zostawiłem ci jednak notkę. Poprawiłem parę literówek i drobnych błędów. Bawiesie w korektora więc to nic wielkiego nie jest.

 

Ale rozdział się bardzo miodnie czytało. Wielkie dzięki za tę pracę :) Czekam z napięciem na kolejne PL rozdziały :)

 

I... SUN, mała porada. Stwórz stronę tytułową[Index Page], dla tego opowiadania. Dzięki temu, będzie można dać do niej link w wykazie Opowiadań. W dwu poprzednich opowiadaniach. Mam na myśli...

 

Ok, zrobi się. Defacto jest to na samym dole, po angielsku, ale damy też na początku. A jeśli chodzi o kolejny rozdział, to powinien pojawić się dość szybko, jak tylko siądę nad nieszczęsnym, ruskim akcentem jednej z postaci. 

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.01.2016 at 20:24 Sun napisał:

Dobra, stwierdzam, że lepiej zostać zjechanym na początku prac, kiedy łatwiej na bieżąco wprowadzać poprawki i stosować się do sugestii, niż pod koniec, kiedy trzeba cały tekst przeczyścić. Zatem nie przedłużając, pierwszy rozdział mojej pierwszej przygody z tłumaczeniem, czyli Winter Bells, rozdział 1.

Rozdział 1 [PL][Slice of Life][NZ]

Czekam na hejty konstruktywną krytykę jakości. 

 

 

No, dodałem w końcu do pierwszego posta :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako, że pierwszy rozdział nie został źle odebrany (a w ogóle został jakkolwiek?) wrzucam drugi rozdział.

Rozdział 2

Spoiler

Oryginalny Lumber Jack miał specyficzny akcent, podpadający dla mnie pod rosyjski, lecz nie jestem pewien czy udało mi się go odtworzyć

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.02.2016 at 07:57 Sun napisał:

Dobra, jako, że pierwszy rozdział nie został źle odebrany (a w ogóle został jakkolwiek?) wrzucam drugi rozdział.

Rozdział 2

  Pokaż ukrytą zawartość

Oryginalny Lumber Jack miał specyficzny akcent, podpadający dla mnie pod rosyjski, lecz nie jestem pewien czy udało mi się go odtworzyć

 

Jak dla mnie Luber jak bum cyk cyk :D Gawarita pa Ruski?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to troszkę dłużej niż się spodziewałem (darmowy most wanted na originie), ale w końcu mam dla was kolejny rozdział.

Rozdział 3

Jeśli chodzi o stan prac nad tłumaczeniem, to przetłumaczone jest około 49% fanfika, a poprawione około 23%. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun Cóż, nie ma za co :) Ale ja tez święty nie jestem. Tak cię tłukę po łbie jak napiszesz "Spika". Ale na "Quick Snapa / Snapowi", już nie zwracam uwagi. Choć tu nie jestem już pewien, czy przypadkiem bez apostrofu się obejdzie :D

 

Klawę trzeba wyczyścić. Mi tez się nie chcę :D

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Klawę trzeba wyczyścić. Mi tez się nie chcę :D

To 20 letni ADAX przezbrojony w kabel PS/2 Myślę, ze po prostu może być już stary. Mimo wszystko pisze się na nim wygodniej niż na tradycyjnej. Mimo to, jakbym opchnął moją G105 to inwestuję w mechanika, bo co mechanik, to mechanik. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:

WTF?! Ty na takim kompie piszesz?! TFU! Klawie? O_O Toż to OLDSCHOOL jest :)

 

No, szacun :D Ale jak na taki sprzęt, to zadziwiająco dobrze tekst wygląda :) Albo ja mało literówek o niekuczej porze już widziałem :(

Kwestia odczucia. Powiem ci, że są 3 typy klawiatur: Membranowe (zwykłe), membranowe z nożycami (czy jak się zwą takie nakładki plastikowe, które wydłużają życie klawy i poprawiają komfort) i mechaniczne (pod każdym klawiszem jest normalny, mechaniczny przełącznik, a nie kawałek gumy). Ogólnie na każdej się inaczej pracuje i inaczej pisze. Najlepsze są mechaniki, ale ceny sensownych zaczynają się od około 300 zł za nowe, a kończą... Znacznie wyżej. Mechanik żyje dłużej, działa lepiej i pozwala przyjemniej pisać. Nie mówiąc, że jego zachowanie zależy od typu przełączników (głośność, punkt aktywacji, siła aktywacji itepe). Ogólnie mechaniki są drogie, przez technologię i trwałość, która jest kilka razy większa od trwałości zwykłej klawy. Ogólnie, liczy się tez rozmiar klawiszy i budowa samej klawiatury, lecz to już dla mnie kwestia drugorzędna przy barierze finansowej. Mógłbym pisać na mojej G105, ale o dziwo na ADAXie pisze się wygodniej i szybciej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

Ok... Przerwa z "Kryształowym Oblężeniem". Więęęęc :) Chyba zabiorę się za historie poboczne z Nyx :) Bo o ile widzę, jeszcze ich nie nagrywałem :(

Więc jeśli nagrywasz to morze dasz link do swojego kanału z chęcią za subskrybuję.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu ziolo565 napisał:

Więc jeśli nagrywasz to morze dasz link do swojego kanału z chęcią za subskrybuję.

https://www.youtube.com/channel/UCY9UFZnVAFRhTs7S7zn1-4g

 

- masz :) Na razie nagrań niema na kanale, gdyż na razie nagrania[Trinkets, Nightmare or Nyx i Winter Bells] są w tzw SUROWEJ wersji... Kiedy skoryguje nagrania[ A dopiero dzisiaj o kuczej porze nagram 2 i 3 rozdział winter bells], wstawię je na kanał :)

 

Ale zapraszam do Innych fików :)

 

Wiem, część z nich ma słabą jakość. Były nagrywane jeszcze na starym mikro i nie obrabiane[Podpowiem: Nagrania wcześniejsze od 17 rozdziału Past Sins. Są gorszej jakości. Patrz po datach na liście filmików]. Ale, nie jest ich dużo.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

OK. Nagrania w trakcie korekty. Teraz tylko proszę oficjalnie o zgodę na ich publikację, gdy już będą gotowe w pełni :)

Jeśli pytasz o zgodę dotyczącą Winterbells, to masz wolną rękę. Skoro już się tym zająłeś, to nie mam najmniejszego zamiaru cie powstrzymywać.

A żeby ci się nie nudziło, w piątek powinienem wrzucić kolejny rozdział. Tym razem postaram się wyłapać wszystkie literówki. Poza tym zrobiłem porządek z klawiaturą co pozwoliło nieco zwiększyć wydajność (umyłem ją)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A była aż tak brudna Sunie.

Sorry że nie trafiłem z tymi błędami w pierwszym rozdziale poprawie się następnym razem będzie lepiej.

I muszę ci pogratulować na tak szybkie tłumaczenie to naprawdę  nie wiele błędów zrobiłeś więc naprawdę bardzo ci gratuluje ci Sunie oby to nie było twoje pierwsze i ostatnie tłumaczenie.

Pozdrawiam Xeno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...