Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Uchylając rąbka tajemnicy, powiem, że mógłbym jeszcze dziś wrzucić 3 rozdziały (no dobra, jutro, bo trzeba jeszcze je poprawić). Tyle, że po pierwsze, teraz mam czas by siedzieć kilka godzin dziennie i tłumaczyć (swoją drogą dość prosty tekst), a za tydzień, dwa, moje tępo może spaść o połowę. Tak wiec wolę mieć zrobiony zapas by w miarę regularnie was uszczęśliwiać. 

 

Xeno, dzięki za pomoc. Jeśli jednak koniecznie chcesz tego typu błędy wyłapywać, musisz patrzyć na całe zdanie, oraz zapoznać się z tłumaczeniem. Inna sprawa, ze są zwroty, których się nie da tłumaczyć i trzeba zastąpić odpowiednikami.  A co do klawiatury, to ma ona 20 lat i wymagała sporo czyszczenia, oraz rozebrania na części pierwsze. Niemniej pisze się na niej cudownie i wymieniłbym ją co najwyżej na mechanika, ale nie mam kasy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że powstała Playlista z dwoma pierwszymi historiami[ na razie :) ]. Winter Bells, muszę jeszcze obrobić :) Prosiłbym także o dorzucenie Audiobooka do pierwszego postu. By nie zginał w przyszłych komentach :)

 

Spoiler

 

 

 

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, mam dziś dla was Rozdział 4. Bo dziś jest piatek, prawda? Nawet jeśli nie jest, to macie rozdział.

Stan tłumaczenia wynosi w przybliżeniu 60%, stan korekty tłumaczenia jest znacznie gorszy (czyli to co widać). Nie gwarantuje, że nie ma literówek, ale powinno być ich mniej niż ostatnio.

A w ramach wnerwiania wszystkich spoilerami, powiem, że będzie się działo i to sporo. Aczkolwiek trzeciej, wiecznej nocy na razie nie przewidujemy. 

Spoiler

Uwaga Spoiler

Spoiler

Jedynie Shining ostro pokłóci się z żoną i siostrą. Padną słowa, które paść nie powinny. 

Spoiler

Tak, właśnie wredny Sun zepsuł ci niespodziankę

 

 

 

Edytowano przez Sun
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Nightmare Xeno napisał:

Co to znaczy to aczkolwiek trzeciej wiecznej nocy nie przewidujemy czyżby miała kolejna nastąpić.

To elementarne mój drogi Watsonie. Pierwsza wieczna noc miała być wtedy, gdy Luna po raz pierwszy zmieniła się w Nightmare Moon. Druga z kolei była wtedy, gdy Nyx stała się Nightmare Moon (past sins), A co do trzeciej, napisałem, ze na razie nie przewidujemy, gdyż dotychczas w tłumaczeniu nie było zapowiedzi trzeciej, wiecznej nocy. Aczkolwiek przez 60 stron wszystko może się zmienić. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu WildyRock napisał:

Jeeeeeej! :soawesome:

Już zaczynam czytać. Sun, ten spoiler- to było wredne ._.

 

Przecież 3 razy pisało, ze to spoiler, a ty i tak otworzyłaś. Nie moja wina. Przecież nie powiedziałem bez używania Spoilera, że...

Spoiler

Uwaga Spoiler

Spoiler

Tak, to naprawdę Spoiler

Spoiler

... że Column zniszczy przedstawienie w pałacu, demolując całą scenę. 

Ani, że, Nyx ucieknie i cała pałacowa straż będzie jej szukać po mieście.

 

Gdybym to wszystko powiedział bez spoilera, to by było wredne. Ale użyłem funkcji słóżącej do spoilerowania by ci, którzy nie chcą se psuć zabawy, nie czytali.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun był dziś na uczelni i się zdziwił, bo Sun zapomniał, ze dziś wyjątkowo nie ma zajęć. Na szczęście Sun nie zapomniał, że dziś jest piątek, i że ktoś tu na niego czeka. Zatem nie przedłużając, doczekaliście się kolejnego rozdziału. Oto i on: Rozdział 5.

Jeśli chodzi o stan tłumaczenia, to jest około 73%, a jeśli chodzi o stan poprawek, to dobrze go znacie. Jak wszystko pójdzie dobrze, do 20 marca powinienem skończyć pracę. 

 

Spoiler

Uwaga, poniżej jest spoiler

Spoiler

Tak, tu naprawdę jest Spoiler

Spoiler

Jeszcze specjalne ostrzeżenie dla WildyRock

Spoiler

W przyszłości spotkamy Spell Nexusa i pojawi się więcej Lumber Jacka. 

Dowiemy się też jakie znaczenie w rytuale miała krew Twilight. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Anyway, @Sun Jaki jest procent zaawansowania fika?

Napisane w poście wyżej, ale odpowiem. 73% około. Zatem jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Następny rozdział pewnie pojawi się w kolejny piątek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak się postarasz to jeszcze może w czwartek wypuścisz to będę miał rozdzialik dla relaksu po 2h jazdy na kursie prawa jazdy? A i nie mogę się doczekać.

 

Edytowano przez ziolo565
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.02.2016 at 20:10 ziolo565 napisał:

Może jak się postarasz to jeszcze może w czwartek wypuścisz to będę miał rozdzialik dla relaksu po 2h jazdy na kursie prawa jazdy? A i nie mogę się doczekać.

 

Nasz klient, nasz pan. Oto: Rozdział 6

 

A tak poważnie, to jak już pewnie uważny obserwator zauważył, przetłumaczone jest znacznie więcej niż opublikowane, wiec mogę sobie pozwolić na wrzucanie kiedy chcę. Nie zmienia to jednak faktu, że czeka mnie jeszcze trochę tłumaczenia (obecny stan 83%) i trochę więcej poprawiania już przetłumaczonych rozdziałów. 

 

Spoiler

Uwaga Spoiler

Spoiler

Ostatnie ostrzeżenie, strzeż się spoilerów.

Spoiler

Nyx ma porypany koszmar. Na całe szczęście jest Shining, który wejdzie w jej sen, pokona Shininga, który chciał powiesić Nyx i będzie dobrze

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Nightmare Xeno napisał:

Super rozdział wszystko się pomieszało.

Sun kiedy wrzucisz 7 rozdział bo nie wytrzymam całe tygodnia żeby czekać.

Jestem bardzo ciekaw co się taraz stanie nie mogę się już doczekać kontynuacji.

Rozdział pewnie będzie pod koniec przyszłego tygodnia (czwartek, piątek). Może byłby szybciej, ale w ciągu najbliższych 2 tygodni czeka mnie wykonanie 20 minutowego seminarium o nanotranzystorach i 12 minutowego o żaglu słonecznym. Ale spokojnie, damy radę i wszyscy będą zadowoleni. A skoro interesuje cię kolejny rozdział, to przeczytaj spoiler (uwaga, spoiler zawiera spoilery z następnego rozdziału. Sun nie ponosi odpowiedzialności za zepsucie przyjemności z lektury)

Spoiler

Uwaga spoiler

Spoiler

I to dość solidny

Spoiler

Masz ostatnią szansę by nie zepsuć sobie lektury

Spoiler

- Wszyscy wyruszą na poszukiwanie Nyx. Księżniczki, Mane 6, czajnik, straż pałacowa...

- Luna i Shining odkryją kto stał za zniszczeniem przyjęcia

- Luna połazi sobie po śnie

- Twilight będzie panikować

- Okaże się, że Column jest fanatykiem (no kto by pomyślał)

Spoiler

Właśnie zaspoilerowałeś/aś sobie 3/4 rozdziału. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

@Sun

  Pokaż ukrytą zawartość

Okaże się, że Column jest fanatykiem (no kto by pomyślał)

Child of Nightmare, you mean?

Nie takim. 

Spoiler

Bardziej fanatycznym dziennikarzem,który jak widzimy, był gotów zrobić wszystko dla tego tematu. Jeśli pytacie, dlaczego? Odpowiem, że chodzi o jego siostrę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.03.2016 at 10:59 Sun napisał:

Nasz klient, nasz pan. Oto: Rozdział 6

 

A tak poważnie, to jak już pewnie uważny obserwator zauważył, przetłumaczone jest znacznie więcej niż opublikowane, wiec mogę sobie pozwolić na wrzucanie kiedy chcę. Nie zmienia to jednak faktu, że czeka mnie jeszcze trochę tłumaczenia (obecny stan 83%) i trochę więcej poprawiania już przetłumaczonych rozdziałów. 

 

  Ukryj zawartość

Uwaga Spoiler

  Ukryj zawartość

Ostatnie ostrzeżenie, strzeż się spoilerów.

  Ukryj zawartość

Nyx ma porypany koszmar. Na całe szczęście jest Shining, który wejdzie w jej sen, pokona Shininga, który chciał powiesić Nyx i będzie dobrze

 

 

 

Podziękował świetnie się czytało.Czekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...