Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Dobra. Sun was wszystkich okłamał, oszukał i zrobił w trąbę. Rozdziału nie będzie w piątek, ani w sobotę, tylko dziś. Tak, macie Rozdział 5 i bawcie się dobrze. Nawet jeśli rozdział jest nieco krótszy niż normalnie (nie moja wina). Przejdźmy więc do ogłoszeń parafialnych. 

Po pierwsze, mój kalkulator twierdzi, że tłumaczenie jest ukończone w 60%. Z tego wynika, że w długi weekend sporo zrobiłem (przydałby się jeszcze jeden). Co prawda, następny skok już tak duży nie będzie. 

Po drugie, tradycyjnie, następny rozdział będzie w następny piątek. (no chyba, że znów kłamię).

Po trzecie. Postaram się skończyć z tłumaczeniem do końca miesiąca (ale nie obiecuję), co znaczy, że w takim wypadku, do końca czerwca pojawią się już wszystkie rozdziały)

Po czwarte, tradycyjna dawka Spoilerów:

Spoiler

W kolejnym odcinku:

- Discord wyrzuci krytyka na kości, co będzie skutkować pojawieniem się największego, możliwego niebezpieczeństwa. 

- Jakimś cudem, pojawienie się tych konkretnych przeciwników mnie nie cieszy. Co prawda bawi, ale nie cieszy.

- Spike i Nyx uciekną w sposób, którego nie powstydziliby się w jakimś solidnym więzieniu.

- Pojawią się kolejne, interesujące postaci związane z działalnością gospodarczą.

Spoiler

Niespodzianka. Tym razem spoiler był bez kolejnych ostrzeżeń.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‎2016‎-‎05‎-‎03 at 18:43 Sun napisał:

Poza tym, kilka dni temu pytałeś, czy nie zajmę się Falloutem. Teraz jeszcze Creeping Darkness? Może jeszcze project Horizons do tego i 38 rozdział Crisisa?

 

Czy ja dobrze słyszałem:fluttershy3: 38 rozdział crisisa ???

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu Manfo12 napisał:

 

Czy ja dobrze słyszałem:fluttershy3: 38 rozdział crisisa ???

Też bym chciał. Ale nawet gdyby wyszedł, nie ruszyłbym go, tylko zostawił profesjonalistom.

W mojej wypowiedzi był on jednak elementem o raczej złośliwym wydźwięku. Otóż mimo dużej szybkości tłumaczenia, mam też własne zajęcia, które zżerają sporo czasu

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz coś, czego chyba nikt z was się nie spodziewał! :D

 

@Dolar84 cieszy się z tego pomysłu.... A ja jestem bardzo dumny z tego, że będę mógł zrobić muzyczną adaptację tego fika! Właśnie skończyłem to pisać... Uff :D Będą dwie części: jedna o wstępie, a druga o Nyx. Opowiedzenie całej historii "Past Sins" zajęło by mi z 10 piosenek... Chyba wiecie, że to bezsens, no nie?

 

W każdym razie: Będzie Kekes, będzie Misiek 200m (w drugiej części), będzie mrocznie, jest też kozacki bicik, którego szukałem 30 min! Ale było warto poświęcić czas, bo znalazłem naprawdę idealnie pasujący i nawet są 3 czytane wstawki :)

 

https://web.facebook.com/968081206594730/photos/a.974825635920287.1073741829.968081206594730/1054122844657232/?type=3&theater

 

Pozdrawiam, a teraz idę spać! Czekajcie na to! Elo :)

 

PS. Nie zawiodę. Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye! ^^

Edytowano przez Mates
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Mates napisał:

Dobra, a teraz coś, czego chyba nikt z was się nie spodziewał! :D

 

@Dolar84 cieszy się z tego pomysłu.... A ja jestem bardzo dumny z tego, że będę mógł zrobić muzyczną adaptację tego fika! Właśnie skończyłem to pisać... Uff :D Będą dwie części: jedna o wstępie, a druga o Nyx. Opowiedzenie całej historii "Past Sins" zajęło by mi z 10 piosenek... Chyba wiecie, że to bezsens, no nie?

 

W każdym razie: Będzie Kekes, będzie Misiek 200m (w drugiej części), będzie mrocznie, jest też kozacki bicik, którego szukałem 30 min! Ale było warto poświęcić czas, bo znalazłem naprawdę idealnie pasujący i nawet są 3 czytane wstawki :)

 

https://web.facebook.com/968081206594730/photos/a.974825635920287.1073741829.968081206594730/1054122844657232/?type=3&theater

 

Pozdrawiam, a teraz idę spać! Czekajcie na to! Elo :)

 

PS. Nie zawiodę. Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye! ^^

Czyli zrobisz[ z Miśkiem] OST do fika? Czy lektorat z muzą w odpowiednich momentach?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Accurate Accu Memory napisał:

Czyli zrobisz[ z Miśkiem] OST do fika? Czy lektorat z muzą w odpowiednich momentach?

Obie części będą rapem z czytanymi wstawkami z fika ^^ W pierwszej będzie czytał kekes, w drugiej Misiek 200m. Masteringiem (obróbką dźwiękową) zajmie się albo Bejeden, albo Flyghtning. Arta też zamówię :D

Edytowano przez Mates
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Mates napisał:

Obie części będą rapem z czytanymi wstawkami z fika ^^ W pierwszej będzie czytał kekes, w drugiej Misiek 200m. Masteringiem (obróbką dźwiękową) zajmie się albo Bejeden, albo Flyghtning. Arta też zamówię :D

A ile to będzie trwało?  Mam nadzieję, że nie 21 godzin? :D Tyle trwa lektorat u mnie :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu Accurate Accu Memory napisał:
2 godziny temu Mates napisał:
2 godziny temu Mates napisał: Obie części będą rapem z czytanymi wstawkami z fika ^^ W pierwszej będzie czytał kekes, w drugiej Misiek 200m. Masteringiem (obróbką dźwiękową) zajmie się albo Bejeden, albo Flyghtning. Arta też zamówię [emoji3]

 

A ile to będzie trwało?  Mam nadzieję, że nie 21 godzin? [emoji3] Tyle trwa lektorat u mnie [emoji3]

 

Napisałem wyżej. Nie zrobię całej fabuły, tylko jedną część o wstępie, a drugą o samej postaci Nyx. Nie wystarczyłoby mi bitów na ten fik Xd Czas obu piosenek, to około 4 minut.

Jako, że jesteś tłumaczem Past Sins, powinnaś mieć dostęp do probki. Napisz mi na pw ^^

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez Mates
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

Ech. Ile razy mam to mówić? Nie TŁUMACZYŁEM Sinsa :( Korekta to nie tłumaczenie.I to pobocznych, a nie głównego fika.

To mi przypomina, że Spidemu chyba dziękują za organizację każdego meeta, na który przyjdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadszedł piątek kolejny. Zebrali się czytelnicy, w oczekiwaniu na nowe słowo, które miało do nich nadejść. Przybyli tłumnie ze wszystkich zakątków kraju. Przyszedł do nic wstedy posłaniec, słowo niosący i przemówił tymi słowami:

Nastał dziś piątek. Zgodnie więc z tradycją, przynoszę ja wam oto Rozdział 6Przyjmijcie go, przeczytajcie i przybądźcie za tydzień po kolejny. Nie odchodźcie jednak jeszcze, albowiem chciałem wam zaraportować, że stan tłumaczenia wynosi 67%.

Na najodważniejszych czeka zaś jeszcze spoiler.

Spoiler

Pamiętajcie, że nie wszyscy mogą dostąpić spoilera

Spoiler

Tylko ktoś o czystym, sercu i wielkiej determinacji będzie w stanie go zobaczyć

Spoiler

Dlatego, jeśli nie czujesz się na siłach by przejść ta drogę

Spoiler

A przynajmniej by kliknąć odpowiednio dużo razy

Spoiler

Możesz odpuścić.

Spoiler

Widzę jednak, że nie zawahałeś się.

Spoiler

Byłaby więc wielka szkoda, gdyby spoilera nie było

Spoiler

Spoiler jednak jest:

- Pojawi się więcej startych znajomych. Zarówno z serialu, jak i z innych fanfików. W tym drwal o specyficznym akcencie i ogier, który chciał wysiudać Pinkie z interesu

- Angel dostanie szlaban

- Discorda odwiedzi harcerka sprzedająca ciastka

- A Lapis znajdzie dziurę (w całym)

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak poważnie, to zachęcam do czytania i komentowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytelnicy "Past Sins"!

Jak mówiłem, tak zrobiłem, :D Nie jest to chamskie promo, ani offtop! :D Zapraszam do przesłuchania mojego utworu o "Past Sins" ^^

Jest to rap, więc jak ktoś nie słucha, niech nie wchodzi! :D

 

Pzdr!

Spoiler

 

 

 

Art wykonał @SpringHandy, wstawki z fika czytał @Kekes200 (to chyba jego konto?! xD), a za obróbkę dźwiękową odpowiada @bejeden (Wise Painfull)! Dzięki chłopaki! :D

 

Fapage nie podaję, kto będzie chciał ten sprawdzi :D

PS. Pomysł zarzucił mi @Nightmare Xeno, komentując mi moją rapowaną wersję "My Little Dashie", gdy jeszcze się nie znaliśmy XDDD

 

Pzdr

 

/)!!!

Edytowano przez Mates
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko schowaj to w spoiler - tak robimy ze wszystkim obrazkami/filmami w tym dziale.

 

A sam utwór jest przyjemny i miło się go słucha - a z zasady nie dzierżę HH :D. W każdym razie tu została wykonana bardzo dobra robota. Gratulacje Mates - czekamy na więcej,

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Dolar84 napisał:

Tylko schowaj to w spoiler - tak robimy ze wszystkim obrazkami/filmami w tym dziale.

 

A sam utwór jest przyjemny i miło się go słucha - a z zasady nie dzierżę HH :D. W każdym razie tu została wykonana bardzo dobra robota. Gratulacje Mates - czekamy na więcej,

Dałem do spojlera ^^ Zapostowałbym jeszcze moje "My Little Dashie", ale to offtop by był xDD Mam przecież jeszcze oprócz tego piosenkę o fiku "Jutro" @Kingofhills ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poznaniu moim zdaniem sporej listy fanficów  postanowiłam dwa dni temu spytać innych Bronies o polecenie czegoś wartego uwagi.

Pierwszy komentarz dotyczył Past Sins. Nie powiedziano mi o tym nic więcej poza nazwą i tym, że jest "fajny".  Z początku zastanawiałam się, czy rzeczywiście jest tak warty uwagi, czy raczej powinnam porównywać go z niechlubnym Apple Massacre, który uważam za przykład napisanego na siłę, "żeby było", wypchanego bez pomyślunku scenami, powodującymi niesmak podczas czytania nie tyle przez temat (w końcu był to Grimdark, o czym doskonale wiedzialam), co napchanie ile wlezie tego, co rzekomo powinno do niego pasować. 

Jednak kiedy zaczęłam czytać Past Sins doszłam do wniosku,  że nie jest to porównywalne. (I nie dlatego, że nie jest Grimdarkiem.) Z początku nie brzmiało to zbyt ciekawie, ale zgodnie ze swoim przekonaniem "jeszcze może być ciekawie" czytałam dalej,  no i doczytałam się. Co prawda nie było to tak fenomenalne (oczywiście moim zdaniem) co saga Silent Ponyville, która jak dotąd pozostawiła największy podziw, aczkolwiek było to dobre. Dobre i wciągające na tyle, by zgonić mi sen z powiek ostatniej nocy do 3:30 i zająć dzisiejszy dzień aż do teraz.

Naprawdę świetne i z chęcią przeczytam teksty dodatkowe, o których być może wypowiem się w ciągu następnych kilku dni. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jako, że @Niklas bez przypomnienia nie zauważył, że tydzień temu był nowy rozdział, to teraz się poprawię i mu przypomnę (poprzedni jest kilka postów wyżej). Oczywiście, nie byłoby mnie tu, gdybym nie miał wam zapewnić wielkiego i potężnego rozdziału. Zatem: Rozdział 7.

Standardowo również pochwalę się, że stan tłumaczenia wynosi 76% i zmierza ku dobremu. Na chwilę obecną nie zapowiada się jednak, bym ukończył tłumaczenie, do końca miesiąca, ale istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że do końca czerwca ujrzycie wszystkie rozdziały. O ile sesja nie będzie nadmiernie krzyżować planów. 

Nie zapomniałem również o spoilerach:

Spoiler

Dziś skromnie, bo są od razu:

 

- Okazuje się, że bracia potrafią robić doskonałe i działające od razu rzeczy, tylko im się nie chce.

- Od siana się głupieje (podobno)

- Pojawią się terroryści. 

- Maud będzie rozmawiać z idiotą, doprowadzając go do furii. Naprawdę świetny moment.

- Bracia będą rzucać forsą

 

życzę miłej lektury i zapraszam za tydzień, po kolejny rozdział.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun Jej!! Kolejny rozdział :D Wolę nawet nie myśleć, ile stron zalegam odkąd byłem zmuszony do zaprzestania czytania fików :( Tego jest ogrom, a tu dokładka :D Cóż, kiedyś się nadrobi. Jak zawsze powodzenia Sun, a ja mam ciekawą propozycję na kolejne tłumaczenie :)

Może tym razem przetłumaczyłbyś coś Gacuchowego? Fallout rzeczywiście za duży, ale to?

The Golden Armor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa @Accurate Accu Memory, że już wiem, co będę robił, jak skończę tłumaczyć i poprawiać, The road home, próbować swoich sił w czerwcowej sesji i naprawiać 2 fanfiki, z serii w rodzinie.

Spoiler

- Krew i wino samo się nie przejdzie

- Praca sama się nie wykona, 

- Do sesji wrześniowej też trzeba będzie się pouczyć

- A do tego, może w końcu przejdę znowu Black opsa, albo przejdę po raz pierwszy Sniper elite V2 (kiedyś za darmo dawali)

A co do tłumaczenia, to to, które podrzuciłeś wygląda całkiem spoko. Myślałem jeszcze nad The irony of Applejack, ale nie jestem pewien, bo to długie i AJ ma specyficzny akcent.

Fajnie jednak, ze ktoś się ucieszył na nowy rozdział. Życzę miłego nadrabiania zaległości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

Tak się składa @Accurate Accu Memory, że już wiem, co będę robił, jak skończę tłumaczyć i poprawiać, The road home, próbować swoich sił w czerwcowej sesji i naprawiać 2 fanfiki, z serii w rodzinie.

  Pokaż ukrytą zawartość

- Krew i wino samo się nie przejdzie

- Praca sama się nie wykona, 

- Do sesji wrześniowej też trzeba będzie się pouczyć

- A do tego, może w końcu przejdę znowu Black opsa, albo przejdę po raz pierwszy Sniper elite V2 (kiedyś za darmo dawali)

A co do tłumaczenia, to to, które podrzuciłeś wygląda całkiem spoko. Myślałem jeszcze nad The irony of Applejack, ale nie jestem pewien, bo to długie i AJ ma specyficzny akcent.

Fajnie jednak, ze ktoś się ucieszył na nowy rozdział. Życzę miłego nadrabiania zaległości. 

Super, że bierzesz p[od uwagę powieść z Gackami :) Czytałem tylko do 2 rozdziału, bo mój angol nie pozwalał w pełni cieszyć się powieścią, choć nie jest trudna nawet[mam na myśli użyty język]. A co do zaległosci...

Spoiler

p1iUp.png

 

 

Pierwsze 2 pliki[liczę od góry], to zaległe rozdziały "Kryształowego", które czekają na wersje audio jak i reszta plików. Kolejnych sześciu plików w dół, nie trza raczej objaśniać :D

Potem mamy 6 rozdziałów "Winter Bells" i kolejne 7, to "Road Home". Tak się ma lista do Przeczytania... W momencie pisania posta :D [ A raczej do nagrania, bo prywatnie powolutku męcze te teksty :D ]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widok tego zdjęcia mam ochotę zacytować burego Zenka, ale dostałbym za to warna i chyba 3 punkty karne. Nie powiem, kupa roboty przed tobą. Widać też, że jesteś diabelnie ambitny, albo nie masz co robić w wolnym czasie. Zmartwię cię wiec słowami, że dojdzie kolejnych 8 rozdziałów The road home, w których będzie się działa taka masa rzeczy, że aż korci by coś zaspoilerować. Powstrzymam się jednak i powiem tylko, że czytelników czeka krew, pot, łzy i parę innych rzeczy, których się mogą nie spodziewać. 

Spoiler

- Jak Cadance na wrotkach

Spoiler

Nie mogłem się jednak powstrzymać, by wam tego nie zrobić. Nie powiedziałem jednak, co ona będzie na tych wrotkach robić, a to znacznie ciekawsze. 

 

A tymczasem pora tłumaczyć dalej, rozkoszując się wspaniałym fragmentem, który podnosi na duchu

Spoiler

To ten, z dużą ilością krwi i inszych dodatków

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem dziś 22 kilosy rowerem (jak na mnie, to bardzo dużo, normalnie jeżdżę góra 7 i to bardzo rzadko), zrobiłem masę innych rzeczy, ale o was nie zapomniałem. Dlatego też, trzymając się planu, przedstawiam wam Rozdział 8. @Niklas wie co ma z tym zrobić. Jednocześnie pochwalę się też, że stan prac nad tłumaczeniem wynosi 86,5%. Co prawda do końca maja się z tym nie wyrobię, ale do końca czerwca może pojawią się wszystkie rozdziały. Jednak, nie daję 100% gwarancji.

Tradycyjnie bym wam też coś zaspoilerował:

Spoiler

Pytanie tylko, co?

Spoiler

Serio, ten rozdział jest tak nudny...

Spoiler

Przynajmniej w porównaniu z tym, co teraz się tłumaczy

Spoiler

Dobra, coś znalazłem:

- Pinkie Pie ma nową kuchnię

- Applejack ma dość swojej roboty

- Pomocy psychicznej udzieli ten ogier, co współpracował z braćmi Flim Flam, przy reklamowaniu toniku.

- CMC udają sie do Canterlotu, a księżniczki, korzystają z okazji i idą na wagary.

 

 

 

Dobra, życzę miłej lektury i zapraszam za tydzień na kolejną porcję kucyków wszelkich gatunków, które zmagają się z wielkim i potężnym chaosem. Do końca pozostało 7 rozdziałów. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...