Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Piątek, wekendu początek. Praca skończona, można usiąść, przeczytać, co ludzie piszą, wstawić 3 rozdziały... A skoro o nich mowa, to mam dla was 3 ostatnie rozdziały. Nyx wraca w końcu do swojego, nowego domu. Wszyscy są szczęśliwi, a dziecko jeszcze się nie rodzi. Mimo to zapraszam do lektury:

Rozdział 13

Rozdział 14

Rozdział 15

@Niklas za niedługo wstawi to do pierwszego posta i wszyscy będą szczęśliwi (mam nadzieję). Z mojej strony to w zasadzie tyle. Co do planów na przyszłość, to w tej chwili, jedyny, sprecyzowany plan mówi, o wydaniu tego wszystkiego w formie książki. Ale zapisy raczej nie ruszą przed końcem sierpnia. Co do innych tłumaczeń, to jak się zdecyduję na coś, to się dowiecie. Na chwilę obecną mogę was posłać do tematu z obecnym konkursem literackim. Może znajdziecie tam coś ciekawego :aj5:.

Tak więc pozostaje mi życzyć wam miłej lektury i miłego wekendu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‎2016‎-‎06‎-‎13 at 07:51 Sun napisał:

Odpowiedź w zasadzie brzmiałaby, że się uda. Po odpowiednim opracowaniu tekstu, powinno być mniej niż 700 stron, ale to bardzo zgrubny szacunek.

Tradycyjnie też zbieram sugestie dotyczące okładki. Bo w zasadzie nie mam żadnej

 A po co kombinować może coś takiego :

https://www.bing.com/images/search?q=past+sins&view=detailv2&&id=166CAF6B06E3E39C89CD62488F651920CCCAB410&selectedIndex=22&ccid=yxmc5H7g&simid=608016792900013539&thid=OIP.Mcb199ce47ee0fa970571824d0d5c8f20o0&ajaxhist=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Manfo12 napisał:
Spoiler

latest?cb=20140810125423

Chodziło mi o okładkę do opowiadań. Ta jest do Sinsów i do opowiadań w ogóle nie pasuje. Moim zdaniem, opowiadania powinny mieć inną okładkę,a le się zobaczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Sun napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

latest?cb=20140810125423

Chodziło mi o okładkę do opowiadań. Ta jest do Sinsów i do opowiadań w ogóle nie pasuje. Moim zdaniem, opowiadania powinny mieć inną okładkę,a le się zobaczy

Wybacz Sun, ale nie mam pojęcia, jaką okładkę zaproponować :( Już przy EqTripie miałem jakiś pomysł, a tu...

 

Pozostaje mi ci pogratulować :) Oficjalnie ukończyłeś Serie Sinsa :) Dopóki Autor oryginału, nie napisze dalszych Historii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Nightbringer napisał:

czy są jeszcze inne historie poboczne do grzechów przeszłość czy to już koniec absolutny ?

Oczywiście, że SĄ inne historie z Nyx i to zaaprobowane przez Pena Strokea :) Ale już nie jego...

Jus Sonic, MaskedPony, Reality Check... On i wszyscy tworzą swoje historie o Nyx... Jest w czym wybierać, jeśli się zna Angielski :)

A Nyx, choć nie w głównej roli, występuje w opowiadaniu "Creeping Darknes" od Strokea, ale to cross z Alan Wakem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Sun napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

latest?cb=20140810125423

Chodziło mi o okładkę do opowiadań. Ta jest do Sinsów i do opowiadań w ogóle nie pasuje. Moim zdaniem, opowiadania powinny mieć inną okładkę,a le się zobaczy

No ale i tak ma wszystko w jednym być tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuty temu Manfo12 napisał:

No ale i tak ma wszystko w jednym być tak ?

No nie.

Same Past Sinsy, to około 420 stron. Poboczne, to kolejne 600 stron minimum. Tak więc nasza książka miałaby w takim wypadku coś ponad 1000 stron, co ujest możliwe, ale raz, ze niepraktyczne, a dwa, że awaryjne. Dlatego poboczne są poza sinsami. 

Nie mówiąc o tym, że w Polsce znajduje się chyba 89 egzemplarzy sinsów (1 chyba w niemczech). Tych 89 właścicieli też by chciało mieć swoje opowiadania, a nie kupią kolejnych sinsów. Tak wiec sinsy są osobno, opowiadania osobno (wszystkie razem, ale osobno od sinsów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego jeszcze nie skończyłem ale coś takiego chyba może być. Brakuje mi jedynie czegoś na tył macie jakieś pomysły ?

Myślałem aby z tyłu wypisać tłumaczy, osoby biorące udział w tworzeniu czy tłumaczeniu tego i opowiadania jake tam będą 

 

Spoiler

Okładka Past sins .jpg

 

 

 

 

Obrazki w tym dziale chowamy w spoiler~Dolar84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Choć osobiście jestem zdania, że z tyłu lepiej by dać krótki opis tego, co znajdziemy w środku, albo jakieś 2-3 zdania na temat poszczególnych opowiadań. 

Nie wiem też, czy nadal można to nazwać serią ,,W rodzinie" gdyż mamy tu 2 fanfiki, które pod nią nie podpadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

Nie wiem też, czy nadal można to nazwać serią ,,W rodzinie" gdyż mamy tu 2 fanfiki, które pod nią nie podpadają. 

Mówisz o tych pierwszych dwóch jednostrzałach? Bo według mnie, wszystkie 4 pasują pod motyw rodzinny Nyx :) No... Raczej tak jest.

@Manfo12 Okładka bardzo ładna, ale przychylam się do sugestii @Sun'a :) Krótkie opisy z tyłu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Manfo12 napisał:

Jak byście byli mili i podesłali jakiś krótki opis:flutterblush:

Jeżeli nie to jutro spróbuje coś wymyśleć ;)

 

Opisy są, ale po ENG, trzeba by tłumaczyć :(

http://www.fimfiction.net/story/255714/the-road-home

http://www.fimfiction.net/story/154784/first-hours

http://www.fimfiction.net/story/71883/winter-bells

http://www.fimfiction.net/story/43298/trinkets

http://www.fimfiction.net/story/53090/nightmare-or-nyx

Tu masz opisy w oryginalnym języku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A okładkę na same Sinsy masz ? bo jak coś :P to zrobiłem

Spoiler

57690606303fa_ProjektokadkidoPastsins.th

A poza tym myślałem nad okładką do pobocznych i zastanawiam się czy też by jej w ciemniejszych barwach nie zrobić.

Co wy na to ?

Edytowano przez Manfo12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Manfo12 napisał:

A okładkę na same Sinsy masz ? bo jak coś :P to zrobiłem

 

W zasadzie, to mam 

Spoiler

past_sins_cover_by_dreatos-d5go4vi.png

 

Z tą różnicą, ze z uwagi na konwersję do CMYK, kolory są bardziej matowe, a sam tytuł i autor zostali pociągnieci odrobiną szarego koloru. Tu będzue chyba widać lepiej

 

past_sins_wydanie_ii_by_93sun-d8zlnk0.jp

Wiem, fajny dywan.

 

Myślę jeszcze, ale to chwilowo w strefie planów, by tym razem, zrobić wersję delux, z okładką, z pierwszego posta w tym forum (o ile autor sie zgodzi i konwersja na CMYK czegoś nie odwali, oraz obrazkami nad każdym rozdziałem. Ale to chwilowo jest w sferze planów. Na pewno będę wdzięczny za okładkę do pobocznych 

 

Ta, którą pokazałeś do Sinsów, jest ładna, ale ma w zasadzie 2 wady. Po pierwsze, delikatnie jest zajechane kolorem tylnej okładki na grzbiet (ale to mniejszy problem). Gorzej, ze grzbiet odcina się od okładki prostą linią, co w praktyce nie jest takie najlepsze, bo z uwagi na proces wytwarzania, jest szansa, że ta linia (podział grzbiet-okładka) nie wypadnie dokładnie na krawędzi grzbietu. Poza tym, mam optyczne wrażenie, że grzbiet jest za gruby. 

 

Mam też mały dodatek, który popełniłem na konkurs literacki. Nie znajdzie się on jednak w książce, ale możecie sobie poczytać. Uwaga, zawiera spoilery z Past Sins (po co ja to piszę, skoro i tak wszyscy czytali). 

 

Wracając do okładki pobocznych, to może tło granatowe, zamiast czarnego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

Wracając do okładki pobocznych, to może tło granatowe, zamiast czarnego? 

Też tak myślałem, zjem śniadanie i zobaczę jak to będzie wyglądać ;)

 

Spoiler

57691e835928a_NowaokadkaPastsins.thumb.p

Ale jeszcze nic na tył nie mam :ajsleepy:

Edytowano przez Manfo12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Sun napisał:

Mam też mały dodatek, który popełniłem na konkurs literacki. Nie znajdzie się on jednak w książce, ale możecie sobie poczytać. Uwaga, zawiera spoilery z Past Sins (po co ja to piszę, skoro i tak wszyscy czytali). 

Och, opis "Błogosławieństwa, popełnionego przez kogoś? SUPER :) Mogę dodać jako bonus, do lektoratu głównego Sinsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Accurate Accu Memory napisał:

Och, opis "Błogosławieństwa, popełnionego przez kogoś? SUPER :) 

Czekaj, co ja w zasadzie napisałem? Bo jedyne o czym jest ten fanfik (krótki z powodu wymagań konkursowych), to:

Spoiler

o tym, jak Twilight idzie na wieszanie.

Oczywiście pisany z jej perspektywy, jako pobłogosławionej. Z resztą, wiecie o co chodzi. 

 

godzinę temu Accurate Accu Memory napisał:

Mogę dodać jako bonus, do lektoratu głównego Sinsa?

Nie krępuj się. Będę zaszczycony tym faktem. Inna kwestia, że może lepiej, żebyś się z tym wstrzymał do ogłoszenia wyników, to bym jeszcze ten tekst podrasował. Teraz nie mam kiedy, bo paskudny tydzień (w zasadzie do wtorku paskudny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Sun napisał:

Nie krępuj się. Będę zaszczycony tym faktem. Inna kwestia, że może lepiej, żebyś się z tym wstrzymał do ogłoszenia wyników, to bym jeszcze ten tekst podrasował. Teraz nie mam kiedy, bo paskudny tydzień (w zasadzie do wtorku paskudny)

Niema sprawy :) Mogę poczekać :)

A co do opisu z "oczu straceńca" :) To też jakby nie patrzeć część Sinsa... Jest opowieść pierwszych godzin z oczu Nyx, to czemu coś takiego z oczu Twi nie miałoby być? :) Pokaż to Strokeowi, może zaakceptuje do kanonu?

 

I ja też coś dla was mam. To fragment z mojego fika, Sen o magii. Inspirując się Sinsem, a konkretnie pierwowzorem klaczki, i jednocześnie ulubioną bajką Twilight, przez którą Nyx dostała swoje imię... Zastanowiłem się, jak taka bajka mogłaby wyglądać. A pamietajmy, że w samym Sinsie, są jej tylko strzępy, które ja uzupełniłem. No i wyszło coś takiego.

Bajkę tę czyta opiekunka sierocińca, zgromadzonym wokół źrebakom :) - Dlatego nieco taka dziwna forma.

Również pokazałbym ją Autorowi, ale nie umiem tłumaczyć na Angielski :(

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

:) Pokaż to Strokeowi, może zaakceptuje do kanonu?

 

Pierw bym musiał to przełożyć na Angielski, a tego nie dam rady zrobić, bo nie umiem. Musiałbym pierw ten tekst 3 razy poprawić, dodać nieco więcej opisów i przemyśleń, a potem wybłagać aTOMa, albo Dolara, by to przełożył. 

 

8 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

I ja też coś dla was mam. To fragment z mojego fika, Sen o magii. Inspirując się Sinsem, a konkretnie pierwowzorem klaczki, i jednocześnie ulubioną bajką Twilight, przez którą Nyx dostała swoje imię... Zastanowiłem się, jak taka bajka mogłaby wyglądać. A pamietajmy, że w samym Sinsie, są jej tylko strzępy, które ja uzupełniłem. No i wyszło coś takiego.

Bajkę tę czyta opiekunka sierocińca, zgromadzonym wokół źrebakom :) - Dlatego nieco taka dziwna forma.

Również pokazałbym ją Autorowi, ale nie umiem tłumaczyć na Angielski :(

Zgaduję Accu, że masz małe doświadczenie z pisaniem, albo z programem do pisania. Bo masz zrąbane akapity i brak justowania. A to bardzo źle. 

Co zaś się tyczy treści:

Spoiler

Hmm... Jakby to ocenić? Dobra, wiem.

Pomysł dobry, podoba mi się.Niestety w zasadzie tu się pojawia zgrzyt, bo to wygląda bardziej na jakiś wstepnik, albo szkic, a nie gotowe dzieło. Zdecydowanie za krótkie, za mało opisów

 

 

- Nie jestem pewien, czy można zastąpić słowo bajka, słowem dobranocka. Moim  zdaniem nie. 

- Interpunkcja wymaga drobnego ogładzenia, tu i ówdzie, ale to naprawdę drobiazgi. Jeden czy dwa.

- powtórzenia też wypadałoby wyeliminować. 

 

W zasadzie to dobry zalążek tekstu, który wymaga jeszcze sporo pracy, zanim będzie wart publikacji w internecie dla szerszego grona. Niemniej, nie poddawaj się, bo po zrobieniu tylu lektoratów, potrzebna wiedza, siłą rzeczy wlazła ci do głowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...