Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wstęp:

Poprzednia wersja mojej oc była.. Nie taka jak chciałam by wyszła. Przez parę miesięcy tworzyłam jej nową wersje i jestem zadowolona, iż właśnie tak mi wyszła. Włożyłam w nią dużo pracy i mam nadzieję, że przypadnie innym do gustu C: Ta wersja jest wersją poprawioną.

J8uD2Me.png

Zrobiłam bez skrzydeł by było dobrze widać znaczek =3

Imię: Amber

Nazwisko: Royal

Wiek: 18lat

Rasa: Alicorn

Talent: Walka, zaklęcia.

CM: Niebieska iskra.

Rodzina:

Matka- Crystal Note - Jednorożec

Ojciec- Brave Fight - Pegaz

Miejsce zamieszkania: Canterlot .

 

Charakter:

Amber jest miłą i przyjazną klaczą. Jest lekko zamknięta w sobie ale mimo tego bardzo odważna, i pomoże w razie potrzeby.

Oprócz tego jest inteligentna, sprytna i uparta. Gdy robi jej się na złość ignoruje to. Jest ambitna, bystra, cierpliwa. energiczna, skromna i czasem umie być złośliwa (ale do tego musi mieć powód) .

 

Historia (Jest dość długa.. ) :

 

 

0-8 Lat. :
Amber urodziła się w zamożnej i dobrej rodzinie, mieszkali wtedy nieopodal zamku w Canterlot. 
Jej ojciec pracował w wojsku,a matka szyła wytworne suknie balowe oraz często grała na pianinie różnorodne utwory. Chodziła do dobrej szkoły, a jej stopnie były dobre.. Nie miała tam znajomych, albowiem wszyscy wydawali jej się tacy.. Inni.. Również jej rówieśnicy uważali ją za nie godną uwagi klacz. Jej wychowawczyni P. Lizzie była jedną z nielicznych kucyków które umiały z nią normalnie porozmawiać, tak by ją zaciekawić oraz nauczyć. Często opowiadała jej o tajemniczej Krainie Czarów, ponoć drogę do niej można znaleźć w lesie Everfree za pomocą odpowiedniego zaklęcia oraz posiadania klucza. Dokładnie mówiła jej o tym gdzie co jest oraz o wielu rozmaitych rzeczach jak by sama miała okazję tam być. Młoda klacz marzyła by się tam dostać i odwiedzić miejsca o których słyszała. Pewnego dnia nauczycielka otworzyła starą półkę po czym wyjęła z niej karty oraz nóż.. Dobrze wiedziała, że Amber chce się tam dostać i zrobi to jak najszybciej. Wiedząc, iż również nie małe niebezpieczeństwo tam na nią czeka, wręczyła jej owe przedmioty oraz nauczyła ją się nimi posługiwać. Klacz w wieku 8 lat umiała już dobrze walczyć i znała podstawowe czary.. Mimo tego miała problem z opanowaniem swojej magii. 
 
9-13 lat.
Amber zaczęła uczęszczać do biblioteki, przeszukując regały na swoje nieszczęście udało jej się znaleźć książkę w której było zawarte zaklęcie którego od dawna poszukiwała. Nie zwlekając udała się do lasu Everfree wiedząc co ją tam czeka. Użyła więc czaru, a ziemia pod nią się zapadła a ona sama znalazła się w Krainie Czarów. Powitał ją tam kot który miał zamiar towarzyszyć jej pod czas podróży. Amber nie przyszła tam nastawiona na walkę, a jednak już na początku musiała zmienić nastawienie. Zobaczyła tam miejsca i potwory które zapamięta już na zawszę... Ich widok mroził krew w żyłach a spojrzenie przyprawiało o dreszcze. Młoda Amber po wyjściu z niej czuła ulgę, ale nadal strach. Zaczęła miewać zwidy potworów gdy chodziła po mieście, a jej sny były coraz dziwniejsze. Od paru dni po wyjściu z Wonderland’u miewała dziwne napady gniewu, których nie umiała opanować. Rodzice zmartwieni próbowali się od niej dowiedzieć co się stało lecz bez skutków. Wysyłali ją również do różnych lekarzy z nadzieją, że uda im się pomóc Amber. Nic nie przynosiło skutków.. Gdy miała 13 lat, obudziła się w środku nocy po części dusząc się dymem. Nie miała pojęcia co się dzieje więc wybiegła przestraszona na korytarz, gdzie ujrzała płomienie które wręcz pochłaniały jej dom. Nie widziała drogi ucieczki i krzycząc o pomoc, zemdlała. Obudziła się dopiero w szpitalu z licznymi oparzeniami, gdzie po paru dniach dowiedziała się, iż cała jej rodzina zginęła. Została przeniesiona do sierocińca. Stawała się coraz bardziej zamknięta w sobie i gdy rozmawiała nie dało się odczuć od niej pozytywnych emocji. Zaczęła uczęszczać do psychiatry który również nie dał rady do niej przemówić...
 
13-16 lat.
Klacz dorastała, a jej stan się polepszał. Przez 2 lata udało jej się doprowadzić do prawie normalnego stanu. Poszła więc w ślady ojca i wstąpiła do wojska. Udało jej się uzyskać tytuł Arcy-Czarodziejki i Mistrzyni strzelców.. Była z nich bardzo dumna, co dziennie ćwiczyła strzelając z łuku oraz ćwicząc nowe zaklęcia. Prawie zapomniała o przeżyciach z dzieciństwa.. Ale jednak coś nadal pamiętała.. Jednej z zimnych i deszczowych nocy, gdy burza zaistniałą na nocnym niebie.. Przyśniło jej się, że znów spaceruje po Krainie Czarów, ale nagle pojawia się w zamku u Królowej kier po czym wszystko nagle zaczyna płonąć. Płomienie formują się w obraz jej dawnej rodziny który nagle upada i się rozbija. Wystraszona klacz wstała z łóżka, kopyta trzęsły jej się, i szeptała do siebie “To przecież tylko senn.. Tylko sen..”. Po chwili błyskawica błysła i jej światło przebiło się przez firanki po czym padło na nóż który leżał przy oknie. Amber próbowała na niego nie patrzeć, po raz pierwszy od paru lat dostała napadu gniewu i rozbiła nim wazon z kwiatami. Sama nie wiedziała co się z nią dzieje.
 
16-18 lat.
Jej stan pogarsza się, i polepsza.. Nie jest stabilny. A jednak w odniesieniu do innych jest miła i przyjacielska.. Nauczyła się kontrolować gniew i magię. Dni w jej życiu są różne, ale w większości lepsze niż były przedtem. Umiała żyć z przeszłością i ze świadomością, że nigdy nie zapomni dzieciństwa a Kraina nadal będzie na nią czekać. Być może nawet kiedyś tam powróci. Bardzo chciała mieć przyjaciół, ale gdyby miała ich już mieć nie chciała by ich okłamywać.. Byłby to nie mały problem wyjawić im to co przeżyła, tak by nie doznali strachu. A jednak gdyby znalazł się ktoś kto by nie odczuł tego, a wręcz był ciekawy i chciał się dostać do Wonderland’u, to nie byłoby problemu. Ale gdzie znaleźć kogoś takiego? W końcu prawie doprowadziła do szaleństwa siebie i Wondrland.. Ale gdyby jednak to była by najszczęśliwsza chwila w jej życiu. 
 

 

 

Korekta: Magneta Fabulous   :)

 

 

Jak zdobyła CM?:

Swój CM zdobyła w czasie podróży po Krainie Czarów. Pod czas walki z potworem użyła zaklęcia zwanego “Magiczne ostrze” które umocniło jej broń i dało mu magiczny efekt, który pozwala na dawanie większych obrażeń.  Dzięki temu udało jej się pokonać tzw. “Kosiaża kart” i przejść do zamku Królowej Kier.  

 

Dodatkowe informacje:

-Umie całkiem ładnie śpiewać.

-Nie lubi jak ktoś przeszkadza jej pod czas snu.

-Lubi się przytulać :D

-Nie lubi się popisywać.

 

I to chyba tyle :) Zanim zadasz pytanie przeczytaj spoiler pod tym zdaniem a może znajdziesz tam odpowiedź c:

 

1.Dlaczego ta OC jest Alicornem?

- Ponieważ moim zdaniem do niej pasuje, i jestem zadowolona , iż wybrałam właśnie tą rasę c:

A żeby było uzasadnienie to powiem, że od zawsze trzymałam się tego :

“Jeśli jedno z rodziców jest jednorożcem a drugie pegazem to jest 0.33% szans by ich dziecko było Alicorn’em” :)


2. Czemu tak mrocznie wygląda?

-Dlatego, że tak sobie ją wyobrażam.


3.Dlaczego historia jest taka długa?

-Zanim ją skróciłam do obecnej wersji była parę razy dłuższa.. Po za tym próbowałam tam przelać swoje wszystkie myśli o tym jak żyła i co ją spotkało.


4.Czemu jej nazwisko i imię nie wiąże się z jej talentem?

- Nie ma zasady, iż musi tak być :) Podoba mi się jej imię i chcę by tak zostało.


5. Czy można gdzieś znaleźć jej przygody w Krainie Czarów?

-Wystarczy obejrzeć “Let’s play” z gry pt.”Alice madness returnes”, ponieważ właśnie ona zainspirowała mnie do wplecienia “Wonderland’u” do jej historii.


Jeśli znajdziecie jakieś błędy, proszę poinformujcie mnie o tym a ja je poprawie. Nie mam jednak zamiaru zmieniać historii lub wyglądu bo komuś się nie podoba.. To na tyle ode mnie C:

 

 

Tu znajdziecie parę art'ów z nią = http://tiveria.deviantart.com/

Edytowano przez Spectra
Link do komentarza

OC przepiękne chociaż zdziwiło mnie to że CM jest na kopycie, a nie na biodrze. Ale poza tym dam OC 10/10 gdyż wygląd samodzielnie zrobiony i historia oczywiście także.

(Królowa Kier - przywołuje wspomnienia z gry Alice Madness :giggle:

Link do komentarza

Bałem się, że ten OC może być Mary Sue, ale pozytywnie się zaskoczyłem.

Historia ciekawa, wciągająca i ma ręce i nogi. Co do twojego przekonania. Czemu Baby Cakes nie są alicornami =3.

Na tą chwilę oceniam na 9

Link do komentarza

+ Lubi się przytulać
-Zasmucił mnie jej wygląd - spodziewałam się po tobie czegoś jeszcze lepszego
+ Lubi się przytulać
+ Historia genialna, chociaż wydaje mi się że nie pize się "ździwiła", tylko "zdziwiła"
+ Lubi się przytulać
* Stanowcza za mało o wyprawie do Wonderlandu (może napiszesz o tym fanfic?)
+ Ogólnie jest zaje*isty
+ Według mnie przekonujące wyjaśnienie, dlaczego jest alicornem
+Lubi się przytulać
No i oto właśnie moja ocena :crazytwi:

Link do komentarza

Moim zdaniem długa to ta historia jakoś strasznie nie jest xD Osoba bardzo sympatyczna, alicorn do niej pasuje, choć nie podkreśliłaś tego za bardzo w jej osobowości (może i dobrze? ;) ). Nie zgodzę się, że alicorny biorą się ze zwykłych małżeństw mieszanych, bo:

a) nie ma form pośrednich z kucykami ziemskimi (pół-róg lub pół-pegaz);

b) gdyby tak to działało, w serialu co któryś kucyk powinien być alicornem, a ich jest mniej niż 10, licząc postacie tła i kiczowatą Alitwilight xD

 

Ofc to tylko moja opinia, nie mam na nią dyplomu.

 

Osobowość bardzo ciekawa. Motyw z Alicją; super. Motyw ze śmiercią rodziców... mniej, bo jest i w dodatku... jest mało... wytłumaczony czemu.

 

A znaczek na nodze dodawałby uroku i oryginalności kucykowi. Może jednak? xD

 

Jestem na tak, podsumowując :D

Link do komentarza

@łuna. Nad wyglądem nadal pracuję, obecny obrazek jest obrazkiem beta :D Ten prawdziwy pojawi się ok. 07.05.13r. :fluttershy5:

Co do fanfic'a to, owszem mam zamiar zacząć go pisać w najbliższym czasie  :ajawesome: Jej wyprawa zapewne będzie lekko podobna do tej którą przeżywa Alice w tej grze : 

Są z niej Let's play'e po polsku więc można zobaczyć jak owa kraina wygląda i dowiedzieć się paru interesujących rzeczy :)

Tutaj inna wersja tego samego obrazka : http://spectra1-1.deviantart.com/art/OC-Amber-369847806?q=gallery%3Aspectra1-1&qo=0

Link do komentarza

Jeszcze w historii występuje coś takiego "..". Co to miało być?

Ależ mła niegodziwy! Wszystkie błedy ortograficzne, interpunkcyjne i logiczne wytykam! :P

Tak poza tym zastanawiam się, co takiego brała osoba, która wymyślała tą grę? xD

Link do komentarza

Jeszcze w historii występuje coś takiego "..". Co to miało być?

Ależ mła niegodziwy! Wszystkie błedy ortograficzne, interpunkcyjne i logiczne wytykam! :P

Tak poza tym zastanawiam się, co takiego brała osoba, która wymyślała tą grę? xD

Sama się nadal zastanawiam :D Grę utworzyło studio Spicy Horse, a do projektu dołączyła się firma EA... Ma podobno wyjść kontynuacja gry w tym roku  :NjdaT:

Link do komentarza

Mam nadzieje że nie w tym miesiącu gdyż mam za słaby komp na HD. A poza tym po poprzedniej części mam zwidy w nocy...Ale nie o tym mowa teraz...czy masz zamiar zmienić wygląd w zabawach?

Nie wiadomo do końca czy w ogóle wyjdzie, ze względu na małe zainteresowanie grą EA.. Ale podobno już zaczęto pracę i nowa część ma wyjść: Albo pod koniec czerwca. albo na początku lipca :fluttershy5:  Co do zabaw to się jeszcze zastanowię c:

Link do komentarza

Mi również podoba się twoje OC. Moje OC też ma na kopycie dodatek. [cóż, myślałam, że będę oryginalna, ale raczej nie. Ale wcześniej nie wchodziłam na twoje OC, żeby nie było, że skopiowane czy coś.] ;p Historia również bardzo pomysłowa ;) I nie jest taka długa, bez przesady, taka akurat właśnie. Nie za dużo, nie za mało.. No i genialny art. Gratuluje talentu. 

Link do komentarza

Mi również podoba się twoje OC. Moje OC też ma na kopycie dodatek. [cóż, myślałam, że będę oryginalna, ale raczej nie. Ale wcześniej nie wchodziłam na twoje OC, żeby nie było, że skopiowane czy coś.] ;p Historia również bardzo pomysłowa ;) I nie jest taka długa, bez przesady, taka akurat właśnie. Nie za dużo, nie za mało.. No i genialny art. Gratuluje talentu. 

Dziękuję za miłą opinie :fluttershy5: 

 

 

Wygląda jak emo.

Cóż.. Podobają mi się czarne włosy, a niebieskie pasemko dodaje koloru :) A kucyk jest szary ponieważ lubię pobawić się z cieniami c: 

I zgadzam się z tobą.. Wygląda trochę jak emo :D

Link do komentarza

Cóż.. Podobają mi się czarne włosy, a niebieskie pasemko dodaje koloru :) A kucyk jest szary ponieważ lubię pobawić się z cieniami c: 

I zgadzam się z tobą.. Wygląda trochę jak emo :D

Zapomniałaś o kolczyku w uchu ;o

Link do komentarza

Kolejne Emo... Ten cały motyw z Alicją w Krainie Czarów... Może i mam do tego jakieś dziwne uprzedzenia,lecz ta ,,historia'' zawsze mnie obrzydzała.

Wolałem starą wersje twojego OC... TO SAMO OC zmieniasz już chyba 4 raz... Zdecydowanie lepszy efekt by był,jakby każda z tych 4 edycji Amber była samodzielnym i niezależnym OC...

Link do komentarza

Kolejne Emo... Ten cały motyw z Alicją w Krainie Czarów... Może i mam do tego jakieś dziwne uprzedzenia,lecz ta ,,historia'' zawsze mnie obrzydzała.

Wolałem starą wersje twojego OC... TO SAMO OC zmieniasz już chyba 4 raz... Zdecydowanie lepszy efekt by był,jakby każda z tych 4 edycji Amber była samodzielnym i niezależnym OC...

Chciałam by była to jedna OC.. Wtedy zmieniałam i mi się nie podobało.. Teraz jestem w 100% zadowolona z efektu mojej pracy.  

Link do komentarza

Chciałam by była to jedna OC.. Wtedy zmieniałam i mi się nie podobało.. Teraz jestem w 100% zadowolona z efektu mojej pracy.  

Kiedyś zadowolona byłaś z poprzednich wersji... Kwestia czasu aż ta również Ci się znudzi i przerobisz to samo oc po raz piąty

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...