Skocz do zawartości

Ohime sama Lucienne Land von Merelin


Recommended Posts

Sier%C5%BCant_L2.1.png


Imię: Lucienne Land von Merelin (w skrócie sierżant L)
Wiek: 20 lat

Rasa: alicorn
Miejsce zamieszkania: Merelin w Germaneigh
Historia: Urodziłą się w Merelin jako najmłodsza córka z tamtejszej rodziny królewskiej. (Jest to stopień niższy niż ród Luny Celestii). Tak jak wszystkie alicorny swój znaczek otrzymała jako młode źrebię. Jej CM przedstawiał znak stopnia wojskowego (stosowanego także w niektórych innych formacjach zmilitaryzowanych). Symbilizował on sprawiedliwość i porządek. Jako dość młoda klacz zawarła przymierze z Equestrią, oraz zakończyła wojnę z Gryfim królestwem. Gdy skończyła 14 lat, założyła straż, która w ciągu dwóch lat rozrosła się na cały kraj, a także Equestrię i parę regionów otaczających garmaneigh państw. Spisała Kodeks Karny, oraz "Prawa Kucyków i innych istot żywych".
Spotkała tam pewnego jednorożca, w którym zakochała się. Po ukończeniu szkoły zaproponowała tamtemu przeprowadzkę do Merelin, ale on się nie zgodził. Po tym Lucienne zmieniła się nie do poznania. Wróciła do Garmaneigh, lecz opuściła dwór królewski. Oddała stanowisko Marszałka i skróciła imię do L. Z czasem zaczęto ją nazywać Sierżant L. Zamieszkała pod granicą z Equestrią, przy rzece Fastycurrent, w miejscowości, która nie wymieniana jest na żadnej mapie, ze względu na swoją wielkość.  Założyła tam mały oddział straży. Po roku nudnego życia stwierdziła, że brakuje jej emocji. Zaczęła zwiedzać świat, poczynając od Equestrii i kończąc na... Equestrii. Nie udało jej się dotrzeć daleko, gdyż podróżujący samotnie młody alicorn wzbudzał podejrzenia. Powróciła więc do Canterlotu, uzyskała pozwolenie i założyła następny oddział straży, na pograniczach miasta. Było to chyba najbrudniejsze, najbrzydsze i najmniej odwiedzane przez kucyki o zdrowych zmysłach miejsce w Equestrii. Jako, że żaden kucyk nie chciał wykonywać tej roboty, sama pracowała. Ukrywała skrzydła i próbowała nie rzucać się w oczy kucykom., jednak zawsze pilnowała porządku. Po paru latach zapragnęła znowu spróbować podróżować i odkryć świat. Znalazła sobie współpracownika, który następnie miał przejąć oddział w Canterlocie, a sama zajęła się przygotowaniami do wyprawy.

Po miesiącu przygotowań wyruszyła w samotną podróż. Pewnego dnia w państwie zamieszkiwane przez zebry trafiła na portal. Bez zawahania wkroczyła w niego. Ze zdziwieniem stwierdziła, że nic się nie stało. Ruszyła więc dalej na południe, by odkrywać nieznane dotąd lądy i ludy.

CM: ZNACZEK Oznacza on sprawiedliwość i dążenie do ustanowienia pokoju między wszystkimi.
_______________________________________________
Cierpliwie czekam na hejt :rainderp:

_______________________________________________

Zmieniłam końcówkę na jeszcze bardziej bezsensowną ciekawą od poprzedniej. Miłego czytania  :lie: 

Edytowano przez łuna.
Link do komentarza

...ciekawe...

Zarąbiste OC tylko szkoda że alicorn, bo jak to by był zwykły jednorożec do by było po prostu cud miód orzeszki :squee:

 

 Jako że nie przepadam za crossoverami to pozwolisz że zhejtuje ten motyw z portalem do naszego świata (w sumie to mogłabyś rozwinąć ten wątek)

 

A i jeszcze spoko rysunek

Link do komentarza

Mam tylko dwie uwagi negatywne:

"Prawa Kucyków, Pegazów, Jednorożców i innych istot żywych"

Jak uznamy, że kucyki do gatunek stworzeń, to wtedy u góry powinno być "Prawa ziemskich kucyków, pegazów, jednorożców..." lub ja skróciłbym to po prostu do "prawa kucyków i innych istot żywych".

Druga uwaga to jej stopień. Kto jak kto, ale sierżant to raczej nie jest w żadnym wojsku figura, więc to byłoby całkiem OP, jakby jakiś sierżant doprowadzał do pokoju czy go podpisywał :)

 

Poza tym charakter mi się podoba, lubię takie militarystyczne postacie. narysowany po swojemu, za to plus. Mało o osobowości tutaj umieszczono, a szkoda. Ładne połącznie szaro-czarnej sierści i niebieskich oczu... takie dostojne.

 

 

Sama historia potrzebowałaby rozwinięcia.

Link do komentarza

Daktyl,
historię mogłabym rzeczywiście nieco rozwinąć, ale komu by się chciało czytać słabą historię kolejnego alicorna? Nie sądzę, żeby komuś chciało się coś takiego czytać, pomimo tego w niedługim czasie rozwinę go, pisząc FF.

SPIDIvonMARDER,
z tymi prawami zmienię, bo rzeczywiście ta Twoja nazwa bardziej się nadaje. :) Co do stanowiska drugi akapit, piąte zdanie "Oddała stanowisko Marszałka...". Chciała zrezygnować z głównego stanowiska, ale nie mogła zakończyć kariery w straży w tak młodym wieku, więc założyła oddziały, awansując na sierżanta, podczas służby w jednym z nich.

Poza tym charakter mi się podoba, lubię takie militarystyczne postacie.

Nie chciałam tworzyć następnego przywódcy sił zmilitaryzowanych, a jakoś tak po prostu wyszło. Do stworzenia tej postaci natchnęły mnie książki Terrego Pratchetta "Straż! Straż!", "Straż nocna", "Niuch" i "Łups". Nieco wzorowałam się na postaci komendanta Sam'a Vimes'a, ale w sumie podobne jest tylko to, że obydwoje zarządzają jednostkami straży (w przypadku Vimes'a straży nocnej) w większej metropolii.

Link do komentarza
Gość Littlebart

Ocek bardzo fajny, powiem najpierw co w nim mi sie podoba, a co nie :) Napewno na plus kreatywnosc rysownicza, nie jest to kolejny OC z generatorow przedstawiajacy smoko podonego kucyka ktory zostal porzucony i probuje odszukac swoja rodzine... Rysunek jest bardzo ladnie wykonany, kolory pasuja, szkoda tylko ze jest to alikorn, bo moim zdaniem sam pegaz lub jednorozec bylby tez w porzadku, lecz historia by musiala troche zostac zmieniona. Co wlasnie do opowiadania, to ciezkie wedlug mnie nazwy miejscowosci ale to taki szczegol - trudne do zapamietania, albo jamam takie problemy :spin:. Pod wzgledem gramatycznym nie zauwazylem jakichs bledow, ktore rzucaja sie w oczy i wolaja o pomstwe do nieba.  Postaraj rowniez sie edytowac posta i zrob jakies akapity, by latwiej sie wszystko czytalo i wygodniej. Zmienilbym tylko ten motyw z tym portalem, bo jak historia jest fajnie napisana do ten portal wedlug mnie psuje to troche, a byloby tak super gdyby nie to. Mozliwe ze ja mam tylko uczulenie na "crossovery" tak to sie chyba nazywa, wszelkie masci teleporty itp.

 

       Ogolem ocek jest super, wymysliony kreatywnie pomimo ze alikorn co nie kazdemu moze sie podobac... Spojrzcie sobie jak teraz uzytkownicy chodza po najnizszych liniach oporu i wydaja w oceki ktorych nawet nie sprawdzili bledow, ba nawet nie maja historii oraz pochodza z generatora z takimi atrybutami jak skrzydla albo  oczy smoka. Tak wiec wypisze teraz w troche krotkiej formie co mi sie podobalo a co nie

 

+ kreatywnosc

+ rysunek

+ historia

+ znaczek, stopien wojskowy

 

- alikorn

- portale

 

Tak jak pisze, wedlug mnie lepiej powiedziec co robi sie zle by na przyszlosc niwelowac takie bledy i zapamietac rad kogos kto ocenia i czyta :)

 

Tak wiec moja ocena koncowa w skali 5 to:

4 na 5

 

Przepraszam, ze bez polskich znakow, ale instaluje mi sie dopiero pakiet jezykowy do windowsa 7 i zamierzam zaraz zedytowac ten post.

Link do komentarza

No więc... Tak. :rainderp:

Cały czas zastanawiam się nad tym, czy nie zrobić z niej pegaza... problem w tym, że:

- średnio mi pasuje; rodzina królewska i pegazy...

- królestwo pagazów na ziemi. WTF?

Co do portali, to chyba macie rację. Zmienię trochę historię.

Dodam jeszcze linki, albo spoilery z nieco innymi wersjami tego kucyka. Nie wiem po co :ming:

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...