Skocz do zawartości

Plusy i minusy bycia kucykiem


Recommended Posts

Zapewne też się kiedyś zastanawialiście jak to wspaniale byłoby być jednorożcem i uczyć się zaklęć ze starych magicznych ksiąg, albo jak to wspaniale byłoby być pegazem i latać wszędzie gdzie się nie dojdzie, bądź jak to wspaniale byłoby być choćby kucykiem ziemnym i galopować przez ulice Canterlotu. Niestety jakby się nad tym lepiej zastanowić bycie kucykiem ma swoje minusy np. jeśli nie jesteś jednorożcem możesz trzymać przedmioty tylko w zębach. Co wam najbardziej przeszkadzałoby w byciu kucykiem i jakiego gatunku kucem chcielibyście być? Ja uważam, że najwygodniejsze jest bycie jednorożcem, bo możesz przynajmniej poruszać przedmioty :unsuresb: . A co wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Littlebart

Był temat co do tego jakim kucykiem chciałbym być, lecz nie zauwazyłem tematu dotyczącego minusów bycia nim, tak więc się wypowiem.

 

Napewno chciałbym być jednorożcem, wolałbym jakoś czarować niż latać pewnie dlatego że nie lubie prędkości  :twiblush2: , a co do minusów to na pewno chwytanie jakiś przedmiotów

byłby z tym duży problem, bo jak tu wykonywać codzienne czynności no ale jakoś by się poradziło. Minusem byłoby też to iż nie mógłbym grać w league of legends... SO SAD!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zobaczmy to z oczu Pegaza:

+Latasz na chmurami jak i czujesz wolność

+Twoje kopyta są lekkie jak piórka

+Wygląd ich jest cudowny a skrzydeł  :cGfSS:

no dobra może jakiś minus:

-Trzymanie przedmiotów w zębach 

-Ciężki trening związany z lataniem (nie dla każdego)

Choć tak wszystko pięknie, to zawsze się znajdzie jakiś minusik  :rainderp:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chciałabym być jednorożcem albo pegazem.

Plusy bycia unicornem:

+MAGIAAA :D

Minusy:

-Jednorożce nie są zbyt silne fizycznie, ale za to tęgie umysłowo.

Plusy pegazów:

+skrzydła, można zostawić problemy daleko za sobą i poszybować gdzieś w dal <3

Minusy :v :

-Noszenie przedmiotów w pyszczku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegazy mają chwytne skrzydła, co pokazuje Fluttershy zamykając torbę... mogą też robić skrzydłopompki (skojarzenie z Tenacious D się włącza :D ), więc te ich skrzydła są całkiem uniwersalne.

 

Jak dla mnie wadą bycia pegazem, to środowisko. To nastawienie na sprawność fizyczną, nacisk na asertywność i arogancję... a także... jak się domyślamy, problemy rodzinne wielu pegazów lub brak silnych więzi rodzinnych. Tak sądzę, skoro o pegazich rodzinach w serialu nie ma prawie nic. To wszystko zdaje się być okrutne, choć pewnie pegazom to nie przeszkadza, są przyzwyczajone. Wyjątkiem jest tutaj Fluttershy, co wiemy jak się skończyło.

 

Rasą dominującą zdają się być jednorożce, które za pomocą magii nadrabiają brak skrzydeł (włącznie z czarem umożliwiającym chodzenie po chmurach). Właściwie czarami można zrobić wszystko, więc bycie jednorożcem wydaje się być najlepsze. Tylko tutaj pojawia się kwestia, czy każdy jednorożec tak umie :) Moim zdaniem nie, to wymaga wielu lat ciężkich studiów i pracy nad sobą (Twilight), bo w serialu mamy całe zastępy jednorożców, które tak właściwie nic nie potrafią poważnego zrobić... albo specjalizują się w jednej dziedzinie (Rarity), a poza nią już magii nie ogarniają. Rarity to w sumie zły przykład, gdyż w  niej widzę potencjał na drugą czarodziejkę... zobaczymy, co powie sezon IV.

 

A biedne ziemskie kucyki? Talent do uprawy ziemi brzmi (i zresztą jest w serialu) skazaniem na robienie na innych, co na szczęście w szczęśliwszych czasach daje pieniądze (rodzina Apple). Przedsiębiorczość wydaje się być najlepszą zaletą bycia kucykiem ziemskim... chyba, że uznamy, że ziemskie kuce są szybsze i silniejsze od pozostałych. Nie wiem czy to słuszny wniosek, bo serial tego dobrze nie definiuje. Można jedynie zauważyć, żę to one wykonują wiele prac fizycznych, ale nie przesądza to niczego. Taka poszlaka po prostu...

 

Odcinek "Jesienna Przyjaźń" też nie jest miarodajny, bo pokazuje tam pojedynek między dwoma specyficznymi kucykami, które są pewnymi przedstawicielami alfa swojej rasy xD

 

A wady oczywiste: brak skrzydeł - brak latania. Brak rogu - brak magii i wszystko robisz własnymi ustami, ogonem i kopytami, co patrząc na Applejack próbująca się umyć za pomocą węża ogrodowego (Dziewczyński wieczór) może być kłopotliwe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto powiedział że trzeba nosić przedmioty w pyszczku kuce też mają swoje plecaki czy coś w tym stylu

Jak kucyk zapakuje przedmioty do plecaka bez użycia rogu? To właśnie jeden z licznych minusów nie bycia aircornem

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy... Jednorożec ma chyba najwięcej plusów, ale pegaz jeden dość duży.

Jednorożcowi łatwiej w życiu. Telekineza i te sprawy.

Z kolei pegaz może latać i chodzić po chmurach. Trudniej się też gdzieś spóźnić. Ale trzeba też się liczyć z możliwością połamania skrzydeł...

A ziemne... są silne. Ale ja tam w ślady Pudziana nie idę, więc z nimi nie mam problemu.

Ja nie umiem się jednoznacznie zdecydować, róg to ogromna pokusa, ale spanie na chmurce to musi być coś pięknego. :lazyrainbow:

 

Ale chyba wybrałbym pegaza. Jestem zbyt leniwy na jednorożca  :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałabym być jednorożcem. Dlaczego? Magia. I jeszcze to że nie trzeba męczyć się z podnoszeniem przedmiotów. Nie raz sobie myślę, jak np. leżę na łóżku i chcę kromkę która leży w kuchni. Muszę wstać i iść a jako  jednoróg jednorożec wystarczy że nauczę się podstawowego zaklęcia lewitacji i ta dam! Problem z głowy. Ale wymienię plusy i minusy bicia kucykiem, a tak właściwie jednorożcem.

Plusy:

+Magia

+Podnoszenie przedmiotów za pomocą lewitacji

+Mogę sobie wyczarować skrzydła

+Jednorożce są pełne wdzięku

+Nikt nie każe Ci jeść mięsa

 

Minusy:

Moim zdaniem nie ma xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kucyk zapakuje przedmioty do plecaka bez użycia rogu? To właśnie jeden z licznych minusów nie bycia aircornem

jakoś kucyki w kopytkach itemy trzymają  :fluttershy5:  a poza tym skrzydłami da się robić pompki to i da się podnieść przedmioty dla chcącego nic trudnego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...ja ja bym miała zostać kucykiem to chciałabym pegazem c:

I to szybko lata i można się zdrzemnąć na chmurce, łatwiej wleść na drzewo...gorzej z trzymaniem rzeczy bo trzeba je trzymać w pyszczku. A z pisownią to już zapewne tragedia ale cóż- chmurki kuszą  :cGfSS:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(+)-Najważniejszym plusem bycia kucem to to że jest sie kucem ... kucem czaicie ?

(+)-Kolejnym plusem jest to że masz takie wielkie paczały w dodatku większa gama koloru tęczówki.

(+)-Dieta skłąda się z owoców, warzyw i cukierków

(+)-Nie musisz nosić ubrań

 

(-)-Jesteś trochę za bardzo kolorowy

(-)-Brak rąk

(-)-Bronies :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(+) - Jednorożec może czarować. Telekineza, teleportacje, full wypas!

(+) - Cztery kończyny do poruszania się = szybciej biegasz (galopujesz? :D).

(+) - Skrzydełka. Smut, ale ziemniak nic nie może.

 

(-) - Brak palców

(-) - Niskii jesteś.

(-) - Brak palców

(-) - Wspominałem już o braku palców?

 

Jeśli bym miał żyć wśród kuców i miał wybór rasy, to oczywista wybrał bym jednorożca. Ale i tak, palce ftw, dopóki żyję wśród swoich wolę ludzkie ciało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- szaleją za Tobą pięciolatki, przez co wychodzisz na pedofila :ming:

a to nie zaleta? xDD

 

A tak na poważnie:

 

+Jesteś kucem

+Jest około 66,6 % szansy, że będziesz miał skrzydła albo róg

+Klaczki (ale to tylko dla clopzboczeńców xD)

+Żyjesz w świecie pozbawionym rutyny i różnych innych ludzkich problemów (jeśli nie wychodzimy poza kanon)

 

-Jesteś kucem (dla panów FOLowców xD)

-Jest jakieś 33,3 % szansy że nie będziesz miał skrzydeł ani rogu i jesteś udupiony

-Brak palców

-Trafisz do alternatywnego uniwersum i przerobią cię na tęczę bo nie umiesz latać

 

To tyle co mi przychodzi do głowy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... jak ja bardzo chciałbym być kucem

plusy dla mnie:

 byłbym kucem a może nawet jednorożcem albo pegazem

beztroski radosny świat

dużo przyjaciół

 

minusy dla mnie:

Pinkie Pie ( nie no po spotkaniu z nią muszę się napić. Ona rozwala system a nie poprawka ona jest systemem)

brak palców ( chociaż zawsze będąc jednorożcem można je sobie wyczarować )

dieta warzywna ( chyba że byłbym wampirem)

 

 

a tak na poważnie to chciałbym być Changelingiem ( zmiennokształtność :megusta: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę miał palców. Koniec z fapaniem :P

Zaraz tam koniec. Masz cztery kopyta, ewentualnie róg i skrzydła, dałbyś jakoś rade XD

A tak na poważnie to jako pegaz

+ mam skrzydełka to wbić moge księżniczkom na chate  :spitfire2:

+ dom w chmurach, zero wkur***ących sąsiadów

+ skrzydło pompki!!!

 

- mięsko

- palce

-jak ja bede w Wota grał?

Jako jednorożec

 

+lewitacja

+ten luz bo wszystko robisz magią

+ możesz odwrócić grawitację  :crazytwi:

 

- brak palców

- nieudany teleport i lądowanie w jądrze Eqestrii

A zostać chciałbym pegazem bo najlepsza zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyne, co dostrzegam to:

a) Kucyk ogólnie:

- chodzenie na 4 kopytach,  a nie na 2. Jako, że jestem przyzwyczajony do chodzenia na dwóch nogach, ciężko byłoby mi przywyknać do stąpania czterema kończynami

- Trzymanie wszystkiego w zębach, aczkolwiek ten minus można by szybko wyeliminować - kucyki mają torby, plecaki, a niektóre przedmioty chwycą kopytem i przerzucą do torby. Inna kwestia, że tą torbę trzeba by było często nosić

 

b) Jednorożec:

- magia magią, ale wpierw trzeba się nauczyć zaklęć, a ja do nauki jestem leniwy

 

c) Pegaz:

- chciałbym być pegazem, jeśli miałbym być kucem, ale to się równa z treningami. Jestem za leniwy do treningów

 

d) Kuc ziemny:

- właściwie pomijając myślenie i mowę, to tak właściwie zwykły kuc, zwierzak. Brak nowych możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-brak używek (przynajmniej w oficjalnej serii mlp) 

-jeśli nie jesteś jednorożcem to problematyczne musi być otwieranie piwa (kopytkiem??)

 

+/-wrażenia jak na ponymeecie tylko do 10potęgi

 

+można latać (pegazy)

+magia (jednorożce)

+przygody, przygody i jeszcze raz przygody ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+latanie

+ nie musisz się ubierać

+magia

+nie każdego dnia masz szanse stać się kucem  :ajawesome:

+ szybsze poruszanie się bo w końcu od czego są 4 kopyta a nie 2 nogi  :ajawesome:

+ możesz robić ihaha  :ajawesome:

+ możliwość drapania się nogą  a to w końcu sztuka  :ajawesome:

+  szansa poznania AJ Pinkie i reszty ekipy (jeśli moge to liczyć)

-brak palców

- no niestety dla niektórych spożywanie tylko i wyłącznie warzyw owoców itp

-Niski jesteś

- no niestety jeśli nie jesteś jednorożcem to masz problem z wszelkimi przedmiotami (trzymanie ich w zębach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część osób podkreśla kwestię mięsa... Ej, ale po coś kucyki hodują krowy lub świnie. O ile przy krowach ujdzie argument, że hoduje się je dla mleka, tak z kolei co świnie mogą dać innego, jak nie mięso? :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...