Skocz do zawartości

Plusy i minusy bycia kucykiem


Recommended Posts

No, nikt mi nie wmówi, że dla ozdoby.

Ja chciałbym być jednorożcem. Nie chodzi o magię jako taką, ale bez rogu jest mały problem z robieniem...wszystkiego! Zastanawia mnie jakim cudem kuce ziemskie portafiły same zbudować domy. W przypadku pegazów to prawie logiczne, powiedzmy, że mogą formować chmury skrzydłami.

No i wielki plus bycia kucykiem każdej rasy, nikt ci nie truje, jeśli jesz za dużo słodyczy! W ogóle wydaje się to nie mieć żadnych skutków ubocznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kury też mają ale to dla jajek ale świnie hmmm do czego innego mogą być niż dla mięsa...... nic mi do głowy nie przychodzi może jakieś konkursy na najbardziej dorodną lub coś w tym stylu  :ajawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos kucykom to nie przeszkadza ze nie maja rak. wydaje mi sie ze to kwestia przyzwyczajenia. np.: kosmici by mowili ze my ludzie mamy problemy ze czegos tam nie mamy co oni maja :rainderp: ale nam to nie przeszkadza. Tak samo z kucykami, :not_sure: a poza tym czy kucyki nie potrafia przypadkiem podnosic kopytami? Bo jesli skrzydlami daja rade to czemu i nie kopytami. Nikt mi nie powie ze to nie mozliwe a pinkie pie :pinkie:  jest logiczna czy jakos tak nie wiem ja juz nie wyrabiam ide spac. :lazyrainbow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie zaleta? xDD

 

A tak na poważnie:

 

+Jesteś kucem

+Jest około 66,6 % szansy, że będziesz miał skrzydła albo róg

+Klaczki (ale to tylko dla clopzboczeńców xD)

+Żyjesz w świecie pozbawionym rutyny i różnych innych ludzkich problemów (jeśli nie wychodzimy poza kanon)

 

-Jesteś kucem (dla panów FOLowców xD)

-Jest jakieś 33,3 % szansy że nie będziesz miał skrzydeł ani rogu i jesteś udupiony

-Brak palców

-Trafisz do alternatywnego uniwersum i przerobią cię na tęczę bo nie umiesz latać

 

To tyle co mi przychodzi do głowy.

 

Cóż, bycie kucem oznacza (zapewne nie tylko dla mnie) wypróbowanie wszystkich jego możliwości, nie jest to wcale "clopzboczone".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos kucykom to nie przeszkadza ze nie maja rak. wydaje mi sie ze to kwestia przyzwyczajenia. np.: kosmici by mowili ze my ludzie mamy problemy ze czegos tam nie mamy co oni maja :rainderp: ale nam to nie przeszkadza. Tak samo z kucykami, :not_sure: a poza tym czy kucyki nie potrafia przypadkiem podnosic kopytami? Bo jesli skrzydlami daja rade to czemu i nie kopytami. Nikt mi nie powie ze to nie mozliwe a pinkie pie :pinkie:  jest logiczna czy jakos tak nie wiem ja juz nie wyrabiam ide spac. :lazyrainbow:

Przecież kucyki mają chwytne kopyta xD Widać to na wielu scenach, np. w piosence Winter Wrap Up trzymają szufle do śniegu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smut, ale ziemniak nic nie może.

:ming: Sorry, ale ziemny kuc ma swój +. Pegaz umie latać i jest szybki, jednorożce są inteligentne i mogą lewitować, a kuce ziemne są najsilniejsze z ras i mają władzę nad roślinami. Problem?

Co do mnie, ja bym chciała być jednorożcem. Gdy będę chcieć latać, wyczaruję sobie piękne skrzydła i już szybuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

-Brak rąk

-koniec ze schaboszczakami i ziemniaczkami(no chyba że ktoś jest ziemniakiem)

-Poruszanie ję na czterech nogach może być kłopotliwe.

-wielkie paczały zapewne wrażliwe na światło.

-A co jeśli nie dostaniemy CM?

 

Plusy:

-Cydr

-Jesteś kucem! jak pragnę chaosu!

- +20% do bycia epickim.

-Nowe możliwości rozwoju(alicorn jednorożec, pegaz, ziemniak)

-chaos!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

-brak palców(chyba że jednorożec)

-brak technologii

-chodzenie na czterech nogach

-wegetaranizm

 

Plusy:

-ciekawe wydarzenia

-magia

 

Poza tym, i tak chciałbym by kucem. Są co najmniej 20% fajniejsze  :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał być jednorożcem. Taki kucykowy mag..  Latanie ? No problem - wyczaruje skrzydła; Chodzenie po chmurach ? No problem - zaklęcie powodujące chodzenie po chmurach (Twilight takie użyła). Jednorożec ma ustawione życie.  :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał być jednorożcem. Taki kucykowy mag..  Latanie ? No problem - wyczaruje skrzydła; Chodzenie po chmurach ? No problem - zaklęcie powodujące chodzenie po chmurach (Twilight takie użyła). Jednorożec ma ustawione życie.  :lunaderp:

Mylisz się. Twilight miała ustawione życie. Mało który jednorożec jest tak wszechstronny, zazwyczaj magia ogranicza się do podstaw oraz do zdolności danego kucyka. A ile było jednorożców stricte magów? Z tego co wiemy to Starswirl oraz Twilight, po części Trixie (myślę, że byłaby równie dobra co Twilight, gdyby dostała taką edukację jak ona).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciałbym byc 

 

 pegazem  ma wiele zalet np: 

+Latanie  :rainderp:

+Dom w chmurach 

+Zwinośc 

+  szybkośc 

+zdolnośc chodzenia po chmurach 

+Skrzydła 

+oczyska 

+bycie kucem 

+nie trzeba się ubierac  :lolface:

+ ich kopyta są trzymają przedmioty !  :portalface:

+CM własny talęt to coś  :pinkie2:

+0 stresu

+a także nienawiści  

Dla mnie nie ma minusów bycia kucykiem  :tiacake:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał być ogólnie kucykiem, najbardziej pegazem lub jednorożcem.

Trudny jest wybór lecz jak byłbym tym lub tym szybko bym się przyzwyczaił i wszystko przychodziło by z łatwością.

A po za tym kuce są słodkie i urocze :3

Dla mnie nie ważne czy pegaz czy jednorożec ważne, ze bym był kucykiem, szybko bym się dostosował do rodzaju ^^

I jeszcze nie wiem czy plus czy minus bronies, którzy by mnie prześladowali :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mylisz się. Twilight miała ustawione życie. Mało który jednorożec jest tak wszechstronny, zazwyczaj magia ogranicza się do podstaw oraz do zdolności danego kucyka. A ile było jednorożców stricte magów? Z tego co wiemy to Starswirl oraz Twilight, po części Trixie (myślę, że byłaby równie dobra co Twilight, gdyby dostała taką edukację jak ona).

Zgadzam się po części. Nie wszystkie jednorożce są tak wszechstronne, bo tylko niektóre udają się na nauczanie magii w Canterlocie. Dlatego Twilight była "ustawiona". Gdybym był jednorożcem to starałbym się dostać na ten uniwersytet, nawet jakbym musiał zakuwać dniami i nocami. A tak btw. to fajny temat "Jednorożce - magowie"  :rainderp:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że chwytają szczotkę swymi chwytnymi kopytkami i jakoś dają radę xD Albo drugi kucyk bierze szczotkę w zęby i pomaga koledze.

Wątpię żeby kucyki często czesały swoją grzywę (chyba że taka Rarity, ale to wyjątek :rarity4: ) nie wiem jak wy ale ja jeszcze nie widziałam np. Applejack czeszącej grzywę albo czeszącej się Fluttershy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkiego można się przyzwyczaić. sądzę że kucyk łatwiej operuje kopytami i zębami niż my (nogami)

kuce mają słabą psychikę. łatwo by się poddawały innym, silniejszym. życie miłe i spokojne. nic dla poszukiwaczy przygód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że chwytają szczotkę swymi chwytnymi kopytkami i jakoś dają radę xD Albo drugi kucyk bierze szczotkę w zęby i pomaga koledze.

Pewnie tak,ale to musi być trudne.

Jeśli chodzi o to drugie,to o tej opcji myślałam już wcześniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+++++++ MASZ OGON! Tak się skupiacie na palcach i skrzydłach że zapominacie jaką fajną sprawą potrafi być ogon! ^.^ Można strzepnąć nim kogoś po pysku, zamieść podłogę, wkręcić go w kołowrót przy studni, pełen wypas!

+++ Masz skrzydła/Możesz czarować/ Umiesz robić zaczepiste cuksy i wyhodować przecudny Rabarbar.

+ Możesz jeść prawie wszystko co zielone, a więc nie musisz zabierać prowiantu w plener

+ Możesz robić pod siebie, byle na zewnątrz, urzyźniając w ten sposób kwiaty. ALe wyobraź sobie że kogoś nie lubisz i możesz całkowicie legalnie zostawić mu na podwórku wielką, aromatyczną...

+ goło i wesoło *Yay!*

+ możesz bezkarnie gapić się na tył jakiejś klaczy i potem powiedzieć że po prostu ma wyjątkowo uroczy znaczek. Tylko róbmy to bez otwartego pyska i ściekającej śliny...

+  dieta wegetariańska jest smaczna i zdrowa (sam nim byłem przez półtora roku), a jakby co, zostają ryby i jajecznica.

+++ Życie w Equestrii. Dość przyjaźnie, milutko, kolorowo... a jak jakiś cerber/hudra/gryf/smok/parasprite'y/owocoperze/jednorożec z podejrzanym naszyjnikiem/Pan Chaosu/Kucosauron/Armia insektoidów  uprzykrza ci życie - wołasz Twilight i ekipę. Proste.

A i na pewno nie będziesz się tam nudzić ;)

+ tymi zajefajnie wielkimi oczami NA PEWNO możemy widzieć w ciemnościach, bo po co innego by były... right? RIGHT?!

+ CM. O ile zmienienie swojej drogi życia może być kłopotliwe, w Equestrii zapewne jest jakaś ukryta zasada wszechświata, któa sprawia że będziesz miał potrzebny talent. A więc nie będzie problemu z zatrudnieniem. Teoretycznie... Ale ale, zawsze miło jest zerknąć w tył i przypomnieć sobie, że jest coś, w czym jesteś NAPRAWDĘ dobry. Taki tam, motywator.

 

 

- W zimie jesteś udupiony (uzadzony?) w domku i czekasz na Winter Wrap Up... jeśli masz kalendarz. I dom. I spiżarnię. Bo jak nie to robisz za rzeźbę Nędzy w zimowo-lodowej wersji ogrodu Canterlodzkiego

- Trzymanie się za ręce z twoim wybrankiem/wybranką to jednak miłe uczucie. Dotyk czyjegoś kopyta to nie to samo co miękka dłoń. Nie mówiąc już o pieszczotach...

--- ogółem  brak palców

- z tak wielkimi oczami trudno uniknąć wpadnięcia w nie much. Tym barziej, jeśli wszyscy... urzyźniają glebę gdzie chcą. A i nie wyjmiesz tego cholernego owada, bo masz kopyta...

- weź tu szczotkuj tą całą swędzącą i włażącą pod pachy sierść!

- masz ogon. Sorry my fetish self, ale on jednak potrafi być kłopotliwy. Np. gdy go sobie przytrzaśniesz drzwiami...

- jeśli już jesteś w mieście i masz w hotelu/mieszkaniu taki wynalazek jak toaletę, to czym będziesz trzymać przepychacz jeśli nie będziesz jednorożcem? Aha. Zębami. i jeszcze ci nachlapie do paszczęk w trakcie...

- mimo wsyzstko istnieje opcja że zginiesz śmiercią nagłą i straszliwą, jeśli nie będzie w pobliżu Mane 6. Ta Gwardia Celestii ewidentnie się tam opiernicza.

- bycie nago by nam spowszedniało, a w zimie mielibyśmy trudności z założeniem na ziebie czegokolwiek bez magii... chyba zę są jakieś specjalne ciuchy zimowe dla kucyków, takie sprytnie zapinane czy coś.

 

Kucyki nie muszą czesać grzyw i ogonów, bo robią to za nich nieprzebrane rzesze Bronies i Pegasis, jak i małych dziewczynek cieszących się zabawkami od Hasbro.

A świnie hoduje się jako daninę dla Cerbera. W końcu Strażnik Świata musi mieć co jeść, a mały nie jest.

Edytowano przez Hilianus
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goło i wesoło mnie urzekło, szczególnie przy tekście Applejack "przecież normalnie nie nosimy ubrań". True story. Sądzę, że jak nie ma palców, to nie czujesz tęsknoty do nich i trzymania kogoś za rękę. Zresztą jak się ma taką długą szyję, to można się inaczej przytulać. Jak stwierdziłem, u kucyków jest to gest bardzo bliskiego uczucia, jak u nas całus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...