Skocz do zawartości

DBPony Discord


Recommended Posts

Bardzo ładna aranżacja nowego kawałka wspomnianego wyżej artysty. Piosenka z dosyć ciekawym(bardziej klimatycznym)początkiem, ale bardzie rockowym środkiem. Ogólnie gorąco polecam ten oraz inne utwory tego muzyka. :twiblush2:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odświeżam? Whatever... utwór godny odświeżenia.

Nie jestem jakimś specjalnym fanem naszego DBPony, ale spójrzmy prawdzie w oczy: potrafi robić muzykę. Dobrą muzykę! A Tatuś Discord jest tego najlepszym przykładem. Nie licząc krótkiej rozmowy pomiędzy władcą chaosu a jego córeczką, piosenka zaczyna się dość niewinnie niczym każdy inny utwór tego fandomu. Jednak po krótkiej chwili można usłyszeć, że melodia świetnie trzyma się kupy, a wokal stoi na naprawdę wysokim poziomie (tak samo jak miało to miejsce z The Way She Flies od Phileo). Najbardziej jednak ujęła mnie sama końcówka. Nawiązanie do utworu pt. Discord od Odyssey Eurobeat (głównie kojarzy się z remiksem The Living Tombstone'a) bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Subiektywnie uważam, iż te 2-3 linijki tekstu w tej wersji brzmią nawet lepiej od głównego Discorda (TLT's remix, duh!). Jest to jednak tylko parę sekund, a DB'emu nie chodziło o konkurencję tylko odniesienie i wyszło mu ono świetnie. Wciąż jestem uzależniony od tej piosenki, a gdy zaczyna grać ten moment, to nie jestem w stanie powstrzymać się od uśmiechu.

Oprócz tego jest jeszcze jedna ważna rzecz, która mogła umknąć paru odbiorcom. Mowa tutaj o krótkim morale na samym końcu:

"Small communities grow great through harmony. Great ones fall to pieces through discord..."

"Małe społeczności rosną świetnie dzięki harmonii. Wielkie zaś rozpadają się na kawałki przez niezgodę..."

Nie jest to podsumowanie piosenki, ale naszego fandomu. Muzyków, artystów, grafików, pisarzy, malarzy etc. etc. Sam morał może wydawać się prosty, jednak znaczenie tkwi w szczegółach. Widziałem początki społeczności Bronies. Była to naprawdę nieliczna grupa osób, która dzięki harmonii osiągnęła wielki sukces. Teraz my - Bronies - jesteśmy niewyobrażalnie rozległym stadem pędzącym niepowstrzymanie do przodu. Dosłownie co chwilę pojawia się coś nowego: utwór, dzieło, grafika, fanfic, art itp. itd. Drugie zdanie w pewnym stopniu przedstawia naszą obecną sytuację. Kilka innych fandomów, którym udało się rozszerzyć na trochę większą skalę, upadło poprzez niezgodę, która zaistniała pomiędzy ludźmi. Naszym zadaniem jest szanować inne osoby, a w szczególności te z którymi nie podzielamy poglądów. Mowa tu o wszystkich: o clopperach, o fanach grimdarków i Fabryki Tęczy, o młodszych i starszych, o kobietach i facetach, o nerdach, o tych, którzy lubią sobie czasem odreagować poprzez bluźnierstwo i tak dalej, i tak dalej. Jesteśmy już tak wielkim zgrupowaniem przeróżnych osób, że jednolity stosunek do kucyków u wszystkich członków jest po prostu niemożliwy. Należy jednak szanować każdego człowieka, niezależnie od tego, czy w przeciwieństwie do nas lubi sobie czasem zwalić konia (na forum o kucykach brzmi to obleśniej niż powinno  :drurrp: ). Tym humorystycznym akcentem powinienem chyba zakończyć swoje dewiacje. :)

A skoro już tutaj jestem, to nie licząc mojej pogmatwanej wypowiedzi załączę także tłumaczenie.

I pamiętajcie (ja również): musimy dbać o nasz fandom i ukazywać go z jak najlepszej perspektywy, by przetrwał eony!

http://www.youtube.com/watch?v=hWHMoXK5Y8I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...