Skocz do zawartości

Pokoje na shoutboxie.


Recommended Posts

Otóż jest propozycja by pokoje o nazwie offtop oraz główny zniknęły i zastąpiłby je jeden pokój ogólny lub dużo pokoi tematycznych. 

Spytacie czemu? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Pokój o nazwie główny nie ma z góry narzuconego tematu. Offtop jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce gdzie rozmawiamy na tematy które nie pasują do tematu w pokoju głównym. Brak z góry narzuconego tematu na pokoju głównym automatycznie dla wielu użytkowników oznacza, że pokój ten jest do rozmów o wszystkim i o niczym. Bo niby jest główny lecz tak naprawdę nie wiadomo co tam pisać.

Robienie wielu pokoi tematycznych stanowiłoby problem ponieważ wielu użytkownikom by nie pasowało, że brakuje tego i tego pokoju i w końcu by powstało milion pokoi na dziwne tematy. Zatem moją propozycją jest jeden pokój wspólny lub narzucenie z góry tematu na pokój główny czyli np: "Na pokoju głównym rozmawiamy tylko o sprawach czysto związanych z forum, offtop jest do wszystkiego innego".

 

Pozdrawiam, Yargolek.

Link do komentarza

Mi osobiście nie pasują pokoje tematyczne. Dlaczego? Otóż to: to jest niesprawiedliwe, chyba niedługo będziecie dzielić osoby które powinny przebywać na głównym bo są "megasuperhiperduper mondre", oraz te które powinny siedzieć   na offtopie bo spamerzy i gimbaza. Zresztą pisałam już to na shoutboxie. W ogóle to forum zrobiło się dziwne, nietolerancyjne a userzy niemili.

Takie jest moje zdanie. Ale co ja tam wiem, jestem tylko głupią gimbazą.

  • +1 2
Link do komentarza

Niech zostanie jak jest, wreszcie główny ma szansę podwyższyć poziom rozmów, a osobistości które po prostu nie nadają się do rozmów rzeczowych i powyżej IQ 20 mogą znaleźć sobie miejsce gdzie będą spokojnie egzystować. Całkowicie sprawiedliwe i pożądane jest podzielenie.

  • +1 3
Link do komentarza

Pomysł wydaje się dobry, lecz ma sporo wad mimo wszystko. Oczywiście można zrobić dodatkowe pokoje, ale bez usuwania głównego i "offtopowego". Przecież i tak już teraz spora część nie potrafi się zdecydować w którym pokoju ma pisać i skaczą z jednego do drugiego, i odwrotnie. W przypadku pokoi tematycznych to zacznie działać tak - jeden "umarł", to lecimy do następnego, ten też "umarł", to znów do następnego. I gdzie tu sens? 

 

Offtop jest miejscem do spamu, a nie główny. Najpierw dostosujcie się do tego, by żądać tematycznych pokoi. :>

Link do komentarza

Niech zostanie jak jest, wreszcie główny ma szansę podwyższyć poziom rozmów

 

Cynos, pls. Jaki poziom?

Obserwowałem uważnie sb przez jakiś czas i serio, nie widziałem ŻADNEJ różnicy między pokojem normalnym offtopowym. No i wiem, że Skysplit widzi to tak samo jak ja. I przez robiły się podziały, bo ludzie wyglądali na zdezorientowanych i nie wiedzieli, gdzie konkretnie mają się udzielać.

Link do komentarza

Pokój "offtop" ma jedynie zastosowanie aby wyprosić kogoś "kto nie uczestniczy w mądrej rozmowie a szkoda by ją przerywać bo jest to rzadkie i satysfakcjonujące zjawisko" z głównego. Inkwizytor nie musi dawać blocka.:dunno:

Btw, brakuje mi możliwości pisania do samego siebie, mogłem tak sprawdzać działanie linków i emotki... ale ogólnie jest dobrze:fluttershy5:

 

Poza tym zauważyłem dziwną prawidłowość, jak uruchamiam SB to ZAWSZE wyświetla mi że mam 25(ZAWSZE TYLE) nowych wiadomości w "offtop".

 

Pokoje się sprawdzają, ale nie widzę powodu aby robić więcej niż 2(mamy jeszcze tyle prywatnych ile chcemy w zasadzie więc...)

Link do komentarza


Poza tym zauważyłem dziwną prawidłowość, jak uruchamiam SB to ZAWSZE wyświetla mi że mam 25(ZAWSZE TYLE) nowych wiadomości w "offtop".

 

Cóż mam to samo, przy każdym wejściu na forum... I też myślę, że dorabianie kolejnych pokoi, tylko narobi bałaganu i kto tego będzie pilnował się pytam?

Link do komentarza

Cóż mam to samo, przy każdym wejściu na forum... I też myślę, że dorabianie kolejnych pokoi, tylko narobi bałaganu i kto tego będzie pilnował się pytam?

Zakładam, że to dlatego, że załadowała się wam historia SB która sięga 25 wiadomości a jej nie odczytaliście, bo jeszcze nie weszliście do tego tematu.

Link do komentarza

Moim zdaniem jest dobrze jak są dwa pokoje i starczy, po co więcej skoro zazwyczaj jeden pokój jest pusty, bo raz leci offtop, a raz główny, nie wiele jest sytuacji gdy oba pokoje są pełne. Ponad to priwy, są na serio dużo lepsze niż poprzednie!

Link do komentarza

Pozwolę przedstawić swój pogląd na ten temat...

Niewątpliwie Skysplit odwalił kawał dobrej roboty, za to chwała Mu.

Martwi mnie jednak to w jaki sposób niektórzy ludzie odbierają shouta... Czat na ktory można wejść pogadać z ludźmi... Niby tak jest... Ale (co powtarzałem wielokrotnie) na wielu forach, na których się wypowiadałem, shoutbox ograniczał się jedynie do przekazywania ogłoszeń. Tutaj został On sprowadzony do roli czatu...

Skoro już mamy ten czat i możemy dodawać pokoje to wypadałoby wprowadzić jakiś regulamin na każdy z osobna (pokażcie mi gdzie takowy jest i kiedy został on ogłoszony)

 

Właśnie... pokoje... Oczywistym jest, że przydałoby się kilka pokoi tematycznych takich jak:

Clop
Gore  (dlaczego nie razem? Niektórzy goryści jak i clopperzy lubią wszczynać burdy... Rozdzielenie tych pokoi pozwoli tego w pewien sposób uniknąć)

Kucyki - Tak... pokój tematyczny na dyskusję o kucykach... dziwnie to brzmi na forum o kucykach, ale zadajcie sobie pytanie "Jak często na SB poruszany jest temat serialu?"... Właśnie...

Główny - Tu mam pewien pomysł... Osoba po wejściu na główny kanał dostaje (z automatu) listę komend i dostępnych dla niego kanałów oraz wyświetlany jest aktualny temat prowadzonej na głównym kanale dyskusji... Wymagałobyto stałego aktualizowania, jednak takie coś byłoby (IMO) ok...

Offtop - Wszystko i nic.

 

Ze spraw dotyczących pewnych udogodnień...

Gdy ktoś dostaje prywatną wiadomość na SB ( <=> gdy jest podłączony, tudzież zalogowany na shouta) to dostaje powiadomienie dźwiękowe... Jakiś "pip" czy "łęeeeeeeeeee"

Opcja raportowania shoutów... Która w sumie mogłaby się sprowadzać do postawienia pokoju tylko i wyłącznie do tego przeznaczonego.

Link do komentarza
  • 8 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...