Skocz do zawartości

Do którego kuca jesteś podobny?


pepeh

Recommended Posts

Wiec tak piszcie do którego kuca jesteś podobny i dlaczego.To może ja zacznę ja jestem podobny do fluttershy bo nie jestem zbyt rozmowy i boję się występów przed publiką.

 

//zmieniłem nazwę tematu i zedytowałem post, by jakoś to lepiej wyglądało wszystko. :) ~Tisosek

Link do komentarza
Gość Littlebart

Upodabniam się w zasadzie do dwóch, w sensie iż jestem podobny z charakteru. Mianowicie pierwszym kucykiem jest Fluttershy - jest tak samo nieśmiała jak ja oraz nie jest stanowcza, tą cechę również posiadam u siebie. Jeżeli chodzi o występy albo podejście do grupki osób której nie znam? - NIGDY W ŻYCIU. :rarity4:  Rarity też we mnie trochę siedzi, niewiem czemu ale jakoś jestem uczulony na sprawdzanie co kto nosi i muszę nosić oryginalne albo "modne" ciuchy, nie nawidzę wprost też się brudzić, jak całe buty są uwalone jeśli gdzies chodze - zawsze staram się omijać kałuże, choć nie zawsze się to udaje. Też jestem histerykiem, ale bardziej tutaj upodabniam się do Twilight jeżeli chodzi o histerię - w zachowaniu jako pesymista ;)

Link do komentarza

<grammar nazi mode:on> Ja się do nikogo nie "upodabniam" co najwyżej jestem do kogoś podobny, "upodabniać się do kogoś" znaczy starać się być do kogoś podobnym. Słownik się kłania. <grammar nazi mode:off>

//zgodnie z tym oraz zgłoszeniem, poprawiłem ;) ~Tisosek

Link do komentarza

Hmm... Podobna jestem chyba do dwóch mianowicie do Twilight i Fluttershy. Do każdej jestem podobna tak jakby w połowie. Twilight dlatego bo lubię książki, mam dobre oceny, lubię zdobywać wiedze oczywiście tą która mnie interesuje i lubię naukę ale nie w tym sensie, że lubię szkołę czy uczyć się no tak jakoś lubię naukę w tym sensie, że odkrywanie nowych rzeczy. Do Fluthershy dlatego bo jestem trochę nie śmiała.

Link do komentarza

To ja może użyję określenia IDENTYFIKUJĘ  :crazytwi:  :crazytwi:

Tak, identyfikuję się z Twilight, co parę razy już podkreślałem. Też jestem kujonem i bibliofilem, a także staram się szukać racjonalnych rozwiązań i wyjaśnień napotykanych problemów. Dochodzi czasem do tego, że mój tok myśli wygląda tak:

-Jutro kolokwium... ale nie chce mi się uczyć...

-Ale Twilight nie odpuściłaby sobie nauki do egzaminu!

-Kurde... no racja... to jednak się pouczę...

:twilight6:

Link do komentarza

do "tej różowej wariatki" bo jestem "crazy" niewyżyty i wrzaskliwy i skaczący i itp.  :pinkiehappy:

 

do "tłajlajt" (czytaj: Twilight) bo moja minimalna ocena do tej pory to 4 (to dlatego że nie chodziłem NIGDY do szkoły i mam "naukę indywidualną"[czytaj: naukę w domu]) na egzaminach końco-rokowych  :qKFPC:

 

do "rajnboł" (czytaj: Rainbow) bo czasem robię takie hardkorowe rzeczy "że ja pie****e"  :rd11:

Link do komentarza

Ja? Jestem ludzkim wcieleniem Fluttershy. Przeprowadziłem dwa testy z forumowych wątków, które tylko potwierdziły moje spostrzeżenia. Nie zgadza się tylko opieka nad zwierzętami. Uwielbiam psy, nie przepadam kotów. Nienawidzę wron. W moim mieście wycięto wiele drzew więc całe "stada" przelatują nad moim osiedlem. Nie ma to jak "shit storm" i ucieczka pod najbliższą klatkę...

 

EDIT. Carrion - Twoja sygnatura jest prawie perfekcyjna. Prawie. Brakuje tylko napisu "Wyprzedaż w Biedronce (a pod spodem) Podudzia z kurczaka 2.59zł/kg!"

Link do komentarza

Hmm, kiedyś byłem całkiem jak Twilight, póżniej leniłem się jak Dash, obecnie nieuchronnie zmierzam w kierunku AJ... Taak, mój PPTest wyszedł całkiem miarodajnie, wkliknijta się w mój profil to zobaczycie. Mam nawet wrażenie, że zaczynam lubić pracę w ogrodzie. Przerażające...

Link do komentarza

A ja...! Never mind. Ciekawe jest to, że dużo osób jest podobnych do Fluttershy. A ładną mamy dzisiaj pogodę, nieprawdaż? :rainderp: *gadanie o tym, co wszyscy wiedzą on*

Nie wiem dokładnie kiedy, ale chyba tak w drugim odcinku pierwszego sezonu zdałam sobie sprawę, że w każdym człowieku siedzi całe takie mane 6. A Discord to przysłowiowy 'szatan', próbujący wytrącić nas z wewnętrznej równowagi, burząc harmonię. Iiiiiiiiiii... <system reset>

*tryb normalny on*

O czym to ja? Aha. Że stem podobna do tego, no.... do Fluttershy (następny się znalazł -.-), Rainbow Dash i Pinkie Pie (razem z Pikameną). Przy okazji wyjaśnię moją logikę... Oglądał ktoś shed.mov, albo całe pony.mov? Więc 'poczucie humoru' jest takie jak w całym filmie, a stosunek do świata/ innych stworzeń pomiędzy Spike'iem, Fluttershy (całe szczęście nie zabijam bezbronnych zwierzątek, ale w sumie kto wie... :ming: ) i Applejack.

Link do komentarza

Przy oglądaniu pierwszego odcinka moje myśli powędrowały od razu w stronę "Ej, ta Twilight to trochę jak ja!". Do niedawna zawsze w książkach, trochę samotna, zdecydowana kujonka. A potem zmieniła otoczenie, otworzyła się na innych i znalazła przyjaciół. ^__^

Mam też trochę z Flutterki (hipster mode off) bo jestem dość nieśmiała i nie lubię odmawiać. Z drugiej strony tak jak Pinkie próbuję rozweselać ludzi najlepiej jak umiem i zawsze mieć uśmiech na buziuchnie (ale jeśli akurat nie mam humoru - istna Pinkamena...) A zamiłowanie do mody i sztuk wszelakich -> Rarity. Widać dlaczego mój PPQ był tak wyrównany.

Link do komentarza

Nie wiem dokładnie kiedy, ale chyba tak w drugim odcinku pierwszego sezonu zdałam sobie sprawę, że w każdym człowieku siedzi całe takie mane 6. 

Wiem, że nie pisałaś na serio, ale Nope... Rozłóżmy na czynniki pierwsze:

 

-Twilight Sparkle - książki, nauka i takie tam... panie, daj pan spokój.

-Pinkie Pie - imprezy... ja i imprezy

-Applejack - gdy trzeba daje z siebie wszystko (ciężko pracuje)... odpada 

-Rarity - Nigdy w życiu!

-Rainbow  Dash - no dobra, zamiłowanie do drzemek, ale to za mało

-Fluttershy - za dużo podobieństw by wymieniać. 

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Hmm.. cholernie ciężkie pytanie, wszystkie postaci są genialne na swój sposób i ciężko wybrać tą ulubioną. Stwierdzić trzeba że podobny jestem do Fluttershy, w pewnych momentach zachowuje się jak Dashie też. Tak jak wspomniana Fluttershy bywam dość często nieśmiały, szczególnie jak się zapoznaje z nową osobą lub jak rozmawiam z dziewczyną która mi się podoba .-. Zwierzęta niektóre też kocham, ale nie wszystkie. Dajmy na to pieski, kotki, delfiny itp bardzo lubię, a  na przykład szczurów nie cierpię. 

 

Odnośnie Rainbow, tak jak i ona lubię leniuchować  :forgiveme: Do Luny bywam podobny, również preferuję nocne życie. Także różnie z tym jest na to wychodzi. 

Link do komentarza

Ja myślę, że przypominam 2 kucyki - Lunę i Pinkie Pie.

 

Luna, ponieważ:

- jestem dość często sam. Obecnie i tak jest lepiej, bo kiedyś pomijając rodzinę i okazjonalnych znajomych, to byłem cały czas sam

- lubię bardzo noc

- Gamer Luna, a ja dużo lubię grać, to był mój sposób na odstresowanie się i zapomnienie o szarej rzeczywistości

- Luna ma donośny głos, tak jak ja, a w niektórych towarzystwach jest dość cicha i patrzy na niektórych ludzi z góry. Ja siedzę cicho na uczelni i często zdarza mi się patrzyć na ludzi z grupy z góry

- Mimo starań ciężko jest jej zjednać sobie przyjaciół, u mnie tak jest w przynajmniej kilku kręgach towarzystwa

 

Pinkie Pie, ponieważ:

- dzięki fandomowi odkryłem, że generalnie uwielbiam towarzystwo ludzi i przy odpowiednim towarzystwie to jestem niczym Pinkie Pie - wesoły, radosny, zabawny, próbuję zaprzyjaźnić i trzymać się z każdym

- Czasem miewam dość dziwne pomysły

- Jednakże ja i Pinkie Pie mamy swoje drugie, gorsze strony. Pinkie ma zdołowaną Pinkamenę miewającą schizy - a wedle niektórych członków fandomu również i mordercze. Ja zaś miewam doły i może mi włosy nie opadają jak Pinkamenie, ale miewam wrażenie, że jednak tak jest. Czy miewam schizy? Raczej nie, jedynie czasem jak się wkurzę na życie to... nie ważne. Mordercze? Kiedyś tak, obecnie nie.

- Uwielbiam niespodzianki

- Nie znoszę bycia okłamywanym i zwodzonym, cenię sobie szczerość (choć to ostatnie to bardziej domena AJ i Twilight chyba)

- Zawsze staram się pomóc przyjaciołom, jeśli mogę

- Lubię się bawić, korzystać z życia póki mogę

- Pinkie Pie zdaje się, że wiodła nieciekawe, smutne życie w rodzinie, potem ma się wrażenie - możliwe, że mylne - że Pinkie Pie po zobaczeniu tęczy i zrobieniu imprezy przeprowadziła się do Ponyville i tam dopiero zaczęła prawdziwe życie, zaczęła z niego korzystać. Podobnie było ze mną - niecałe 20 lat w Tychach wspominam okropnie, niczym życie na smutnej farmie kamieni. Wyprowadziłem się i życie się zmieniło, korzystam z życia ile mogę.

Link do komentarza

Ja jak tak myślę to czerpie z każdego kucyka z mane6 po cześci

Twilight:Szybko się uczę i chętnie poznaje nowe rzeczy

Rainbow: Jestem dość energetyczny można mnie spotkać w 3 miejscach naraz, ale lubię też się polenić

Rarity: Potrafie półgodziny wybierać koszulke a i tak zawsze mam jakieś ale

AJ: Staram się być zawsze szczery ,zamiast kłamać wole milczeć.

Fluttershy: Zdarza mi się z czymś przesadzać i łatwo wpływom innych ulegam.

Pinkie Uwielbiam się przytulać i imprezować.

 

Ale najbardziej to chyba jestem podobny do Cloud Kicker z fanfica "The Life and Times of a Winning Pony"

Link do komentarza

Do Fluttershy jestem podobny sam z siebie. Pamiętam jak obawiałem się, że kiedy pójdę do innej klasy i wszyscy będą mieli te same umiejętności zawierania przyjaźni co ja to oprócz "pożyczysz długopis" albo " co było zadane" to nikt nic więcej nie powie : P
Oprócz tego trochę do Applejack, w końcu szczerość ponad wszystko. Choć w dojściu do tego bardziej pomogło mi stwierdzenie kolegi, że kłamcy w końcu nie odróżniają własnych kłamstw od prawdy....

Link do komentarza

<grammar nazi mode:on> Ja się do nikogo nie "upodabniam" co najwyżej jestem do kogoś podobny, "upodabniać się do kogoś" znaczy starać się być do kogoś podobnym. Słownik się kłania. <grammar nazi mode:off>

 

<semantic alliance mode:on> "Upodabniać się" to znaczy stawać się coraz bardziej podobnym, czyli nie jest ważne, czy się starasz, czy nie, czy robisz to świadomie, czy też jest to zjawisko zachodzące wbrew twej woli lub nieświadomie. Nawet jeśli się starasz, ale ci to nie wychodzi i nie skutkuje zmianami, to też się nie upodabniasz. <semantic alliance mode:off>

 

 

 

A co do mnie, to dość wyraźnie widać, że jest rozbieżność pomiędzy tym które kucyki najbardziej przypominam, a które najbardziej lubię. Skoro jednak mówimy o podobieństwie:

 

1. Pinkie Pie - Lubię sprawiać innym radość, zachowywać się bezsensownie, nie przejmować się takimi detalami jak prawa fizyki czy logika, jak również lubię słodycze. Nie przepadam natomiast za hucznymi imprezami, wolę spokojne spotkania towarzyskie, gry fabularne, planszowe itp.

Nie miewam natomiast napadów depresji w stylu Pinkameny. Jeśli już, to miewam stany lekko psychopatyczne jak...

 

2. Twilight - Jako nerd, informatyk, miłośnik fantastyki, no-life, geek, osoba ciekawa świata i interesująca się naukami ścisłymi i nie tylko (ale traktująca je z dużą dozą dystansu), raczej dostrzegam sporo podobieństw. Uczenie się przyjaźni też jest na rzeczy. No i wspomniane poprzednio stany lekkiego, raczej niegroźnego dla otoczenia, świra :)

 

3. Fluttershy - wiele osób mówi o nieśmiałości i chyba też się dołączę, ale tyczy się to tylko kwestii relacji międzyludzkich. Jeśli mam z kimś gadać o czymkolwiek innym, to już bardziej podpadam pod Pinkie. No, w sumie jeszcze jeśli mam coś załatwić w jakimś urzędzie albo czymś podobnym, to też podchodzę do tego bardzo nieśmiało. Nie mam problemów z asertywnością (ale lubię pomagać, więc jak ktoś prosi o pomoc a nie mam podstaw przypuszczać, że planuje po prostu wykorzystać moją chęć do pomocy do niecnych celów ;] ... to pomogę). Za zwierzętami jakoś specjalnie nie przepadam. Oprócz kucyków, niedźwiedzi, tygrysów... :D Smoki to nie zwierzęta, więc o nich już nie wspomnę. Flutterkę może jeszcze przypominam wrażliwością, empatią... i ani trochę urodą ^_^

 

4. AJ - No cóż, taki pracowity to ja nie jestem. Prawdomówność i honorowość? To już bardziej. Chęć do pomocy i ofiarność? Raczej tak. Zwracanie dużej uwagi na ekonomiczny aspekt życia? W tym też raczej AJ nie przypominam. Ogólnie to w czym ją przypominam to te aspekty bardziej rycerskie, które sprawiają, że niektórzy przyrównują ją do paladynów z klasycznej fantastyki. Kowboja raczej nie przypominam.

 

5. Rarity - Chyba jedyne co mnie z nią łączy to "dusza artysty". Z tym, że moja sztuka, to tworzenie światów i przelewanie ich na bity, więc chyba bym się z nią nie dogadał za dobrze. Poza tym dla mnie piękno, to przede wszystkim "piękna osobowość", uśmiech, generalnie te rzeczy których ani ubiór ani wizyta w spa lub u kosmetyczki, nie zmieniają. Wydaje mi się, że Rarity mogłaby też nie zgodzić się ze mną w kwestii tego, ile uwagi należy poświęcać higienie osobistej...

 

6. Rainbow Dash - Hmm... lubię kolor niebieski. I to chyba tyle xD ... no ok, jeszcze lubię jak coś jest epickie, i cool. Chyba, że to sport, to wtedy niekoniecznie. Sorki, Dash, jesteś super kucykiem i lubię Cię za to, że jesteś BFF Flutterki, ale chyba nie mamy za dużo wspólnego.

 

 

PPT chyba nawet dość trafnie przedstawia powyższy stan rzeczy:

e1e20686ec07ccc05f99e1d.jpg

Link do komentarza

Zasadniczo jedna i druga możliwość jest poprawnym pytaniem, tylko wymaga trochę innych odpowiedzi.

Niemniej niemal wszyscy tutaj pisali o tym do którego kucyka są podobni, a nie do którego się upodabniają, więc chyba dobrze byłoby tytuł zmienić.

P.S.: To nie jest spór, to tylko wzajemny ostrzał kilku sił zbrojnych. Nic poważnego.

Link do komentarza

ja najbardziej jestem podobny do Fluttershy (taki byłem już przed poznaniem MLP)  :squee:  niestety to ma wiele wad

-jeżeli ktoś mi nie pomoże nigdy nie zaczne rozmowy z nieznajomą osobą często mam przez to problemy (gdyby nie Ravin nigdy bym nie poszedł na pierwszego minimeet'a)

-jak kogoś znam też raczej nie zaczynam rozmowy bo nie wiem czy to co mam do powiedzenia zaciekawi tą osobe

-staram się raczej nie pokazywać w żaden sposób

-nie umiem za dobrze odmawiać

-zazwyczaj spędzam czas tylko z moim kotem i nikt się mną nie interesuje

-w nocy zaczyna się pobudzać być bardziej kreatywny i rozmowny ciekawe czy to coś ma związek z luną  :lunathink: 

-w dzień baaardzo lubie se poleniuchować oraz poćwiczyć to w czym jestem dobry więc coś tam z Rainbow jest i to raczej wszystko :cGfSS:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...