Skocz do zawartości

Project OverPower [Violence][Fantasy][Adventure][Comedy][Seria]


Recommended Posts

Witam tych, których zaciekawił ten temat. Chciałbym zaprezentować swój pierwszy fik związany z MLP. Wraz z pewnym znajomym(może i nie jednym) postanowiłem stworzyć serię, w której humor, magia, dramat i technologia przeplatają się nawzajem. 
 
Moja wersja opowiada o pewnej istocie całkowicie odmiennej niż to co znają kucyki. I z wyglądu, charakteru jak i umiejętności. Co się stanie z piękną i idealną(na pierwszy rzut oka) krainą gdy wyląduje w niej śmiertelny wróg wszystkiego co dobre? Zobaczcie sami.

 

Initium Existentiae - fragment pamiętnika Trismegistusa

Chronocośtam z życia Sandro
 

PROLOG

My little demonic - prolog

My little demonic - rozdział I

My little demonic - rozdział II

My little demonic - rozdział III

My little demonic - rozdział IV

 
AKT I - Przyczajona księżniczka, ukryty smok
*coming soon*
 
AKTII - Powrót królowej
*coming later*
 
AKTIII - Nowy wróg, stare urazy
*this is basically Endgame*
 
EPILOG - Coś się kończy, coś się zaczyna
*this is my sinister plan*
 
____________________________________________________________________________________________________________________

UWAGA WAŻNE
Pisać zaczynałem sam, a potem dołączył się do mnie znajomy i napisał 4(właściwie 3 bo ostatni ja napisałem) rozdziały. Niestety zrezygnował, a  po jakimś czasie jego rozdziały zniknęły z google drive. I wychodzi na to, że nie uda się ich odzyskać, a szkoda bo były integralną częścią opowiadania, a ostatni IV rozdział jako, że pisany przeze mnie ściśle się uzupełniał z jednym z rozdziałów MLDemonic. Dlatego jak kiedyś znajdę trochę czasu to spróbuję napisać streszczenie tego co się działo w Protectors of the Equestria.

Spoiler

 

"Witam wszystkich, którzy tu zaglądnęli! Jest mi niezmiernie milo z tego powodu. Z niejaką dumą mogę Wam przedstawić moją wersję opowiadania "Protectors of the Equestria". Opowiada ono o pewnym nietypowym osobniku, który utknął w illidycznej Equestrii podczas gdy jego przyjaciołom grozi smiertelne niebezpieczeństwo. Co z tego wyniknie? Zachęcam do czytania! Zapraszam i polecam, Piotr Fronczewski." - zodiak

 

https://docs.google.com/document/d/1SGmaChAq1IYo1i5VQRoHNAm2AmREuJOUXstdQsBxmRg/editProtectors of the Equestria - Rozdział I

https://docs.google.com/document/d/1L2IBEpNrEjo7bx7Cve8pd1dNYA49iwu77A91FeQDDaE/edit?usp=sharing – Protectors of the Equestria - Rozdział II

https://docs.google.com/document/d/1e55TlPTX3mnhbLximLFiT934Aq4jT3bftpE9bgMTMNo/edit?usp=sharing  Protectors of the Equestria - Rozdział III

https://docs.google.com/document/d/13HLrzoglFhYKH1A6vgFuKSHMMD6mxxhv5sO5p0JfCLc/edit?usp=sharing  Protectors of the Equestria - Rozdział IV

 

____________________________________________________________________________________________________________________

 

PS:

Co do "My little demonic" to jest to praca bedaca crossover'rem mojego opowiadania sprzed paru lat i MLP(nie umieściłem tego tagu bo jedyna kopia tego opowiadania jest w mojej głowie). Jesli ktoś stwierdzi ze glówny bohater jest plagiatem z czegoś to zaznaczam ze wymyslilem go za czasów kiedy nie mialem komputera i wychodzilem na dwór by sie z nim utożsamiać z patykowym mieczem w ręku. Jego charakter i reakcje sa oparte na moich. A pomimo tego, iż jego universum nie jest nigdzie spisane to pamiętam praktycznie wszystkie ważniejsze fragmenty jego długiego "życia", więc na wszelkie pytania chętnie odpowiem. A jeśli ktoś stwierdzi, że ten fik nie powinien być w necronomiconie to nadmienię, że decyzję tą podjął pewien moderator, ale jeśli ktoś bardzo się będzie z tym kłócił i powiadamiał admów to jestem bardzo chętny do przeniesienia się do ogólnego działu.

Edytowano przez Sandro de Vega
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj odpowiednie tagi do opowiadania. Obowiązująca forma to umieszczenie tagów w temacie, w kwadratowych nawiasach. Jeżeli do tego chcesz skorzystać z opcji dawanej, przez nowy silnik, to oczywiście możesz, ale opisana tu metoda tagowania jest obowiązującą. Dodatkowo, skoro to seria i większy projekt, to proszę również o przyporządkowanie tagów do każego opowiadania, już w temacie. Chyba że wszystkie mają dokładnie takie same tagi. Czas na zmianę - 2 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No, chłopaki, ten tego, ten...

 

Nie to rzebym poganiał, ale ewidentnie zwróciliście na siebie moją uwagę. Tak mocno, że aż mi szyja chrupła niczym swieży krakers gdy spojrzałem na wasze dzieło.

Ewidentnie wyczekuję na więcej, szczególnie ze strony Zodiaka - jego postać podeszła mi wyjątkowo, a 1 rozdział to ewidentnie za mało, żeby na tym poprzestać.

 

Cłopaki, do pracy!

[nie, ja ich nie poganiam, ja tylko motywuję, tylko motywuję...]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem jeszcze mały bonus w postaci... spisu wydarzeń w kolejności chronologicznej zawierającej ważniejsze momenty z życia Sandro. Gdy ktoś się mnie pytał o coś w stylu "a kiedy to było?" to musiałem się chwilę zastanowić żeby nie popieprzyć faktów. dlatego pomyślałem, że skoro przeszłość mam już obmyśloną to czemu by tego nie spisać. >:3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wiadomo może kiedy będą następne rozdziały obu opowieści?

Jeśli chodzi o mnie to raczej niedługo. Za opóźnienia przepraszam, ale Seth wisi nade mną i co bym nie napisał on mówi, że "on by się tak nie zachował".  A sam nie robi nic oprócz napieprzania w GoW'a III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem aktualkę uzupełniając o rozdział 6 MLDemonic i 2 PotE. I śmiało nakłaniam do czytania. Nie wiem jak u zodiaka, ale u mnie opóźnienia były spowodowane... i tu się bez bicia przyznam lenistwem. Przy okazji w międzyczasie wpadłem na pomysł jeszcze jednego fiku, ale piszę go na razie całkiem na spontanie i nie wiem czy ujży on światło dzienne... chociaż słońca to tamtejsze kuce już dawno nie widziały...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie u mnie wynikło z lenistwa i huśtawki weny. Ale jest w całej okazałości. Z góry przepraszam za wszelkie niedoróbki i nieścisłości, ale brak mi prereaderów. Gdyby ktoś chciał się podjąć to proszę o kontakt na priv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałbym wcześniej, ale ze względu na nagłą przerwę w dostawie świętego spokoju, nie mogłem tego uczynić. Jednak udało mi się przeczytać VI rozdział My Little Demonic i jestem gotowy coś o nim napisać. 

 

Historia rozwija się ciekawie i to jest chyba najważniejsze. Było kilka literówek, ale to były te z rodzaju zbyt długiego przytrzymania alt itd. Gdybyś dał możliwość komentowania, to może jacyś dobrzy ludzie mogliby ci to pozaznaczać. 

 

 

No, to panowie cierpimy na tą samą przypadłość. 

 

Co do FF Zodiaka.

 

Historia Seth'a rozwija się bardzo ciekawie i wciąga. Jestem prawdopodobnie ostatnią osobą, która jest uprawniona do wytykania powtórzeń i tego typu spraw, ale jak już przy tym jesteśmy, to podczas czytania rzuciło mi się w oczy tylko to:

 

 

Wyczekuję kolejnych rozdziałów obu historii. 

Wszelka konstruktywna krytyka jest mile widziana. Tak samo polowanie na takie potknięcia. Chwała ci za to! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

chciałbym zakomunikować, że wyjeżdżam dziś do dżungli i nie wiem jak będzie wyglądał mój dostęp do internetu, a bez zodiaka nic nie zrobię. dlatego przez najbliższe dwa i pół tygodnia prace raczej się nie posuną na przód. z góry przepraszam.

Edytowano przez Sandro de Vega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

WRÓCIŁEM Z WYGNANIA! Jak tylko prześpię najbliższe 16 godzin od razu zabiorę się do pracy nad kolejnym rozdziałem. A żeby nie było, że obijałem się w obozie pracy to mogę wszem i wobec ogłosić, że wziąłem się na poważnie za nowy projekt, który wcześniej był tylko luźną myślą. Co bardziej inteligentni i podejrzliwi pewnie wychwycą zapowiedzi tego fika w MLDemonic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

W końcu aktualizacja! Mój siódmy rozdział i trzeci zodiaka w końcu wychodzi. Wiem, że długo to zajęło, ale gdzieś tam zodiak pisał, że warto czekać. Nie będę oceniał własnej pracy, ale mimo iż wydaje mi się, że rozdział nie jest jakiś wyjątkowo wybitny to nie dość że można się pośmiać to przy okazji fabuła w końcu przybiera konkretnego kierunku. Mam nadzieję, że się wszystkim spodobają.

Edytowano przez Sandro de Vega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiak czemu przerwałeś w takim momencie ? A tak w ogóle to oba rozdziały świetne. U Zodiaka było parę literówek ale nic wielkiego.    

Bu lubię i, co ważniejsze, mogę  :fluttershy5:

Heh, a tak na serio: zostawiam cliffhangery, bo podtrzymują napięcie. Czytelnik czeka z pewną dozą niecierpliwości na kolejny rozdział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...