Skocz do zawartości

FOL czy POZ - reaktywacja


FOL czy POZ  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kogo popierasz?



Recommended Posts

Kiedyś był taki wątek, jednakże został zamknięty, gdyż za długo się nikt nie udzielał, a w międzyczasie mi się nasunęły nowe argumenty. Ci którzy się tu udzielali, znają zasady, ale ogólne wyjaśnienie dla świeżaków w tym temacie się przyda.
Więc na początek to jest element tak zwanych "Biur Adaptacyjnych", czyli mówiąc w skrócie "Equestria przybywa na Ziemię i zaczyna się cała zabawa z ponyfikacją itp. Powstaje FOL przeciwdziałający ponyfikacji, oraz POZ ją wspierający". Nie wiem czy jest możliwość poproszenia o ponowne otworzenie wątku, więc zakładam nowy. Ponadto zakładam też wątek, bo pojawił się (bardzo kontrowersyjny) fanfic osadzony w TCB, jednakże mówiący o kucach w Auschwitz. I tam robił się przez dyskusję offtop. Ponadto jeszcze do reaktywacji tego wątku nakłonił mnie post kuzyna na FB, który pozwolę sobie zacytować:

CYTAT Z FACEBOOKA:
"A dlaczego „znamię bestii”? Już w 1989 roku włoski, katolicki miesięcznik “Chiesa Viva” poinformował, że w Brukseli w siedzibie ówczesnej Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG) znajduje się superkomputer, służący do “oznakowania” wszystkich ludzi ze świata uprzemysłowionego, zwany “Bestią”, skrót od „Brussels Electronical Accounting Surveying Terminal”. Prawdopodobnie właśnie taka nazwa komputera była świadomym, zuchwałym i urągliwym nawiązaniem do tekstu z Apokalipsy św. Jana. Czyż to nie ponury żart iluminatów? Oni takie gierki słowne uwielbiają. Powyższe informacje ujawnił już wcześniej , bo w 1975 roku, dr Charles Ducombe z Urzędu Informacji w Jerozolimie, który złożył oświadczenie że: “dr Hanrick Eldman, naczelny analityk EWG , publicznie potwierdził istnienie w Brukseli, superkomputera o nazwie “Bestia”, zajmującego trzy piętra gmachu i zdolnego oznakować wszystkich mieszkańców Ziemi .”Ponadto wybitny kanadyjski uczony dr Patrick Fisher na zadane pytanie: “czy każda osoba ze świata uprzemysłowionego jest już zarejestrowana w ‘Bestii’ ?”, odpowiedział: “Tak, jest zakodowane nie tylko nazwisko danej osoby ,ale również to czym zajmowała się w ciągu swego życia, to znaczy praca , uzdolnienia, kierunek myślenia i wszystko co może być przedmiotem zainteresowania .”([2] str. 105). Każda z “oznakowanych” osób miała w tym superkomputerze swój unikalny, wedle dr Eldmana, 18 cyfrowy numer, zaczynający się od wspólnej dla wszystkich grupy cyfr 666. Jest to związane z projekt LUCID (Logical Universal Communications Intractive Databank), który zakłada zebranie w jednym centralnym komputerze wszystkich możliwych danych o każdym mieszkańcu naszej planety. Wymagane będzie obowiązkowe posiadanie Universal Biometric Card, czyli uniwersalnej karty biometrycznej lub wszczepionego pod skórę. A gdzie najlepiej wszczepiać te urządzenie? Zgadnijcie. Biochip ma być zasilany elektrycznym biopolem człowieka, a okazało się, że najlepsze dla niego miejsce to dłoń albo czoło…
W przyszłości każdy z nas będzie musiał podjąć decyzję dotyczącą przyjęcia, bądź nie przyjęcia tych czipów i będzie to decyzja brzemienna w skutkach.
ZOSTALIŚCIE OSTRZEŻENI – RESZTA ZALEŻY OD WAS
Jeśli i to nie poskutkuje zawsze pozostaje użycie siły i aparatu państwa w celu realizacji planu. W ostateczności, tych, którzy wciąż odmawiać będą przyjęcia czipu, uzna się za wrogów państwa, terrorystów i zamknie w specjalnych obozach, gdzie nie będą mieli żadnych praw, co oznaczać będzie tortury, a nawet śmierć. Jeśli bowiem nie znajdujesz się w rejestrze chipów jako odpowiedni ciąg cyfr – nie istniejesz. W tak perfidny i podstępny sposób ta „wspaniała”, „cudowna” technologia stanie się iluminatów idealnym sposobem zniewolenia ludzkości.

Jest to fragment o chipach które maja być niedługo w Polsce... To już nie będzie wolny kraj... To ma być na całym świecie!!!"

 

Więc zważywszy powyższy cytat z postów mojego kuzyna i fic który niedawno się pojawił i wywołał wielką burzę na forum, to ani trochę nie mam zamiaru powracać na FOL. Przynajmniej Księżniczka Celestia tak nie ingeruje w swoich poddanych jak próbują rządy państw na Ziemi ingerować w swoich obywateli, dlatego jestem za POZ i nie mam zamiaru wracać na FOL, tym bardziej po lekturze pierwszych dwóch rozdziałów przytoczonego fica i postów mojego kuzyna na Facebooku. POZ przynajmniej nie wgrywa ludziom chipów do śledzenia, nie zamyka w lagrach/łagrach, nie torturuje i nie morduje w bestialski sposób. Więc drodzy zwolennicy FOLu, zastanówcie się czy naprawdę chcecie walczyć o to by rząd wam ingerował w wasze życie. Dla mnie metody POZu nijak się mają do metod FOLu.

 

Żeby trochę przejrzyściej wyglądało to w punktach napiszę wady i zalety obydwu organizacji

 

POZ i kucyki:

Zalety:

-próbują ratować i naprawić nasz zepsuty "porządek" świata

-oferują ponyfikację a w konsekwencji przekłada się to na możliwość życia w Equestrii

-POZ ma poparcie kucyków (ale zależy też od autora fica i samego fica w TCB, np moja koncepcja zakłada POZ jako organizację wspierającą biura i działają w krajach, które tak głęboko popierają FOL, że nie mogą zaistnieć legalne Biura Adaptacyjne)

-na pewno nie skrzywdzą, żadnego brony'ego, pegasis czy kogokolwiek kto jest przychylnie nastawiony wobec kucyków

-starają się rozszerzać na Ziemi Magię Przyjaźni

-są dla każdego zainteresowanego ponyfikacją

-w przeciwieństwie do FOLu, nie są powiązani z polityką, gdyż nie działają jako partie polityczne.

 

Wady:

-czasami dopuszczają się akcji typu "wlanie do kanalizacji eliksiru ponyfikacyjnego", ale w porównaniu z działaniami FOL ma się to jak kradzież batonika z Biedronki do zamachu na prezydenta

-czasami ponyfikują bez odpowiedniego przygotowania osoby ponyfikowanej, jednakże lepsze to niż metody FOLu

-czasami podążają zasadą "Nie jesteś z nami, jesteś naszym wrogiem" (oczywiście to wada obydwu stron).

 

FOL:

Zalety:

-w ich mniemaniu "bronią nasz dom przed najeźdźcami", choć ja bym się kłócił czy działają dla całej ludzkości czy tylko bronią tyłków tych "najwyżej postawionych"

-również podążając ich tokiem myślenia "bronią naszą rasę przed zagładą"

-rozwijają technologię i prowadzą badania naukowe.

 

Wady:

-są jak hejterzy MLP i fandomu: jedni i drudzy gardzą i tępią kucyki, jednakże o ile hejter ogranicza się do odrażających rysunków i pisania wulgarnych komentarzy pod nasz adres to o tyle FOLowiec dopuszcza się przemocy wobec przedstawicieli kucyków jak i tych, którzy ich wspierają

-działają też jako partia polityczna a co za tym idzie, siedzą w syfie

-myślę, że są bardziej dla rządów i ogólnie osób wysoko postawionych niż dla całego ogółu ludzkości

-inspirują się totalitaryzmami XX wieku

-w związku powyższym tworzą i reaktywują obozy pracy/obozy koncentracyjne/obozy zagłady dla kucyków

-brutalnie torturują i przetrzymują w okropnych warunkach kucyki oraz tych, którzy kucom pomagają

-prowadzą "badania" na kucykach, które wyniszczają je fizycznie jak i psychicznie.

-jak przystało na typowych przedstawicieli rasy ludzkiej, "pieniądze podstawą"

-mordują w bardzo brutalny sposób kucyki (m.in. rozstrzeliwanie publiczne w obozach, gazowanie itp.)

-mogą ingerować w obywateli krajów, które współpracują z FOL, m.in. przez wgrywanie wcześniej przytoczonych chipów

-wyznają zasadę "Nie jesteś z nami, jesteś naszym wrogiem" (oczywiście dotyczy też POZu, jednakże w FOLu jest to znacznie częstsze zjawisko)

-w skrajnych wypadkach serca FOLowców są równie przepełnione złem, jak otaczająca nas rzeczywistość.

 

I jako, że w tamtym wątku była ankieta, to tutaj też zagości, ale jednakże wtedy autor wątku nie przewidział osób niezdecydowanych więc będzie dodatkowa opcja.

  • +1 1
Link do komentarza

A teraz może proszę o przytoczenie jasnych i w pełni logicznych argumentów. Możesz nawet z linkami, bo twoja rozpiska jest w mojej opinii lekko stronnicza. Oczywiście ja też od owych naleciałości się nie uwolnię, bo jestem za FOL, ale nie zieję nienawiścią pod płaszczykiem "rozpiski" czy "faktów". Przede wszystkim należy pamiętać, że to wszystko jest fikcją i nie popadać w skrajności oraz wstrzymywać się od konfabulacji i teorii spiskowych.

Link do komentarza

Powiem to niczym fanatyk FOL'u:

 

Oni(kuce) każą nam wierzyć, że nas ratują,lecz tak naprawdę niszczą nas,nasz kulturę,dziedzictwo,historię.Trzeba nauczyć burżuazyjne świnie kuce,że z ludźmi się nie zadziera.(trzeba załatwić bombę od Kim Dzonga)

 

Tak bym powiedział do ludu,gdyby equestria pojawiła się w naszym świecie(i tak jestem za FOL'em)

 

 

Czemu?Lepszy kuc w obozie niż sponifikowana rodzinka(mam ciężkie poczucie humoru)

Link do komentarza

Ja jestem za POZ mimo, że nie popieram przymusowej ponifikacji. Nie lubię, gdy ktoś znęca się nad tymi stworzeniami i jeszcze ratuje się argumentem, że to nie kuce z MLP. Dla mnie to bzdura, to jedno i to samo. Czy walczycie z nimi tylko ze względu na barierę? Czy gdyby się zatrzymała wstrzymalibyście swoje działania? Opowiadania TCB zmieniają nasze spojrzenie na ten świat np. Michalinek powiedział kiedyś, że The Last of Us TEB zwiększył jego więzi z FOL to tak samo ja mogę powiedzieć, że fic Dziennik kuca z Auschwitz potwierdził moje zdanie, że FOL nie różni się niczym od nazistów.

  • +1 1
Link do komentarza

Ja jestem za FOL ale nie popieram metod typu "obóz". I co z tego? To okupanci, wrogowie ludzkiej rasy. Muszą odejść, choć nie muszą ginąć. Jeśli, dajmy na to, bariera się zatrzyma lub wręcz przerwie się połączenie między wymiarami, to nie będę żądny zemsty ani nic takiego. A co, POZ nie ma nic wspólnego z nazistami? "Skucykujmy wszystkich, nawet wbrew ich woli, bo kuce to lepsza rasa". Wskaż różnicę.

Link do komentarza

Też popieram FOL. W każdej wersji kuce mają barierę. Czyli w większości wypadków FOL tak jakby walczy z wiatrakami. Dbają oni o to, żeby ludzkość nie zniknęła. Jako człowiek, patriota i uparty .... ktoś wybieram FOL.

A poza tym lubię swoje palce i dwie nogi. I brak armaty na czole(wiem, tylko dla jednorożców)..

Link do komentarza

A co, POZ nie ma nic wspólnego z nazistami? "Skucykujmy wszystkich, nawet wbrew ich woli, bo kuce to lepsza rasa". Wskaż różnicę.

Oczywiście to propaganda FOLu mająca na celu przekonać ludzkość, żeby widziała potwory w chcących uratować ten świat POZ i żeby zgodzili się na te "chipy" i kontrolę przez nich, którą oferuje FOL i oczywiście nie zapominając walkę o aktualny porządek który jest ch*****y :D

 

I zgadzam się z Torrezem, gdyż tak samo jak jego, mnie fic "Dziennik kuca w Auschwitz" również utwierdza w przekonaniu że to FOL są niczym jak naziści.

 

"Lepszy kuc w obozie niż sponifikowana rodzinka" - Gdybym to ja napisał takie słowa, to już bym się zastanawiał, jak śmiem nazywać się bronym. Przynajmniej zważywszy pierwszą część.

Link do komentarza

Przede wszystkim proszę nie mieszać POZ i kucyków. Przeczytaj któreś z opowiadań wchodzących w skład Czterogodzinek Ghatorra, będziesz wiedział dlaczego.


-próbują ratować i naprawić nasz zepsuty "porządek" świata

Jeśli ratowanie naszego świata ma polegać na zniszczeniu kultury, sztuki i innych dzieł naszej cywilizacji, to ja podziękuję.


-oferują ponyfikację a w konsekwencji przekłada się to na możliwość życia w Equestrii

Ale robi to w sposób niedopuszczalny. Jeśli naprawdę chcą nam pomóc, to dlaczego nie pomogą opracować szczepionki na promieniowanie magiczne i nie przeniosą ludzi do Equestrii? To tak, jakby wywozić głodujące dzieci z Afryki do Stanów, po drodze je "wybielając" i pozbawiając tożsamości narodowej etc.


-POZ ma poparcie kucyków (ale zależy też od autora fica i samego fica w TCB, np moja koncepcja zakłada POZ jako organizację wspierającą biura i działają w krajach, które tak głęboko popierają FOL, że nie mogą zaistnieć legalne Biura Adaptacyjne)

Czasem ma, czasem nie ma. Zależy od opowiadania. Jednak POZ działa we wszystkich krajach. Poza tym argument się nie liczy. Nikt normalny nie przyznałby się do wspierania organizacji terrorystycznej, bo to skończyłoby się zamknięciem biur, inwigilacją etc.


-na pewno nie skrzywdzą, żadnego brony'ego, pegasis czy kogokolwiek kto jest przychylnie nastawiony wobec kucyków

Tak, bo w czasie ataku na zatłoczone miejsce będą pytać, czy jesteś bronym, czy skrzywdziłeś kucyka i czy nie ukradłeś batonika za 1.30 zł... POZ to terroryści, w swoich działaniach nie patrzą na takie rzeczy. Poza tym co z osobami, które kucyki lubią, ale nie chcą się ponifikować?


-starają się rozszerzać na Ziemi Magię Przyjaźni

 

Zapominając przy tym o ważnej części tej magii, tj. o tolerancji i akceptacji wad przyjaciela


-są dla każdego zainteresowanego ponyfikacją.

Dla niezainteresowanych niestety też. Poza tym ponifikują w trybie przyśpieszonym, bez upewnienia się, że pacjent przeżyje przemianę.

 


Wady:
-czasami dopuszczają się akcji typu "wlanie do kanalizacji eliksiru ponyfikacyjnego", ale w porównaniu z działaniami FOL ma się to jak kradzież batonika z Biedronki do zamachu na prezydenta

Jak Kalemu kradną krowa, to to jest grzech, a jak Kali kradnie krowa, to to jest dobrze. Sytuacja rodem z kłótni o to, czyje obozy były gorsze: sowieckie czy nazistowskie.


-czasami ponyfikują bez odpowiedniego przygotowania osoby ponyfikowanej, jednakże lepsze to niż metody FOLu

Po pierwsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że ofiara nieprzygotowanej ponifikacji zejdzie, bo serum będzie miało zły skład. Po drugie robią to zawsze. Po trzecie nie robią w sumie nic innego, podczas gdy taki FOL (a raczej FOW) prowadzi też badania naukowe, działa jako legalna partia polityczna etc. No i nie zapominajmy o tym, że POZ pozostawia swoje ofiary samym sobie, nie przejmując się ich losem. Tak samo robią misjonarze niektórych religii w Amazonii - przychodzą, dają gacie, mówią, że czary są złe, nawracają, odchodzą. A Indianie zostają z kilkoma nowymi chorobami i bez lekarza, bo pełniący jego funkcję szaman boi się, że zgrzeszy.

 


FOL:
Zalety:
-w ich mniemaniu "bronią nasz dom przed najeźdźcami", choć ja bym się kłócił czy działają dla całej ludzkości czy tylko bronią tyłków tych "najwyżej postawionych"

Zauważ, że FOL rekrutuje się z różnych warstw społecznych, ale mało jest tam elity rządzącej. Poza tym to jest obrona własna. Co, jeśli dresiarze będą ci chcieli wpie... zadać wysokie obrażenia za pomocą pięści, stóp i wszelakiej broni mniej lub bardziej improwizowanej, to nie będziesz się bronił? (no dobra, zły przykład, 90% ludzkości by uciekła...)


-również podążając ich tokiem myślenia "bronią naszą rasę przed zagładą"

Bo to jest obrona rasy przed zagładą. Jak myślisz, jakby kucyki zhumanizować, zabrać im ich kulturę, magię, zmienić im psychikę, to pozostałyby kucykami?


-rozwijają technologię i prowadzą badania naukowe.

Czyli robią coś, czego POZ nie robi.
 


Wady:
-są jak hejterzy MLP i fandomu: jedni i drudzy gardzą i tępią kucyki, jednakże o ile hejter ogranicza się do odrażających rysunków i pisania wulgarnych komentarzy pod nasz adres to o tyle FOLowiec dopuszcza się przemocy wobec przedstawicieli kucyków jak i tych, którzy ich wspierają

Ehm... POZowcy też zachowują się jak hejterzy naszego fandomu. Tępią tych, którzy myślą inaczej niż oni.


-myślę, że są bardziej dla rządów i ogólnie osób wysoko postawionych niż dla całego ogółu ludzkości

Tu się mylisz. Jakby był "bardziej dla rządów", to nie miałby takiego poparcia społecznego.


-inspirują się totalitaryzmami XX wieku

Tak jest, robią pranie mózgu, indoktrynują siłą, ci, którzy myślą inaczej, są oblewani eliksirem... A nie, zaraz, to o POZ. POZowcy też czerpią pełnymi garściami z totalitaryzmów, tylko nie bezpośrednio. Poza tym gdzie FOW się tym inspiruje?


-w związku powyższym tworzą i reaktywują obozy pracy/obozy koncentracyjne/obozy zagłady dla kucyków

Pomijając ten nieszczęsny "kucyki w Auschwitz", którego nie czytałem, nie przypominam sobie obozów zagłady. Za to obozy internowania już tak, choćby w Not Alone.


-brutalnie torturują i przetrzymują w okropnych warunkach kucyki oraz tych, którzy kucom pomagają

Przykłady?


-prowadzą "badania" na kucykach, które wyniszczają je fizycznie jak i psychicznie.

Skoro już jesteśmy przy domysłach, to można śmiało założyć, że przed stworzeniem eliksirów strona equestriańska też takie badania prowadziła, tyle że na ludziach. Że brak dowodów? Dowodzi to skuteczności propagandy POZu.


-jak przystało na typowych przedstawicieli rasy ludzkiej, "pieniądze podstawą"

Niby gdzie? Argument z kosmosu. Nawet jeśli prowadzą działalność zarobkową, to robią to w celu zdobycia funduszy = pieniądze są tylko środkiem do celu.


-mordują w bardzo brutalny sposób kucyki (m.in. rozstrzeliwanie publiczne w obozach, gazowanie itp.)

Tylko w jednym opowiadaniu. Ponadto POZ morduje w brutalny sposób ludzi - zdarza się, że dawka eliksiru jest zbyt mała/źle przygotowana, przez co przemiana jest tylko połowiczna.


-mogą ingerować w obywateli krajów, które współpracują z FOL, m.in. przez wgrywanie wcześniej przytoczonych chipów

Dziwny argument, niepoparty dowodami, a jedynie lipną teorią spiskową. FOL raczej nie chciałby tego - raz, że działa dla dobra ludzkości, dwa, że w razie przejęcia władzy przez POZ byłby w danym kraju w sytuacji niezbyt komfortowej. No i POZ robi w sumie to samo - część opowiadań sugeruje lub mówi wprost, że sponifikowani stają się ślepo posłuszni Celestii.


-wyznają zasadę "Nie jesteś z nami, jesteś naszym wrogiem" (oczywiście dotyczy też POZu, jednakże w FOLu jest to znacznie częstsze zjawisko)

FOL poluje na cywili? FOL podejrzewa o zdradę każdego, kto nie rzuca granatem w kucyka? Nie. Za to POZ ponifikuje wszystkich jak leci.


-w skrajnych wypadkach serca FOLowców są równie przepełnione złem, jak otaczająca nas rzeczywistość

To samo tyczy się POZowców.

 

Wychodzi na to, że jestem za FOW. FOW nie jest organizacją terrorystyczną, lecz działa legalnie, m.in. na polu naukowym i politycznym. Jego wrogiem nie są kucyki, lecz POZ; sprzeciwiają się też przymusowi ponifikacji. Zanim ktoś powie, że nie jest przymusowa - jest. Jedyną alternatywą jest śmierć od bariery/promieniowania magicznego. Dlatego FOW dąży do opracowania sposobu na zatrzymanie bariery.

 

Tak przy okazji - walka o nowy, lepszy świat nie powinna polegać na niszczeniu wszystkiego w zasięgu wzroku.

  • +1 1
Link do komentarza

Kiedyś opowiedziałem się za FOL. Teraz nie wiem czy to zrobić, czy być neutralnym. Na pewno nie wstąpię do POZ. Generalnie zadałem sobie pytanie, czym jest FOL... Front Obrony Ludzkości, tak. Ładnie to brzmi, tylko jest jedno pytanie, o jaką ludzkość im chodzi. O tą która jest przedstawiona w owym FFie? Okrutnych, wręcz sadystycznych zwierząt którzy wyzywają się na bezbronnych i słabszych? Owszem wiem, że POZ i kuce dopuszczały się przymusowych ponyfikacji itp. ale wg. mnie człowiek powinien okazywać człowieczeństwo... Aczkolwiek wiem, że POZ święte nie jest i chęć zemsty zawsze istnieje. Ech, jestem rozdarty.

 

Dlatego przestałem być sympatykiem FOL aż w takim stopniu. Nie ukrywam, że podczas czytania owego ficka nie raz miałem ochotę napisać, że wpada oddział komandosów(neutralnych, lub FOL w moim mniemaniu) i wyzwala obóz, ale się powstrzymuję. Cóż, ja mam takie stanowisko w tej sprawie....

 

Aha, by nie było, jestem nadal przy wyzwoleniu Ziemi w tym uniwersum....

Link do komentarza

POZ nie tworzy technologii, bo po co im technologia, jeśli wierzą w magię przyjaźni.

Gandzia napisał również, że jeśli FOL byłby dla "rządu" nie miałby poparcia w społeczeństwie. Chciałbym dorzucić że PO też nie jest dla społeczeństwa a jednak ci jakoś zdobyli uznanie państwa... Obiecywali drugą "Irlandię" a teraz... Czytam dzisiaj w Fakcie, że poseł ma prawie 1000 zł podwyżki a przeciętny człowiek tylko nędzne 12... FOL też może mamić propagandą, że działają dla całego ogółu ludzkości.

A ponadto "polityka"... Jak powiedział Geralt w Wiedźminie 1 - "Polityka sprowadza się do tego samego co seks".

A co do sztuki... Wg fabuły filmu "Equilibrium" sztuka jest przyczyną wojen.

  • +1 1
Link do komentarza

POZje***ało mnie bo jestem za POZ :3

 

to jakieś aluzje do "Biur Adaptacyjnych"??

 

Apropo komputera "B.E.A.S.T" to wiedziałem o nim od dawna :3 NEXUSa czytajcie to wam mózg oprzytomnieje co nam rząd robi

To nie tyle aluzje co dyskusja o Biurach Adaptacyjnych :)

Link do komentarza

To co napisałeś na samym początku, to tylko teoria spiskowa i nie można jej mieszać do oceny ludzkości, ani organizacji FOL. Większość minusów o FOL jest zmyślona, jednakże zarówno FOL jak i POZ również są wymysłami, więc ciężko ustalić prawdziwe wady i zalety tych organizacji. 

Zazwyczaj jestem neutralnie nastawiony w takich sprawach, jednakże w tym przypadku trzymam stronę FOL. Czemu? Ponieważ:

 

-POZ rozpoczął wojnę,

-przymusowo zamieniają w kucyki,

-nikt ich do nas nie zapraszał,

-ich powód toczenia wojny nie ma sensu (w końcu i tak przegrają, to oczywiste),

 

Jeśli nawet wygrają (zamienią w kucyki całą ludzkość), to co z nami zrobią? Przeniosą nas do swojego świata? Istnieje możliwość, że po prostu zrobią z nas niewolników.

Link do komentarza

To co napisałeś na samym początku, to tylko teoria spiskowa i nie można jej mieszać do oceny ludzkości, ani organizacji FOL. Większość minusów o FOL jest zmyślona, jednakże zarówno FOL jak i POZ również są wymysłami, więc ciężko ustalić prawdziwe wady i zalety tych organizacji. 

Zazwyczaj jestem neutralnie nastawiony w takich sprawach, jednakże w tym przypadku trzymam stronę FOL. Czemu? Ponieważ:

 

-POZ rozpoczął wojnę,

-przymusowo zamieniają w kucyki,

-nikt ich do nas nie zapraszał,

-ich powód toczenia wojny nie ma sensu (w końcu i tak przegrają, to oczywiste),

 

Jeśli nawet wygrają (zamienią w kucyki całą ludzkość), to co z nami zrobią? Przeniosą nas do swojego świata? Istnieje możliwość, że po prostu zrobią z nas niewolników.

-Nie zgadzam się z twoim argumentem, że rozpoczął wojnę, ponieważ w pierwszym polskim opowiadaniu TCB to o FOL jest głównie mowa, ale ty pewnie czytałeś inne fici i masz inne zdanie,

- Nie popieram tego, ale co ja mam do gadania, 

- FOLu też nikt nie zapraszał,

- Każda organizacja ma jakiś cel inaczej by nie istniały,

 

Eliksir w różnych opowiadaniach ma różne działania, ja nie uszczęśliwiam na siłę, jeśli taka osoba chce umrzeć jako człowiek to zostawię ją w spokoju. Jeśli eliksir zachowuję ciebie w świadomości to takiego FOLowca nie warto ponifikować, gdyż i tak zostanie przy swoich poglądach. 

  • +1 1
Link do komentarza

Powiem krótko:Gdyby kuce nie przybyły na ziemię,nie byłoby FOL'u i POZ'u.Wniosek:

 

Jest kuc,jest problem,nie ma kuca,nie ma problemu(...zaleciało rasizmem)

Przypomina mi to tłuszczę w Temerii, która gardzi elfami i krasnoludami.

Więc powiem tak: POZ z TCB, Scoia'tael z Wiedźmina = krewne japy :D

I oczywiście analogicznie tyczy się to samo FOLu i Zakonu.

Link do komentarza

Pragnę zauważyć że reaktywacja obozów koncentracyjnych znalazła się tylko w moim ficu<chyba>, i jest to wytwór mojej chorej wyobraźni i moje wyobrażenie FOLu<za którym zresztą jestem  - ,,Jestę sadystą''> I nie jest to oficjalna sprawa z Biur Adaptacyjnych dlatego pragnę byś nie używał tego jako argumentu....

Wszystkie te argumenty kierujemy z ficów, które są wymysłami fanów. Przecież w rzeczywistości tego nie ma.

Link do komentarza

Wszystkie te argumenty kierujemy z ficów, które są wymysłami fanów. Przecież w rzeczywistości tego nie ma.

No tak ale używanie argumentów występujących tylko w jednym ficu? Poza tym jeśli to dotyczy FOLu i POZu to ja używałabym argumentów z oficjalnego uniwersum Biur Adaptacyjnych :P

Link do komentarza

Mogę wskazać jedną rzecz, która jest i będzie w obu organizacjach obecna zawsze. Propaganda. Ja zagłosowałem na FOL, bo jestem przeciwny przymusowi. Jak już rzekłem, nie popieram akcji opartych o wyniszczenie istot niezaangażowanych. Ponadto, jak można wywnioskować z mojej sygnatury, jestem komunistą. To oznacza, że jestem tak samo nastawiony wobec praw ludzi, kucyków czy innych stworzeń. Ale na zatratę własnej tożsamości się nie zgodzę, choć ludzi nie lubię. Bronić bedę rodziny, domu i przekonań własną krwią, nawet jeśli brzmi to górnolotnie i nieprawdopodobnie.

Link do komentarza

a ja nie zamierzam bronić rodziny... nie zamierzam bronić brata, który się odwrócił ode mnie i zostawił całą rodzinę dla swojej "panienki" ani matki, która drze mordę z byle powodu i straszy mnie psychiatrykiem

Eliza... ja od momentu pojawienia się 1 rozdziału się domyśliłem, że jesteś za FOL (czyli po stronie złych)

Link do komentarza

-Nie zgadzam się z twoim argumentem, że rozpoczął wojnę, ponieważ w pierwszym polskim opowiadaniu TCB to o FOL jest głównie mowa, ale ty pewnie czytałeś inne fici i masz inne zdanie,

- Nie popieram tego, ale co ja mam do gadania, 

- FOLu też nikt nie zapraszał,

- Każda organizacja ma jakiś cel inaczej by nie istniały,

 

Eliksir w różnych opowiadaniach ma różne działania, ja nie uszczęśliwiam na siłę, jeśli taka osoba chce umrzeć jako człowiek to zostawię ją w spokoju. Jeśli eliksir zachowuję ciebie w świadomości to takiego FOLowca nie warto ponifikować, gdyż i tak zostanie przy swoich poglądach. 

FOLu nikt nie zapraszał, bo FOL jest u siebie.

 

Pragnę zauważyć że reaktywacja obozów koncentracyjnych znalazła się tylko w moim ficu<chyba>, i jest to wytwór mojej chorej wyobraźni i moje wyobrażenie FOLu<za którym zresztą jestem  - ,,Jestę sadystą''> I nie jest to oficjalna sprawa z Biur Adaptacyjnych dlatego pragnę byś nie używał tego jako argumentu....

 

Nie ma żadnej oficjalnie oficjalnej sprawy. Oczywiście, są takie ogólnie przyjęte ogólniki jak np. to, że określone eliksiry mają inne efekty itp. ale wszystko jest kwestią autorów...

 

 

A jednym z takich ogólników, bardzo popularnym, jest to, że ponifikacja wymaga środków przeciwbólowych, a POZ takowych nie ma/nie dodaje do swoich eliksirów. Jeśli człowiek po oblaniu zdechnie z bólu, to już jego problem.

 

Jakby się ktoś nie zorientował - ja nie jestem za Frontem Obrony Ludzkości. Ja JESTEM Frontem Obrony Ludzkosci.

I nie, POZ nie ma poparcia kucyków. Ani księżniczek. Ani nie "pomaga biurom", oni im szkodzą, bo eliksiry biorą z kradzieży, a do tego psują im reputację.

 

 

http://i.imgur.com/vwiVf.jpg

Link do komentarza

POZ - Grupa składająca się z fanatycznych wyznawców księżniczek, bronych i innego paskustwa w postaci ekologów etc. Tak czy inaczej nie widzą oni żadnej przyszłości ludzkości (zależnie of ff - jeśli bariera się powiększa no to i tak zostanie zniszczona, jak stoi to inne szczytne cele). Ich zaopatrzenie w eliksiry jest owiane tajemnicą (czyli zależy od autora), część ff głosi, ze kradną eliksiry z biur jednak przy rozmachu niektórych akcji można spekulować, że są nieoficjalnie wspierani przez księżniczki do walki z FOL. Ich akcje związane są z jak największą ilością konwersji ludzi w kucyki, często słychać o akcjach ataku na np. szkoły, uczelnie gdzie nie ma zdytniej ochrony a liczba przemienionych będzie bardzo wysoka. W zależności od ff potrzeba środków przeciw bólowych lub nie - też zależy od autora. Główną wadą jest oczywiście to, że nie zwracają uwagi, że niszczą czyjeś życie... no i pozostawiają konwertytów tam gdzie ich zastali. Nie wiadomo kto do nich należy gdyż są to i konwertyci i ludzie, nie mają jakiś oznaczeń. Przeprowadzają uderzenie i znikają.

 

Wedle mnie (największe zalety i wady):

Zaleta:

- Po spotkaniu z POZ dalej żyjesz (tylko, że w zmienionej formie)

Wada:

- ingerują w twój niezależny wybór odnośnie rasy

 

FOL - Organizacja obrońców gatunku składająca się (przynajmniej wedle mnie) z skrajnych narodowców, dresów i reszty hołoty szukającej zaczepki (brutalnie, ale taką opinię o takich ludziach mam -.-). Fanatycznie oddani walce z "Equestriańskim najeźdźcą" poprzez liczne zamachy bombowe na biura (gdzie "zdrajcy ludzkości" dobrowolnie wyrzekają się swojego gatunku), transporty z konwertytami. Ich prosta dewiza sprowadza się do kilku słów "dobry kuc to martwy kuc" co wykonują z wielką skrupulatnością korzystając przy tym z bomb samoróbek, broni automatycznej oraz solidnego wsparcia państw będących przeciw equestrii. Ofiary FOL często trafiają do przytulnego miejsca pod szpitalem gdzie czekają na identyfikację przez pogrążoną w żałobie rodzinę. W FOL występują głównie ludzie jednak wielcy fanatycy (*ukłon w stronę lazarusa/ghattora*) pozostaliby w niej mimo przemiany w kucyka, a nawet by wprowadzali zamieszanie (po cholerę -.-) w equestrii. Częste są opaski z napisem "FOL"(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/559730_167387166746686_1413633646_n.png)

 Ogólnie utożsamiam FOL z Nazistami, którzy gotowi są zastrzelić cię tylko dla tego, że dałeś kucowi koc w zimny dzień. Konwertytów jak i equestrian traktują z brutalnością uważając się za gatunek lepszy

 

Wedle mnie (największe zalety i wady):

Zaleta:

- Opór i ukazanie dumy ludzkiej wobec coraz pewniejszego upadku ludzkości, jeśli chcesz czuć się dumny z tego, kim jesteś: Wstąp do FOL

Wada:

- Po spotkaniu zapewne wylądujesz albo pobity, albo w krematorium

 

 

Starałem się być bez strony gdyż uważam, że obie organizacje nie powinny mieć miejsca bytu. Jednak jeśli miałbym wybrać, to oczywiście POZ - przynajmniej będę dalej żył

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...