Skocz do zawartości

FOL czy POZ - reaktywacja


FOL czy POZ  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kogo popierasz?



Recommended Posts


5. Szkoda że nie słyszałeś o ficu "Najpiękniejsza z najpiękniejszych" a jeszcze większa szkoda, że nie przeczytasz tego fica bo było że jest plagiatem i został usunięty. Tam był motyw z klatką Faradaya, która blokuje magię, gdyż w naszym świecie magia to ponoć jest jak fala elektromagnetyczna.

I jeszcze kilka innych przykładów.

TAM NIE MA TCB! To są normalne crossover'y.

I czemu nie odpowiesz na moje wcześniejsze pytanie? :fluttersad:

Link do komentarza

Owszem, powinno ci się podobać, bo jesteś z POZ, a fic pokazuje brutalność FOL. W przeciwnym wypadku co by ci się podobało? Fici przedstawiające sytuację odwrotną?

Ten fic utrwalił moją niechęć do FOL, ale to inna sprawa. Poza tym nigdy nie będę spokojnie patrzył na fici w których giną Fluttershy, Derpy lub ktokolwiek z Mane6 ani też na brutalność wobec kuców.

 

TAM NIE MA TCB! To są normalne crossover'y.

Co wcale nie jest przeszkodą, żeby czerpać z nich pewne pomysły i przenosić do realiów TCB.

 

Nie pamiętam w którym poście, ale ktoś wspominał mi o tym co by było jakby to ludzie przeszli do Equestrii i zaczęli kolonizować Equestrię (czyli sytuacja odwrotna do TCB), kiedyś był taki fic na FGE ale nie wiem czy jest nadal i nie pamiętam jaki miał tytuł. Sam planowałem (i wciąż planuję ale teraz piszę co innego i nie mam na to czasu) coś takiego, lecz to by było trochę nawiązaniem do Avatara.

 

I czemu nie odpowiesz na moje wcześniejsze pytanie?

Nie wiem o czym ty mówisz. 

Link do komentarza

1. masterbezi, nazywanie kogokolwiek na tym forum hejterem mlp to chybiony pomysł...

2. jak ci się jakiś fanfic nie podoba to nie czytaj. aktualnie największym hejterem tutaj jesteś ty. ludzki świat jest brutalniejszy niż equestria, to fakt. tylko że POZ to część ludzkiego świata w equestrii - bardziej jej szkodzi niż FOL.

3. a co do propagandy. jeżeli świat by był kontrolowany przez jakąś małą grupkę ludzi nie byłoby wojen tylko system podobny do equestri. no, co najwyżej rządzący byliby w rzeczywistości marionetkami.

Link do komentarza
...ludzki świat jest brutalniejszy niż equestria, to fakt. tylko że POZ to część ludzkiego świata w equestrii - bardziej jej szkodzi niż FOL.

 

Nie wydaje mi się, żeby coś mogło szkodzić Equestrii bardziej, niż agresja i brutalność FOLu.

 

3. a co do propagandy. jeżeli świat by był kontrolowany przez jakąś małą grupkę ludzi nie byłoby wojen tylko system podobny do equestri. no, co najwyżej rządzący byliby w rzeczywistości marionetkami.

 

Nie byłoby wojen gdyby światem rządziła mała grupka ludzi? Nie byłbym tego taki pewien. Wszystko zależy od tego przez jakich ludzi świat miałby być kontrolowany. Niektórym ludziom zależy na wojnach, bo niektórym wojny przynoszą zyski.

 

W tym obrazku zamieniamy słowo Mohammed na Celestia, karabiny na eliksiry i mamy cały POZ (ofc MasterBezi trzyma transparent)

 

Naprawdę merytoryczny argument przeciwko POZ...

Edytowano przez Beton
  • +1 2
Link do komentarza


Naprawdę merytoryczny argument przeciwko POZ...

To nie miał być argument tylko porównanie.

 

Zauważ jak dużo podobieństw jest pomiędzy fanatycznymi muzułmanami a POZem

-muzułmanie wierzą że na świecie będzie pokój gdy każdy człowiek będzie wyznawcą islamu, POZ wierzy że osiągną pokój poprzez zamianę wszystkich ludzi w kuce.

-Jedni i drudzy ślepo wierzą swoim przywódcom.

-Są zamknięci na jakiekolwiek logiczne argumeny, mają rację i koniec.

-Przeprowadzają ataki terrorystyczne na cywilach.

-Pranie mózgu, indoktrynacja itp. to ich metody.

-Uznają dzieła innych kultur za zuooo.

-Wierzą że jedynie ich poglądy są słuszne, nikt inny nie może mieć racji.

-Do jednych i drugich łatwo dołączyć ale jeśli chcesz zrezygnować to masz problem.

-Nie liczą się z ilością ofiar jaką poniosą dążąc do celu.

-Dla swojej ideologii potrafią zdradzić rodzinę i przyjaciół.

-Ogromna nienawiść skierowana w stronę tych którzy się im przeciwiają.

 

I nie mówcie że POZ to nie terroryści .

Link do komentarza

To nie miał być argument tylko porównanie.

 

Zauważ jak dużo podobieństw jest pomiędzy fanatycznymi muzułmanami a POZem

-muzułmanie wierzą że na świecie będzie pokój gdy każdy człowiek będzie wyznawcą islamu, POZ wierzy że osiągną pokój poprzez zamianę wszystkich ludzi w kuce.

-Jedni i drudzy ślepo wierzą swoim przywódcom.

-Są zamknięci na jakiekolwiek logiczne argumeny, mają rację i koniec.

-Przeprowadzają ataki terrorystyczne na cywilach.

-Pranie mózgu, indoktrynacja itp. to ich metody.

-Uznają dzieła innych kultur za zuooo.

-Wierzą że jedynie ich poglądy są słuszne, nikt inny nie może mieć racji.

-Do jednych i drugich łatwo dołączyć ale jeśli chcesz zrezygnować to masz problem.

-Nie liczą się z ilością ofiar jaką poniosą dążąc do celu.

-Dla swojej ideologii potrafią zdradzić rodzinę i przyjaciół.

-Ogromna nienawiść skierowana w stronę tych którzy się im przeciwiają.

 

I nie mówcie że POZ to nie terroryści .

I nie mów, że zamachy na biura to też nie jest akt terroryzmu, więc wszyscy jesteśmy wyjęci z pod prawa.

Edytowano przez Torrez
  • +1 2
Link do komentarza

Nie jestem jakimś fanatykiem POZ, ale jestem zdecydowanie po stronie kucyków. Również nie zgadzam się z niektórymi rzeczami, które robi POZ. Jednak FOL szkodzi zdecydowanie bardziej niż POZ.

 

-Jedni i drudzy ślepo wierzą swoim przywódcom.

 

A komu wieży FOL? Politykom, którym zależy tylko na pieniądzach i własnym dobrobycie?

 

-Przeprowadzają ataki terrorystyczne na cywilach.

 

A czy mordowanie kucyków i konwertytów przez FOL to nie jest terroryzm? A ataki terrorystyczne na biura? To jest Twoim zdaniem dobre?

 

-Pranie mózgu, indoktrynacja itp. to ich metody.

 

O praniu mózgu już się wypowiadałem, ale napiszę jeszcze raz. Wzmocnienia cech pozytywnych i usunięcia lub osłabienia negatywnych nie uważam za pranie mózgu, ponieważ zarówno cała dotychczasowa wiedza jak i osobowość pozostaje.
Indoktrynacja moim zdaniem bardziej pasuje do FOL niż do POZ.

 

-Dla swojej ideologii potrafią zdradzić rodzinę i przyjaciół.

 

Zdradzić rodzinę i przyjaciół? A co w przypadku, gdy rodzina wyraża zgodę na ponifikację takiej osoby i przyjaciele też nie mają nic przeciwko? Poza tym ponifikacja jest osobistą decyzją danej osoby.

 

Reszty argumentów nie cytuję bo równie dobrze można je przypisać dla FOL.

Edytowano przez Beton
  • +1 2
Link do komentarza


A komu wieży FOL? Politykom, którym zależy tylko na pieniądzach i własnym dobrobycie?

Nope. FOL nie działa dla polityków. FOLowcy działają dla swoich rodzin, przyjaciół, ojczyzny. Przeczytaj sobie "Ból" z Czterogodzinek Gathora to może zrozumiesz.


A czy mordowanie kucyków i konwertytów przez FOL to nie jest terroryzm? A ataki terrorystyczne na biura? To jest Twoim zdaniem dobre?

Odróżniaj partyzantkę od terroryzmu, biura służą do niszczenia ludzkości - więc można je traktować jako obiekty wojskowe.

 


O praniu mózgu już się wypowiadałem, ale napiszę jeszcze raz. Wzmocnienia cech pozytywnych i usunięcia lub osłabienia negatywnych nie uważam za pranie mózgu, ponieważ zarówno cała dotychczasowa wiedza jak i osobowość pozostaje.
Indoktrynacja moim zdaniem bardziej pasuje do FOL niż do POZ.

Polecam ficki The Last of Us:Take Earth Back i New Eden, szczególnie w tym drugim doskonale widać stopień zmian w osobowości.

Link do komentarza


Nie wiem o czym ty mówisz. 

Przewróciłem na stronę wcześniejszą i aż się przestraszyłem, że gdzieś wcięło mi tamten post. 


Dobra, zmienię oręż. Poczekaj. Jeszcze moment. Już.
Elementy harmonii niszczą chaos, dysharmonię, masonerię itp., prawda? Magia Przyjaźni tak samo.
A co jeśli ja jestem wierny mojemu narodowi( ach, ten patriotyzm)? Jestem dobry, lojalny, hojny i tak dalej? Co zrobią ze mną elementy harmonii i magia przyjaźni? Bo jakby się nie spojrzeć, to ja ją propaguję. Jedyne co wymyśliłem to zatrzymanie się i wyświetlenie "Error".

No, o to pytanie mi chodzi. Na serio nie wiem jak na nie odpowiedzieć.

Link do komentarza

Odróżniaj partyzantkę od terroryzmu, biura służą do niszczenia ludzkości - więc można je traktować jako obiekty wojskowe.

 

To żadna partyzantka tylko czysty terroryzm. Biura nie są obiektami wojskowymi, nie zmuszają one ludzi do ponifikacji. Każdy powinien mieć wolny wybór i FOL nie ma prawa nikomu zabraniać ponifikacji, a tym bardziej odbierać mu życia dlatego, że się ponifikował. Decyzja o ponifikacji powinna być tylko i wyłącznie decyzją danej osoby i nikt nie ma prawa podejmować tej decyzji za nią. Wielu osobom ponifikacja może dawać szansę na nowe, lepsze życie i nie mówię tu bynajmniej o ludziach uciekających przed prawem. Zwrócę tutaj szczególną uwagę na ludzi nieuleczalnie chorych, którym medycyna nie daje żadnych szans. Takim osobom ponifikacja może dawać drugie życie. Czy to jest Waszym zdaniem złe? Czy wolicie odbierać im tą szansę i skazywać ich tym samym na śmierć? Poza tym są osoby, którym z jakichś powodów nie ułożyło się w życiu, straciły wszystko i nie mają dokąd iść - im ponifikacja daje szansę na lepsze życie. Czy również im chcecie tą szansę odbierać? Są także osoby, które zwyczajnie wolą żyć w Equestrii, one też mają do tego prawo i to jest ich własny wybór, o którym FOL nie ma prawa decydować.

  • +1 2
Link do komentarza

To żadna partyzantka tylko czysty terroryzm. Biura nie są obiektami wojskowymi, nie zmuszają one ludzi do ponifikacji. Każdy powinien mieć wolny wybór i FOL nie ma prawa nikomu zabraniać ponifikacji, a tym bardziej odbierać mu życia dlatego, że się ponifikował. Decyzja o ponifikacji powinna być tylko i wyłącznie decyzją danej osoby i nikt nie ma prawa podejmować tej decyzji za nią. Wielu osobom ponifikacja może dawać szansę na nowe, lepsze życie i nie mówię tu bynajmniej o ludziach uciekających przed prawem. Zwrócę tutaj szczególną uwagę na ludzi nieuleczalnie chorych, którym medycyna nie daje żadnych szans. Takim osobom ponifikacja może dawać drugie życie. Czy to jest Waszym zdaniem złe? Czy wolicie odbierać im tą szansę i skazywać ich tym samym na śmierć? Poza tym są osoby, którym z jakichś powodów nie ułożyło się w życiu, straciły wszystko i nie mają dokąd iść - im ponifikacja daje szansę na lepsze życie. Czy również im chcecie tą szansę odbierać? Są także osoby, które zwyczajnie wolą żyć w Equestrii, one też mają do tego prawo i to jest ich własny wybór, o którym FOL nie ma prawa decydować.

Dobrze gada, polać mu, lecz panowie FOLowcy zaraz się przyczepią, że POZ też ponifikuje wbrew woli ehh...

Edytowano przez Torrez
  • +1 2
Link do komentarza

ale POZ ponifikuje WBREW woli! o!

a w jaki sposób FOL ma się bronić jak nie niszcząc zapasów eliksiru. przez barierę nie przejdą a POZ dobrze się chowa. a może też korzysta z zapasów biur... kto wie.

wojna to wojna. POZ to zdrajcy i partyzanci, biura jednak rządowe budynki equestrii.

ludzie w nich to kolaboranci itd...

  • +1 2
Link do komentarza

ale POZ ponifikuje WBREW woli! o!

a w jaki sposób FOL ma się bronić jak nie niszcząc zapasów eliksiru. przez barierę nie przejdą a POZ dobrze się chowa. a może też korzysta z zapasów biur... kto wie.

wojna to wojna. POZ to zdrajcy i partyzanci, biura jednak rządowe budynki equestrii.

ludzie w nich to kolaboranci itd...

 

Dlatego też, jak już wspomniałem, nie wszystkie działania POZ popieram.

Jeżeli FOL chce się bronić przed POZ, to jego działania powinny być wymierzone bezpośrednio w POZ. Ataki na biura powodują tylko śmierć niewinnych osób, które nie konieczne popierają POZ. Biura może i są rządowymi budynkami Equestrii, ale nikogo nie zmuszają do ponifikacji. A co Twoim zdaniem jest złego w dobrowolnej ponifikacji? Jeżeli ktoś chce się ponifikować to jest jego decyzja.

  • +1 1
Link do komentarza

Folowcy i Pozowcy powinni mieć wydzielone oddzielne części forum dla siebie do dyskusji. Normalnie jak NLR I SE. Bo jak się spotkają to większość zachowuje się jak zwierzęta.

A tak w ogóle to TCB to jest tylko poboczne universum MLP. Którego de fácto nie lubię. Więc nie wiem o co cały szum. A gościa z przeciwnej strony barykady nie przekonacie.

Link do komentarza

No widzicie, wreszcie ktoś normalny. Od razu mówiłem nie pienić się, to zjechaliście mnie za stwierdzenie "Equestria nie istnieje". Teraz posłuchajcie głosu rozsądku i zakończcie tę płomienną dyskusje.

Zgadzam się z tobą. Dość wyzwisk i nieszczęsnych argumentów, więc zakopmy topór wojenny i zjednoczmy się. 

Link do komentarza

Również muszę się zgodzić, że należy zawiesić broń i pójść na... hm... soczek. Problemu tego, czy lepszy jest POZ, czy FOL i tak nie rozstrzygniemy, bo to jak kłótnie zwolenników dwóch partii politycznych. Pozostaje jeszcze jedna kwestia do ustalenia.

...kto stawia?

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...