Skocz do zawartości

Projekt "Fantasia" - Legendy Dwóch Światów[Crossover][Seria][Fantasy][Dark][Violence][Adventure]


Verard

Recommended Posts

Witam was ponownie i ponownie was zadręczę swoimi pomysłami na ukazanie MLP w zupełnie innym świetle? Jakim tym razem? Tego dowiecie się właśnie tutaj.

 

Projekt Fantasia

Legendy Dwóch Światów

 

Czym jest ten nowy projekt? Otóż dawno temu, jeszcze gdy MLP nie istniało jako G4 i miałem fioła na punkcie powieści fantasy, miałem opowieść w wykreowanym przez siebie świecie zwanym Syntharią. Ot żyły tu sobie rasy jak ludzie, elfy, krasnoludy, orkowie, smoki, mroczne elfy i tak dalej i tak dalej. Byli bohaterowie, były przygody i wszystko było bardzo dopięte i przemyślane wiele razy, by nie zrobić jakichś głupot. Teraz ten świat powraca w innym świetle. Nie jest to żaden "Another World of Equestria", więc nie spodziewajcie się innowacyjnych widoków na Equestrię. Raczej nasz ukochany świat kucyków staje się przyczyną problemów obecnej Syntharii... ale to już niżej.

 

W roku 4E5981(czwartej ery świata) na horyzoncie pojawił się tajemniczy, potężny słup magicznego światła, który kierował się ku niebu, łacząc z kolejnym, który nadlatywał z przestrzeni kosmicznej. Gdy dwie bliźniacze energie zderzyły się ze sobą, świat został odmieniony. Każdy mieszkaniec Syntharii stracił przytomność, lecz gdy się ubudzili, nie mogli się rozpoznać. Albowiem ich ciała zostały zmienione w kucyki, gryfy i przeróżnych innych przedstawicieli ras, które znajdowały się nad nimi. Gdy spojrzeli w niebo, tysiace kilometrów nad nimi, ujrzeli świat jakby do góry nogami. A tym światem była Equestria. Oba światy łączyły tajemnicze filary których centrum nazwano Pustką. Nikt nigdy tam nie dotarł a także żaden przedstawiciel zarówno Syntharii czy Equestrii nie wiedział jak to się stało i kto jest temu winien. Tak rozpoczęła się piąta era Syntharii.

WSTĘP

https://docs.google.com/document/d/1XXb_K2JXTj30-kW8_tGX1eOjyBF25JJUTG5eoC6znTg/edit

 

 

Świat się zmienił, rasy się zmieniły, lecz Syntharianie nie pozwoli sobie, by księżniczki Equestrii nimi rządziły. Dawni ludzie, elfy czy krasnoludy, trzymali się dalej swych tradycji, standardów oraz kreaowali swoje zwyczaje tak jak pragnęli, bez wtrącania się ich pierwozorów - Equestrian. Synthariańskie rasy były inne, odmienne i bardziej "ludzkie" niż Equestrianie. Doprowadzało to do wielu konfliktów moralnych, które na szczęście kończyły się tylko sprzeczkami między nimi. A jakie były różnice? Tego dowiecie się właśnie w pracach pisarzy stałej ekipy: Mnie, Maba, Aresa oraz Pillstera, którzy kreują swe postaci na typowe fantasy. W tej bajce znajdziecie typowe określenia jak: Mężczyczna-kobieta, gdy zwracamy się do innego Syntharianina czy klacz-ogier jak do Equestrianina. 

 

Czy czerpię z jakichś innych opowiadań jakieś motywy? Raczej nie, to mój pomysł, który jest innowacją, może się wam nie spodobać, ale niektórzy zechcą ujrzeć jak to jest być Synthariańskim kucem, eldirem, gryfem i jak to jest z krasnoludami, orkami czy goblinami i w co się zamienili jako odzwierciedlenie ras Equestrii. Zapraszam do czytania... a jak się nie spodoba - to nie czytać dalej ;3 

 

Szczerze podziękowania dla całej ekipy PB, która odważyła się ruszyć ze mną z tym projektem. Wszystkim pisarzom życzę weny twórczej i chęci do pisania, korektorom/pre readerom cierpliwości a samemu Dolarowi za pomoc w otagowaniu, wskazówkach co do treści oraz ogólnie, że jest porządnym facetem ;3 Tak więc, DO DZIEŁA!

 

PRACE

 

Omnium Arcanum Principia

By Verard Nightmare

 

Historia kapitana Trzeciej Dywizji Zbrojnych Magów Imperium, który właśnie zakończył swoją przymusową, dwudziestoletnią służbę dla Imperatora i teraz pragnie zostać poszukiwaczem przygód. Nie spodziewa się jednak w jaką intrygę się wpakuje i jaką prawdę o świecie pozna na końcu swej wędrówki wraz ze swoimi towarzyszami, których spotka na swej drodze. 

 

Prolog

https://docs.google.com/document/d/142xTCUyA1auMe6RKoF5zGf5q-dsvmnXO67zQvs3BpR4/edit

 

--------------------------------------

Forsaken Delusion

By M.a.b

Nieco mroczniejsza opowieść przedstawiciela rasy Drowów - Mrocznych elfów a tutaj czarnych eldirów(jeleni). Co czeka wygnańca podmroku? Zapewne przeznaczenie, ale czy tylko... tego nie wie nikt.

 

Prolog

 

https://docs.google.com/document/d/1R3RzcMfHowlStuqJce6NSi6lpZBll-dreTJhzJYZMXA/edit

 

---------------------------------------

Bloody Moon

By Pillster

 

Opowieść zabójcy imieniem Lunarion de Moonrage, który zostaje zdradzony przez własny zakon z niewiadomych przyczyn. Czy były członek elitarnego bractwa będzie wstanie odnaleźć się na "wolności", gdzie jednak musi wciaż mieć się na baczności, gdyż asasyni wciąż nie zapomnieli, że za jego głowę wyznaczono grubą nagrodę? I tak, Pillster w końcu gra męską postać!

 

Prolog

 

https://docs.google.com/document/d/1CmoCQPaUF3IOMItuBYGmK-OdWqx1h_vyRWOoTzkdqtc/edit

 

---------------------------------------

 

When the Hammer Strikes

By Ares Prime

WKRÓTCE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim polecam ten projekt. Jest on mocno innowacyjny w porównaniu do tego co sie do tej pory pojawialo, ale był to dobry krok. Z tego co widziałem do tej poty myślę, że wyjdzie warta do przeczytania perełka;3 polecam wszystkim jeszcze raz i zachęcam do czytania^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarny Templariusz

Wszystkie inne mają status - "Odejść ode mnie, nie mam na was czasu i powtarzacie mi schematy, których już wszędzie widzę multum"

Dlatego też chcę zaatakować Fantasią, by mieć pewność, że nikt nie będzie mi tu robił maleńkiej konkurencji - Bo kto zna świat mój własny jak nie ja? 

Trochę potrwa nim damy wam rozdziały I, bo jeszcze jest trochę pracy z samym światem, by go dostosować do kucykowej wersji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...