Skocz do zawartości

Problem z kompem


Recommended Posts

Tak, nareście napisałem temat w odpowiednim dziale.

Wracając do tematu, po omegaczyszczemiu laptopa (rozebranie na części pierwsze po 5 latach) i złożeniu wszytko gra. Jednak gdy się bliżej przyjrzałem to zobaczyłem że na toolbaru po prawej stronie nie ma wszystikch ikon (internet, głośność itd.). Próbowałem ściągnąc apke do sprawdzania temperatury lecz gdy klikam pobierz wyskakuje mi błąd. Więc mam pytanie(a raczej pytania):

Czy to mogło zostać spowodowane przez zniczszenie jakiś obwodów lub czegoś innego?

Czy pomorze reinstalacja czy przywrócenie poprzedniej kopii zapasowei csy poprostu to przez uszkodzone obwody czy coś?

@edit

pisze z fona

Link do komentarza

Ikony mi się też kiedyś same wywaliły (a wczoraj tylko od zasilania zniknęła). Nie znam powodu, ale tak:

PPM na pasek -> Właściwości -> Obszar powiadomień. Na dole wybierasz jakie chcesz. Pole jednak jest zapewne po prostu nieaktywne, skoro ikony zniknęły. Najlepsza rada: zresetuj kompa. U mnie chyba się wtedy ogarniało.

 

Może opisz, co to za błąd apki, co?

Jeśli apka się nie ściąga z powodu błędu sieci (bo czemu piszesz z telefonu, a nie kompa?), to raczej bym przez Panel Sterowania spróbowała ogarnąć. A jeśli nie to, to bym jednak rozkręciła i sprawdziła kartę sieciową.

 

Przywracanie systemu może ci namieszać, bo nic nie instalowałeś - a to ostatni punkt zwykle trzyma od jakichś instalacji. I głównie do tego służy.

 

 

Ach, główne pytanie: co to za system w ogóle?

A apka na pasek boczny ten taki w Windowsie, tja?

 

 

I mała rada: nigdy nie rozkręcaj kompa samemu, jeśli się na tym nie znasz. Ot czasem jedna nie do końca dokręcona śrubka i potem może się wszystko rozwalić (przypadek pesymistyczny ze śrubką przy chłodzeniu).

Link do komentarza

Ok, trza to troche ogarnąć.

Po pierwsze- spróbuje z tymi ikonami

Po drugie- próbowałem pobrać HWMonitor do mierzenia temperatury rdzenia procesora, karty graficznej i innych rzeczy. Po kliknięciu pobierz przekierywał mnie na stronę z błędem że strona nie została znaleziona (a to jest niemożliwe bo pobierałem z Softronika)

Po trzecie- a skąd do diaska mam wiedzieć gdzie jest karta neta w laptopie?!

Po czwarte- Win 7

Po piąte- nie wyświetlają się wszystkie ikony na prawym toolbaru

Po szóste- rozkręcałem mnóstwo rzeczy i je skręcałem

Po siódme- śruby były zabezpieczone żabkami od spodu z chłodzenia więc się trzymały ramy

@edit

Po ósme- HP Pavilion dv6700

@edit 2

Po dziewiąte- pisze na smart bo nie chce mi sie pisać na kompie w nocy

Link do komentarza

Karta sieciowa w laptopach, zazwyczaj, jest zintegrowana na płycie głównej. Nie zobaczysz jej od tak, głównym jej elementem jest wejście RJ-45, potem może być umiejscowiona gdziekolwiek. Jeśli nie upuściłeś płyty głównej, lub nie kładłeś jej na jakichś nierównych powierzchniach, powodując napięcia materiału, nie powinno jej się nic stać. Inna sprawa, że pewnie nie pracowałeś z systemem zapobiegającym przejściu ładunku elektrostatycznego na układ, tak jak robią to w serwisach. Ryzyko uszkodzenia w ten sposób istnieje.

 

Ikony tray`a: Kiedyś miałem podobny problem z Vistą. Pomógł mi plik który naprawiał w rejestrze jakieś klucze. Nie wiem niestety które. Do sevena powinno zadziałać to: klik.

 

Internet, jakkolwiek działa na tym laptopie?

Link do komentarza

Ok wszystko wróciło do normy. Zrobiłem ponowny reset przez baterie i teraz wszystko działa.

Tak, mam neta.

Tak i teraz ma pytanie czy te temperatury są w porządku:

Stan spoczynku

 

THR1- 47 stopni

 

Procesor:

Core 0- 39

Core 1- 38

 

Nvidia GeForce 8400M GS

TMPIN- 52

TMPIN- 52

 

WDC WD3200BEVT -60ZCT0

Assembly- 44

Air Flow- 44

Link do komentarza

Jak na laptopa, to całkiem nieźle. Chociaż przyznam, że takiej różnicy w temperaturze między CPU a GPU to nigdy nie miałem. Najwyżej kilka stopni. Jeśli stosowałeś pastę, to zależnie od firmy potrzebuje ona trochę czasu na wygrzanie się i wypełnienie mikroszczelin. Jedna potrzebuje 200 godzin, inna mniej. Rożnie.

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...