Skocz do zawartości

Pomóżcie ;D


Recommended Posts

Siemka.

Znowu nie wiem czy pisze w dobrym temacie ale mniejsza z tym.

Zamierzam zabrać się do napisania własnego fanfica ale problem jest w tym, że nie wiem od czego zacząć.

Dokładniej chciałbym aby ktoś doświadczony doradził mi np. jakich błędów nie popełniać itp.

Dodam, że pomysł na tego fanfica już mam tylko właśnie problem jest w tym, że nie jestem dobry w pisaniu i chciałbym przeczytać parę rad aby ten fanfic nie nadawałby się tylko do kosza.

Dzięki z góry i pozdro :D

Edytowano przez RejnbąDasz
Link do komentarza

1) Pilnuj ortografii i prawidłowych nazw "Naszonduf oszó" unikaj jak ognia.

2) Budowa opowiadań - akapity, przecinki, kropki itd

3) Trening pisania, czytanie książek - obowiązek

4) Opisów nie zaniedbuj - samą akcją opowiadanie nie żyje

5) Staraj się trzymać torów opowiadania własnego, nie zbaczając na prawo czy w lewo - można tak się zgubić i wyjdzie masło maślane.

Tych rad jest multum, ale zapamiętaj jedną - nie wszystko uda Ci się od razu i tylko ćwiczenia oraz szczere oceny pomogą Ci się wbić na wyższe poziomy pisarstwa. Nie zrażaj się i pisz.

Link do komentarza

1) Pilnuj ortografii i prawidłowych nazw "Naszonduf oszó" unikaj jak ognia.

2) Budowa opowiadań - akapity, przecinki, kropki itd

3) Trening pisania, czytanie książek - obowiązekN

4) Opisów nie zaniedbuj - samą akcją opowiadanie nie żyje

5) Staraj się trzymać torów opowiadania własnego, nie zbaczając na prawo czy w lewo - można tak się zgubić i wyjdzie masło maślane.

Tych rad jest multum, ale zapamiętaj jedną - nie wszystko uda Ci się od razu i tylko ćwiczenia oraz szczere oceny pomogą Ci się wbić na wyższe poziomy pisarstwa. Nie zrażaj się i pisz.

To pobieram dysk google i zabieram się do pracy. Postaram się skończyć w ten weekend :D

Link do komentarza

1. Nie ufaj autokorekcie gdocsa. Nigdy. Na wszelki wypadek przekopij sobie tekst do Worda i sprawdź (i tak jakieś błędy przepuści, ale będzie ich mniej). W razie wątpliwości - google i SJP.

2. Unikaj zaczynania zdań od i. Wyjątki: styl podniosły/biblijny (patrz: Tolkien).

3. Po napisaniu rozdziału przeczytaj go raz jeszcze. Potem prześpij się i przeczytaj jeszcze raz. No i jeszcze jeden przed opublikowaniem.

4. Czytaj książki. Pomaga.

5. Jak już było wspomniane: akapity, interpunkcja itd. Poza tym pamiętaj o justowaniu.

6. Nie wiem jak wy, ale ja pisząc dialog zastanawiam się, czy ktoś by tak powiedział. Wiadomo, że inaczej będzie mówił szlachcic, inaczej zwykły chłop etc.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...