Skocz do zawartości

Fundubbingi


Recommended Posts

Chciałabym się was zapytać co myślicie na temat fundubów. Dlaczego są tworzone? W jaki sposób się je robi? Dlaczego są tak popularne?

Moim zdaniem powstają i będą powstawać z kilku powodów. Po pierwsze, dlatego, że ludzie, oglądając odcinki, sami starają się naśladować głosy aktorów i aktorek - tych drugich jest zdecydowana większość, dlatego tworzą je zwyle Pegasis.

Do drugie, z nudy :) Tak, takie jest moje zdanie.

Po trzecie, robienie fundubów daje pewną satysfakcję. Tworząc je, ludzie czują, że COŚ robią dla fandomu. Oczywiście w chwili obecnej jest ich już tak dużo, że jeden w tę czy drugą stronę nie robi wielkiej różnicy.

No... Wygadałam się :D Zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza

Cóż... jak dla mnie fanduby są przede wszystkim dla fun'u... sama się czasem w to bawię (chociaż z tego co zrobiłam, tylko 2 rzeczy wrzuciłam w internety) i dla mnie to po prostu zabawa. Wiem, że dla większości innych też... tylko niektórzy biorą to aż nazbyt za zabawę i publikują fanduby o marnej jakości tłumacząc się, że to było tylko dla zabawy, więc nie jest jakoś profesjonalnie zrobione. Takie podejście nie jest dobre.
Co do pytania 'w jaki sposób się je robi'...to proste: pisze się tekst, starając się, by synchronizował się z liczbą sylab, akcentami i rytmem oryginału, nagrywa się swoje kwestie, a później ładnie skleja w jakichś programikach. Wielkiej filozofii w tym nie ma, ale to jest chyba największa część fun'u w tworzeniu dubów.
Co do popularności... nie mam pojęcia :pinkie4:

  • +1 1
Link do komentarza

Fanduby są jak wyżej dla satysfakcji i dla fun'u, lecz niektórzy robią je by się rozwijać w tym co kochają, na przykład aktorstwo i różne rzeczy, fanduby nie są tak popularne i często robione, mało jest idealnych fandubów i są one rzadkie, Zazwyczaj fandub tworzy się w AudaCity wycinając kwestie oryginalne podmieniając na własne, lecz czasem to woła o pomstę do nieba, gdyż jest to słabej jakości i nieprofesjonalne. :dunno:

Link do komentarza

Ja najbardziej podziwiam tych Bronies i Pegasisters, którzy tworzą własne polskie wersje nieprzetłumaczonych jeszcze piosenek, oraz nagrywają fanduby. Do tego wszystkiego potrzebny jest spory talent.

Sama bawię się w tłumaczenie niektóych scen i piosenek z trzeciego sezonu, tyle że mam okropny głos i wstyd mi publikować nagrania w Internecie :twiblush2:

Lubię też przeróbki MLP (oczywiście te, które reprezentują sobą wyższy poziom niż "rzucanie mięsem" na prawo i lewo) w których, zamiast "Ivony" czy wstawiania urywków dialogów z innych filmów, głosu kucom użyczają właśnie fani serialu.

Edytowano przez The Valkyrie
Link do komentarza

Hmm...jeśli już mam to powiedzieć to powiem.

Jestem fandubberką i dla mnie pierwsza rzecz to jest przede wszystkim zabawa. Robię to też ze względu na moje marzenia, najpierw musi być amatorka żeby później profeska. (yay). Po trzecie: zależy jakie fanduby są popularne, bo można być naprawdę dobrym i sławę mieć przeciętną. I samo dopasowywanie głosów do postaci to niezły ubaw. Niektórzy mówią też, że fanduberzy narzekają na polski dubbing, co raczej prawdą nie jest. Niech człowiek robi to co lubi.  

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...