Skocz do zawartości

Tezy i herezje EmoTacoZ'a


Recommended Posts

Ja EmoTacoZ, jeden z założycieli tego forum powracam po 2 latach i pragnę przedstawić Wam moje obserwacje dotyczące obecnego stanu forum.
 
 
1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.
 
2.Fandom to jedna, wielka kupa. Rozumiem, że na forum są osoby młodsze, które nie skończyły nawet 14-15 lat, lecz to nie znaczy, że te osoby są głupimi dziećmi, które pierwszy raz są w internecie i nie wiedzą, jakie zagrożenie na nie czychają.
Ogólna "dziecinna" atmosfera na forum jest żenująca i po prostu spieprzona.
 
3.Jest jeszcze sprawa starszych dzieci - ososby, który na siłę próbują robić z siebie ofiarę losu. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, takie zachowanie tylko pogarsza fandom i jego poziom.
 
4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów, co jest kompletną głupotą, ponieważ nie jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.
 
5."Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta, gdy zachodzi taka potrzeba." jaka potrzeba? Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto? O ile się orientuję, za bycie "niegrzecznym" otrzymuje się bany, a jak "niegrzecznym" trzeba być, żeby konto zostało usunięte? Poza tym, jesto to
kopletnie bez sensu, bo po usunięciu konta ktoś może zrobić sobie drugie bez zmieniania adresu IP. Debilizm.
 
6.30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%. Nawiązuję tu do punktu 2.
 
7.50% za "reklamę", która i tak jest powszechna na tym forum to za dużo. Jeśli ktoś zrobiłby temat reklamujący konkurencyjne serwisy (choć wątpię, żeby znalazła się jakaś konkurencja dla kucykowego forum), taki temat powinien być po prostu zamknięty, a użytkownik UPOMNIONY. Jeśli sytuacja by się powtarzała
dopiero wtedy powinno się warnować.
 
8."Brak reakcji na upomnienia" To jest kompletna bzdura, jeśli ktoś "spammuje", ale nadal to robi, mimo ostrzeżeń to dostaje 50% za "brak reakcji na upomnienia" zamiast tych 20% za "spam". Totalna głupota.
 
9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.
 
10.Pamiętniki mane 6 nie spełniają swojego zadania, są zaniedbane i niestarannie zrobione. Dlaczego? Bo avatarowie są źle wybierani. Avatar to coś w rodzaju redaktora, nie rozumiem dlaczego ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu zajmują tę pozycję. 
 
11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.
 
12.Zablokowane fora to dyskryminacja, dlaczego moderacja ma sobie wybierać, kto może, a kto nie może udzielać sięw danym temacie? Każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, jeśli łamie regulamin dostaje warna i tyle.
 
13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem. 
 
14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity. 
 
15.Wyrzucane przydatnych wątków "bo komuś się nie podobają" jest bardzo nieodpowiednie. Wątek może zostać usunięty tylko wtedy, kiedy łamie regulamin. Od razu zaznaczam, że wątek zamknięty to inna sprawa.
 
16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.
 
17.Wielkim błędem był upadek kroniki forumowej, był to genialny pomysł.
 
18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.
 
19.Kolejną sprawą jest ukryty dział. Wgląd do niego powinni mieć tylko administratorzy, moderatorzy i avatarzy mane 6. Nikt więcej nie jest tam potrzebny, im więcej osób tam - tym większy sajgon.
 
20.Ostatni już punkt przeznaczyłem dla jednej osoby - Tarretha. Jak dobrze wiemy moderacja i administracja bardzo się zmieniła, na stanowiskach avatarów, modów, administratorów siedzą zupełnie inne osoby, niż to było na początku. Z wyjątkiem jednej. Avatar Celestii, główny inkwizytor forum do dziś pozostał ten sam.
Może to tylko moje wrażenie, ale Tarreth najwzyczajniej w świecie się wypalił. Ma swoje humory. Wszystko traktuje zbyt poważnie i zbyt emocjonalnie podchodzi do niektórych spraw. Mała garstka z nas, którzy znają go od początku wiedzą, że kiedyś był to inny człowiek. Jednak pod wiadomo jakimi względami zmienił się
i nie jest w stanie dalej progresywnie prowadzić to forum. Mogę go przyrównać do królowej Angli. Niby jest, ale tylko na pokaz. Nie wnoszę tu o usunięcie go z jego stanowiska, bo nie znam innej na tyle kompetentnej osoby, która mogłaby podołać temu zadaniu. 
 
To głównie moje przemyślenia. Jeśli mógłbym prosić, chciałbym ujrzeć sensowną dyskusję, pokażcie mi, że jednak się mylę. 
  • +1 5
Link do komentarza

Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.

 

A jakieś to są zdolności i preferencję, że się tak spytam?

 

4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów,

 

A czemu miałyby być? 

 

.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

 

To to jeszcze nic. Na forum Football Managera to za link do pirackich treści jest od ranu perm :rainderp:

 

13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem.

 

Jako regent z długim stażem, śmiem się z tym nie zgodzić. Po prostu dużo zależy od współpracy między avatarem a regentem. Gdy ta jest taka jak być powinna, dział tworzony jest naprawdę świetnie.

 

14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity.

 

Czyli co? Limit 200 shoutów na dzień na usera, a jak więcej to ban? :rainderp:

 

16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.

 

Źadna, ale niektórzy cały czas próbują nam wmawiać, że jest różnica. Ogólnie pokoje ssają i są niepotrzebne w takiej formie. MIały być zamknięte pokoje na gore/clop i inne cuda, ale coś stanął ten pomysł.

Link do komentarza

>9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

Fakt powinno być 100%
>11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.

Było gorzej przecież z tym, jest lepiej. A kolesiostwo jest wszędzie, nie tylko na forum.
>13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem.

Zgadzam się w 100%
>14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity.

To SB, ono służy do spamowania.

>16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.

Znowu racja, też o to trułem anusa ale chcą mieć ciężej do ogarnięcia ludzi to niech mają.
>18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.

Też racja.
>Cały 20 punkt.
Tarr na forum jest dziwny i trochę racji masz, że mógłby ktoś zajac jego miejsce, ale nie ma na forum odpowiedniej do tego osoby. Na żywo Tarreth jest spoko człowiekiem i lubię  go, ale podobnie jak Mad Mike (który na żywo jest inny) w internetach mnie denerwuje często.
----
Maglorzata_Foremniak_sie_5925572.jpg

Link do komentarza

 

A jakieś to są zdolności i preferencję, że się tak spytam?

 

 

A czemu miałyby być? 

 

 

To to jeszcze nic. Na forum Football Managera to za link do pirackich treści jest od ranu perm :rainderp:

 

 

Jako regent z długim stażem, śmiem się z tym nie zgodzić. Po prostu dużo zależy od współpracy między avatarem a regentem. Gdy ta jest taka jak być powinna, dział tworzony jest naprawdę świetnie.

 

 

Czyli co? Limit 200 shoutów na dzień na usera, a jak więcej to ban? :rainderp:

 

 

Źadna, ale niektórzy cały czas próbują nam wmawiać, że jest różnica. Ogólnie pokoje ssają i są niepotrzebne w takiej formie. MIały być zamknięte pokoje na gore/clop i inne cuda, ale coś stanął ten pomysł.

1.Moderator powinien mieć jakieś doświadczenie, powinien być nieugięty, stanowczy, ale również przyjazny dla użytkowników. Nie może ulegać naleganiom innych użytkowników.

 

2.Bo to trzymanie za smycz, ktoś odbył karę to dlaczego ma mieć zabronione pisania postów? Jeśli nadal jest debilem to dostaje znowu bana i tyle, bez cackania się.

 

4.Ale w większości przypadków takiej nie ma i dobrze to wiem, bo pamiętam jak ja byłem avatarem i regentem. Może teraz jest lepiej, ale wątpię.

 

5.1 szołt co 3 sekundy i po problemie.

 

 

Sklejamy, bo post pod postem w tak krótkim odstępie czasu nie może być.

~Emronn

 

 

 

>9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

Fakt powinno być 100%

>11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.

Było gorzej przecież z tym, jest lepiej. A kolesiostwo jest wszędzie, nie tylko na forum.

>13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem.

Zgadzam się w 100%

>14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity.

To SB, ono służy do spamowania.

>16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.

Znowu racja, też o to trułem anusa ale chcą mieć ciężej do ogarnięcia ludzi to niech mają.

>18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.

Też racja.

>Cały 20 punkt.

Tarr na forum jest dziwny i trochę racji masz, że mógłby ktoś zajac jego miejsce, ale nie ma na forum odpowiedniej do tego osoby. Na żywo Tarreth jest spoko człowiekiem i lubię  go, ale podobnie jak Mad Mike (który na żywo jest inny) w internetach mnie denerwuje często.

----

 

Co do sb to chodzi mi o to, żeby zapewnić komfort w czytaniu, czasami przez minutę kogoś nie ma, a inni już dużo zaspamowali.

 

Link do komentarza

 

Ja EmoTacoZ, jeden z założycieli tego forum powracam po 2 latach i pragnę przedstawić Wam moje obserwacje dotyczące obecnego stanu forum.
 
 
1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.
 
2.Fandom to jedna, wielka kupa. Rozumiem, że na forum są osoby młodsze, które nie skończyły nawet 14-15 lat, lecz to nie znaczy, że te osoby są głupimi dziećmi, które pierwszy raz są w internecie i nie wiedzą, jakie zagrożenie na nie czychają.
Ogólna "dziecinna" atmosfera na forum jest żenująca i po prostu spieprzona.
 
3.Jest jeszcze sprawa starszych dzieci - ososby, który na siłę próbują robić z siebie ofiarę losu. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, takie zachowanie tylko pogarsza fandom i jego poziom.
 
4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów, co jest kompletną głupotą, ponieważ nie jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.
 
5."Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta, gdy zachodzi taka potrzeba." jaka potrzeba? Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto? O ile się orientuję, za bycie "niegrzecznym" otrzymuje się bany, a jak "niegrzecznym" trzeba być, żeby konto zostało usunięte? Poza tym, jesto to
kopletnie bez sensu, bo po usunięciu konta ktoś może zrobić sobie drugie bez zmieniania adresu IP. Debilizm.
 
6.30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%. Nawiązuję tu do punktu 2.
 
7.50% za "reklamę", która i tak jest powszechna na tym forum to za dużo. Jeśli ktoś zrobiłby temat reklamujący konkurencyjne serwisy (choć wątpię, żeby znalazła się jakaś konkurencja dla kucykowego forum), taki temat powinien być po prostu zamknięty, a użytkownik UPOMNIONY. Jeśli sytuacja by się powtarzała
dopiero wtedy powinno się warnować.
 
8."Brak reakcji na upomnienia" To jest kompletna bzdura, jeśli ktoś "spammuje", ale nadal to robi, mimo ostrzeżeń to dostaje 50% za "brak reakcji na upomnienia" zamiast tych 20% za "spam". Totalna głupota.
 
9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.
 
10.Pamiętniki mane 6 nie spełniają swojego zadania, są zaniedbane i niestarannie zrobione. Dlaczego? Bo avatarowie są źle wybierani. Avatar to coś w rodzaju redaktora, nie rozumiem dlaczego ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu zajmują tę pozycję. 
 
11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.
 
12.Zablokowane fora to dyskryminacja, dlaczego moderacja ma sobie wybierać, kto może, a kto nie może udzielać sięw danym temacie? Każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, jeśli łamie regulamin dostaje warna i tyle.
 
13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem. 
 
14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity. 
 
15.Wyrzucane przydatnych wątków "bo komuś się nie podobają" jest bardzo nieodpowiednie. Wątek może zostać usunięty tylko wtedy, kiedy łamie regulamin. Od razu zaznaczam, że wątek zamknięty to inna sprawa.
 
16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.
 
17.Wielkim błędem był upadek kroniki forumowej, był to genialny pomysł.
 
18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.
 
19.Kolejną sprawą jest ukryty dział. Wgląd do niego powinni mieć tylko administratorzy, moderatorzy i avatarzy mane 6. Nikt więcej nie jest tam potrzebny, im więcej osób tam - tym większy sajgon.
 
20.Ostatni już punkt przeznaczyłem dla jednej osoby - Tarretha. Jak dobrze wiemy moderacja i administracja bardzo się zmieniła, na stanowiskach avatarów, modów, administratorów siedzą zupełnie inne osoby, niż to było na początku. Z wyjątkiem jednej. Avatar Celestii, główny inkwizytor forum do dziś pozostał ten sam.
Może to tylko moje wrażenie, ale Tarreth najwzyczajniej w świecie się wypalił. Ma swoje humory. Wszystko traktuje zbyt poważnie i zbyt emocjonalnie podchodzi do niektórych spraw. Mała garstka z nas, którzy znają go od początku wiedzą, że kiedyś był to inny człowiek. Jednak pod wiadomo jakimi względami zmienił się
i nie jest w stanie dalej progresywnie prowadzić to forum. Mogę go przyrównać do królowej Angli. Niby jest, ale tylko na pokaz. Nie wnoszę tu o usunięcie go z jego stanowiska, bo nie znam innej na tyle kompetentnej osoby, która mogłaby podołać temu zadaniu. 
 
To głównie moje przemyślenia. Jeśli mógłbym prosić, chciałbym ujrzeć sensowną dyskusję, pokażcie mi, że jednak się mylę. 

 

 

p3pJdCx.png

 

Na szybko, ale zdążę zamieścić tu zalążek moich myśli.

 

1. Na pewno nie jest tak, że większość moderacji to "pierwsi lepsi z łapanki". Gdy ktoś z moderatorów zaczyna przeginać, traci swoje stanowisko.

2. Dziecinna atmosfera rzeczywiście daje się we znaki i boli mnie to również.

3. Tutaj także wiem co masz na myśli. Sądzę, że wynika to też ze zmian w społeczeństwie, ludzie są coraz słabsi psychicznie i leniwi więc nie mają siły wziąć się w garść i ogarnąć swoje życie. Czasami rzeczywiście jest to trudne, lecz nie jest to problem na taką skalę jaką się tu czasem widzi.

4. Brak możliwości pisania po banie to nic złego. Realna kara.

5. Tak na wszelki wypadek.

6. Kwestia do dogadania, to rzeczywiście dużo, ale także spam to celowe działanie, więc nie ma tam mowy o tym, by było to przypadkowe.

7. No tak, za reklame jest dużo, moim zdaniem za dużo.

8. Czasami naprawdę są sytuacje, gdy ta opcja jest potrzebna. Gdy np. ktoś ciągle psuje atmosferę i robi ludziom na złość, a nie ma tego w regulaminie. W takim wypadku moderator może przecież go upomnieć, a co jeśli ten nic sobie z tego nie zrobi?

9. Nie wiem co o tym myśleć.

10. Kwestia interpretacji, raczej niewiele osób uważa Avatara za kogoś w rodzaju redaktora, nawet jeśli kiedyś tak było to ewoluowało to do obecnej formy. Avatar sprawuję opiekę nad działem.

11. Niestety, choć to też pole do interpretacji, czy czasami kolesiostwo czy po prostu ktoś sprawdzony ma wziąć się do nowej roboty, z braku wyboru lub po prostu jest najlepszą opcją.

12. Wyobraź to sobie w praktyce.

13. Moim zdaniem regenci to dobry pomysł, są działy w których pomagają bardziej lub mniej, ale jestem w stanie podać parę osób które na pewno dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków i są przykładem dla innych.

14. Ciekawy pomysł.

15. Także jestem za trzymanie długo nieaktywnych tematów, forum nie jest aż tak duże by była konieczność szybkiego ich usuwania. Pod warunkiem, że zawierają w sobie merytoryczną treść na dobrym poziomie.

16. Nie zgodzę się, widać różnicę zwłaszcza w nocy.

17. Pomysł ciekawy, owszem, niespecjalnie praktyczny ale ciekawy.

18. Zdarzają się niestety takie sytuację. Ale rzadko, nie przesadzajmy.

19. Jest w tym dużo prawdy, ograniczenie wyszłoby na dobre forum moim zdaniem.

20. Z Tarrem muszę pogadać.

Link do komentarza

Z tym avatarem chodzi mi o to, że redaktor musi mieć zdolności i predyspozycję do pisania, tak samo avatar również musi umieć i chcieć pisać opowiadania, zabawy, sesje rpg. Jeśli ktoś źle się w tym czuję nie powinien być avatarem.

Link do komentarza
1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.
 
Jedyne, co złe w moderacji widzę, to duma. Jak admin mówi, że coś zdjąć, coś się nie należy to nie, by zgnębić moderatora. Robią swoją roboę, jak szef chce coś inaczej, zrobić to i mieć w dupie tego konsekwencje. Mądry cytat brzmi: "Ja jestem od wykonywania rozkazów. Konsekwencje tych rozkazów należą do tych, co je wydają.
 
Dlatego Inkwizycjo, co chcę powiedzieć, to nie puszcie się, że to i tamto, przytaknijcie - i tak wszystko pójdzie na administrację.
 
O! I będziecie lżejsi o opinie. Po wuja wam obgadywanie?
 
2.Fandom to jedna, wielka kupa. Rozumiem, że na forum są osoby młodsze, które nie skończyły nawet 14-15 lat, lecz to nie znaczy, że te osoby są głupimi dziećmi, które pierwszy raz są w internecie i nie wiedzą, jakie zagrożenie na nie czychają.
Ogólna "dziecinna" atmosfera na forum jest żenująca i po prostu spieprzona.
 
A niektórym się nie podoba, że podpisujemy forum pod resztę fandomu, dając różne mature content etc. I są to nawet osoby dorosłe. Więc wolę mieć poprawność polityczną, niż kanał.
 
3.Jest jeszcze sprawa starszych dzieci - ososby, który na siłę próbują robić z siebie ofiarę losu. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, takie zachowanie tylko pogarsza fandom i jego poziom.
 
I to wina forum i jego ekipy, tak?
 
4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów, co jest kompletną głupotą, ponieważ nie jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.
 
Jakby dziećmi nie byli, to by banów nie dostali. A tak, to delikwent po banie nie będzie hejt postów robił, bo to wyłapiemy.
 
5."Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta, gdy zachodzi taka potrzeba." jaka potrzeba? Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto? O ile się orientuję, za bycie "niegrzecznym" otrzymuje się bany, a jak "niegrzecznym" trzeba być, żeby konto zostało usunięte? Poza tym, jesto to
kopletnie bez sensu, bo po usunięciu konta ktoś może zrobić sobie drugie bez zmieniania adresu IP. Debilizm.
 
A co Cię obchodzi potrzeba i głupota z decyzją związana? To jest chleb adminów.
 
6.30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%. Nawiązuję tu do punktu 2.
 
Boisz się warnów? JUŻ? Huh... Ale może i racja, by to obniżyć.
 
7.50% za "reklamę", która i tak jest powszechna na tym forum to za dużo. Jeśli ktoś zrobiłby temat reklamujący konkurencyjne serwisy (choć wątpię, żeby znalazła się jakaś konkurencja dla kucykowego forum), taki temat powinien być po prostu zamknięty, a użytkownik UPOMNIONY. Jeśli sytuacja by się powtarzała
dopiero wtedy powinno się warnować.
 
Czytac regulamin, przestrzegać. Jak ktoś robi reklamujący temat, to regulaminu nie przeczytał. A to go nie zwalnia z przestrzegania. Co za tym idzie? Dzieciak, któremu się należy za głupotę.
 
8."Brak reakcji na upomnienia" To jest kompletna bzdura, jeśli ktoś "spammuje", ale nadal to robi, mimo ostrzeżeń to dostaje 50% za "brak reakcji na upomnienia" zamiast tych 20% za "spam". Totalna głupota.
 
To może też faktycznie zreformujemy... Tylko kto dostł aż 50% za coś takiego?
 
9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.
 
Syskol ma rację, 100%.
 
10.Pamiętniki mane 6 nie spełniają swojego zadania, są zaniedbane i niestarannie zrobione. Dlaczego? Bo avatarowie są źle wybierani. Avatar to coś w rodzaju redaktora, nie rozumiem dlaczego ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu zajmują tę pozycję. 
 
Wiele się zmieniło, a tego się nie da tak pilnować. Już.  Nie wiem, co ja z tym zrobię.
 
11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.
 
Tak. Ostatnio się z tym spotkałem przy akcji z Warmenem i... Yarvinem. I będę to tępił.
 
12.Zablokowane fora to dyskryminacja, dlaczego moderacja ma sobie wybierać, kto może, a kto nie może udzielać sięw danym temacie? Każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, jeśli łamie regulamin dostaje warna i tyle.
 
O czym tu teraz mówisz?
 
13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem. 
 
Aczkolwiek lepiej mieć osobę do pomocy z różnymi rzeczami, aniżeli samemu ze wszystkim jechać.
 
14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity. 
 
ShoutBox od tego jest. Od momentu Twojego "Pamiętam, jak za młodu..." populacja forum gwałtownie wzrosła i ShoutBox jest inny. Deal with time passing.
 
15.Wyrzucane przydatnych wątków "bo komuś się nie podobają" jest bardzo nieodpowiednie. Wątek może zostać usunięty tylko wtedy, kiedy łamie regulamin. Od razu zaznaczam, że wątek zamknięty to inna sprawa.
 
W sensie stare wątki? Też może i racja, ale po wuja robić syf? Ktoś założy nowy i dyskusja bedzie żywa, to ok.
 
16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.
 
Tutaj się nie wypowiadam, bo z tym nic wspólnego nie mam.
 
17.Wielkim błędem był upadek kroniki forumowej, był to genialny pomysł.
 
Może.
 
18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.
 
Hę?
 
19.Kolejną sprawą jest ukryty dział. Wgląd do niego powinni mieć tylko administratorzy, moderatorzy i avatarzy mane 6. Nikt więcej nie jest tam potrzebny, im więcej osób tam - tym większy sajgon.
 
xD Z tym ciągle myślimy.
 
20.Ostatni już punkt przeznaczyłem dla jednej osoby - Tarretha. Jak dobrze wiemy moderacja i administracja bardzo się zmieniła, na stanowiskach avatarów, modów, administratorów siedzą zupełnie inne osoby, niż to było na początku. Z wyjątkiem jednej. Avatar Celestii, główny inkwizytor forum do dziś pozostał ten sam.
Może to tylko moje wrażenie, ale Tarreth najwzyczajniej w świecie się wypalił. Ma swoje humory. Wszystko traktuje zbyt poważnie i zbyt emocjonalnie podchodzi do niektórych spraw. Mała garstka z nas, którzy znają go od początku wiedzą, że kiedyś był to inny człowiek. Jednak pod wiadomo jakimi względami zmienił się

i nie jest w stanie dalej progresywnie prowadzić to forum. Mogę go przyrównać do królowej Angli. Niby jest, ale tylko na pokaz. Nie wnoszę tu o usunięcie go z jego stanowiska, bo nie znam innej na tyle kompetentnej osoby, która mogłaby podołać temu zadaniu.

 

Nie. Ja to wszystko mam już po prostu gdzieś. Bo co nie zrobię to i tak wsyscy będą niezadowoleni [o ile ktoś mnie w ogóle posłucha (ukłon w kierunku Skysplita)]

  • +1 3
Link do komentarza

Pozwolę sobie odpowiedzieć pokrótce na wszystkie 20 punktów:

 

1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.

 

1. Mówisz o przewrażliwieniu moderatorów. Wskaż o kogo Ci chodzi, o Inkwizycję? Bo ja tam nic takiego nie zauważyłem. O adminów? Oni zasuwają od strony technicznej aż miło i stanowią wsparcie dla Inkwizycji, więc warnowanie to nie jest ich główne zadanie. Jeśli chodzi o Avatarów i niżej to... to jest Ekipa, ale już nie moderacja globalna. Po prostu zajmują się swoimi działami. Więc jak kulą w płot wg mnie :P

 

2.Fandom to jedna, wielka kupa. Rozumiem, że na forum są osoby młodsze, które nie skończyły nawet 14-15 lat, lecz to nie znaczy, że te osoby są głupimi dziećmi, które pierwszy raz są w internecie i nie wiedzą, jakie zagrożenie na nie czychają.
Ogólna "dziecinna" atmosfera na forum jest żenująca i po prostu spieprzona.

 

2. To, że osoby młodsze są na forum i "niby" wiedzą jakie zagrożenia na nie czychają nie znaczy, że mamy te "zagrożenia" siać na forum.

 

3.Jest jeszcze sprawa starszych dzieci - ososby, który na siłę próbują robić z siebie ofiarę losu. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, takie zachowanie tylko pogarsza fandom i jego poziom.

 

3. Robienie z siebie ofiary losu jest złe jeśli jest nagminne i uprzykrza życie osobom trzecim. Póki jest to niegroźne narzekanie czemu mamy  "wypychać" takie osoby z forum, hm?

 

4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów, co jest kompletną głupotą, ponieważ nie jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.

 

4. Zaraz, zaraz... Ty chyba nie rozumiesz definicji słowa "ban", więc przytoczę definicję: zablokowanie niepożądanemu rozmówcy dostępu do czatu (lub forum dyskusyjnego). Wg Twojego mniemania ban traci jakikolwiek sens, bo dalej ma się dostęp do pisania na forum, to się chyba mija z celem, nie?

 

5."Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta, gdy zachodzi taka potrzeba." jaka potrzeba? Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto? O ile się orientuję, za bycie "niegrzecznym" otrzymuje się bany, a jak "niegrzecznym" trzeba być, żeby konto zostało usunięte? Poza tym, jesto to

kopletnie bez sensu, bo po usunięciu konta ktoś może zrobić sobie drugie bez zmieniania adresu IP. Debilizm.

 

5. Nie wiem jak na IPB, ale na starym silniku banowało się takiego delikwenta na IP. Wg mnie admini z tego nie zrezygnowali, ale to pytanie do nich raczej.

 

6.30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%. Nawiązuję tu do punktu 2.

 

6. 30% za spam to za dużo, hm? Szkoda że inny wymiar kary nie odstraszał userów od spamowania, ba! Niektórzy dalej to robią, ale jest to zdecydowanie mniejsza liczba. Metoda kija w tym przypadku się sprawdza jakoś.

 

 

7.50% za "reklamę", która i tak jest powszechna na tym forum to za dużo. Jeśli ktoś zrobiłby temat reklamujący konkurencyjne serwisy (choć wątpię, żeby znalazła się jakaś konkurencja dla kucykowego forum), taki temat powinien być po prostu zamknięty, a użytkownik UPOMNIONY. Jeśli sytuacja by się powtarzała

dopiero wtedy powinno się warnować.

 

 

7. Wait, gdzie Ty widzisz reklamę niezatwierdzoną na forum (i to jeszcze powszechną!). Bo ja widzę tylko reklamy serwisów partnerskich. No chyba że za reklamę uważasz linki do swoich prac na dA. Wtedy śmiecham hardo z tego argumentu.

 


8."Brak reakcji na upomnienia" To jest kompletna bzdura, jeśli ktoś "spammuje", ale nadal to robi, mimo ostrzeżeń to dostaje 50% za "brak reakcji na upomnienia" zamiast tych 20% za "spam". Totalna głupota.

 

8. To wygląda tak, bo zdaje się nie rozumiesz sensu frazy "braku reakcji na upomnienia". Wystawia się go po warnie za spam. Osoba dalej spamuje to się go upomina, jak spamuje dalej to warn za brak reakcji... Proste i klarowne, prawda?

 

9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

 

 

 

9. Z tego co wiem prawo się nie zmieniło i treści pirackie są wciąż karane prawnie. No chyba że będziemy dane takiego użytkownika udostępniać odpowiednim organom gdy dostaną one zgłoszenie o takich treściach. Właściwie to administracja ma taki obowiązek.

 

10.Pamiętniki mane 6 nie spełniają swojego zadania, są zaniedbane i niestarannie zrobione. Dlaczego? Bo avatarowie są źle wybierani. Avatar to coś w rodzaju redaktora, nie rozumiem dlaczego ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu zajmują tę pozycję. 

 

 

 

10. Wait, a czy Pamiętniki nie zostały porzucone? Ustalone zostało, że kto chce to może dalej pisać w pamiętniku swojej postaci, ale NIE MA takiego przymusu. Ktoś tu orbitował za długo na księżycu xD

 

11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.

 

11. Ale czy "kolesiostwo" nie istnieje wszędzie? Czy pani w warzywniaku dająca na zeszyt to też nie jest pewien rodzaj "kolesiostwa"? Jesteś otoczony przez "kolesiostwo" i nic na to nie poradzisz. Poza tym jak ktoś już wspomniał, gdzie indziej bywa jeszcze gorzej.

 

12.Zablokowane fora to dyskryminacja, dlaczego moderacja ma sobie wybierać, kto może, a kto nie może udzielać sięw danym temacie? Każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, jeśli łamie regulamin dostaje warna i tyle.

 

12. Zablokowany jest dział (bo chyba o to chodziło) NLR/SE, bo wszczynane były shitstormy, a w petycji Arjena ludzie zgodzili się na dział na hasło, nikomu to nie przeszkadza, bo wszyscy wiedzą że jeden wybryk i dział pójdzie do kosza. Sprawdza się wszystko świetnie, więc nie ma o czym mówić. A Brohoof ma hasło, bo to chyba normalne jest. Przecież nie będziemy mieli otwartego działu i wszyscy będą mogą przeczytać co będzie w najnowszym numerze czy jak będzie wyglądać okładka.

 

13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem.

 

 

13. Idąc Twoim tokiem rozumowania trzeba by wyrzucić wszystkich regentów i 3/4 Avatarów. Kogo przyjmiesz na ich miejsce? To, że ktoś nie zasypuje swojego działu postami nie znaczy że jest złym Avatarem. Nie liczy się przecież ilość postów, a jakość, nieprawdaż?

 

14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity.

 

 

14. A jak byś chciał wprowadzić ograniczenie na spam na SB? Chyba żeby posadzić trzy osoby, które zmianowo by siedziały na SB i pilnowały, żeby ludzie nie spamowali? I jak określić ile spamu to już spam? Przypomina mi to scenę z badania zawartości cukru w cukrze z "Poszukiwany, poszukiwana". Zatem kategoryczne NIE dla takiego nierozsądnego pomysłu.

 

15.Wyrzucane przydatnych wątków "bo komuś się nie podobają" jest bardzo nieodpowiednie. Wątek może zostać usunięty tylko wtedy, kiedy łamie regulamin. Od razu zaznaczam, że wątek zamknięty to inna sprawa.

 

15. Jakbyśmy szli taką drogą to tematy sprzed dwóch lat w których były dwa-trzy posty i temat umierał mamy trzymać na serwerze. Daj kasę, wykupimy osobny serwer na Twoją zachciankę :rainderp:

 

16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.

 

16. Co rozumiesz przez słowo "spamujecie"? Spam jest karalny i jeśli ktoś przesadza to dostaje stosownego warna. Zresztą ocena spamu jest subiektywna, chyba że przedstawisz jakiś system o czym mówiłem w punkcie 14.

 

 

17.Wielkim błędem był upadek kroniki forumowej, był to genialny pomysł.

 

 

 

17. Pomysł wciąż istnieje, a raczej zdycha w SH, no ale to nie moja broszka...

 

18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.

 

 

 

18. A gdzie Ty widzisz "samowolkę", grup, jak ich nazywasz "uprzywilejowanych"?

 

19.Kolejną sprawą jest ukryty dział. Wgląd do niego powinni mieć tylko administratorzy, moderatorzy i avatarzy mane 6. Nikt więcej nie jest tam potrzebny, im więcej osób tam - tym większy sajgon.

 

19. No, ale po co nam się wtryniasz w to co powinniśmy mieć i kogo powinniśmy dopuszczać do Sanktuarium? Od takich ustaleń jest Administracja, WA i Inkwizycja. Jak będzie na to potrzeba to się ograniczy. Ja sensu takiego działania nie widzę.

 

20.Ostatni już punkt przeznaczyłem dla jednej osoby - Tarretha. Jak dobrze wiemy moderacja i administracja bardzo się zmieniła, na stanowiskach avatarów, modów, administratorów siedzą zupełnie inne osoby, niż to było na początku. Z wyjątkiem jednej. Avatar Celestii, główny inkwizytor forum do dziś pozostał ten sam.

Może to tylko moje wrażenie, ale Tarreth najwzyczajniej w świecie się wypalił. Ma swoje humory. Wszystko traktuje zbyt poważnie i zbyt emocjonalnie podchodzi do niektórych spraw. Mała garstka z nas, którzy znają go od początku wiedzą, że kiedyś był to inny człowiek. Jednak pod wiadomo jakimi względami zmienił się
i nie jest w stanie dalej progresywnie prowadzić to forum. Mogę go przyrównać do królowej Angli. Niby jest, ale tylko na pokaz. Nie wnoszę tu o usunięcie go z jego stanowiska, bo nie znam innej na tyle kompetentnej osoby, która mogłaby podołać temu zadaniu.

 

 

20. Tarra od dawna nie widzę na forum aktywnego, owszem, czasem mu odbijało, ale odbija każdemu. Ważne że potrafił przyznać się do błędu i go naprawić. Wg mnie powinien wrócić do normalnego trybu zarządzania forum, bo nie ma od niego lepszego WA na forum.

  • +1 1
Link do komentarza


1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.

Widziałem już tyle nieodpowiedzialnych moderatorów, że w porównaniu nasi są idealni. Przynajmniej nie straszą banem za nadmierne edytowanie tematu.

 


9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

 

Chyba wiem o co mu chodzi. Wedle prawa polskiego, tego typu pliki możemy ściągnąć i przechowywać na komputerze nie dłużej niż 24 godziny. Przydatne to jest jeśli ktoś chce sprawdzić, czy jego komp ma odpowiednie wymagania. Więc jak spojrzymy na to z tej strony, wrzucanie torrenta nie jest jeszcze wspieranie piractwem. Teoretycznie...

 

W praktyce większość ludzi trzyma te pliki na dysku trochę dłużej i nie ma zamiaru kupić oryginału. A jak to powiedział BrzydkiBurak , pirat to "słaby złodziej". Przyznam, że jestem w dużym stopniu takim internetowym ścierwem, a oryginałów mam niewiele. Ale nie można zachęcać innych do kradzieży. Jeśli ci nie odpowiada piractwo, to może to podchodzić pod demoralizację społeczeństwa.

 

 

 


20.Ostatni już punkt przeznaczyłem dla jednej osoby - Tarretha. Jak dobrze wiemy moderacja i administracja bardzo się zmieniła, na stanowiskach avatarów, modów, administratorów siedzą zupełnie inne osoby, niż to było na początku. Z wyjątkiem jednej. Avatar Celestii, główny inkwizytor forum do dziś pozostał ten sam.
Może to tylko moje wrażenie, ale Tarreth najwzyczajniej w świecie się wypalił. Ma swoje humory. Wszystko traktuje zbyt poważnie i zbyt emocjonalnie podchodzi do niektórych spraw. Mała garstka z nas, którzy znają go od początku wiedzą, że kiedyś był to inny człowiek. Jednak pod wiadomo jakimi względami zmienił się
i nie jest w stanie dalej progresywnie prowadzić to forum. Mogę go przyrównać do królowej Angli. Niby jest, ale tylko na pokaz. Nie wnoszę tu o usunięcie go z jego stanowiska, bo nie znam innej na tyle kompetentnej osoby, która mogłaby podołać temu zadaniu.

Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...

Edytowano przez Piter009
Link do komentarza

Mężczyzna, nie tak wspaniały jak kiedyś- nieco zaniedbany i zarośnięty, do kina. Przed drzwiami kupił popcorn. Patrzy na bilet, dramat-obyczajowy pisany przez życie, podobno prowokujący do rozważań. Powinno być niezgorzej.

 

 

 

Ja EmoTacoZ, jeden z założycieli tego forum

Aha, czyli jednak, piszą, że dramat-obyczajowy a zaczynają od dawki nieświeżego humoru niczym zagrzybione suchary z Afryki i robią mi z tego komedie już od pierwszych scen. No ale może coś im się jeszcze uda.

 

 

 

Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie

Jednak może jest jakieś przesłanie, ale podane w taki sposób, że starożytnym filozofom się w tych ich beczkach nie śniło, że mowa na tak niski poziom może zejść.

 

 

 

Fandom to jedna, wielka kupa. Rozumiem, że na forum są osoby młodsze, które nie skończyły nawet 14-15 lat, lecz to nie znaczy, że te osoby są głupimi dziećmi

Teraz na akcja obrazuje na pewno odbicie duszy autora, tak jak on widzi siebie i jak go widzą inni. Lecz jedyną refleksją stąd wynikające jest ‘kupa’ i ‘niezbyt dobrze’.

 

 

 

Jest jeszcze sprawa starszych dzieci - ososby, który na siłę próbują robić z siebie ofiarę losu. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, takie zachowanie tylko pogarsza fandom i jego poziom.

W tym momencie mężczyzna traci siłę, i musi wesprzeć swoją twarz na całej powierzchni swej dłoni.

 

 

 

jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.

Po dłuższym zastanowieniu się, mężczyzna zaczyna się zastanawiać nad celowością wprowadzonego paradoksu. Skoro są dziećmi, zachowują się jak dzieci, to trzeba do nich podchodzić jak do dzieci. Ewentualnie jak do debili, ale z dwojga złego…

 

 

 

Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto?

Od znudziło mi się pisanie ładnej wypowiedzi. Jak dobrze pójdzie to robić to co ty.

 

 

 

30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%

Deal with it. Nie podoba się możesz iść na ‘przeciętne fora’.

 

 

 

Totalna głupota.

Jak cały twój post.

 

 

 

70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

Nie to szczyt debilizmu kraść i dając linki nakłaniać innych.

 

 

 

Pamiętniki mane 6 nie spełniają swojego zadania, są zaniedbane i niestarannie zrobione. Dlaczego? Bo avatarowie są źle wybierani. Avatar to coś w rodzaju redaktora, nie rozumiem dlaczego ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu zajmują tę pozycję.

To widzisz od czasu jak ty byłeś awatarem to się dużo nie zmieniło, tylko mniej płaczu jest.

 

 

 

Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.

TO wypier*alaj. Nikt ci tu nie każe siedzieć.

 

 

 

Zablokowane fora to dyskryminacja

Bo jakbyś ty się tam udzielał, to by trzeba było i tak zamykać tematy, a tak mogą ‘w miarę’ normalnie funkcjonować.

 

 

 

Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity.

W8 przez pół posta mówisz, żeby dali ludziom spokojnie pisać, a teraz im zabraniasz?

 

 

 

Wyrzucane przydatnych wątków "bo komuś się nie podobają" jest bardzo nieodpowiednie

Jak np. twój (czy tam ziomisza, nie pamiętam czyj dokładnie) o piraceniu anime, i dlaczego taka kradzież jest dobra?

 

 

 

Wielkim błędem był upadek kroniki forumowej, był to genialny pomysł.

Skoro nikomu się robić nie chciało, to widać nie taki genialny.

 

 

 

To głównie moje przemyślenia. Jeśli mógłbym prosić, chciałbym ujrzeć sensowną dyskusję, pokażcie mi, że jednak się mylę.

Ok czyli tak naprawdę nie chcesz normalnej dyskusji z tego wynika.

 

Im dłużej czytam takie posty tym głupszy się czuję. I tym bardziej człowieka wkurza, bo to rage i płacz post pokazujący co mi się nie podoba i wszystko ma być tak jak chcę. Życie nie jest fair ‘bro’, przyzwyczaj się przez większość czasu nie będziesz miał tego co chcesz.

Edytowano przez CzokoDante
  • +1 2
Link do komentarza

Wydaje mi się, że jeszcze chwila i zostaniemy zalani nowymi tematami autorstwa niekoniecznie członków ekipy, ale i użytkowników. A co w tych tematach? Każdy będzie miał swoją własną wizję lepszego forum i własną propozycję lekarstwa na szeroko rozumiane „zło”. Każdy będzie wylewał swoje żale i narzekał, a na forum dalej będzie tak samo. Nadal będziemy na etapie dyskusji z których prawdopodobnie nic nie wyniknie bo skoro teraz mamy kłopoty ze znalezieniem wspólnego języka, to tym bardziej później będą z tym problemy.

 

Ogólnie, nie będę powtarzał tego co już napisano wcześniej, wspomnę tylko, że kary za wszelakie przewinienia są potrzebne, w tym za piractwo i udostępnianie treści chronionych prawem autorskim. Ja rozumiem, że u nas, w Polsce mamy BARDZO ograniczony dostęp do poszczególnych dóbr kulturowych, ceny mamy jak u jubilera, a płace nie za ciekawe, ale czy naprawdę musimy iść po najmniejszej linii oporu? Jestem w stanie zrozumieć i przedyskutować sprawę, aby nie dawać od razu tych 100% jeśli chodzi o jakieś „starocie”, czy wybitnie rzadkie tytuły, których nawet na rynku wtórnym ze świecą szukać, ale jeśli chodzi o nowości, czy coś, co na półce sklepowej stoi za dwie dychy – no way. Poza tym, jak ktoś już się na to zdecyduje, ma google. Nie trzeba podawać na forum linków do torrentów, jak na srebrnej tacy.

 

Kwestia Avatarów i Regentów – uważam, drogi EmoTacoZie, że przesadzasz. Stanowisko Avatara czy Regenta to nie jest praca, za którą dostaje się pieniądze. To jest hobby, dodatkowe zajęcie. Avatarzy i Regenci to też ludzie, którzy mają swoje życia i masę innych spraw, często o wiele ważniejszych niż Internet. Nikt nie jest łańcuchami przykuty do komputera, nikogo nie można zmuszać, by siedział non-stop przed monitorem i stukał w klawiaturę. Jeśli w pracy Avatarów, czy tez Regentów coś się nie podoba – napisać o tym, czy to w odpowiednim temacie w dziale czy to na PW, byle konkretnie. W końcu z czegoś trzeba wyciągać wnioski. To jest o wiele lepsze i bardziej uczciwe rozwiązanie, niż stwierdzenie, że „się nie nadają” bez żadnych konkretów. Poza tym jak wspomniano – jakość przed ilością. Lepsze rzadsze, ale przemyślane posty i powoli wprowadzane nowości niż wrzucanie wszystkiego naraz na łamy forum, bez przemyślenia i bez konkretnego planu. Poza tym wiele też zależy od samych użytkowników, bo jeśli nie będą pisać, to nawet „dostępny 24 godziny na dobę” Avatar nic tu nie pomoże.

 

Tym samym – powodzenia w szukaniu osób, które były by tak idealne i skłonne siedzieć całymi dniami przed komputerem i na co dzień coś pisać, nieprzerywanie. Nie da się.

 

Wiemy już, że wszystkim dogodzić się nie da, ale da się walczyć z trollami, tylko trzeba wreszcie przejść do działania. Kiedyś dzieci neo, dziś gimbaza, określenie się zmieniło, ale problem jest ten sam i tej samej natury. Może warto najpierw zaradzić jakoś fali bezsensu (która nota bene jest głównym powodem kiepskiej atmosfery przez którą uciekają wartościowi użytkownicy a przybywają kolejne "duże dzieci") a potem debatować na temat tego, czy system kar/ regulamin/ niepotrzebne skreślić jest dobry czy niedobry. Zakładając, że nie będziemy się kłócić.

 

No i niestety (a może stety?) ale w takim wypadku, nie ma mowy o pobłażaniu. Znów, nie uda się uzdrowić sytuacji w jeden dzień, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

  • +1 4
Link do komentarza

Ja EmoTacoZ, jeden z założycieli tego forum

Śmiechłem hardo. :lol: Najwyraźniej nie rozumiesz słowa założyciel.

 

 

 

1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.

 

Nie dogodzisz każdemu. Mi aktualna moderacja odpowiada, dobrze się sprawują. Jeżeli Ci się nie podoba to wytknij błędy szczegółowo a nie opisałeś coś ogólnie i nawet nie wiadomo co Ci w kim przeszkadza.

 

 

 

4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów, co jest kompletną głupotą, ponieważ nie jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.

 

Jak najbardziej dobra rzecz, kolega przyjdzie po banie i zacznie wypisywać głupie rzeczy. Moderacja to zobaczy przy akceptacji posta i nie będzie musiała przeglądać forum w poszukiwaniu takich wybryków tylko od razu delikwenta zablokuje.

 

 

 

 

5."Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta, gdy zachodzi taka potrzeba." jaka potrzeba? Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto? O ile się orientuję, za bycie "niegrzecznym" otrzymuje się bany, a jak "niegrzecznym" trzeba być, żeby konto zostało usunięte? Poza tym, jesto to

kopletnie bez sensu, bo po usunięciu konta ktoś może zrobić sobie drugie bez zmieniania adresu IP. Debilizm.

 

Tutaj bardziej chodzi o usunięcie na prośbę użytkownika moim zdaniem.

 

 

 

6.30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%. Nawiązuję tu do punktu 2.

 

Jak najbardziej. Według mnie spam są to wiadomości o niechcianej treści która nie jest na temat lub w ogóle nie ma sensu. Jest to działanie zamierzone które ma na celu utrudnienia i trzeba to karać. 

 

 

 

9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

 

Perm.

 

 

 

11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.

 

Też mi to nie pasuje, nie uznaję takich rzeczy. Popieram to co Tarreth napisał.

 

 

14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity. 

 

Shoutbox jest od rozmawiania. Jak ktoś przegina to zostaje naprowadzony na właściwą drogę.

Edytowano przez Doctor Ktoś
Link do komentarza

No i poco taka ściana tekstu? Nie do końca rozumiem celu dla którego powstał ten temat i tej wylewności autora, skoro i tak to do żadnej zmiany nie prowadzi. Ma rada w tej sprawie jest jedna i nadzwyczaj prosta, jeżeli jakieś miejsce nie jest nam przyjazne możemy je spokojnie bez problemowo opuścić, bowiem poco zadawać sobie i innym cierpienia na siłę tkwiąc w nim.  

Link do komentarza

Ja EmoTacoZ, jeden z założycieli tego forum powracam po 2 latach

 

tumblr_mcvvfj2euE1rk1czeo1_500.jpg

 

Podchodzę do tego tematu trochę żartobliwie, bo inaczej się po prostu nie da, jak ktoś przychodzi po dwóch latach, przypisuje sobie miano założyciela forum (którym jest Yargolek) i wybrzydza, że obecni Inkwizytorzy i Avatarzy nie powinni zajmować swych stanowisk...

 

Pamiętniki mane 6 nie spełniają swojego zadania, są zaniedbane i niestarannie zrobione. Dlaczego? Bo avatarowie są źle wybierani. Avatar to coś w rodzaju redaktora, nie rozumiem dlaczego ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu zajmują tę pozycję.

 

[...] jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem. [...]

 

Wypraszam sobie. Avatarowie jak i Regenci są wybierani na bazie podań słanych do Wielkich Avatarów/ reszty ekipy (jeżeli system podań, jaki funkcjonował przez ostatnie miesiące jeszcze działa) więc decyzje o wybraniu konkretnych członków ekipy nie są podejmowane przez byle kogo. ''ludzie bez żadnych umiejętności w pisaniu'' - przejrzałeś chociaż te pamiętniki? Poza tym - czy Tobie oceniać nasze umiejętności? Każdy z Avatarów stara się jak najlepiej dbać o swój dział, a to, że nowe wpisy w pamiętnikach nie pojawiają się zbyt często, nie świadczy o tym, że dany Avatar nie posiada umiejętności pisarskich. Hoff dobrze to określił, nie ma człowieka, który będzie dostępny w internecie dwadzieścia cztery godziny na dobę i codziennie będzie pisał coś w dziale. Opiekun kucykowego działu ma własne sprawy i nie zawsze może mieć nastrój lub motywację do częstego udzielania się we własnym dziale, w sumie, jak taki Avatar ma mieć motywację, jak wszystko, co słyszy, to narzekanie?

  • +1 2
Link do komentarza

Ja też powiem tyle że zgadzam się z Emo w 99%, 1% odejmuję na kronikę forumową bo niby dobry pomysł ale jakoś mi brakowało tam czegoś.

 

Nie będę się rozpisywać, bo zwyczajnie nie umiem i nie mam po co.

Edytowano przez Na pewno nie Flutteryay
Link do komentarza

Nie. Ja to wszystko mam już po prostu gdzieś. Bo co nie zrobię to i tak wsyscy będą niezadowoleni [o ile ktoś mnie w ogóle posłucha (ukłon w kierunku Skysplita)]

 

Nieco pesymistyczne podejście. Po co coś naprawiać jak to i tak się zepsuje, nie? Szkoda że tych chęci brak. Chyba u wszystkich tak jest...

Edytowano przez Applejuice
Link do komentarza

Ja EmoTacoZ, jeden z założycieli tego forum

 

Zapomniałeś dopisać "i najczęściej łamiący regulamin użytkownik na forum".

 

1.Jedną z kluczowych spraw, jakie chciałbym zaczepić jest moderacja. Większość moderatorów przewrażliwione swoją osobą ludzie, którzy nie mają zdolności, ani żadnych preferencji, aby pełnić tę funkcję.

 

Myślisz, że moderacja została wybrana "bo tak" i na pewno nie braliśmy pod uwagę żadnych praw kluczowych dla stanowiska moderatora? Z moderacją jest tak, że powinna być wzorem do naśladowania, być nieugięta i sprawiedliwa, ale zarazem powinna być wyrozumiała dla osób które wiedzą, że zawiniły. Jedynie z tym mogę się zgodzić to z tym, że niektórzy przesadzają z warnowaniem i to BARDZO mocno.

 

 

 

2.Fandom to jedna, wielka kupa. Rozumiem, że na forum są osoby młodsze, które nie skończyły nawet 14-15 lat, lecz to nie znaczy, że te osoby są głupimi dziećmi, które pierwszy raz są w internecie i nie wiedzą, jakie zagrożenie na nie czychają.

Ogólna "dziecinna" atmosfera na forum jest żenująca i po prostu spieprzona.

 

Zgadzam się w 100%, z całym szacunkiem, ale mam dość tego, że na forum atmosfera jest bardzo dziecinna. Przykład z życia, za zwykłą "dupę" na Shoutboxie parę osób dostanie właśnie bólu tej części ciała. Co to jest, przedszkole?! 

 

 

3.Jest jeszcze sprawa starszych dzieci - ososby, który na siłę próbują robić z siebie ofiarę losu. Nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, takie zachowanie tylko pogarsza fandom i jego poziom.

Mówisz o Attention Whore? Nie spotkałem się od bardzo dawna z takimi osobami na forum.

 

 

4.Po banie nie ma możliwości pisania "swobodnych" postów, co jest kompletną głupotą, ponieważ nie jesteśmy w przedszkolu, ani w szkole specjalnej, no ludzie. Takie cackanie się jest po prostu debilne, moderacja traktuje użytkowników jak dzieci.

 

Ciekawe, że mówi to ktoś kto najczęściej łamał regulamin na forum i to najczęściej dostawał bana, c' nie?

 

5."Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta, gdy zachodzi taka potrzeba." jaka potrzeba? Co trzeba zrobić, żebyście usunęli komuś konto? O ile się orientuję, za bycie "niegrzecznym" otrzymuje się bany, a jak "niegrzecznym" trzeba być, żeby konto zostało usunięte? Poza tym, jesto to

kopletnie bez sensu, bo po usunięciu konta ktoś może zrobić sobie drugie bez zmieniania adresu IP. Debilizm.

 

Jest to zabezpieczenie na wypadek np. Spambotów, żeby administracja mogła bez problemu usunąć takie konto. Przynajmniej tak to rozumiałem podczas pisania regulaminu.

 

 

6.30% za "spam" to o wiele za dużo, na przeciętnych forach jest o max 20%. Nawiązuję tu do punktu 2.

Patrz dwa punkty wyżej.

 

7.50% za "reklamę", która i tak jest powszechna na tym forum to za dużo. Jeśli ktoś zrobiłby temat reklamujący konkurencyjne serwisy (choć wątpię, żeby znalazła się jakaś konkurencja dla kucykowego forum), taki temat powinien być po prostu zamknięty, a użytkownik UPOMNIONY. Jeśli sytuacja by się powtarzała

dopiero wtedy powinno się warnować.

Nie toleruję reklam. Toleruję natomiast prezentację swoich stron. To jest jednak różnica. Jaka? W pierwszym wypadku ktoś pisze po prostu "Zapraszam na xxx!", w drugim pisze dokładnie o czym to jest, i co najważniejsze prosi o ocenę strony. Jest różnica? Jak dla mnie ogromna.

 

 

8."Brak reakcji na upomnienia" To jest kompletna bzdura, jeśli ktoś "spammuje", ale nadal to robi, mimo ostrzeżeń to dostaje 50% za "brak reakcji na upomnienia" zamiast tych 20% za "spam". Totalna głupota.

A co niby proponujesz jeśli ktoś ma za w rzyci to to moderacja do niego mówi? Pogłaskać po główce i napisać "nie rób już tak"?

 

9.70% za treści pirackie to szczyt głupoty tego forum. Nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu chore, żeby dawać 70% za linki do torrentów, no ludzie.

 

 

Proponuję zapoznać się z prawem:

 

"Art. 116.

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

 

Zgadnij kto będzie odpowiedzialny, na pewno nie wrzucający pirackie oprogramowanie. Dlatego ciesz się, że TYLKO 70%.

 

 

11.Kolesiostwo wszem i wobec obecne, osobiście czegoś takiego nie lubię.

Z tym mogę się zgodzić w 100%, bo to był jeden z powodów dla którego odszedłem z administracji.

 

 

12.Zablokowane fora to dyskryminacja, dlaczego moderacja ma sobie wybierać, kto może, a kto nie może udzielać sięw danym temacie? Każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, jeśli łamie regulamin dostaje warna i tyle.

 

Jakie zablokowane fora? Wszystkie są aktywne poza działem z artami gore/r34 (gdzie imo nic się nie dzieje), dział dla ekipy Brohoofa i dla forumowej ekipy. Czego więc oczekujesz?

 

 

 

13.Regenci na dłuższą metę się nie sprawdzają, bo jeśli avatar nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków - nie powinien być avatarem. Krótka piłka - nie masz czasu, masz naukę, pracę - nie jesteś avatarem.

 

Regent jest od pomocy awatarowi. Wierz mi, w grupie można wymyślać o wiele więcej rzeczy niż samemu.

 

 

 

14.Ogólny spam na szołcie to katorga, powinny być jakieś limity. 

 

System antyfloodowy, nakładający limit 1 wpis na 5 sekund, moja propozycja.

 

 

 

15.Wyrzucane przydatnych wątków "bo komuś się nie podobają" jest bardzo nieodpowiednie. Wątek może zostać usunięty tylko wtedy, kiedy łamie regulamin. Od razu zaznaczam, że wątek zamknięty to inna sprawa.

 

Do archiwum idą nieaktywne tematy, do kosza syf. Nie rozumiem o co Tobie chodzi, po co mają być wywieszane tematy do których nikt nie zagląda?

 

16.Jaka jest różnica pomiędzy pokojem szołtboxowym "głównym", a "offtopem"? Tu i tu spamujecie o niczym.

Przeczytaj tytuły pokoi, to będziesz wiedział.

 

17.Wielkim błędem był upadek kroniki forumowej, był to genialny pomysł.

 

Zgadzam się

 

 

18.Samowolka "uprzywijelowanych" grup forumowych to istny chaos.

 

Udowodnij mi na konkretnych przykładach.

 

 

19.Kolejną sprawą jest ukryty dział. Wgląd do niego powinni mieć tylko administratorzy, moderatorzy i avatarzy mane 6. Nikt więcej nie jest tam potrzebny, im więcej osób tam - tym większy sajgon.

Dobrze wiedzieć, że nadal masz tam dostęp, pewnie wiesz jak on wygląda teraz czyż nie?

Edytowano przez Siper
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...