Skocz do zawartości

Technologia w Equestri


Neon

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum!

 

W tym temacie chciałbym usłyszeć wasze opinie o tym jak bardzo waszym zdaniem rozwinięta jest technologia (technologia w sęsie nie tylko elektronika) w Equestri. Pozornie zdaje się że jej po prostu nie ma, ale gdy przyjżymy się bliżej, :notsure:  to zauważymy że może ona być na poziomię równym naszej. Co wy o tym sądzicie? Wstawiajcie arty lub artykuły ptwierdzające wasze opinie, o ile takie znajdziecie.

Link do komentarza

Bardzo ciekawy temat, ale aż dziwne, by nie był już poruszany? Ale to do Ciebie powinno należeć sprawdzenie tego, nie mnie :]
Najpierw zacznę od elektroniki właśnie. Mamy latarki, oświetleniegry wideo, urządzenia Twilight. No chyba, że ładuje się je magią. Ponieważ nigdzie nie widać żadnych linii przesyłowych, ani podłączenia tego czegoś do kontaktu. O, bezprzewodowy odkurzacz, Wielgachna suszarka
A to na pewno jest dobrym przykładem Equestrianskiej myśli technicznej, nie widać by było gdziekolwiek podłączone...
 

O i jeszcze gadżet elektroniczny z MMMystery i lasery. Oczywiście to filmowa wizja, więc może to być po prostu sci-fi :)

 

Trochę to dziwne. Ale moim zdaniem im mniej naszej technologii w Equestrii, tym lepiej, bo dzięki temu nie jest to po prostu pod tym względem nasz świat z kucykami, a coś odmiennego a przez to bardziej interesującego. Choć i tak jest, tylko nie po prostu.

 

Pozostała technologia, to sterowce i pociągi na węgiel :P

 

O i jeszcze przeglądając galerie z odcinków natrafiłem na to:

http://images.wikia.com/mlp/images/3/39/Filly_Applejack_in_Manehattan_1_S01E23.png

Czyżby jakieś przekaźniki? A może system syren alarmowych na wypadek wojny? 

Edytowano przez Crusier
Link do komentarza
Gość Littlebart

Bardzo ciekawy temat, poszperałem trochę w wujku google i coś tam znalazłem ^^

 

Masa zdjęć tutaj z ich "technologią" naprzykład Twilight z mikrofonem bezprzewodowym?

 

Arcade+games+are+canon+at+the+very+least Laboratorium z jakąś nowoczesną technologią .

4003876+_6cc0a6a50c5f53c8a7ebadb0a71c9ed Tak samo jakiś sprzęcior.

Cameras+_3769efe3dc0f135e432102698a7b5ad Aparaty, kamery :)

4003876+_fb616d07f0043fd73ac4bf82e9ffed0 Sprzęt DJ'ski

Equestria+has+varying+ranges+of+technolo Mikrofon bezprzewodowy.

 

 

Myślę, że Equestria stoi na naszym poziomie technologicznym i zdania nie zmienię ;)

Link do komentarza

Nie zapominajmy, że Equestria ma też dużo skrajności. W Equestrii są nawet czołgi i nie jest to jakoś specjalnie ukrywane przed obywatelami (Zwierzak RD),a strażnicy królewscy mimo to dalej latają z włóczniami. Mają też te wszystkie bezprzewodowe gadżety, a nie stworzyły jeszcze telefonów? Rozumiem, że Twilight akurat zbędny jest taki luksus, bo ma smoka robiącego za coś w rodzaju faksu, ale co z innymi?

Ale nie mają jeszcze internetu, więc kucyki są daleko w tyle. Nawet dobrze, bo jeszcze oglądałyby te wszystkie clopy, a oficjalnie to bajka dla dzieci.

 

 

A czytając niektóre posty, włączył mi się tryb spiskowca.

 

 


W odcinku ze znaczkową ospą pojawiły się też kombinezony hazmat.

 

 


O i jeszcze gadżet elektroniczny z MMMystery

Tylko mi to przypomina Pip-boya?

 

 

FALLOUT EQUESTRIA JEST KANONICZNE!

 

Edytowano przez Piter009
Link do komentarza


Tylko mi to przypomina Pip-boya?

Faktycznie, monochromatyczny wyświetlacz, trzy przyciski, chociaż wygląda na jakiś wczesny model . W jednym odcinku są też syreny alarmowe, w końcu trzeba jakoś zarządzić ewakuację do krypty ;)

 

Przy takiej technologii dziwi brak silników spalinowych, może w equestrii nie ma ropy albo Celestia należy do Greenpeacu i

nie zezwala kucom używać technologii powodującej zanieczyszenia.

Link do komentarza

Faktycznie, monochromatyczny wyświetlacz, trzy przyciski, chociaż wygląda na jakiś wczesny model . W jednym odcinku są też syreny alarmowe, w końcu trzeba jakoś zarządzić ewakuację do krypty ;)

 

Przy takiej technologii dziwi brak silników spalinowych, może w equestrii nie ma ropy albo Celestia należy do Greenpeacu i

nie zezwala kucom używać technologii powodującej zanieczyszenia.

No jest maszyna Flima i Flama, a ona na pewno produkowała jakieś spaliny. Tylko pytanie, czy jej napęd był legalny?

Link do komentarza

Z tego co widać to oni ją zasilali magią czy jakoś tak: http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120417201508/mlp/images/e/ed/Flim_Flam_we_don%27t_care_S2E15.png

I tu sam chciałem zauważyć że napewno ciężko byłoby ręcznie zrobić łożyska do tego pojazdu: http://www.fimfiction-static.net/images/story_images/22823.png?1335407714 (deskorolko-cośtam) więc muszą mieć fabryki. No chyba że to magia sprawia że kółka się kręcą.

Link do komentarza


Z tego co widać to oni ją zasilali magią czy jakoś tak: http://images1.wikia..._care_S2E15.png

Magią zasilają tą część produkującą cydr, ale kiedy maszyna tylko przemieszcza się lub spokojnie stoi, to widać dwa kominy z których wydobywa się ciemny dym. Na piosence Flima i Flama wszystko elegancko widać.


tu sam chciałem zauważyć że napewno ciężko byłoby ręcznie zrobić łożyska do tego pojazdu: http://www.fimfictio....png?1335407714 (deskorolko-cośtam) więc muszą mieć fabryki. No chyba że to magia sprawia że kółka się kręcą.

Na pewno mają fabryki. Chociażby Cloudsdale. Skoro potrafią wytwarzać tęcze, śnieg i inne pierdoły, to czemu by nie produkować coś masowo z normalnych surowców? Chociaż ta hulajnoga mogła zostać zrobiona na zamówienie.

Link do komentarza

Ewidentnie widać, że kucyki nie korzystają z magii w każdym możliwym momencie. Mają różne maszyny, sprzęt DJ'a, Twilie ma swoją dziwną maszynkę(tą którą badała Pinkie) itd. Więc rozwój jest :rainderp: Tylko nie wiemy czym ona jest zasilana, ponieważ nikt wprost nie powiedział że korzystają z energii elektrycznej. Może jakiś rodzaj magii, to już prędzej. Oczywiście sporo im do nas, lecz nie potrzebują technologii tak bardzo :fluttershy5:

Link do komentarza

Technologia w Equestrii? Niech zgadnę... tarcze antymagiczne, rakiety nuclearno-magiczne, pistolety na magię, bazoki na kryształy,

elektrownie kryształowe (ekologiczne), miasta, jakieś pojazdy ba magię czy keyształy itd.

Tak ja sobie wyobrażam Equestrię.

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...