Skocz do zawartości

Pamiętacie?


asie

Recommended Posts

xFG1izs.jpg

Ach, Fluttercraft... Serwer, który w swojej historii przeszedł bardzo wiele... Od ambitnego startu w lipcu 2012, przez shitstormy, nowe pluginy, modyfikacje, usprawnienia, upadki, wzloty, podziały aż do całkiem niedawna... Był. W tej, czy innej, niekoniecznie mojej formie, ale serwer ten istniał.

fsuPT6F.jpg

Najciekawsze zdarzenia, jakie pamiętam... Wprowadzenie skarpetek to chyba najświeższa z nich. Najcieplej wspominam czasy Fluttercrafta 2.0 - społeczność nie była duża, lecz należała do zgranych i przyjemnie spędzałem wtedy czas.

Nd6NFI0.jpg

Może nie byłem idealnym administratorem, ale za każdym (re)startem Fluttercrafta próbowałem spróbować czegoś nowego - czy to zmieniając mody, czy to dopisując nowe pluginy, czy zmieniając zasady lub styl gry. Mimo to, ciężko było w końcowej fazie utrzymać społeczność, w której każdy chciał czegoś innego...

0cYKvV5.jpg

Co przyniesie przyszłość? Nie wiem. Nie wiem, co robić. Nieraz nachodzi mnie myśl o kolejnym podejściu, ale... Nie wiem. Może w wakacje. Nie wiem, co chciałbym wypróbować tym razem.

-- asiekierka

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja... pamiętam fluttercrafta z sierpnia poprzedniego roku,

 

potem przestałem grać i nie spodziewałem się że server upadnie, jakoś w styczniu wchodzę na dawne ip i mi mówią że tego servera już nie ma

 

szkoda...

 

Powodów było kilka... Przedstawię teraz (skrótowo) historie Fluttercrafta - powinna kilka rzeczy rozjaśnić.

 

HISTORIA FLUTTERCRAFTA - POCZĄTKI

 

[brak obrazka]

 

Fluttercraft 1.0 [14 VII - 29 VIII 2012]... To była pierwsza wersja. Zaczęło się od testów, które w krótkim czasie jednego, dwóch dni stały się oficjalnym serwerem. Byl to pierwszy kucowy serwer z modyfikacjami i pierwsza poważna alternatywa dla nielubianego wtedy[citation needed] poNlandu. Zaczelo sie od shitstormow: byla burza o nieslusznie zbanowanego Replina. Dużo z tamtego okresu nie pamiętam.

 

Fluttercraft IC2 [któryś dzień sierpnia 2012] - Po miesiącu działania serwer zrobił się nudny. Próbowaliśmy urozmaicić rozgrywkę i wprowadziliśmy IndustrialCraft. Niestety, zepchnęło to wszystkie klacze i ogiery do piwnic, tworząc serwer bardziej przypominający film dokumentalny o /b/ aniżeli Equestrię. Po paru dniach wróciliśmy do 1.0, ale trwały pracę nad kolejnym podejściem...

 

WpVYshc.png

 

Chyba największym osiągnięciem Fluttercrafta w historii był pałac Canterlot, którego zdjęcia planuję wkrótce wykonać, autorstwa Cygnusa i Hedzia. Wielkie brawa dla nich, spędzili nad tym kilkanaście godzin... ale parę tygodni później...

 

Fluttercraft 2.0 (29 VIII - IX 2012)... Niedościgniony wzór, jeśli chodzi o ilość dodanych funkcji. Oto pełna lista dodanych funkcji przez 2 dni wielkich prac - 29 i 30 sierpnia.

 

KLIENT:

+ Dodano jako opcje Inventory Tweaks (do sortowania inventory)

+ Dodano kucykowe obrazy!

+ Dodano Monety Mod

+ Dodano ComputerCraft 1.41! (Zolwiki na razie zablokowane)

+ Dodano Trains Mod! (UWAGA: ON MA 9MB, RADZE POCZEKAC)

* Zmiana wersji Mine Little Pony do poprawionej 1.2.7

* Update Railcraft do 5.4.7b

- Usuniecie IC2 i powiazanych

- Usuniecie smieci od Portal Gun Mod

 

SERWER:

+ Zmieniono system rzucania czarow na lepsze

+ Dodano ekonomie!

+ Dodanie pluginu NoItem

* Ponowna konfiguracja pluginu LWC

* Naprawiono Nether i lozka

* Update Railcraft do 5.4.7

* Zmiana balansu ras (plusy dla kucow ziemnych i jednorozcow)

* Zmiana mapy na nowa

- Usuniecie IC2 i powiazanych

- Usuniecie pluginow WorldGuard i Residence

- Usuniecie innych niepotrzebnych pluginow

- Oczyszczono liste czarow

- Usunieto komputery z RedPower 2

 

INNE:

+ Dodano ikone.

* Update MCUpdatera

+ Rozpoczecie prowadzenia changelogu.

 

Przytoczę tutaj najważniejsze z nich, ktore zaważyly na dalszych losach Fluttercrafta.

+ Dodano Monety Mod.
+ Dodano ekonomie.

Mimo usilnych prób wprowadzenia ekonomii, 99% serwera miało ją gdzieś. No cóż, był to eksperyment.

+ Zmieniono system rzucania czarow na lepsze

Do dziś opinie na temat "lepszości" systemu wybierania przez klawisze 1-9 od systemu wybierania kliknięciami myszy są podzielone.

* Zmiana balansu ras (plusy dla kucow ziemnych i jednorozcow)

To była bardzo wyczekiwana zmiana, jednak pod koniec okazała się mniej ważna, niż przypuszczano.

+ Dodano Trains Mod! (UWAGA: ON MA 9MB, RADZE POCZEKAC)

LAAAAAAAAAAAGI

* Zmiana mapy na nowa

Tragiczne w skutkach, o czym powiem wkrótce.

 

Tak oto Fluttercraft 2.0 ruszył z niewielką pompą i funkcjonował całkiem dobrze, do czasu...

 

HISTORIA FLUTTERCRAFTA - BŁĘDY MŁODZIEŃCZE

 

Wrzesień był miesiącem, gdzie przez jego drugą połowę nie działała modpaczka. Skutecznie powstrzymało to nowych graczy przed dołączeniem, a nikt z ekipy moderacyjno-administracyjnej, w tym ja, nie zauważył tej "wpadki".

 

Fluttercraft 2.2 (IX - XII 2012) - Był to powolny upadek. Z dwudziestu, trzydziestu graczy zrobiło się osiem oddanych graczy, którzy próbowali utrzymać ten serwer... jednak kosztował mnie on 120zł miesięcznie (nie hostuję na Craftservach, tylko na porządnym sprzęcie). Już pod koniec października gracze zaczęli spodziewać się najgorszego. Powoli więc byłem zmuszony go zamknąć.

 

*muzyka żał--- Szczerze mówiąc, niewielu płakało. Po paru tygodniach Bohen221 i dawid2248x stworzyli TwiCraft, czyli dość udaną (dzięki żelaznej ręce i rygorystycznej administracji) próbę odtworzenia Fluttercrafta. Niestety, po pewnym czasie podzielili się na BronyCraft i CelestiaCraft.

 

Te serwery istniały do momentu, gdy natchnęła mnie chęć na trzecią próbę odnowy Fluttercrafta. Skopiowaliśmy mapę z BronyCrafta, gdyż użytkownicy mieli serdecznie dość restartów mapy, i powstał...

 

OSTATNI ODDECH FLUTTERCRAFTA

 

Svt2aO1.jpg

 

Fluttercraft 3.0 (1 IV 2013 - koniec kwietnia 2013) - Nowy start! Dodaliśmy SKARPETKI!. Niestety, ta próba nie potrwała długo. Pojawiły się kłotnie co do jego dalszego charakteru, gimbusy nie patrzały na jakość budynków, a i rozgrywka była za prosta... To się nie udało. Serwer, po próbie ze Skyblockami, ostatecznie zmarł 3 maja 2013 roku.

 

Dzień dzisiejszy... nie wiadomo.

 

 

można pisac swoje sugestię ?

 

 

A proszę bardzo, nie bronię! Zapraszam też do postowania Waszych wspomnień... może mnie natchną. Jakoś. Albo nas.

Edytowano przez asiekierka
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc, jeżeli znajdziesz jakiś pomysł na dalsze działanie to nie zastanawiaj się za długo, do niczego nie namawiam ale strasznie miło się kiedyś grało, a szczególnie wtedy gdy każdy miał swoją rolę w serialu. Co prawda było na serverze stale 5-8 graczy. ale grało się bardzo przyjemnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer był bardzo fajny, tylko ten oddzielny luncher był nieco kłopotliwy. Niby dało się grać na innych serwerach, ale nie odpowiadała mi rola kuca wśród tłumu klonów. Chociaż teraz to nie miałoby większego znaczenia, bo mc gram już tylko dla towarzystwa, albo żeby postawić jakiegoś pixelarta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem na serwie i żałuje bo podobno był o 20% fajniejszy :D 

O i moje sugestie to jak by ci się chciało to by serwer mógłby być typem RPG Survival ??? o i to żeby serwer nie stał się potencjalnym celem dla Neosów 

To by mógłby być jakiś test na bydzie neo ??? XD kto mne popiera ?? :D  :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam doskonale. Świetna atmosfera, wspaniała rozgrywka, góra zabawy i śmiechu. Czysta przyjemność. Grałem na wszystkich 3-ech fluttercraftach. Najlepiej wspominam 2-ego, nawet zostało to uwiecznione screenem na czwartym zdjęciu. Jak widać generator świetnie się spisywał. Pamiętam mnóstwo sprzeczek i różnego rodzaju kłótni lecz każda kończyła się tym, że wszyscy jeszcze bardziej zawiązywali relacje między sobą. Przypominam jak domek Flutteryay się spalił, każdy pomagał go odbudować, nikt nie powiedział "A co mnie to obchodzi, niech se sama naprawia". Na 2-giej wersji Fluttercrafta mieliśmy z Bohenem "Chwile słabości" i pociągały nas wodze fantazji, budowaliśmy przeróżne "Troll machiny", na przykład na "/warp WORLD_THE_END" stworzyliśmy konstrukcje, która odsyłała Cię na środek oceanu, wysyłając Cię przez portal w Kresie. Pamiętam maszynę, która "Dawała ci w ryj" jak obok niej stałeś (Konstrukcja Bohena :yay: ). Pamiętam niedoszłą arenę, YAY, YAY2, karteczki Slenderpony`ego ( ;___; ) i "Nielegalne hodowle marihuaniny pod ziemią". Większość z graczy Fluttercrafta może mnie źle wspominać, lecz ja ich wspominam jak najbardziej pozytywnie. Poszukam screeny, miałem tego pełno. Serwerową maskotkę, Pana Squida, Sesje zdjęciowe na Shader`ah, screeny okolicznościowe, spróbuję je znaleźć i wstawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy serwer, który jest próbą czegoś ZUPEŁNIE nowego.

 

http://panstwa.asie.pl/ - PanstwaCraft! Wszystko pisze na forum.

 

Z naszej ekipy Wizio i Bohen212 prowadzą własne państwo, ja prowadzę swoje ze znajomym... Ogólnie przychylny byłbym stworzeniu Equestrii.

 

EDIT: Istnieją trzy państwa, jednak post obecnie jest tylko o jednym. Wizio i Bohen prowadzą państwo partyjno-socjalistyczno-komunistyczne, ja opiszę swoje jutro po południu.

Edytowano przez asiekierka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli można dołączę do twojego :) Już pobrałem paczkę modów.

 

EDIT

Dziwne... Forge mi poinstalował, META-INF usunięte, a mam blackscreen'a...

Wykasowales foldery coremods, mods i Flan, jesli takowe miales? Uzyles minecraft.jar z paczki tudziez najnowszego Forge'a (.736)? Jesli tak, to zobacz czy nie masz logow w .minecraft...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tych folderów, pokazało się wtedy nawet logo mojangu, ale żadnego errora czy crasha nie miałem. Żadnych logów też nie ma. :( Wersja paczki to 4, forge też najnowszy.

Bede od 15:00 w domu, wtedy pomoge... Sprobuj odczekac 2-3 minuty, mody troche sie laduja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do http://panstwa.asie.pl/index.php

Założyłem nowy serwer, który jest próbą czegoś ZUPEŁNIE nowego.

 

http://panstwa.asie.pl/ - PanstwaCraft! Wszystko pisze na forum.

 

Z naszej ekipy Wizio i Bohen212 prowadzą własne państwo, ja prowadzę swoje ze znajomym... Ogólnie przychylny byłbym stworzeniu Equestrii.

 

EDIT: Istnieją trzy państwa, jednak post obecnie jest tylko o jednym. Wizio i Bohen prowadzą państwo partyjno-socjalistyczno-komunistyczne, ja opiszę swoje jutro po południu.

zagram i załorze Ludowe Królestwo Światłej Kambodży

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie szukałem tematu z minecraftem, bo po prostu nie potrafię rzucić tej gry w cholerę, przynajmniej raz na miesiąc wchodzę sprawdzić update i poustawiać pare klocków na single bo brakuje mi starych czasów gdy gralismy z kumplami w 5tke przez pól roku na naszym małym osobistym serverze. Od tego czasu grałem już na paru serverach, głównie ponycraftowych i szczerze liczyłem że macie tu swój własny mc server. Miła niespodzianka że nowy państwacraft powstał, dam mu szansę!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie napisana historia mojego ulubionego serwera, została chyba jednak zapomniana jedna mała, uschnięta gałązka na jej dnie. Pewnie dlatego, że ten serwer trwał przez tydzień bez modów (nawet skiniarki) i bez stałego hostingu (na mojej maszynie na hamachi)...

Sunrise Fields

Serwer trwał tuż po upadku FlutterCrafta 2.2 i tuż przed powstaniem TwiCraft. Zaczęło się od próby zachowania naszej społeczności. Zająłem się nim, ponieważ FlutterCrafta traktowałem jako miejsce spotkań i dobrej zabawy z innymi i brakowało mi go po wyłączeniu.

 

Przy przygotowaniu serwera pomogli mi dawid1248x oraz Bohen221.

 

Jednym z niewielu fajnych wydarzeń na nim była zabawa z pluginem DisguiseCraft. Pewnie gracze pamiętają Wszechmogącą Kałamarnicę i jej obronę Ponyville przed hordą odmnieńców (czytaj: jednym upartym odmieńcem). Potem dałem przebrania wszystkim prócz odmieńcowi (xD) i go razem ganialiśmy.

 

Około dwa dni potem na sewer już nikt nie wchodził, nie było nawet komu pokazać Zamku Kałamanicy. Wkrótce potem powstał TwiCraft.

Ciekawostka:

Serwer miał nawet forum:

http://sunrisefields.pun.pl/

 

Dziękuje za uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...