Skocz do zawartości

Prośba o wypełnienie ankiety


Studentki UJ

Recommended Posts

Znalazłem jeden błąd:
 

metamorfoza Twilight Sparkle - wcześniej
pogrążona w książkach i stroniąca od ludzi, po poznaniu
kucyków z Ponyville zaczyna doceniać magię przyjaźni;

Co do tabelki z wiekiem, mogę się przyczepić do faktu, że to który przedział wiekowy przeważa zależy od tego jak się te przedziały wiekowe określi. Tabelka byłaby bardziej informacyjna gdyby przedziały były równej długości, albo gdyby ich długość była jakoś dopasowana do demografii Polski (czyli tak, żeby w każdy przedział wiekowy wpadało tylu samo Polaków).



Z ciekawszych obserwacji - okazuje się, że nawiązania do popkultury, które miały być jednym z głównych czynników atrakcyjnych dla dorosłych widzów, są w praktyce daleko za fabułą, animacją, muzyką itp. Fajnie, że przesłanie jest na pierwszym miejscu.

 

 

Kolejna sprawa - ankieta pokazuje, że jest dużo osób które czytają forum, ale nie piszą postów. Zgodnie z tym co się spodziewałem - mała aktywność w jakimś temacie na forum albo w jakimś dziale wcale nie oznacza, że jest bezużyteczny i można go skasować albo przenieść do archiwum. Jest nadal ważny dla osób które na forum wchodzą, żeby poczytać.



Dużo metali wśród nas... mogłoby być ich więcej wśród twórców kucykowej muzyki ;) Może fakt, że przeważają twórcy innych gatunków wynika z tego, że metal trudniej tworzyć?

I na koniec - mała popularność melodramatów... może jakby zamiast tego spytać o musical?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w uzasadnieniach wyboru (Fluttershy)

 

 

Poza tym w jednym ze zdań opisujących Twilight Sparkle pada słowo "ludzi" - w Equestrii nie istnieją ludzie, ale to szczegół. 
 
Jeśli coś znajdę, wyedytuję post.

 

Chwila... w negatywnych (RD) też  :ohmy:  Chyba, że ktoś napisał BARDZO podobne zdanie. 

 

Edit 2 - ostatni - świetny tekst. Gratuluję. Wyszło na to, że jednak jestem "starym koniem"  :fluttershy3:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyszło na to, że jednak jestem "starym koniem"

 

To w sumie byłby dobry materiał na kolejne badanie - jak zmieniała się kompozycja wiekowa fandomu i jakie mogły być tego przyczyny. W Polskim fandomie ostatnimi czasy dołącza wielu nastolatków, a nawet sporadycznie osoby które można by zaliczyć do "głównego targetu serialu", czyli osoby w wieku 10 lat i poniżej.

 

Może wynika to jakoś z tego, że niektórzy wkręcili w fandom swoje młodsze rodzeństwo albo młodszych znajomych... ale pewnie obecnie sytuacja się sama nakręca, to znaczy młodzi wciągają młodych.

 

 

 

Nie jestem pewien jak jest w USA, gdzie jednak fandom jest najliczniejszy (nie zdziwiłbym się gdyby ponad połowa Bronych tam mieszkała). Czy również mają podobne trendy? U nich zdaje mi się jest więcej chociażby starszych pegasis, wychowanych na poprzednich generacjach MLP. Poza tym odnoszę wrażenie, że tak jak u nas jest pełno Bronych zainteresowanych militariami i np. airsoftem, tak u nich jest całkiem sporo Bronych po prostu w armii.

 

Ostatnio zauważyłem też pewną ciekawą rzecz - wśród Bronych tworzących gry można zauważyć, że jest kilka grup. Są tacy, którzy po prostu działają na własną rękę - tutaj są zarówno młodsze osoby jak i profesjonaliści. Są osoby które znalazły sobie jakąś grupę i wspólnie piszą jakąś grę - tu jest trochę więcej profesjonalistów, być może dlatego, że projekty tego typu zakładane przez mało doświadczone osoby dość szybko upadają. I jest trzecia grupa - osób które dołączają do społeczności internetowych poświęconych pisaniu kucykowych gier, takich jak My Little Game Dev czy The Gaming Colts. Co ciekawe, większość osób w takich społecznościach to mniej doświadczeni młodzicy, którzy gry piszą w różnego rodzaju Game Makerach i nie mają żadnego informatycznego wykształcenia. Jakoś osoby bardziej doświadczone rzadko dołączają do takich społeczności...

 

Czyli widać, że nawet wśród twórców kucykowych gier, są jakieś trendy do obniżania się średniej wieku... czy to dobrze, czy to źle? Ciężko powiedzieć... dopóki oznacza to, że ludzi przybywa, a nie, że starzy wyjadacze znikają, to chyba dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam podobne wnioski co Xinef, więc nie będę dublował postów. Jedynie dodam, że przewaga metali w fandomie to dla mnie nic nowego. Na meetach połowa jest długowłosa ;)

 

Warto też wspomnieć o autohejcie fandomu. Teksty typu "kiedyś był wyższy poziom dyskusji" blah blah blah... wybaczcie, ale nie byłem  jeszcze w fandomie, gdzie by nie panowały takie poglądy, obojętnie, czy ma on 2 lata, czy 20 ;) Więc ja nie obawiałbym się takiego narzekania, gdyż cały czas z różnymi osobami można spokojnie pobawić się kucami całkiem pro. Właśnie odwrotnie! Przykro mi to mówić, ale z moich osobistych obserwacji wynika, że to Ci starzy broniacze są często zblazowani i znudzeni serialem, otwarcie przyznają, że ich już tylko clopy interesują, gdyż reszta stała się nudna. To też jest tendencja powszechna w różnych fandomach, które napędzają młodzi, "naiwni" członkowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...