Skocz do zawartości

Uczennica Luny [NZ][Random][Komedia][Sad][Shipping]


Recommended Posts

Moje drugie opowiadanie. Wykonane na szybko jeszcze bez korekty. Jak na razie rozdział I. 

https://docs.google.com/document/d/1QT42Ikd0rqzG5t_4_3sozrXuGm33yAZkCIieMv0pG_I/edit-Rozdział I- z korektą

 

Jeszcze dzisiaj powinnam wstawić z korektą lub rozdział II.

Mam nadzieję, że fabuła nie jest odgapiona, bo jest całkowicie z mojej głowy. Proszę o ostrą krytykę.

 

Altharias, bardzo Ci dziękuję za korektę  :squee:

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Błędów takowych rażących nie widać, jednak nie wiem czy mogę o to upomnieć ale czy forma żeńska od "pegaz" to chyba "pegazica", a nie "pegazka". Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale jeszcze nigdy się nie spotkałam z taką formą. Oprócz tego troszkę krótkie, ale treściwie, szału nie robi, FF jak każdy inny, w następnym rozdziale napisz więcej, będzie supcio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów takowych rażących nie widać, jednak nie wiem czy mogę o to upomnieć ale czy forma żeńska od "pegaz" to chyba "pegazica", a nie "pegazka". Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale jeszcze nigdy się nie spotkałam z taką formą. Oprócz tego troszkę krótkie, ale treściwie, szału nie robi, FF jak każdy inny, w następnym rozdziale napisz więcej, będzie supcio :)

Tak szczerze mówiąc to nie wiem. 2 rozdział postaram się napisać dłuższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów takowych rażących nie widać, jednak nie wiem czy mogę o to upomnieć ale czy forma żeńska od "pegaz" to chyba "pegazica", a nie "pegazka". Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale jeszcze nigdy się nie spotkałam z taką formą. Oprócz tego troszkę krótkie, ale treściwie, szału nie robi, FF jak każdy inny, w następnym rozdziale napisz więcej, będzie supcio :)

Polemizowałabym w kwestii żeńskiej formy słowa "pegaz". Są tacy, którzy tego słowa nie odmieniają (np. ja ;) ) - ta pegaz. Inni odmieniają jako "ta pegazka", "ta pegazica" etc. Zależy to od autora. :)

Ale mam tu napisać o fanfiku, a nie o odmienianiu rzeczowników. W twoim opowiadaniu można znaleźć błędy, w większości interpunkcyjne, choć znalazłyby się także językowe. I tutaj mam prośbę: czy mogłabyś włączyć komentowanie dokumentu w Google Docs? Wtedy łatwiej wypisać błędy i pomóc autorowi z korektą. ;) A więc dałoby się załatwić? :fluttershy4: No i muszę zgodzić się z Iluzją - rozdział rzeczywiście krótki. Póki co akcja dopiero się rozwija, a i tekstu mało, więc nie mogę wydać jednoznacznej oceny. Po dodaniu nowych rozdziałów powiem coś więcej. :hug3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma żeńska słowa "pegaz" i "jednorożec" w języku polskim NIE istnieje. Wszelkie odmiany są z zasady błędne - najlepszą metodą jest akcentowanie płci w przymiotnikach "biała pegaz" "lawendowa jednorożec" "wredna gryf" "mądry zebra". Ot kilka przykładów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałabym w kwestii żeńskiej formy słowa "pegaz". Są tacy, którzy tego słowa nie odmieniają (np. ja ;) ) - ta pegaz. Inni odmieniają jako "ta pegazka", "ta pegazica" etc. Zależy to od autora. :)

Ale mam tu napisać o fanfiku, a nie o odmienianiu rzeczowników. W twoim opowiadaniu można znaleźć błędy, w większości interpunkcyjne, choć znalazłyby się także językowe. I tutaj mam prośbę: czy mogłabyś włączyć komentowanie dokumentu w Google Docs? Wtedy łatwiej wypisać błędy i pomóc autorowi z korektą. ;) A więc dałoby się załatwić? :fluttershy4: No i muszę zgodzić się z Iluzją - rozdział rzeczywiście krótki. Póki co akcja dopiero się rozwija, a i tekstu mało, więc nie mogę wydać jednoznacznej oceny. Po dodaniu nowych rozdziałów powiem coś więcej. :hug3:

Jasne. Już dodaje tą opcje.

 

Forma żeńska słowa "pegaz" i "jednorożec" w języku polskim NIE istnieje. Wszelkie odmiany są z zasady błędne - najlepszą metodą jest akcentowanie płci w przymiotnikach "biała pegaz" "lawendowa jednorożec" "wredna gryf" "mądry zebra". Ot kilka przykładów.

Czyli, że tak jak napisałam to jest błąd czy nie? Bo nie wiem czy mam poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy, co piszą "ten pegaz", "ten jednorożec" lub "ta zebra" nawet, gdy chodzi o osobnika płci przeciwnej, więc faktycznie - zależy od autora.

 

Fabuła jeszcze nie jest dostatecznie rozwinięta, bym mógł to ocenić. Czekam na więcej. PS. Załatw sobie korektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy, co piszą "ten pegaz", "ten jednorożec" lub "ta zebra" nawet, gdy chodzi o osobnika płci przeciwnej, więc faktycznie - zależy od autora.

 

Fabuła jeszcze nie jest dostatecznie rozwinięta, bym mógł to ocenić. Czekam na więcej. PS. Załatw sobie korektora.

Postaram się, ale nie wiem czy ktoś w ogóle by chciał. Zaczęłam pisać rozdział II. Postaram się, żeby był dłuższy i trochę wyjaśnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam. I pierwsze, co mi się rzuciło w oczy: klacz pegaza, pegaz klacz, a nie pegazka. Ewentualnie pegazica.

 

Generalnie ten 1. rozdział to dla mnie "meh" i jakoś niespecjalnie zachęca mnie do dalszego czytania. Może to dlatego, że w tak krótkim tekście chciałaś upchać tak wiele wątków, słabo rozpisanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam. I pierwsze, co mi się rzuciło w oczy: klacz pegaza, pegaz klacz, a nie pegazka. Ewentualnie pegazica.

 

Generalnie ten 1. rozdział to dla mnie "meh" i jakoś niespecjalnie zachęca mnie do dalszego czytania. Może to dlatego, że w tak krótkim tekście chciałaś upchać tak wiele wątków, słabo rozpisanych.

Nie wiem jaka jest odpowiednia forma. Jedni twierdzą, że to poprawna forma, drudzy, że nie więc już się pogubiłam.

Rozdział II będzie dłuższe :)

 

Linds - pegazica to też błędna forma.

 

A co do opowiadania? Zobaczymy jak się rozwinie dalej i czym autorka nas zechce zaskoczyć.

Oj, dużo tego jest.

 

Czy ja wiem? Niby pegaz + sufiks -ica, co jest typowe do określania samic ;p Ale o ile pegazica JESZCZE jakoś brzmi, nie działa to z jednorozicą :rainderp: Ani kucicą :lol:;

Macie racje, pegazica brzmi lepiej. W rozdziale II tego użyje :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego są, Dolarze, neologizmy? Ja używam formy "pegazica" (wymiennie z neutralną "klaczą").

Sam fanfik mnie przesadnie nie porwał - ale to akurat nie wina autorki, a mojego gustu. Wiecie, jak się człowiek naczyta "tradycyjnej" literatury, to potem 90% fanfików czy opowiadań amatorów go, niestety, troszkę odtrąca.

Anyways, pisz dalej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa krótkie. Na razie trudno coś powiedzieć. Czekam na więcej.

Taaa krótkie. Na razie trudno coś powiedzieć. Czekam na więcej. A, i co wy się tak formy czepiacie. Albo się w końcu zdecydujcie albo zostawcie to autorce.

Rozdział II powinien być za niedługo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak teraz zacząłem się zastanawiać - jak fanfick może być jednocześnie komedią i sad? Czy przypadkiem jedno nie wyklucza drugiego? Rozumiem, że mogą być elementy obydwóch gatunków, ale to chyba wówczas powinno się wybrać ten dominujący. No chyba, że coś pomyliłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...