Skocz do zawartości

Durarara!!


Ukeź

Recommended Posts

Cóż, mam w planach założyć tematy dyskusyjne poświęcone moim ulubionym seriom i na pierwszy ogień idzie moje cudne DRRR.

544905.jpg

 

To może dla nieznających serii, jakiś opis (z animezone, nie chcę mi się samej produkować):

Ryuugamine Mikado tęskni za ekscytującym życiem w wielkim mieście. Na zaproszenie swojego przyjaciela z dzieciństwa Masaomi przenosi się do szkoły w Ikebukuro. Masaomi oprowadza go po dzielnicy i ostrzega przed tajemniczym gangiem - Dolarami. Już pierwszego dnia w mieście Mikado jest świadkiem pojawienia się kolejnej miejskiej legendy - bezgłowego jeźdźca na czarnym motocyklu.

 

Dobra, może zbyt zachęcające to nie było, ale tak czy inaczej zachęcam do zainteresowania się serią. Pierwszy opening naprawdę świetny i zapada w pamięć na długo. Drugi zresztą także.

Cóż, a tak w ogóle, jeśli ktoś oglądał Baccano, to pewnie zauważy sporo podobieństw. Chociaż osobiście mi się DRRR podobało bardziej.

Z początku seria średnio mnie wciągnęła, ale potem już chłonęłam kolejne odcinki z ogromnym zapałem. Spoilerować nie będę, ale cała kwestia z gangami, przywódcami ich i niektórymi postaciami, kto kim jest. No cóż, części się człowiek domyślił, a inne go zaskoczyły i to serio. Jedyne co mi się nie podobało to koniec. Poza tym pałam niechęcią do niektórych postaci, ale też to mniejszość.

Jeśli chodzi o bohaterów. Podoba mi się ich zróżnicowanie. Nie są to postacie płaskie, bezosobowości. Każdy jest inny, przynajmniej dla mnie. Szczególnie spodobał mi się Izaya. Czemu? Cóż, może w końcu postać, która ma tak wiele wspólnego z moim myśleniem, a przynajmniej kiedyś bardzo podobnie działałam? To wręcz przerażające. Oczywiście równą sympatią cieszy się u mnie Shizuo. No bo jak nie kochać faceta, który rzuca znakami drogowymi?

 

No cóż, ode mnie narazie to tyle, ciekawi mnie, czy ktokolwiek tutaj serię zna. Jeśli nie, szczerze polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jedno z moich ulubionych anime :D Oglądałem w całości tak ze 3 razy, bardzo podobają mi się tutaj postacie i sposób przedstawiania historii. Tak bardzo Baccano, tak bardzo wielowątkowo. Jedno z tych anime przy którym jak siądę, to bez musu nie odejdę. Pierwszy opening faktycznie świetny, drugi już gorzej, ale ciągle nie jest źle. Ending mi żaden w pamięć nie zapadł, za to muzyka w tle była dobra.

Tak a propos Baccano, to to chyba w jednym specialu Durarara było, Isaac i Miria pojawili się w DRR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ending mi żaden w pamięć nie zapadł, za to muzyka w tle była dobra.

 

Jak dla mnie pierwszy ending "Trust me" bardzo się wrył w mózg, ale drugiego w ogóle nie kojarzę nawet. Cienki był. Pierwszy mi się podobał~

 

A poza tym, łał, ktoś się odezwał! <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trust me? Cholera, nie sprawdziłem i pisząc tamtego posta mi się zapomniało, myślałem że to drugi opening :D W takim razie trzeba sprostować, bo to nie jest taka zła nuta. Opening 2 (właśnie sobie leci dla przypomnienia) też całkiem mi się podoba.

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Teraz jestem w trakcie oglądania (drugie anime zaraz po Vampire Knight) i jest bardzo dobre. Bardzo wciągnęła mnie fabuła (szczególnie wątek z Celty, co widać po awatarze ^^). Kreska jest ładna, a muzyka wpasowująca się do tematyki, ale wg mnie najlepszy jest 1 opening. Ogólnie bardzo dobra seria  :giggle: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

To ja teraz zostanę zlinczowana przez wszystkich fanów Durarary, ale dla mnie Drrr jest po prostu... słaba.

Gimnazjalne gangi, urąbana głowa, miłość do owej urąbanej głowy, czarnoskóry sprzedawca sushi pochodzenia rosyjskiego... wielowątkowość po prostu mnie dobiła, po 4 odcinkach przestałam rozumieć fabułę. Niby anime z gatunku akcja, a ciągnęło się w nieskończoność.

Izaya jest cholernie irytujący i szczerze powiedziawszy przez całe 24 odcinki trzymałam kciuki za to żeby Shizuo go wreszcie "zutylizował". Jeżeli już przy tym jesteśmy to uwielbiam Shizuo :giggle:

On i 2 opening to jedyne dwie pozytywne rzeczy w tym anime. Niestety, daję tylko 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...