Skocz do zawartości

Się melduję


BeArcik

Recommended Posts


Szczęść Boże! Widzę lubuesz się w starej dobrej SZTUCE i lubujesz się w sztuce! masz u mnie ogromnego plusa! Ja mam podobnie, kocham historie sztuki, ale sztuki=Sztuki, nie znoszę modernizmu, nie znoszę "sztuki" malowanej gó :yay: em przedstawiającej same antywartości. Osobiście najbardziej lubuję się w sztuce liturgicznej, także gotyk,ikony ale przede wszystkim grafiki liturgiczne (np te sprzed Soboru Watykańskiego II),kocham też ręczne manuskrypty itd :> Późniejszą sztukę też uwielbiam, szczególnie grafiki Durera i Schongauera :3 Prawde mówiąc realizm nie jest u mnie najważniejszy, bardzo ceniona jest u mnie symbolika, Pewnie min stąd to upodobanie do Liturgii. Ale Beksińskiego też lubię jeśli chodzi o strawy 'świeższe'. Ale cóż, o sztuce to można mówić i mówić a nie będe się o sobie tutaj zbędnie rozpisywać. W każdym razie bardzo cieszę się ze mogę Cię tutaj powitać :>

 

 

Ah, wielbiciele sztuki, łączmy się <3 Modernizm akurat lubię, ale wraz z funkcjonalizmem to takie guilty pleasure - wiem, że przeczy temu, co uznaję za estetykę, ale przez słabość zarowno do fin de siecle'u jak i międzywojnia jakoś nie potrafię zhejcić ^^" Czego nigdy nie zazna u mnie sztuka powojenna, która mogłaby dla mnie prawie nie istnieć.

O, symbolizm, taktaktak! Głównie, co prawda, ten z z końca XIX w., ale ostatnio zapałałam wielką miłością do sztuki niderlandzkiej XV w. (i zapewne jestem w mniejszości, ale stokroć wolę renesans niderlandzki od włoskiego) <3 Van Eyck'owie, van der Weyden, vad der Goes... i, nieco za wschód, Lochner <3

 


Masz zwierzaka, jak tak to jakiego i jak się wabi?

 

W domu w Częstochowie od 16 lat żółwia o imieniu Koska (ale w ogóle nie jest to imię w użytku) oraz od 11 lat kotkę Kiarę, ale osobiście woli moją mamę |D We Wrocławiu obecnie mam na spółkę z siostrą rybki - parkę bojowników i pięć kirysków z trzech gatunków, w tym jeden albinos. Jeszcze kilka tygodni temu miałam rocznego kocurka o imieniu Schrödinger, ale tydzień przed własnymi urodzinami wypadł z balkonu i zaginął ;n;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dosłownie żyje, albo i nie :rainderp:

 

Może nie powinienem, ale śmiecham hardo.

>Moje pojęcie sztuki jest bardzo prymitywne. Nie szukam drugiego dna w obrazie, czy innego ukrytego przekazu. Obraz to obraz. Jak jest wspaniały technicznie, to mnie zachwyca. Jak widzę kilkanaście kwadratów i wyklejankę sedesu, to dziękuję<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niklas Drurrp, dnia 07 Cze 2013 - 2:11 PM, napisał:

Czyli dosłownie żyje, albo i nie :rainderp:



Może nie powinienem, ale śmiecham hardo.

 

Mnie też uśmiechło, spokojnie ^^" Tak samo jak na dopisek "Zjedliśmy go. Studenci" na jednym z plakatow, które rozwiesiłyśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


Lubisz malować?

 

Raczej rysować. Malować chwilowo nie mam nawet czym |D

 


Lubisz komiksy? (pewnie nie)

 

Hm, komiksy to obszerny temat. Tych Marvelowskich nie lubię. Ale mangi owszem. A ostatnio pożeram Tytusa, Romka i A'tomka :"D

 


Lubisz gry (na kompa)?

 

Ojciec nazwał mnie przez to wyrodną córką, ale nie, nie lubię D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...